Bibliotēka

Bibliotēka apmeklētājiem atvērta

Pirmdiena

8:00 – 16:00

11:00 – 16:00

Otrdiena

8:00 – 16:00

11:00 – 16:00

Trešdiena

8:00 – 16:00*

11:00 – 16:00*

Ceturtdiena

8:00 – 16:00**

11:00 – 16:00

Piektdiena

8:00 – 16:00

11:00 – 16:00

* katru nedēļu 14:30 – 16:00 pedagoģiskās padomes sēdes

Valmieras sākumskolas bibliotēkas pakalpojumi un resursi ir noderīgi gan pedagogiem, gan skolēniem ikvienā mācību priekšmetā, neatkarīgi no vecuma un interesēm. Bibliotēkā pieejami šādi informācijas resursi:

 • grāmatas,
 • žurnāli,
 • laikraksti,
 • kartes,
 • skaņu ieraksti,
 • video ieraksti dažādās nozarēs.

Ir iespēja izmantot bezmaksas internetu un brīvpieejas datorus.


Aktivitātes bibliotēkā

Carousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Mācību stundas bibliotēkā

Lai veicinātu skolēnu informācijas meklēšanas prasmes, mācību stundas nereti tiek vadītas skolas bibliotēkā.

Vienā no šādām reizēm 1.d klase ar audzinātāju Helgu Mezīti latviešu valodas stundu "Mana gudrā grāmata.Enciklopēdijas" pavadīja skolas bibliotēkā. Bērni uzzināja, ka enciklopēdijas ir rakstisks, zinātnisks izdevums, kurā ir sistemātiskas ziņas par daudzu zinātņu jautājumiem. Enciklopēdijas var būt vispārīgas, saturot rakstus par daudzām dažādām nozarēm, vai arī specializēties kādā no tām — piemēram, medicīnas vai dabas enciklopēdijas.

5.c klases skolēni Sociālo zinību stundā iepazinās ar dažādiem informācijas meklēšanas avotiem. Stundas tēma - sports. Ar skolotājas Martas Kakses un bibliotekāres palīdzību tika meklēti interesantākie fakti un notikumi internetā, enciklopēdijās, uzziņu krājumos un preses izdevumos.

3.b klases skolēni kopā ar skolotāju Sandru Karnīti izmantoja bibliotēkā pieejamos resursus (tautasdziesmas un ticējumus), lai runājot par Mārtiņiem latviešu folklorā vēlāk veiktu pastāvīgo darbu.

Tādējādi skolēniem bija iespēja iepazīties ar bibliotēkā pieejamo literatūru, uzziņu materiāliem, kā arī praktiski pielietot iegūtās zināšanas.

Skolas bibliotēkā joprojām ir pieejamas klavieres, kas var papildināt gan mācību stundas, gan interesantākus padarīt starpbrīžus.

Informāciju sagatavoja skolas bibliotekāre Sarmīte Rozenbaha

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Bērnu grāmatu "Koko un Riko" autore viesojas skolā

Valmieras sākumskolas bibliotēkā pie pirmajām klasītēm viesojās bērnu grāmatu autore Evija Gulbe . Bērni uzzināja žurciņas Koko bēdīgo stāstu, tā laimīgo turpinājumu un palīdzēja izdomāt nākošo grāmatu idejas. Evija pastāstīja, ka Koko un viņa drauga Riko blēņas un labos darbus var redzēt Leļļu teātrī. Un pačukstēja, ka jau septembrī būs jauna Koko un Riko grāmatiņa.

Kopā ar autori, bērni piedalījās jautrās aktivitātēs. Pirmā bija spēle, kurā viss bija jādara otrādāk.Pēc tam spēlējām "paslēpes" ar Koko un Riko. Tad visi kopā baidījāmies no blīkšķa- balons tika spridzināts ar apelsīnu sulu. Visbeidzot- visi bērni un arī audzinātājas tika pie peļu ūsām!!!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Dzejas mirklis...

DZEJAS DIENĀS vairāk lasām dzejoļus skaļi, ieklausāmies, kā lasa citi. Šajās dienās dažādu klašu grupās latviešu valodas un mūzikas stundās bērni lasīja pašu izvēlētos dzejoļus un muzicēja. Vairākās klasēs iemēģinājām roku paši kaut ko sadzejot.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Iesaisties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) turpina aktīvu darbību un aicina iesaistīties jaunas bibliotēkas un skolas jaunāko grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Kolekcija, ko izraudzījusi profesionāla žūrija, ir interesanta un sola lasītājiem daudz pārsteigumu, izziņas prieku un emocionālu mirkļu.

KĀ PIEDALĪTIES BĒRNU ŽŪRIJĀ?

 • Dodies uz savu tuvāko bibliotēku!
 • Vaicā bibliotekārei par Bērnu žūriju!
 • Apskati plakātu “Lasi un vērtē”!
 • Izvēlies grāmatu!
 • Izlasi to! Pieraksti, kas tev patika!
 • Izlasi sešas grāmatas no plakātā redzamajām!
 • Aizpildi anketu, ko datorā Tev atvērs bibliotekāre!
 • Saņem balviņu!
 • Piedalies dažādās, tikai Žūrijas dalībniekiem paredzētās, aktivitātēs!