Bibliotēka

Bibliotēka apmeklētājiem atvērta

Pirmdiena

8:00 – 16:00

11:00 – 16:00

Otrdiena

8:00 – 16:00

11:00 – 16:00

Trešdiena

8:00 – 16:00*

11:00 – 16:00*

Ceturtdiena

8:00 – 16:00**

11:00 – 16:00

Piektdiena

8:00 – 16:00

11:00 – 16:00

* katru nedēļu 14:30 – 16:00 pedagoģiskās padomes sēdes

Valmieras sākumskolas bibliotēkas pakalpojumi un resursi ir noderīgi gan pedagogiem, gan skolēniem ikvienā mācību priekšmetā, neatkarīgi no vecuma un interesēm. Bibliotēkā pieejami šādi informācijas resursi:

 • grāmatas,

 • žurnāli,

 • laikraksti,

 • kartes,

 • skaņu ieraksti,

 • video ieraksti dažādās nozarēs.

Ir iespēja izmantot bezmaksas internetu un brīvpieejas datorus.


Aktivitātes bibliotēkā

Bibliotekārās stundas

Mācību stundas

Dzejas stundas

Aktualitātes bibliotēkā 2020./2021.m.g.

Ar rudenīgiem vējiem un krāsaino lapu virpuļiem rit skolēnu brīvdienas. Vēl piektdien kāds lasītgribētājs bija ieskrējis bibliotēkā, lai paņemtu interesantu grāmatu brīvajām dienām.

Šajos divos nepilnajos mēnešos bibliotēkā aktivitāšu nav trūcis. Kā katru gadu septembra mēnesī 1. klašu skolēni tiek iepazīstināti ar plašo bibliotēkas piedāvājumu un, protams, arī izmantošanas noteikumiem. Pagaidām pirmklasnieki ir čakli lasītāji, jo daži jau būs izlasījuši Bērnu žūrijā iekļautās grāmatas. Skolotāja Iveta Lapiņa kopā ar savējiem saviem skolēniem divas no tām lasījusi kopā, pēc tam kopīgi pārrunājot.

Uzsākot šo mācību gadu, mūsu ikdiena ir citādāka. Ievērojot visus piesardzības noteikumus, bibliotēkas apmeklējumus virzām pa klašu grupām.

Mācību gada iesākumā vairākās klasēs jau notikušas bibliotekārās stundas. Ņemot vērā, ka tehnoloģijas mums piedāvā tik daudz informācijas, prasmes meklēt vajadzīgos materiālus enciklopēdijās un uzziņu krājumos ir tikpat svarīgas.

Mūsu bibliotēkas plašās telpas un grāmatu resursi ir labs palīgs skolotājiem, lai mācību stundas veidotu daudzveidīgas un interesantas, un materiālus izmantotu uz vietas.

Dzejas stundās vārds iedarbojas emocionālāk, ja to papildina mūzika, un mūsu skolas bibliotēkā ir savs instruments – klavieres. Šogad septembris bija īsts dzejas mēnesis. Skolēni lasīja dažādu autoru dzejoļus, kā arī sacerēja tos paši. Lielākais prieks ir par to, ka gandrīz katrā klasē ir skolēni, kuri prot spēlēt kādu mūzikas instrumentu, tādēļ starp dzejas lasījumiem skanēja gan klavieres, gan ģitāras, gan pat ģitāru un klarnešu dueti. 4.C klasē pie klavierēm sēdās arī skolotāja Kristīne, un tad stunda izvērtās vēl skanīgāka. Gribu teikt lielu paldies 4. – 6. klašu latviešu valodas skolotājām par sadarbību dzejas stundu organizēšanā.

Cerams, ka šie lasījumi kādu būs iedvesmojuši rakstīt pašam, jo februāra mēnesī parasti bibliotēkā notiek Jauno autoru vakars. Iepriekšējā mācību gada absolventes Evas Viļumsones dzejolis jau iekļauts jaunajā ikgadējā dzejas izlasē “Garā pupa”.

Skolas bibliotekāre Sarmīte Rozenbaha

Mācību stundas bibliotēkā

Lai veicinātu skolēnu informācijas meklēšanas prasmes, mācību stundas nereti tiek vadītas skolas bibliotēkā.

Vienā no šādām reizēm 1.d klase ar audzinātāju Helgu Mezīti latviešu valodas stundu "Mana gudrā grāmata.Enciklopēdijas" pavadīja skolas bibliotēkā. Bērni uzzināja, ka enciklopēdijas ir rakstisks, zinātnisks izdevums, kurā ir sistemātiskas ziņas par daudzu zinātņu jautājumiem. Enciklopēdijas var būt vispārīgas, saturot rakstus par daudzām dažādām nozarēm, vai arī specializēties kādā no tām — piemēram, medicīnas vai dabas enciklopēdijas.

5.c klases skolēni Sociālo zinību stundā iepazinās ar dažādiem informācijas meklēšanas avotiem. Stundas tēma - sports. Ar skolotājas Martas Kakses un bibliotekāres palīdzību tika meklēti interesantākie fakti un notikumi internetā, enciklopēdijās, uzziņu krājumos un preses izdevumos.

3.b klases skolēni kopā ar skolotāju Sandru Karnīti izmantoja bibliotēkā pieejamos resursus (tautasdziesmas un ticējumus), lai runājot par Mārtiņiem latviešu folklorā vēlāk veiktu pastāvīgo darbu.

Tādējādi skolēniem bija iespēja iepazīties ar bibliotēkā pieejamo literatūru, uzziņu materiāliem, kā arī praktiski pielietot iegūtās zināšanas.

Skolas bibliotēkā joprojām ir pieejamas klavieres, kas var papildināt gan mācību stundas, gan interesantākus padarīt starpbrīžus.

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre Sarmīte Rozenbaha

Bērnu grāmatu "Koko un Riko" autore viesojas skolā

Valmieras sākumskolas bibliotēkā pie pirmajām klasītēm viesojās bērnu grāmatu autore Evija Gulbe . Bērni uzzināja žurciņas Koko bēdīgo stāstu, tā laimīgo turpinājumu un palīdzēja izdomāt nākošo grāmatu idejas. Evija pastāstīja, ka Koko un viņa drauga Riko blēņas un labos darbus var redzēt Leļļu teātrī. Un pačukstēja, ka jau septembrī būs jauna Koko un Riko grāmatiņa.

Kopā ar autori, bērni piedalījās jautrās aktivitātēs. Pirmā bija spēle, kurā viss bija jādara otrādāk.Pēc tam spēlējām "paslēpes" ar Koko un Riko. Tad visi kopā baidījāmies no blīkšķa- balons tika spridzināts ar apelsīnu sulu. Visbeidzot- visi bērni un arī audzinātājas tika pie peļu ūsām!!!

Dzejas mirklis...

DZEJAS DIENĀS vairāk lasām dzejoļus skaļi, ieklausāmies, kā lasa citi. Šajās dienās dažādu klašu grupās latviešu valodas un mūzikas stundās bērni lasīja pašu izvēlētos dzejoļus un muzicēja. Vairākās klasēs iemēģinājām roku paši kaut ko sadzejot.

Iesaisties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) turpina aktīvu darbību un aicina iesaistīties jaunas bibliotēkas un skolas jaunāko grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Kolekcija, ko izraudzījusi profesionāla žūrija, ir interesanta un sola lasītājiem daudz pārsteigumu, izziņas prieku un emocionālu mirkļu.

KĀ PIEDALĪTIES BĒRNU ŽŪRIJĀ?

 • Dodies uz savu tuvāko bibliotēku!

 • Vaicā bibliotekārei par Bērnu žūriju!

 • Apskati plakātu “Lasi un vērtē”!

 • Izvēlies grāmatu!

 • Izlasi to! Pieraksti, kas tev patika!

 • Izlasi sešas grāmatas no plakātā redzamajām!

 • Aizpildi anketu, ko datorā Tev atvērs bibliotekāre!

 • Saņem balviņu!

 • Piedalies dažādās, tikai Žūrijas dalībniekiem paredzētās, aktivitātēs!