Veselības punkts

Valmieras sākumskolas veselības punkts

Ārstniecības iestāžu reģistra kods: 250000014

atrodas 242.kabinetā

tālrunis 22019017

Darba laiks: katru dienu 8:00 – 16:00

Skolas medicīnas māsa ir reģistrēta un sertificēta ārstniecības persona. Skolas medicīnas māsa savas kompetences ietvaros veic profilaktiskos un aprūpes pasākumus bērnu veselības uzturēšanai un uzlabošanai izglītības iestādē. Viņa strādā komandā ar pedagogiem, sociālo pedagogu, psihologu un citiem speciālistiem.

Skolas medmāsas darba pienākumi:

  • Nodrošināt pirmo palīdzību traumu un akūtu saslimšanu gadījumos.
  • Reizi gadā veikt skolēnu antropometriskos mērījumus (svars, augums, redze).
  • Reizi gadā veikt kašķa un pedikulozes pārbaudi.
  • Veikt skolēnu atlasi imunizācijai un informēt vecākus par plānoto vakcināciju.
  • Organizēt profilaktiskos pasākumus infekcijas slimību izplatības novēršanai skolā.
  • Sekot skolas ēdnīcā izmantojamo produktu un gatavā ēdiena kvalitātei.
  • Veikt izglītojošo darbu skolēnu vidū higiēnas, profilakses un medicīniskās aprūpes jautājumos.


Noderīga informācija

⁉️ Vai ir jāuztraucas, ja redzēji mediķi aizsargtērpā? Vai vajadzētu nēsāt sejas masku sabiedriskās vietās Latvijā? Tie ir daži no biežāk uzdotajiem jautājumiem saistībā ar jauno koronavīrusu.

▶️ Uzzini atbildes uz šiem jautājumiem Veselības ministrijas izveidotajā vizuālajā materiālā.

ℹ️ Ja Tev ir citi jautājumi par koronavīrusu 2019-nCoV, ielūkojies Slimību profilakses un kontroles centrs mājaslapā: https://spkc.gov.lv/lv/aktualitates/get/nid/761

Informācija par koronavīrusu

Aktualizēts 31.01.2020 plkst 11:10

Slimību profilakses un kontroles centrs turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) izraisīto uzliesmojumu. Šobrīd Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu.

Kopumā pasaulē no 2019. gada 31. decembra līdz 2020. gada 31. janvārim ziņots par 9834 laboratoriski apstiprinātiem saslimšanas gadījumiem, ko raisīja jauns koronavīruss (2019-nCoV). Tostarp saslimuši arī 16 veselības aprūpes darbinieki. 213 pacienti ar nopietnām blakusslimībām ir miruši.

Lielākā daļa gadījumu reģistrēti Ķīnas Uhaņas pilsētā. Ir ziņots par ievestiem gadījumiem vairākās citās Ķīnas provincēs, Honkongas īpašās pārvaldes apgabalā, Taipejas pašvaldībā, Makao īpašās pārvaldes reģionā, Taizemē, Japānā, ASV, Dienvidkorejā, Singapūrā un Vjetnamā, Malaizijā, Austrālijā, Nepālā, Francijā, Kanādā, Vācijā, Somijā, Itālijā.

Vairāk informācijas par izplatību.

Koronavīrusi ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā. Tie var izraisīt gan vieglas elpceļu infekcijas, gan smagas saslimšanas ar nopietnām komplikācijām (pneimoniju, nieru mazspēju) un pat nāvi. Nopietnus saslimšanas gadījumus iepriekš ir izraisījis SARS koronavīruss, kura rezervuārs dabā ir cibetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi.

2019-nCoV infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms, iespējams, ka tā arī ir zoonoze, jo daļa saslimušo bija saistīti ar Uhaņas Dienvidķīnas Jūras produktu un dzīvnieku tirgu. Ir apstiprināta 2019-nCoV pārnešana no cilvēka uz cilvēku, tomēr, lai pilnībā novērtētu infekcijas izplatīšanās ceļus un riskus, ir nepieciešams vairāk informācijas.

SPKC turpina sekot situācijas attīstībai ar jaunā koronavīrusa (2019-nCoV) uzliesmojumu. Pasaules Veselības organizācija un Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs nav noteicis ierobežojumus ceļošanai un tirdzniecībai. Eiropas Komisija noteikusi, ka katrs ievests 2019-nCoV infekcijas gadījums ir pakļauts epidemioloģiskajai uzraudzībai. Līdz ar to SPKC ir izplatījis rekomendācijas ārstniecības iestādēm un ārstiem kā rīkoties, ja ir akūtas respiratoras saslimšanas gadījums personai, kura 14 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklēja Ķīnas pilsētu Uhaņu vai bija kontaktā ar slimnieku, kurš ir saslimis pēc ceļojuma uz Uhaņu, tad nekavējoties jāziņo SPKC.

NMPD ir apliecinājis gatavību pacienta nogādāšanai stacionārā un Nacionālā references laboratorija ir pilnveidojusi reaģentu klāstu, lai veiktu visas nepieciešamās pārbaudes.

PVO neiesaka piemērot nekādus ceļošanas vai tirdzniecības ierobežojumus Ķīnai.

85805_spkc_gripa_2019.pdf

Gripas profilakse

higienasabc_a4_web.pdf

Higēnas ABC

buklets_dzive_bez_glutena.pdf

Dzīve bez glutēna

buklets_augli_darzeni_uztura.pdf

Augļi un dārzeņi uzturā