KiVa

KIVA ATKLĀŠANAS PASĀKUMS SKOLĀ:

365 dienas bez pāridarījumiem!

Pāridarījumu jeb bulinga izplatība Latvijas jauniešu vidū ir izteikti augsta – visaugstākā starp Eiropas Savienības valstīm. Lai to mazinātu un novērstu, 60 Latvijas skolās šogad darbu sāk visaptveroša bulinga novēršanas programma – KiVa, kas piedāvā plašu instrumentu un materiālu klāstu bulinga izskaušanai. 

KiVa ir Turku Universitātē (Somija) izstrādāta programma vardarbības mazināšanai vienaudžu vidū –  tā ir visvairāk pētītā bulinga novēršanas programma, tās efektivitāte ir zinātniski pierādīta, un tā veiksmīgi darbojas jau 20 valstīs. Piedāvājot strukturētu pieeju, KiVa ietver profilaksi (praktiskus un interaktīvus materiālus pedagogiem, skolēniem, vecākiem), metodes konfliktsituāciju risināšanai, monitoringa sistēmu un apmācības skolu komandai. Tomēr galvenā programmas veiksmes atslēga ir skolas kolektīva, skolēnu un viņu vecāku aktīva iesaiste, sadarbība un savstarpējs atbalsts.

Valmieras sākumskola ir viena no pirmajām 60 Latvijas skolām, kas šogad ir apņēmusies īstenot KiVa programmu un veicināt tās misiju.

Valmieras sākumskolas skolēni simboliski parakstās par 365 dienām bez pāridarījumiem, atstājot skolas svinību zālē krāsainas plaukstas nospiedumus.