Projekti

SKOLAS SOMA

"Sprādziens mūzikā 25.05.2022.

25.maijā stundu laikā programmas Latvijas Skolas Somas ietvaros 3.-5.klases skolēniem bija iespēja noskatīties un noklausīties koncertlekciju “Sprādziens mūzikā”, kuru sagatavoja Mikus Abaroniņš, kurš ir dziedātājs(tenors, kontrtenors), pasākumu vadītājs un producents, un Arta Abaroniņa(čells, kontrabass, klavieres).

Koncertlekcijā tika apskatīts, kā populārā mūzika ir attīstījusies no 1920. līdz 2020. gadam: džeza, blūza ēra, svinga laiks, revolucionārie rock’n’roll gadi, hipiju plūsma, disko spožums, astoņdesmitie, 90. gadu popkultūra un mūsdienas. Kopā ceļojam laikā, izzinot, kā mūzika iet roku rokā ar 20. gadsimta vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Koncertstāstu papildina īpaši veidoti video materiāli.

Programmā skanēja populārākās dziesmas no Elvisa Preslija, The Queen, Maikla Džeksona, The Beatles, AC/DC, ABBA, Frenka Sinatras, The Rolling Stones u.c. Aplūkojam arī to, kā Latvijā izpaudās katrs no šiem žanriem un bija arī izpildītas latviešu komponistu dziesmas, lai varētu gūt iespaidu arī par mūsu spilgtākajiem mūzikas šedevriem.

VDT “Slinkums” 12.05.2022.

12.maijā Valmieras sākumskolas 1.-2.klases skolēniem bija fantastiska iespēja klātienē noskatīties Valmieras Drāmas teātra izrādi "Slinkums". Izrāde ir par draudzību. Trīs draugiem skolā tiek uzdots uzdevums, diemžēl ne visi no viņiem ir tik čakli, lai to izpildītu, taču viņiem tiek dota otra iespēja. Slinkākais no draugiem piedāvā iespēju pārējiem doties uz Sliņķu zemi. Tā ir vieta, kur pašam it nemaz nav jāpiepūlas, tur ir spilvens, kas mācās tavā vietā, ēdiens, kas pats apēdās un sporta stundās notiek treniņi slinkošanā. Šī pasaule šķiet ļoti kārdinoša, tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā. Slinkums kādreiz piemeklē ikvienu no mums un ir pat veselīgi dažkārt paslinkot, bet ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam.

Režisoru Tomu Treini teātra mazākie skatītāji iepazinuši caur viņa iestudēto izrādi bērniem “Pagalms atdzīvojas”, kas ar lieliem panākumiem tika izrādīta 2019. gada Valmieras vasaras teātra festivālā.

Visi bērni sajūsmā, jo tā bija ne tikai pamācoša, bet arī ļoti atraktīva izrāde. Paldies!

“Daudz laimes, Latvija!” 2.05.2022.

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, ko svinam 4. maijā, Valmieras sākumskolā (1.-6.kl.) viesojās populāri dziedātāji: TV šova X-Faktors uzvarētāja Grēta Grantiņa un Eirovīzijas zvaigzne Justs Sirmais , kuri sniedza krāšņu koncertlekciju “Daudz laimes, Latvija!”. Tas ir muzikāls koncertstāsts par tā sauktās Trešās atmodas laiku – svarīgām Latvijas valsts vēstures lapaspusēm, kas jāzina ikvienam. Mūzikai Trešās atmodas laikā bija liela nozīme, tāpēc programmas kodolu veido latviešu komponistu (Jānis Lūsēns, Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Raimonds Tiguls, Ēriks Ešenvalds u. c.) radītā mūzika, kā arī populāras latviešu tautas dziesmas. Līdzās mūzikai vēstures notikumos koncertlekcijā uzmanība tiek pievērsta šodienas situācijai Latvijā, iekļaujot arī aktuālu mākslinieku sniegumu un jaunas dziesmas .


“Carnival Youth” 1-5.klases

Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma”, 31.05. Valmieras sākumskolas skolēnus un skolotājus priecēja viena no Latvijā populārākajām grupām “Carnival Youth”.

Tā ir indie rock grupa no Latvijas, kas ar straujiem panākumiem debitēja 2011. gadā, gūstot atpazīstamību gan dzimtenē, gan ārpus tās. Grupu izveidojuši dvīņi Edgars un Emīls Kauperi, Roberts Vanags un Aleksis Luriņš. 2014. gadā grupa izdeva pirmo ierakstu — minialbumu “Never Have Enough”, bet jau tā paša gada oktobrī iznāca grupas debijas albums “No Clouds Allowed”, kas apbalvots ar Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākā debija”. 2016.gadā “Carnival Youth” saņēma European Border Breakers Award balvu par panākumiem ārvalstīs. 2016.gadā iznāca grupas otrais albums “Propeller” un 2017.gadā jaunākais albums “Vienā vilcienā”.

Iedvesmojoša, skanīga mūzika priecēja Valmieras sākumskolas jauniešus un skolotājus. Paldies grupai, ka skolas pēdējā diena bija tik īpaša!

Kino “Vecā dārza noslēpums”1., 2. un 5.klases

28.05. un 29.05. 1.klases , 2.klases un 5.klases “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros apmeklēja Valmieras kino teātri”Gaisma”, kur varēja noslatīties filmu “Vecā dārza noslēpums”.

“Vecā dārza noslēpums” ir ar ķirbjiem, ceptām sliekām, bišu medu un citiem vitamīniem bagāta filma, kurā galvenie varoņi ir četri bērni: Santa, Kaspars, Nils, un Keita. Viņi reizēm ielavās un spēlējas bijušā VEF inženiera, pensionāra Armanda aizaugušajā dārzā. Armanda vienīgais sarunu biedrs ir papagailis Tesla, bet it visur izpaužas viņa inženiera prāts.

Nepietiek ar to, ka mazie razbainieki lien dārzā – uzrodas viltīgais un naudaskārais uzņēmējs Kārlis, kurš “met acis” uz veco dārzu, un ne tikai. Drīz vien savērpjas dažādi raibi notikumi, kuros iesaistās divi Kārļa palīgi. Skolas bērniem nākas risināt ne tikai mammas privāto dzīvi, bet arī piedalīties dārza teritorijas aizstāvēšanā, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas. Un tad atklājas patiesais vecā dārza noslēpums…

Paldies par jauko piedzīvojumu!

“Tautas mūzikas instrumentu pasaulē” 1.klasēm

29.05. Valmieras sākumskolā iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros notika pasākums “Tautas mūzikas instrumentu pasaulē” 1.klasēm.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt bērnus ar latviešu tautas folkloru, izspēlējot dažādus tautas mūzikas instrumentus un iepazīties ar tradicionālās mūzikas instrumentiem tos gan redzot, gan dzirdot, gan spēlējot, gan uzzinot pamatinformāciju par katru no tiem.

Interesanto un aizraujošo mūzikas nodarbību vadīja Ilga Reizniece un Iveta Mielava. Ilga Reizniece, grupas Iļģi dibinātāja, skolotāja un ilggadēja folkloras studiju pasniedzēja, izspēlējot dažādus mūzikas instrumentus, gan iepazinās ar auditoriju, gan caur melodiju un skaņām vizualizēja dažādas dabas norišu un sadzīves ainas, improvizējot konkrētus apstākļus. Kopīgi tika izspēlēta spēle, kurā minēti 23 dažādi tautas mūzikas instrumenti – tie visi atradās turpat bērnu tuvumā skolas zālē, tos nodarbības laikā varēja aptaustīt un iespēju robežās pamēģināt paspēlēt. Klātesošie ar lielu interesi, patiku un ieinteresētību iesaistījās aktivitātēs un dziedāja līdzi visiem zināmas tautasdziesmas. Skola saņēma dāvanu – spēli, ko var izmantot arī kā uzskates materiālu. Paldies pasākuma vadītājām gan par dāvanu, gan par patīkami un lietderīgi pavadīto pēcpusdienu!

Vīru kopa “Vilki”4.-6.klasēm

24.05. “LATVIJAS SKOLAS SOMA”” ietvaros Valmieras sākumskolā viesojās vīru kopa “Vilki” ar koncertprogrammu, kura veicina bērnos patriotismu un nacionālās identitātes sajūtu. Vīru kopa “Vilki” ar savu priekšnesumu bija kā ieskaņa Valmieras pilsētas atbrīvošanas 100.gadadienas un Cēsu pulka skolnieku rotas svinīgajam gājienam, kurš norisinājās uzreiz pēc koncerta.

Latviešu karavīru dziesmas ar attiecīgā laika mūzikas instrumentiem (kokles, ģīgas, dūkas, bungas, stabules, harmonikas, ģitāra, cītara, mandolīna, akordeons) mijās ar vēsturiskiem stāstījumiem par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi.

Papildus stāstījumiem un dziesmām uz ekrāna ar videoprojektoru tika demonstrēti gan arheoloģiskā materiāla atdarinājumu tuvplāni, gan 20.gs. latviešu karavīra gaitas fotoattēlos.

Vīru kopas “VILKI” dalībnieki koncertlekcijas laikā bija tērpušies arheoloģiskajos tērpos.

Koncertprogrammas klausītāji bija 4.-6.klases.

Izrāde – lekcija 2.-3.klasēm “Putni”

08.05.2019 Valmieras sākumskolā iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros izrāde –lekcija “PUTNI” 2.-3.klasēm.

Seši stāsti par cilvēka satikšanos ar putniem un ne tikai… Kā balodis būvē ligzdu? Cik plats ir vanaga spārnu atvērums? Kurš putns iemainīja zelta spalvas pret skaistāko balsi pasaulē? No kura lidoņa nobijās putnu draugs Edgars? To visu un pat vēl vairāk uzzināja un pieredzēja izrādē-lekcijā bērniem „Putni”.

Iedvesmu šim asprātīgajam un emocionāli ekspresīvajam stāstam izrādes radošā komanda smēlusies latviešu tautas pasakās. Izrādes galvenais varonis saka: “Darbi nekur nepazudīs, bet putni… tie gan var aizlaisties vienā acumirklī, tāpēc nepalaidīsim garām iespēju ar tiem sasveicināties”

Izrādē kopā ar izglītojošo informāciju tika radīta emocionāli ekspresīvs, asprātīgs stāsts par to, kā cilvēks dažādos vecuma posmos no jauna iepazīst brīnumaino putnu pasauli.

Animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”1.-6.klases

03. un 20.03.2019. iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.- 6. klases izglītojamie apmeklēja kino seansu, kurā skatījās animācijas filmu.

Animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” ir tapusi Nacionālā Kino centra programmā ”Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Tas ir aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kas aizved uz it kā tik tuvās, bet vienlaikus tālās un noslēpumainās Maskačkas ieliņām un pagalmiem. Filma piemērota visai ģimenei – kā maziem, tā lieliem skatītājiem. Lai gan filmas sižets risinās vienā no Rīgas kolorītākajiem mikrorajoniem – Maskačkā, aizraujošais stāsts būs tuvs ikvienam, kam patīk sekot līdzi spraigiem notikumiem un piedzīvojumiem.

Filmas sižets, neatkarīgi no skatītāja vecuma, vedina uz pārdomām par cilvēka rīcību un tās sekām. Lai palīdzētu apkopot pārdomas par filmā “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” redzēto, klasēs notika neliela diskusija.

Filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” sižets balstīts pašmāju rakstnieces Luīzes Pastores grāmatā bērniem “Maskačkas stāsts”. Filmas varoņus vizuāli iedzīvinājusi māksliniece Elīna Brasliņa, scenārija autore ir Līga Gaisa, producente – Sabīne Andersone, bet lomas ierunājuši Latvijā mīlēti aktieri Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka un daudzi citi.

“Pa pēdām Jānim Daliņam” 5.a klase

Valmieras sākumskolas 5.a klase 8.marta rītā piedalījās Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka organizētajā slēpņošanas spēlē “Pa pēdām Jānim Daliņam!”

Lietderīgi izmantojām viedtālruņus, meklējot slēpņu atrašanās vietas, viesojāmies “Daliņu” mājās, meklējām atbildes uz jautājiem par Latvijas un Valmieras sporta vēsturi. Šajā sportiskajā un izzinošajā aktivitātē, 3 – 5 kl.grupā – Valmieras sākumskolas 5.a klase ir ātrākie un attapīgākie, 1.vietas ieguvēji!

PROJEKTS SAM 8.3.4. Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai

Projekta mērķis: veicināt ilgtspējīgas sadarbības sistēmas veidošanu starp pašvaldību, izglītības iestādēm, pedagogiem, atbalsta personālu un izglītojamo vecākiem vai pārstāvjiem, lai laikus identificētu izglītojamos ar risku pārtraukt mācības un sniegtu viņiem personalizētu atbalstu.

Eiropas Sociālā fonda projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”

Zināms, ka tieši jaunākajā skolas vecumā tiek ielikti pamati bērna ticībai savām spējām, attieksmei pret skolu un mācībām. Vai gluži otrādi – var veidoties neveiksminieka tēls ar neticību un nevēlēšanos mācīties. Lai paplašinātu iespējas sniegt individuālu atbalstu bērniem ar grūtībām mācībās, Valmieras sākumskola iesaistījusies projektā PuMPuRS (“Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”)

2020./2021. mācību gadā Valmieras sākumskolā tika realizēti 8 individuālā atbalsta plāni. Notikusi 61 individuāla konsultācija, kur sniegts atbalsts gan konkrētos mācību priekšmetos, gan emocionāls atbalsts, kas patiešām bija būtisks attālinātajā mācību procesā.

Skolotājiem bija iespēja piedalīties supervīzijā. Supervīzijā tika pārrunāti jautājumi par skolēnu mācību motivāciju, gatavību pieņemt un izmantot projekta piedāvāto palīdzību.

Izvērtējot mācību gada rezultātus, ir gandarījums, ka projektā iesaistītie bērni mācību gadu pabeiguši ar sekmīgiem vērtējumiem.

Skolas psihologs Baiba Bērziņa


Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs

Projekta specifiskais atbalsta mērķis ir Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.

Projekta darbību īstenošanas laiks:

2016. gada 1. janvāris – 2020. gada 31. decembris

Projekta finansējums :

21 645 410 EUR (kopējais attiecināmais finansējums), tai skaitā:

 • 18 398 598 EUR - ESF finansējums

 • 3 246 812 EUR - valsts budžeta finansējums

karjeras programma 2021.docx

Projekts “Sporto visa klase”

Radīsim jaunu priekštatu par bērnu veselības priekšnoteikumiem ikvienam Latvijas skolēnam un viņu vecākiem. Šis nav projekts Olimpiešu sagatavošanai, tas paredzēts bērnu veselības nostiprināšanai, viņu stājas uzlabošanai un motivācijas radīšanai nodarboties ar sportu."

Žoržs Tikmers - projekta idejas autors

Projekts Pumpurs

Uzzini vairāk!

www.pumpurs.lv www.ikvd.gov.lv

Seko mums Facebook! www.facebook.lv/pumpurs.lv

Projekta biroja kontakti: pmp@ikvd.gov.lv

tālr. 28684847, Smilšu iela 7, Rīga, LV-1050

Projekta mērķis

mazināt to bērnu un jauniešu skaitu, kas priekšlaicīgi pārtrauc mācības un neiegūst izglītību.

Iesaistītie — 80 % Latvijas pašvaldību, 614 vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestādes. Ilgtermiņa ieguvums - atbalstoša skolas vide.

Darbības laiks — 2017.—2022. gads.

Projektu īsteno izglītības kvalitātes valsts dienests sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un valsts profesionālās izglītības iestādēm.

PRIEKŠLAICĪGAS MĀCĪBU PĀRTRAUKŠANAS RISKI

SOCIĀLĀS VIDES UN VESELĪBAS RISKI

 • bieži slimo

 • Īpašas vajadzības

 • slims tuvinieks

 • grūtniecība/mazs bērns

 • laulība/attiecības

 • atkarība

AR MĀCĪBĀM/SKOLAS VIDI SAISTĪTI RISKI

 • neattaisnoti mācību kavējumi

 • grūtības mācībās

 • konflikti ar klasesbiedriem, pedagogiem

 • vardarbība

EKONOMISKIE RISKI

 • apgrūtināta nokļūšana uz skolu

 • vau materiālie apstākļi

 • mājās nav pieejas internetam

 • pienākumi mājās, kas traucē mācībām

AR ĢIMENI SAISTĪTI RISKI

 • vecāki ilgstošā prombūtnē

 • pieskata brāli/māsu

 • vecākiem atkarība

 • konflikti/vardarbība ģimenē

 • vecāki nepietiekami atbalsta/

 • pārlieku iesaistās

Projekts ERASMUS+