Karjeras atbalsts

Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs

Projekta specifiskais atbalsta mērķis ir Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs.

Projekta darbību īstenošanas laiks:

2016. gada 1. janvāris – 2020. gada 31. decembris

Projekta finansējums :

21 645 410 EUR (kopējais attiecināmais finansējums), tai skaitā:

karjeras programma 2021.docx

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais pasākums “CITS BAZĀRS” Valmierā

Sestdien, 15.februārī, T/C “Valleta skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Valmierā “CITS BAZĀRS” piedalījās 86 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi (61 vidusskolas un 25 pamatskolas) no Valmieras, Rīgas, Madonas, Gulbenes, Naukšēniem un citām Vidzemes reģiona skolām.

Mūsu skolu pārstāvēja komanda SMU “Raibu raibās” piedāvājot apgleznotas stikla burciņas, kuras var izmantot gan kā svečturus, gan kā garšvielu trauciņus. SMU “Lollipop Jewelry”  piedāvā pircējiem pašu gatavotas auskarus, matu sprādzes un rokas sprādzes.

Meitenēm šis bija pirmais tirdziņš kā arī pieredze šāda veida pasākumā. Lai arī nominācijas neieguvām, tomēr meitenes  guva jaunu un neaizmirstamu pieredzi.

Liels paldies vecākiem, kuri atbalstīja savas jaunās uzņēmējas.

Informāciju sagatavoja: Jana Štrāle, skolēnu mācību uzņēmumu konsultante

ēnu diena 2020

12.februārī  visā Latvijā norisinājās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena. Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstina 1695 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 10450 vakances. Skolēnu pieprasītākā nozare šogad – medicīna.

No mūsu skolas Ēnu dienā piedalījās 40 skolēni un ēnoja dažādus profesiju pārstāvjus, kā piemēram, ugunsdzēsējs  glābējs, zobārsts, veterinārārsts, aktieris, programmētājs, projektu vadītāja, tiesnese, sociālais darbinieks, jāšanas trenere, ģimenes ārsts u.c. Pieprasītākā profesija mūsu skolēnu vidū bija skolotājs.

Pēc Ēnu dienas skolēni atzina, ka tā bijusi lieliska pieredze, kuras laikā bijis iespējams saprast kāpēc skolā nepieciešams mācīties vienu vai otru mācību priekšmetu, kā arī dienas laikā redzētais un piedzīvotais lika padomāt par savām nākotnes iespējām.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Informāciju sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Jana Štrāle

piesakies ĒNU dienai

No 2019. gada decembra tiks atvērta darba devēju pieteikšanās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētajai ikgadējai karjeras izglītības programmai ĒNU DIENA, kas 2020.gadā norisināsies 12.februārī. 

ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Lai pievienotu vakanci, darba devējam jāreģistrējas vai jāatjauno savs iepriekšējo gadu profils ĒNU DIENAS portālā www.enudiena.lv un jāaizpilda vakances pieteikuma anketa. Skolēni savukārt no janvāra izvērtēs pieejamās vakances un pieteiksies uz izvēlēto vakanci, rakstot Ēnu devējiem savu motivāciju ēnot.  Ēnu devēji izvērtē pieteikumus un apstiprina tos vai noraida. Tālāk ēnu devējs sazinās ar saviem ēnotājiem personīgi un norunā tikšanos ĒNU DIENĀ 12.februārī.

Ziemassvētku tirdziņš

Tuvojoties gada sirsnīgākajiem svētkiem, Valmieras sākumskolā jau 9. gadu tika organizēts Ziemassvētku tirdziņš “Ražots Latvijā”. Skolā tirdziņa organizēšana ir izveidojusies kā viena no svarīgākajām svētku gaidīšanas tradīcijām.

Šogad tirdziņā rosījās apmēram ap 130 mazāku un lielāku tirgotāju, kuri pārbaudīja savas spējas uzņēmējdarbībā, tajā skaitā arī izglītības programmas: “Pirmie soļi uzņēmējdarbībā”, izveidotās SMU komandas ar saviem ražotajiem produktiem. Jaunie uzņēmēji šogad bija sarūpējuši daudzveidīgu piedāvājumu — rotaslietas, sveces, apsveikumu kartītes, tamborējumus, adījumus, spēles, sapņu ķērājus, uzlīmes, dāvanu maisiņus, smaržīgas vannas bumbas un ziepes, foto turētājus, magnētiņus un daudz dažādus  Ziemassvētku dekorus.

Liels prieks, ka mazie uzņēmēji bija padomājuši par preces noformējumu, savas vietas iekārtojumu, reklāmu kā arī cenu zīmēm.

Ziemassvētku tirdziņa apmeklētāji bija gan bērni, gan vecāki, vecvecāki, skolotāji, skolēni no Valmieras Valsts ģimnāzijas. Kā atzīst pieaugušie tirdziņa apmeklētāji, tā ir iespēja iegādāties jaukas, mīļas un bērnu rokām darinātas Ziemassvētku dāvanas. Arī bērniem ir iespēja realizēt savu ražoto preci un pielietot savas stundās gūtās zināšanas, praktiskajā darbā. Vēl lielāks gandarījums ir savu saražoto produkciju pārdot un iepriecināt ar to citus. Bērni lielākoties savus darinājumus radījuši kopā ar vecākiem vai vecvecākiem.

Ir svarīgi sagatavot bērnus dzīvei mūsdienu apstākļos, saistot teorētiskās zināšanas ar praktisko pieredzi, lai nākotnē veicinātu inovatīvas uzņēmējdarbības attīstību.

Paldies vecākiem un klašu audzinātājiem par atbalstu un skolēnu motivēšanu!

Informāciju sagatavoja:

Valmieras sākumskolas pedagogs, karjeras konsultants

Jana Štrāle

“Šarādes par profesijām” 1. un 2. klases skolēniem

15. un 16. oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros, 1. un 2. klašu skolēni kopā ar improvizācijas teātra aktieru „K KOMANDU” piedalījās interaktīvā, izglītojošā aktivitātē “Šarādes par profesijām.” Improvizācijas aktieru “K” komanda kopā ar skolēniem pārrunāja un atraktīvā veidā atklāja prasmes, kādas būtu nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem. Profesiju attēlošanā iesaistījās arī paši skolēni.

Aktivitātes laikā tika veicināta izpratne par profesiju daudzveidību; par vispārīgām un specifiskām prasmēm, kuras nepieciešamas profesiju pārstāvjiem. Skolēni bija sajūsmā par atraktīvām aktieru darbībām un ar lielu prieku piedalījās nodarbībā. Pasākums tika organizēts ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalsta aktivitāšu plāna ietvaros.