februāris

VS faktors ir klāt

ar nolikumu vari iepazīties šeit -> NOLIKUMS

VS 3a klase UDENS.mp4

Vai visi pieslēgušies? Vai mani dzird un redz? Sākam stundu! Šīs stundas tēma...

3. a klase tiešsaistē ne tikai čakli mācās un gatavojas diagnostikas darbiem, bet arī kopā joko, dejo, atpūšas, iepazīstina klasesbiedrus ar saviem mājdzīvniekiem, uzmundrina viens otru un piedalās konkursos.

Lai veiksme mūs pavada visu 2021. gadu, mēs izveidojām talismanu – vērsīša grāmatzīmi.

Baudījām ziemas priekus, fotografējām un ar fotogrāfijām pārsteidzām klasesbiedrus.

Pieņēmām Skudras Urdas izaicinājumu un veicām eksperimentus ar ūdeni – filtrējām ūdeni un izveidojām peldošu kuģīti.

Izveidojām brīnumu brilles, kuras uzvelkot iegūst brīnumspējas – lidot, bīdīt mākoņus, pārvaldīt sauli un lietu, kļūt neredzamam, pārvaldīt uguni, pagatavot gardus kokteiļus,... un vēl citas brīnumspējas. Brīnumspējas mums noderēs...

Paldies maniem trešajiem un viņu vecākiem par centību un atbalstu!


3. a klases audzinātāja Baiba Siliņa

Saite uz pasākuma ierakstu ir ŠEIT

Rakstīšanas noslēpums

Kad rudens pusē bibliotēkā ienāca Matilde un jautāja:” Vai Jauno autoru vakars šajā mācību gadā būs?”, apstiprinoši atbildēju, bet neviens no mums nevarēja iedomāties, ka šoreiz tas būs pie datoru ekrāniem katram savās mājās.

Tā rakstīšana nemaz nav tik vienkārša. Kā savulaik rakstījis dzejnieks

L. Briedis: “ līdz dzejolim ir jānostaigā

nekad tas nepienāk man pats

un neļauj ieskatīties vaigā.”

Bet mēģināt taču vajag, tādēļ jau sesto gadu februāra mēnesī aicinām skolēnus iesūtīt savus radošos darbiņus bibliotēkā. 21. februāris ir Starptautiskā dzimtās valodas diena. Šo dienu izceļot, mūsu skolā gadu gaitā tikuši organizēti dažādi pasākumi, un šajā laikā organizēju Jauno autoru vakarus. Tā kā šoreiz viss ir savādāk, tad vakara vietā tapa literāri muzikāla pēcpusdiena. Tajā piedalījās bērni no dažādām klasēm, lasīja dzejoļus, stāstus un muzicēja.

Rudenī Dzejas dienu laikā vairākās klasēs literatūras stundās skolēni rakstīja dzejoļus, spēlējās ar atskaņām, domāja par saturu, papildināja ar zīmējumiem un pārliecinājās, kā ir tad, ja savs uzrakstītais jānolasa klasesbiedriem. Nu trijiem brašiem zēniem no 4.C klases bija iespēja savus darbiņus nolasīt arī šajā reizē. Prieks par Eduardu no pirmās klases, kurš savā dzejolītī mūs ievadīja pavasara noskaņās.

Kur nu bez mūsu mazajiem brāļiem? Viņiem veltīti izskanēja gan Elizabetes dziesmiņa un stāstiņš, gan Lauras mini detektīvs, nemaz nerunājot par Līvas Kivīti. Šoreiz tā bija tiešsaistes priekšrocība, ka iepriekšējo un arī šī gada piedzīvojumu stāstu galvenais varonis Kivītis (papagailītis) sevi pienācīgi nodemonstrēja un sagādāja mums ļoti pozitīvas emocijas.

Estere piedalās šajā pasākumā jau vairākus gadus. Viņas dzejoļu valoda kļuvusi bagātāka un saturs dziļāks.

Tāds pasākums būtu vienmuļš, ja neskanētu mūzika. Mūsu bērni ir talantīgi, un viņiem katra uzstāšanās veicina pieredzi, tādēļ Agneta, Nora un Mairita mūs priecēja ar muzikāliem skaņdarbiem.

Bibliotēkā darbojas erudītu pulciņš, un cenšos, lai nodarbības būtu daudzveidīgas. Pulciņa meitenes ir čaklas grāmatu lasītājas, tādēļ ziemas brīvdienu mājas uzdevums bija sacerēt stāstiņu, tā saturā iekļaujot grāmatu nosaukumus. Elīnai un Gerdai tapa lieliski stāstiņi, kuros meitenes ļāvās īstam fantāzijas lidojumam.

Pasākuma noslēgumā mūs nedaudz samulsināja direktors, paslavējot bērnu izdarīto, sacīdams, ka vienas lietas gan trūkstot. Kad sekoja vārds aplausi, tas gan bija jauki, un mēs visi smaidīdami aplaudējām.

Varbūt te derētu Matildes rakstītais: “ja vēl noslēpums nav atklāts…”, un es piebilstu, ja vēl rakstīšanas noslēpums nav atklāts, to var mēģināt darīt.

Sarmīte Rozenbaha

bibliotekāre

Sirsniņdienas virtuālais pasts

Sirsniņdiena, jeb draudzības diena.

Diena, kurā pārsteidzām viens otru ar laba vēlējumiem, mīļiem vārdiem un jautriem pārsteigumiem.❤️ paldies visiem, kuri piedalījās! Uz tikšanos citās skolas rīkotajās aktivitātes!



Ziemas mirkļi skolēna acīm

20. februārī plkst. 13.00 Valmieras bibliotēka sadarbībā ar drossinternets.lv rīko virtuālo Ģimeņu rītu Zoom platformā.

Aicinām vecākus uz lekciju “Virtuālās vides apdraudējumi un riski, kādiem pakļauti bērni interneta vidē”. Lektore: Sandra Magrina, drossinternets.lv centra projektu vadītāja/lektore.

Lekcijas laikā tiks apskatītas sekojošas tēmas:

  • īsumā, kas ir internets, kādiem nolūkiem to izmanto;

  • digitāla komunikācija;

  • kas ir digitālās paaudzes;

riski un apdraudējumi internetā (bērniem nepiemērots, kaitīgs saturs; kibermobings; sextings; saziņa ar nepazīstamām personām, greizais spogulis, datorspēles, atkarība, grūmings, sharenting, utt.);

  • kur meklēt palīdzību problēmsituāciju gadījumos, kā rīkoties;

  • padomi vecākiem un bērniem, lai interneta izmantošana būtu drošāka.

Vietu skaits ierobežots. Interesentus aicinām pieteikties, sākot no 15.februāra līdz 19.februārim.

Pieteikumus sūtīt liga.bujane@vcb.valmiera.lv

"Ēnu dienu" mēnesis

Ferbuāris parasti ir bijis "Ēnu dienu" mēnesis. Šobrīd pasākums ir pārcelts, bet neskumsti, jo Tev ir iespēja!

Ej uz www.parprof.lv un iepazīsties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, to ikdienu un nepieciešamajām īpašībām. Tu vari spēlēt gan datorā, gan telefonā! Izmanto iespēju!

Karjeras konsultante

Runas konkursa nolikums Šeit

Vebinārs vecākiem par atbastu attālinātajās mācībās 1. - 4. klašu skolēniem

Lai atbalstītu vecākus, sākoties attālinātajām mācībām arī jaunāko klašu skolēniem, Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs piektdien, 22.janvārī rīkoja vebināru, kurā tika pārrunāti jautājumi par vecāku iesaisti attālinātā mācību procesa īstenošanā.

Kas ir un kas nav vecāku atbildība attālināto mācību laikā; kādi ir priekšnoteikumi, lai veidotos veiksmīga sadarbība ar skolu un skolotājiem; kā veidot bērna dienas ritmu un ko darīt, ja bērnu grūti disciplinēt? Kur vilkt robežu starp palīdzēšanu un mācīšanos bērna vietā, un ko darīt, ja šķiet, ka skola un skolotāji vecākus nesadzird. Par šiem jautājumiem runās vebināra dalībnieki: izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Universitātes pētniece, psiholoģe Liena Hačatrjana, Rīgas pilsētas sākumskolas dibinātāja un “Skola-2030” konsultante Solvita Lazdiņa un pašvadītas mācīšanās eksperts, psihologs Edmunds Vanags.