Septembris

Jaunā testēšanas kārtība

Ņemot vērā daudzos COVID-19 saslimšanas gadījumus ar nākamo nedēļu skolēnu testēšana notiks katru otrdienu.

Testi tiks veikti pirmās stundas laikā, izmantojot sterilus, vates tamponus (kociņus). Izņēmuma gadījumos līdz 11:00.

Ja bērns nav skolā, par testu individuāli jāvienojas ar medmāsu.

Ar cieņu, skolas administrācija

Vai zini, kā pareizi šķirot atkritumus? Kāpēc atkritumi ir jāšķiro?

1.a klase 29. septembrī devās uz Dabas un tehnoloģijas parku “Urda” to noskaidrot. Ar interesi klausījāmies, kā skolotājas stāsta par dabas resursiem, par atkritumu šķirošanu. Mācījāmies šķirot atkritumus, veidojām atkritumu ceļu un pētījām dabas resursus mikroskopā. Devāmies ekskursijā pa poligonu.

Svarīgākais, ko šajā nodarbībā uzzināju, iemācījos...

Skolēni atbild:

Aktritumi ir jāšķiro!

Plastmasas rotaļlietas ir sadzīves atkritumi.

Smiltis mikroskopā izskatās pēc lieliem akmeņiem.

Papīru ražo no kokiem.

Milzīgajiem atkritumu kalniem ir jāpazūd.

No atkritumiem ražo elektrību.

Atkritumu kalni smird.

Dažus atkritumus var izmantot vēlreiz.

Plastmasas maisiņus ražo no naftas.

Tik daudz atkritumu es nebiju redzējis.


Informāciju sagatavoja 1.a klases audzinātāja Baiba Siliņa

🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶

Valmieras sākumskolas kori šajā macību gadā gaida tieši Tevi pievienoties dziedošo bērnu pulciņam!

,,Nāc gavilēt!,, esi viens no skolas koru dalībniekiem.

Koru skolotājas Inese un Larisa

Ciemošanās mini Zoo” Mežiņi.”

24.septembra rītā , kad pēdējās lietus lāses bija jau atgādinājušas par rudens atnākšanu , 2. a klases kolektīvs devās ceļā uz ‘’Mežiņiem”.

Šoferis Igo prasmīgi vadīja autobusu, un mēs pa ceļam vērojām dabas ainavas. Stalts, varens un maģisks pavīdēja Zilaiskalns. Mežmalā sveicināja dzērvju ģimenes, it kā mādamas mums sveicienus savu spārnu vēzienos un teikdamas, arī mēs pošamies ceļā, bet tikai uz dienvidiem.

Klāt Latvijas lauku amatniecības un dzīvnieku sēta-zemnieku saimniecība” Mežiņi”. Viesmīlīgi mūs sagaidīja sētas saimniece Inguna. Mums bija iespēja apskatīt, pabarot un arī tuvāk kontaktēties ar visdažādākajiem mājdzīvniekiem un mājputniem. Mīļi mūs sagaidīja “Trusīšu ciema” iedzīvotāji, retie Angoras šķirnes truši un “Cukuriņu parka” saimniecības lepnums - Latvijas cukurvistiņas. Pagalmā brīvi staigāja vistas ar cālīšiem, savu draudzību piedāvāja saimnieku suņuks un kaķi. Piedalījāmies Angoras trušu cirpšanas un vilnas vērpšanas darbnīcās.

Ar gardu muti notiesājām līdzpaņemtās pusdienas, kopīgi cepām un baudījām „marshmallow” , spēlējām „ķerenes, pēdējais pāris šķiras” līdz lietutiņš aicināja doties mājup. Mājupceļā kopīgi uzdziedājām, stāstījām anekdotes. Bija jautri!

Paldies Alises mammai Aigijai par ekskursijas organizēšanu!

2.a klases skolēni un skolotāja Sandra

„Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām”

Šis teikums no Antuāna de Sent-Ekziperī grāmatas “Mazais princis” liek mums aizdomāties brīžos, kad redzam, ka kādam tiek darīts pāri.

Arī 5.c klases bērniem 24.septembris bija emocionālu pārdomu diena par to, kāpēc uz pasaules ir cilvēki, kas pamet tos, kurus reiz ir pieradinājuši? Jā, tie ir tie, kuri paši par sevi nevar parūpēties, tie ir tie, kuriem nepieciešamas rūpes un gādīgu cilvēku atbalsts.

Mēs devāmies uz Valmieras dzīvnieku patversmi, kurā tikāmies ar pieciem lieliskiem suņiem un kaķiem, kurus pat tā īsti nevienam neizdevās saskaitīt.

Ikviens no šiem dzīvnieciņiem gaida savu īsto cilvēku. Ikviens no viņiem ilgojas pēc savas ģimenes un vietas, kuru saukt par mājām. Īpaši jau suņi bija priecīgi, satiekot bērnus. Par to liecināja kustīgās astes, prieka lēcieni un rējieni, vēlme, lai bērni paglauda, parunājas un iedod kādu našķi.

Paldies bērniem, ka sagādāja Valmieras dzīvnieku patversmes četrkājainajiem iemītniekiem gardas maltītes un našķus!

Kopīgi nolēmām atkal apciemot patversmi, lai iepriecinātu tos, kuriem tas ir visvairāk vajadzīgs! Novēlam ikvienam patversmes iemītniekam atrasts ģimeni, kuru saukt par savu!

5.c klases audzinātāja Kristīne Švalbe


5.c klases rudens ekskursija

23.septembrī draudzīgā 5.c klase ar prieku sakāpa lielajā autobusā, lai dotos misijā!

Ceļš mūs veda uz kādu slepenu vietu – Zanzibāra meža bāzi Ķekavā.

Mūs gaidīja dažādas misijas – labirints, lāzeri, Meža Bobs, kā arī lielā stratēģiskā spēle “Misija mežā”.

Slepenajā mežā kopā ar bērniem kopā bija – superīgie (tā viņi paši sevi sauc) instruktori.

Šī patiešām bija neaizmirstama diena, jo, kā atzina paši bērni, tad tā atkal bija iespēja pabūt kopā ar klasesbiedriem un saprast, ka skola ir ne tikai vieta, kur mācīties, bet arī draudzēties, priecāties un vienkārši jautri pavadīt laiku!

Paldies vecākiem par atbalstu!

5.c klases audzinātāja Kristīne Švalbe

Izaicinājums vai realitāte?

Jau kārtējais mācību gads liek gan bērniem, gan skolotājiem pieņemt savādāku mācīšanās metodi, nekā līdz šim bija pieņemts.

Jau nedēļu 1.D klases skolēni un viņu jaukā, stiprā atbalsta komanda – vecāki, radi – apzinīgi katru dienu jau pl.8:00 ir virtuālajā stundā. Skolā pabija vien dažas nedēļas. Pieņemam jaunu izaicinājumu, ka jau pirmajā mācību gada mēnesī mācāmies kā lielie. Iespējams, ka kādam tas ir interesanti, kaut kas jauns – satikt savus jauniegūtos draugus šādā veidā, varbūt kādam tā liekas kā izklaide, bet vairums čakli iesaistās nodarbībās. Var redzēt, ka bērniem pat acīs ir mirdzumiņš. Tiek apgūtas jaunas prasmes – pieslēgšanās stundai, mikrofona ieslēgšana un izslēgšana vajadzīgā brīdī. Un vēl tā apziņa, ka nepieciešams būt klāt. Lai tiktu pamanīti, tiek celtas “virtuālās” rociņas ik pa 5 minūtēm, jo “Es taču zinu atbildi! Es tagad vēlos atbildēt!”

Tik ātri noreaģēt šādā situācijā, palīdzēt, lai viss notiktu, tas vienkārši ir FANTASTISKI!

Sākām ar mazumiņu, lai aprastu pie jaunās situācijas. Tagad, kad zinām ko varam un spējam, darīsim vairāk, labāk, ātrāk, pamatīgāk!

Paldies vecākiem un visai pārējai atbalsta komandai, kas palīdz, lai jau ar pirmo stundu viss notiktu.

1.D klases bērni un vecāki – Jūs esat vienreizēji!

1.D klases audzinātāja Mārīte Saulīte

6.a klases ekskursija

21.septembrī 6.a klases skolēni devās ilgi gaidītajā ekskursijā uz Vijciemu, lai piedalītos LVM rīkotajā "Meža ekspedīcijas" pasākumā.

Mežā,3 stundu garumā, grupās bija jāveic 10 tematiskās pieturas. Iesākumā katram dalībniekam no piedāvātajiem paraudziņiem bija jāatklāj, kuri no tiem ir koksnes produkti. Liels bija izbrīns, ka ziepju burbuļu, ksilīta un aspirīna sastāvā arī ir koksne.

Mērot koku augstumus, talkā tika ņemtas visparastākās koka līstes un katra paša pēdiņas. Neizpalika arī matemātiskie aprēķini gan mērot koku augstumus, gan arī skaitot koku daudzumu vienā hektārā. Skolēni praktiski darbojās arī koku vecuma noteikšanā, sēklas koku izvēlē, meža augsnes skābuma noteikšanā. Neizpalika arī pārdomas par meža saudzēšanu un aizsargāšanu.

Ekspedīcijas noslēgumā ar lielu aizrautību visi iesaistījās aktivitātē "Būvējam zaļi"-koka tiltiņa būvēšanā bez naglām. Uzbūvētā tiltiņa izturība bija jāpārbauda pašiem, pārejot tam pāri.

Kad veiksmīgi visi uzdevumi tika pabeigti, visus priecēja gardās ugunskurā ceptas desiņas, pīrādziņi un čiekurkaltes apskate. Kopā pavadītā diena ārpus skolas telpām, neskatoties uz rudenīgi vēso dienu, visiem klātesošajiem ļoti patika. Paldies zinošajiem, atraktīvajiem LVM gidiem par saturīgi pavadīto dienu!

Klases audzinātāja Inese Kuple.

Jaunās skolas formas

Ar 2020./2021.m.g. tiek ieviestas jaunas skolas formas no Latvijas ražotāja HEBE, kur apģērbā ir 95% kokvilna un 5% elastāns. Šobrīd pieejams viss plašais skolas formu klāsts, aplūkot un pasūtīt var HEBE mājaslapā.

Pasūtīšanu var veikt:

https://hebe.lv/lv/school-uniform/valmieras-sakumskola.html

Pasūtīšanas noteikumi:

https://hebe.lv/lv/school-uniform-conditions/

vai HEBE mājaslapā zem sadaļas Skolas formas meklēt Valmieras sākumskolu un veikt pasūtīšanu.

Foto: Uģis Brālēns

Informāciju sagatavoja: Karīna Bērziņa

Pārgājiens pretī Zelta rudenim

Saulainā 17.septembra piektdienas rītā mēs, 2.a un 2.d klases skolēni kopā ar klases audzinātājām, devāmies pārgājienā pretī Zelta rudenim. Kokiem lapas pamazām krāsojās, laiks bija mierīgs un kluss. Ejot gar Gaujas krastiem, mēs vērojām upes rāmo plūdumu un rudens pirmās pazīmes.

Gar Gaujas krastu devāmies līdz J. Daliņa stadionam, kur mūs sagaidīja viesmīlīgā gide Anita. Viņa izrādīja mums stadiona atjaunotās telpas un ļāva iejusties sportistu lomā. Jaunie skriešanas celiņi tika izmēģināti! Vareni! Kas tas bija par skrējienu!

Tāpat iepazinām orientēšanos un izmēģinājām savus spēkus šajā sporta veidā.

Orientēšanās ir sporta veids, kurā ar kartes palīdzību veicām norādīto distanci, atrodot kontrolpunktus. Lasīt karti ar apzīmējumiem nebija sākumā nemaz tik viegli! Šī aktivitāte ļāva mums izbaudīt meklētāja azartu un atradēja prieku, sniedzot arī fizisku slodzi ķermenim. Tas bija aizraujoši katram pēc iespējas vairāk iegūt punktus par atrastajiem kontrolpunktiem.

Paldies mūsu trenerei Līgai par padomiem un līdzi jušanu!

Mājupceļā mēs aplūkojām augus, arī vēlīnās rudens sēnes, ko atstājām augot, lai citiem arī ir prieks un varbūt ziemā, kādam meža dzīvnieciņam tas būs tieši kārotais gardums! Tāpat vērojām dažādus pļavas dzīvnieciņus, kukaiņus un centāmies tos atpazīt.

Pārgājiens mums patika un mēs priecājāmies par kopā pavadīto dienu un skaisto rudeni.

2.a un 2.d klases skolēni, skolotājas Sandra un Lāsma

Rudens instalācijas

Instalācija- mūsdienīgs specifisks telpas noformēšanas veids, kad trīsdimensionālie vidē izvietotie objekti pārveido tās uztveri novērotāju acīs. Instalācijas mēdz tikt uzstādītas iekštelpās, tāpēc vizuālās mākslas stundās tika greznota skola ar dažādām dabas veltēm. Šādi mēs varam skolēniem mācīt dabas skaistumu, dažādību un varenību. Vizuālās mākslas stundā skolēni mācījās strādāt komandā un veidoja vienotu savu izdomāto instalāciju. Lai darbiņš būtu sekmīgi izdevies, skolēniem bija jāprot pielietot saskarsmes prasmes, kā arī sadarbības, pielāgošanās prasmes, uzmanības un koncentrēšanās prasmes. Prieks par skolēniem, par viņu interesi darboties.

Lai mums viss izdodas!

Vizuālās mākslas sk. Silva

6. b klases Mācību ekskursija

20.septembrī 6.b klase darba nedēļu sāka ar mācību ekskursiju. Devāmies uz Vijciema čiekurkalti, lai dotos meža ekspedīcijā.

Mūs sagaidīja Latvijas valsts mežu pārstāvji, kuri mūs izveda caur 10 pieturvietām, sniedza instrukcijas veicamajiem uzdevumiem un ar savu profesionālo stastījumu iepazīstināja ar savu ikdienu. Mērījām koku garumu, aprēķinājām jauno priedīšu skaitu uz 1 hektāru, noteicām augsnes skābuma līmeni, iepazinām lielākos koku kaitniekus un kā no tiem pasargāt kokus. Tikām galā ar mums uzticēto tilta instrukciju un uzcēlām tiltu tikai no dēlīšiem, kura drošību paši pārbaudījām.

Noslēgumā mums bija iespēja ielūkoties vienā no trīs Latvijā esošajām čiekurkaltēm. Dažās stundās ieguvām daudz vērtīgu zināšanu, kuras noderēs dabaszinību stundās.

Klases audzinātāja Zinta Liepiņa

Klāt skolas laiks, klāt ekskursiju laiks!

Būt kopā, iegūt jaunus draugus, sastapt jau zināmos – kas var būt labāks par šo!

Izmantojot dabas veltīto septembra saulaino dienu, arī 1.D klases skolēni devās pārgājiena pa Vaļmieras takām gar Gaujmalu. Sajūtu taka pie Daliņu stadiona jau daudziem iepazīta, bet Tīklu kubs gan nē. Tad šī bija tā reize, kad visiem kopā bija iespēja iepazīt sevi citā vidē, ar citiem draugiem kopā. Ir interesanti vērpt – cik gan sprigani mēdz būt bērni, cik nenogurdināmi. Neskatoties uz attālumu, spēks pietika arī aktivitātēm Tīkla kubā.

Ar to jau viss nebeidzās….. Maršruts tika turpināts līdz Gaujmalai, nesen pilsētvidē izveidoto piknika vietai. Jauki ir ārā svaigā gaisā uzēst siltas ugunskurā ceptas desiņas, kādu siltu, saldu našķi.

Šādā veidā tiek iepazīti jauni draugi, tiek uzzināts drauga vārds, kurš līdz šim bija mazāk ievērots. Tika gan smiets, gan skriets, gan kādā kokā uzkāpts, gan uzspēlētas paslēpes.

Paldies vecākiem par atbalstu, kuri rūpējās par mums ekskursijas laikā!

Dienai iesilstot, saulei spīdot, nogurumu pārvarot, tiek veikts ceļš atpakaļ uz skolu. Esam nedaudz noguruši, sakarsuši, bet laimīgi!

Šķiet - nedēļas noslēgums izdevās lieliski!

Valmieras sākumskolas 1.D klases skolēni un

audzinātāja Mārīte Saulīte

3.A KLASES ATVASARAS CEĻOJUMS

Klāt jauka un silta atvasaras diena. 3.a klasei priekšā ceļš uz SIA ‘’ZAAO’’ Dabas un tehnoloģijas parku ’’Urda’’.

Mūs jau gaida jaukās un zinošās skolotājas Baiba un Evija. Šodien smelsimies gudrību nodarbībā ‘’Es- dabas sastāvdaļa’’ , lai iepazītu un izprast dabu. Cilvēka rīcības ietekmi uz apkārtējo vidi.

Vispirms iepazīstam pašu poligonu Daibi lielā maketā, lai saprastu ,kas šajā teritorijā notiek.

Pēc stāstījuma pārbaudījums- cik labi protam šķirot atkritumus? Likās, ka zinām un protam. Taču nācās secināt, ka daudz ko darām aplam. Tagad būsim jau zinošāki un varēsim arī katrs savā mājā pamācīt kā pareizi rīkoties.

Seko izpētes brauciens pa pašu poligonu. Caur autobusa logu paveras pārsteidzoši skati. Lielie atkritumu kalni! Redzam kā tiek apsaimniekoti mūsu izmestie atkritumi.

Beigās izzinošais pārgājiens pa dabas taku. Tajā mēs orientējamies, pētām teritoriju, veicam kustību rotaļas un spēles, apvienojam dabas zinības un sporta elementus.

Mājupceļā apskatām lielāko baltā smilšakmens atsegumu Baltijā – Sietiņiezi. Ar pēdējiem spēkiem noejam un uzkāpjam tajā pa neskaitāmiem pakāpieniem. Vareni! Bija jauki pavadīta atvasaras diena!

3.a klases audzinātāja Inese Bergsone

Seno lietu stāsts

Lai labāk saprastu tagadni, mums ir jāzina pagātne. Par pagātni mums stāsta dažādi vēstures avoti.

Arī katrā ģimenē ir lietas, kas dod mums iespēju kavēties atmiņās, atcerēties mīļus cilvēkus un dažādus notikumus.

Sociālo zinību un vēstures stundās 4.klašu skolēni stāstīja savus stāstus par senajām lietām viņu mājās.

Vairākas no senajām lietām šobrīd ir iespēja aplūkot arī skolas muzejā. Priecāsimies, ka apmeklēsiet mūsu izveidoto izstādi!

Paldies skolēniem par lieliskiem stāstiem, kas mūs visus iedvesmoja un lika ar aizrautību klausīties un izzināt ģimeņu un Latvijas vēsturi. Paldies arī vecākiem par atbalstu!

Informāciju sagatavoja sociālo zinību un vēstures skolotāja Kristīne Švalbe

Dzejas diena 4. b klasē

Valmieras sākumskolas 4.b klases skolēni par godu Latvijas Dzejas dienām iejutās dzejnieka lomā, lai kopīgi mūsu mājīgajā skolas bibliotēkā savas emocijas paustu viens otram.

Kādus dzejoļus bērni zina? Kas vispār ir dzeja? Kas ir dzejnieks? Šādus jautājumus uzdeva mūsu atraktīvā skolas bibliotekāre Sarmīte Rozenbaha. Protams, katram bija ko atbildēt, katrs dalījās savos iespaidos, idejās un pārdomās.

Visi kopā mēs secinājām, ka dzeja ir radošs domas lidojums, kas nosēžas uz pleciem un liek mūsu sajūtas “uzlikt uz papīra”, lai ar tām dalītos!

Priecājamies par bibliotekāres Sarmītes dotajiem padomiem, kā var rakstīt dzeju, kā arī lielisko mēles mežģa vingrinājumu. Īpaša uzmanība tika veltīta arī bērnu sacerētajiem dzejoļiem, kā arī I.Zanderes un M.Laukmanes dzejai. Dzejoļus ar īpašu izteiksmi mums priekšā lasīja pati skolas bibliotekāre Sarmīte.

Paldies bērniem par skaistajiem dzejoļiem! Īpašu paldies saku arī skolas bibliotekārei par Dzejas dienu bibliotēkā, kā arī par to, ka lika mums katram pasapņot…”ja es būtu, tad….”.

4.b klases latviešu valodas skolotāja Kristīne Švalbe

4.b klases rudens ekskursija

Rudens ekskursija uz Līgatnes dabas parku 10. septembrī 4.b klasei bija godam pavasarī konkursā “Atklāj kopā ar skudru Urdu” nopelnīta.

Pirms dabas parka vēl paspējām izlēkāties Līgatnes tīklu parkā, pēc tam pa Līgatnes dabas takām mūs izvadāja gide ar aizraujošu stāstījumu par parka iemītniekiem. Parkā redzējām gan lāčus, gan rosīgās mežacūkas un citus dzīvniekus. Žēl, bet vairāki dzīvnieki no mums bija noslēpušies, gide ieteica atbraukt ciemos atkal ziemā, tad gan lūsi esot vieglāk ieraudzīt. Tā arī darīsim😊

Paldies vecākiem par atbalstu!

4.b klases skolotāja Baiba

Sadarbība ar Valmieras Jaunatnes centru "Vinda"

13. un 14. septembrī 6. klases devās uz Valmieras Jaunatnes centru "Vinda", lai bagātinātu savu zināšanu un prasmju bagāžu.

Mūs ar siltu smaidu uzņēma skolotājas Vineta un Evita, kuras iepazīstināja ar "Vindas" plašo iespēju klāstu. Skolotāju pavadībā gatavojām glezniņas, kuras pēc saviem ieskatiem katrs varēs uzlabot mājās, lai atrastu piemērotāko to pielietojumu.

Paldies VJC "Vinda" par šo iespēju!

Skolotāja Zinta Liepiņa

6. b klase - vienmēr kustībā!

6.b klase ar nepacietību gaidīja septembri, lai satiktu sen nesatiktos klasesbiedrus un, turpinot klasei ierastās tradīcijas, kopā dotos kādā aktīvā piedzīvojumā.

Siltajā 9. septembra pēcpusdienā mēs mājās nesteidzāmies, bet raitā solī devāmies uz "Sajūtu parku". Kādam tā bija pirmā pieredze, kādam otrā, bet kāds pārzināja gaisa taku maršrutus kā eksperts.

Gaujas labo krastu pieskandināja uzmundrinājuma saucieni, kas nedrošākajiem palīdzēja pārvarēt bailes no augstuma un izbaudīt pirmo "lidojumu" pāri Gaujai.

Mājās devāmies ar gandarījuma sajūtu, kas bija vērojams skolēnu mirdzošajās acīs.

6.b klases audzinātāja Zinta Liepiņa

1.b klases rudens ekskursija

Noķert vasaru aiz astes un piedzīvot mācību ekskursiju saulainā laikā, tas ir lieliski!

Piektdien mēs, Valmieras sākumskolas 1.b klases skolēni, klases audzinātāja un daži vecāki, devāmies uz Kocēnu zirgaudzētavu, lai mācītos klausīties, saklausīt un saredzēt saimnieces Maijas Kleinbergas stāstīto un rādīto par zirgiem. Ir taču interesanti dzirdēt un redzēt, kur katram zirdziņam ir savs bokss, kāds ir katra vārds un pase, kā par katru zirdziņu rūpējas ikdienā. Priecāties par iespēju sēdēt sporta ratos un jāt ar zirgu. Varbūt kādam radīsies vēlme arī nodarboties ar jāšanas sportu.

Prieku mums visiem sagādāja Justīnes omītes sarūpētais cienasts zirdziņiem. Liels bija pārsteigums, cik zirgi aplokā ir droši , kā katrs zirgs mēģina iegūt kāroto ābolu un burkānu.

Kā jau katra ekskursija vai pārgājiens, neizpalika arī bez skolēnu spēlēm un rotaļām.

Prieks par izdevušos ekskursiju!

Paldies vecākiem, vecvecākiem, kuri rūpējās par mums ekskursijas laikā!

1.b klases skolēni un klases audzinātāja Aiga V.


1.c klases Rudens pārgājiens

Iestājoties atvasarai 1.c klases skolēni devās pārgājienā uz Kocēnu zirgaudzētavu.

Uz Kocēniem braucām ar pilsētas autobusu. Tas vairākiem skolēniem bija pirmais brauciens ar sabiedrisko transportu.

Zirgaudzētavā bērnus sagaidīja zirgaudzētavas īpašniece Maija Kleinberga, kura pastāstīja par zirgu kopšanu, vārda došanu jaunajiem zirdziņiem, zirgu pārvadājumiem, sacensībām. Varēja pat izmēģināt iekāpt īstos sacīkšu ratos.

Tad sekoja pats satraucošākais mirklis – katrs varēja pavizināties uz zirga. Lielākā daļa pirmklasnieku pirmo reizi paši kāpa zirga mugurā. Katra bērna sejā varēja redzēt lepnumu un sajūsmu.

Un tad vēl rotaļas, stafetes un uz uguns ceptas desiņas. Patīkami pavadīta diena!

1.c klases audzinātāja Ruta Dambe


2.b klases rudens ekskursija

7.septembris, skaista atvasaras diena. Priecīgs noskaņojums arī 2.b klases skolēniem, šodien mēs dodamies rudens ekskursijā, lai atkal kaut ko jaunu uzzinātu, ieraudzītu, papētītu, bet, galvenais, izbaudītu kopābūšanas prieku!

Ceļš ved uz kūdras ieguves purvu pie Rāķa ezera, tur mūs jau sagaida viesmīlīgā gide. Pēc drošības jautājumu pārrunāšanas, kāpjam speciālajā bānītī, lai 7km brauktu dziļāk purvā, vērojam interesantas ainavas. Galapunktā ieklausāmies gides stāstījumā par kūdras ieguves procesu, kā arī uzkāpjam skatu tornī. Skats, kas paveras, sajūsmina ar savu plašumu un lielo darba apjomu, ko cilvēki veic.

Patiesu prieku skolēnos radīja iespēja krāmēt gabalkūdru. Komandas sacentās par augstākā torņa uzcelšanu. Steigā nedaudz piemirsās, ka galvenais ir stabili pamati, ka tikai kopdarbā ir spēks, bet bēdīgo nebija, jo uzvarēja draudzība! Dāvanā katrs skolēns ieguva informatīvo grāmatiņu par kūdras purvu vēsturi un kūdras ieguves procesu.

Pa kādam gabaliņam kūdras aizceļoja arī uz mājām. Eduards kūdru tuvāk papētīja mikroskopā, nākamajā dienā klase ar interesi apskatīja viņa uzņemtās fotogrāfijas.

Vislielākais paldies Rolanda vecākiem par šīs ekskursijas organizēšanu!

Mums patika!

Informāciju sagatavoja audzinātāja Marta Kakse

pirmā skolas nedēļa

Skolā esam izdzīvojuši pirmo nedēļu. Cik daudz paspēts! Pirmajā brīdī pat neticas. Satikšanās ar draugiem, skolotājiem, rudens pārgājiens, pirmā ekskursija, Dzejas dienas, kopīgs starpbrīdis ārā, peldēšanās baseinā, skolas un klašu vecāku sapulces, pirmās iesnas, testi, interesants kino vakars, pirmās nesaskaņas un draudzīgi izlīgumi. Visu pat neuzskaitīt.

Skolotājiem, kā ierasts, septembris ir kā maratona skrējiena distance, tikai jāskrien ar sprintera ātrumu. Darba apjoms ir milzīgs, šķiet pat nepaveicams. Tāpēc lietā jāliek labas un pārbaudītas organisma atpūtas un relaksācijas iespējas. Katram tās ir atšķirīgas, bet skolā kopumā ļoti, ļoti daudzveidīgas: rīta peldes, daudz kilometru ar velo, mūzika, garas pastaigas, darbošanās dārzā, ceļošana. Atkal visas pat nenosaukt.

Aicinām skolēnus un vecākus veidot pozitīvu sadarbību, ieplānot laiku gan darbam, gan atpūtai, lai mācību gadu varam pavadīt vieglu, saprotamu un sakārtotu kā gājputnu lidojumu.

Zinību diena

1.septembrī “Zinību diena” dod startu jaunajam mācību gadam katrā skolā. Valmieras sākumskolā jau agri no rīta skolēni nāca svinīgi saposušies, ar ziediem rokās. Šogad mācības skolā uzsākuši 92 pirmklasnieki, ļoti zinātkāri un ieinteresēti bērni.

Svinīgajā pasākumā Pūce uzrunāja audzinātājas, sakot: “1.a klases audzinātāja Baiba Siliņa gudra kā Pūce, 1.b klases audzinātāja Aiga Vimba aktīva kā Pūce, 1.c klases audzinātāja Ruta Dambe zinoša kā Pūce, 1.d klases audzinātāja Mārīte Saulīte prasmīga kā Pūce.” Lielāko klašu audzinātājas par sevi pastāstīja pašas, saņemot pateicības ziedu no direktora. Mēs lepojamies ar savām klašu audzinātājām, viņas ir skolas sirds.

Skolas direktors Mārtiņš Vētra savā uzrunā, visiem vēlot veselību, aicināja mūsu skolas lielākos skolēnus – sestklasniekus būt padomdevējiem un paraugam jaunākajiem skolēniem.

Apsveikuma vārdus teica Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš, bērnu dārza “Buratino” vadītāja Sarmīte Bukava un Valmieras novada pašvaldības pārstāvis Toms Upners.

Visus priecēja mūsu skolas talanti – Demija un Agneta un skolas Pūce, kā arī viesi Emīls un Elans ar interesantiem priekšnesumiem.

Pirmklasnieki pildīs pirmo mājas darbu “Uzzīmē darbiņu, ko var paveikt, tikai darot kopā!” kuru 3.septembrī no rīta izpildītu gaidīs direktora vietniece izglītības jomā Ilona Tropa.

Skolas kolektīvs aicina skolēnus un vecākus uz sadarbību, kas stiprina pieaugušos un uztur skolēnos zinātkāri. Lai visiem izdevies un ļoti labs mācību gads!

Lai mācību gads sāktos droši

Lai nodrošinātu droša izglītības procesa sākšanos 2021.gada 1.septembrī Valmieras sākumskolas skolēni testus varēs:

  • SAŅEMT:

    • 23. augustā no plkst. 11.00 līdz 18.00 pie dežurantes

    • 30. augustā no plkst. 8.00 līdz 18.00 pie dežurantes

  • NODOT 24. un 31. augustā no plkst. 8.00 līdz 11.00 pie dežurantes.

Covid-19 tests nav jāveic skolēniem ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas (180 dienas) sertifikātu.

1.septembrī ierodoties izglītības iestādē, skolēnam būs jāuzrāda papīra vai digitālā formā (elektroniskā veidā viedierīcē) Covid-19 testa negatīvais rezultāts vai sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Testa rezultāti būs pieejami DATAMED, E-veselība un norādītajos epastos.

Skolas administrācija


īsa pamācība, kā veikt siekalu testu bērniem