Aktualitātes

Kā atrast "Attālinātās mācīšanās plānojumu"?

Padomi vecākiem, kā palīdzēt skolēnam mācīties attālināti

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

radošo aktivitāšu pasākumu “Virpulis”

Viens no lielākajiem izaicinājumiem izglītības iestādei un katram pedagogam ir saskatīt ikviena bērna talanta potenciālu, saredzēt izaugsmes iespējas, izstrādāt veiksmīgāko stratēģiju bērna talanta veicināšanai.

12.martā Valmieras pilsētas izglītības pārvalde, Kocēnu novada izglītības pārvalde sadarbībā ar Valmieras sākumskolu organizēja Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadu 2. klašu skolēnu radošo aktivitāšu pasākumu “Virpulis”, tādējādi sekmējot ikdienas mācību procesā iegūto zināšanu un prasmju pielietošanu jaunās situācijās dabaszinātņu, latviešu valodas, mūzikas ,teātra mākslas, dizaina un tehnoloģiju jomā.

Paldies 2.klašu skolēnu komandai, kolēģēm Helgai Mezītei, Rutai Dambei, Baibai Siliņai, Selgai Kalniņai un vecākiem!

Skolas administrācija

Jauno autoru vakars 2020

Mairita Einberga 4B kl. (ģitāra), Jēkabs Melecis 3A kl.  “Latvija”, Estere Keiša 5D kl. “Gudrie dēli un laimīgais brālis”, Vineta Arta Ķirse 6C kl. “Parijs Hoters”, Dārta Balode 4C kl. (flauta), Madara Treimane 5A kl. “Misters medus lācis”, Matilde Brālēna 3B kl. “Apallio”, Gerda Broka 5A kl. “ Glābjot patversmi” (Drūmtopija), Elizabete Vucina 2C kl. (klavieres), Elizabete Podniece 6C kl. “ Peļu piedzīvojumi”, Amēlija Nikola Vīksna 6C kl. “ Tas nav tikai maisiņš”, Olivers Ilū Vēvers. 6D kl.  Zīmējumi, Elīza Megija Mezīte 5A kl. “Mēmais sapnis”, Nora Einberga 4D kl. (flauta)
Mairita Einberga 4B kl. (ģitāra), Jēkabs Melecis 3A kl. “Latvija”, Estere Keiša 5D kl. “Gudrie dēli un laimīgais brālis”, Vineta Arta Ķirse 6C kl. “Parijs Hoters”, Dārta Balode 4C kl. (flauta), Madara Treimane 5A kl. “Misters medus lācis”, Matilde Brālēna 3B kl. “Apallio”, Gerda Broka 5A kl. “ Glābjot patversmi” (Drūmtopija), Elizabete Vucina 2C kl. (klavieres), Elizabete Podniece 6C kl. “ Peļu piedzīvojumi”, Amēlija Nikola Vīksna 6C kl. “ Tas nav tikai maisiņš”, Olivers Ilū Vēvers. 6D kl. Zīmējumi, Elīza Megija Mezīte 5A kl. “Mēmais sapnis”, Nora Einberga 4D kl. (flauta)

“Vai Tu gribētu dzīvot Latvijā?” jautā zēns no 3. klases, pats nosaukdams Latviju par pasaku zemi. Tas šoreiz nav no diskusijas, bet Jauno autoru vakara. Šo vakaru mūsu skolā jau varētu dēvēt par tradīciju, jo tas notiek piekto gadu. Skolēni dzejoļos, stāstos vai pasakās pauž savas domas un sapņus, runā par to, kas viņiem aktuāls. Viņu darbiņos ienāk gan komiskais, gan lielās pārdomas par dzīvi.

5. marta vakarā mūs apciemoja “Misters Medus lācis”, devāmies “Peļu piedzīvojumos”, klausījāmies, kā iet “Gudrajiem dēliem un laimīgajam brālim”, bet, kamēr pieaugušo pasaulē notiek cīņas par teritoriālo reformu, meitenes mūs aizveda uz “Apallio” ciematu un pastāstīja, kas ir ‘Drūmtopija”. Aizkustinošs bija stāsts par Zelmiņu, kura nespēja runāt, bet ar uzņēmību un neatlaidīgu darbu kļuva par atzītu mākslinieci. Amēlija mums lika aizdomāties par sabiedrības attieksmi pret dabu un nolasīja savu stāstu “Tas nav tikai maisiņš” .

Šajos vakaros muzikālās pauzes aizpilda paši bērni. Šādas uzstāšanās ir lieliska pieredze. Starp lasījumiem skanēja gan ģitāra, gan flautas un klavieres, kas tikai iepriekšējā vasarā kļuva par mūsu skolas bibliotēkas neatņemamu sastāvdaļu. To visu lieliski papildināja Olivera zīmējumi, kurus viņš komentēja.

Protams, bērni to dara labprāt, ja jūt savu vecāku atbalstu, un šis vakars tam bija labs apstiprinājums. Īpaši mīļi bija, kad mazā Nora lūdza savu skaņdarbu veltīt tētim, jo viņam tai vakarā bija dzimšanas diena. Vēlreiz gribu pateikties vecākiem un vecvecākiem, jo savstarpēja mīlestība un sapratne vairo tikai pozitīvas emocijas.

Nav svarīgi, vai dienās viņi kļūs par māksliniekiem un rakstniekiem, bet kopā ar vecākiem, vecvecākiem un draugiem šī vakara noskaņa bērnu sirdīs varbūt atstās kādu radošu dzirksti un atgādinās, ka brīvo laiku var pavadīt arī tā.

Informāciju sagatavoja Sarmīte Rozenbaha

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Koru nometne valmieras sākumskolā

2020.gada vasarā Rīgā notiks 12.skolēnu Dziesmu un Deju svētki. Arī Valmieras sākumskolas meiteņu un zēnu koru dalībnieki nopietni gatavojas šiem svētkiem. Jau pagājušajā mācību gadā abi kori ar labiem rezultātiem piedalījās atlases skatēs, iegūstot 1.pakāpes diplomus. Skolā jau 8 gadus izveidojusies tradīcija organizēt koru nometnes, lai labāk apgūtu svētku repertuāru. Arī šogad,21.un 22.februārī ,skolā pulcējās ap 300 bērniem no 9 koriem.Mūsu dziedātājiem piepulcējās koristi no Valmieras Viestura vidusskolas, Pārgaujas sākumskolas, Pārgaujas Valsts ģimnāzijas, Kocēnu pamatskolas un Rūjienas vidusskolas.Nometnes laikā nopietnā darbā bērni apguva Dziesmu svētku repertuāru. Vakarā notika radošas aktivitātes-sacensības dziedātāju starpā.

Nometnes noslēgumā izskanēja koncerts "Ceļā uz Dziesmu svētkiem", kurā plašākai publikai tika izdziedātas Dziesmu svētku dziesmas. Šī nometne bija kā neliels ģenerālmēģinājums gaidāmajiem Dziesmu svētkiem, kuros visiem dziedātājiem ir liela vēlme piedalīties!

Informāciju sagatavoja Larisa Stivriņa un Inese Kuple

Skatuves runas konkurss

Lepojamies ar saviem skolēniem, kuri pārstāvēja Valmieras sākumskolas godu Valmieras pilsētas un novadu izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkursā 21.februārī Kocēnu kultūras namā:

 • Jēkabs Galzons – II pakāpe (37punkti) sk. Helga Mezīte
 • Elīna Ābele - II pakāpe (36,9 punkti) sk. Helga Mezīte
 • Elza Marija Mača - II pakāpe (34,9 punkti) sk. Aiga Vimba
 • Kurts Razgals – Augstākā pakāpe (46,57 punkti) sk.Baiba Siliņa
 • Jēkabs Bauskis - Augstākā pakāpe (46,7 punkti) sk.Kristīne Švalbe
 • Demija Šakurova – I pakāpe (42 punkti) sk. Zinta Liepiņa
 • Matīss Jurka – I pakāpe (42,2 punkti) sk. Zinta Liepiņa
 • Beatrise Silanža – II pakāpe (38 punkti) sk. Sanita Tauriņa

Sveicam mūsu skolas laureātus Kurtu Razgali un Jēkabu Bauski, kuri tika izvirzīti uz skatuves runas konkursu Vidzemē , iegūstot AUGSTĀKĀS pakāpes:

 • Kurts Razgals – Augstākā pakāpe (45 punkti) sk.Baiba Siliņa
 • Jēkabs Bauskis - Augstākā pakāpe (45 punkti) sk.Kristīne Švalbe

Informāciju sagatavoja Diāna Rudzīte


Vidzemes inovāciju nedēļa

Jau otro reizi Vidzemē tika organizēta Vidzemes Inovācijas nedēļa. Tās ietvaros 26.02. 6.b klase un 27.02. 5.d klase viesojās Valmieras Tehnikumā.

Lielu paldies sakām Sabīnei Muceniecei, kura iepazīstināja ar šobrīd pieprasītākajām profesijām darba tirgū. Bija iespēja pavērot no malas jauniešu ikdienu.

Paviesojāmies Mehatronikas, IT, kā arī jaunuzceltajā multifunkcionālajā metālapstrādes laboratorijā. Slēdzām elektriskās ķēdes, darbojāmies ar pultīm, vadot Make Block un VEX robotus.

Varbūt kāds nākotnē izvēlēsies kļūt par programmēšanas tehniķi, loģistikas darbinieku, pārtikas produktu ražošanas tehniķi vai mehatronikas sistēmas tehniķi, bet varbūt viesmīli vai pavāru, vai grāmatvedi.

Kāds ir tavs ceļš uz profesiju? Ir vērts padomāt.

Informāciju sagatavoja Zeltīte Lūse un LolitaTrauliņaCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Skaļās lasīšanas sacensība

Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensība skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

No Valmieras sākumskolas uz reģionālo finālu dosies:

 • Vineta Arta Ķirse 6. c klase
 • Luīze Karpika 6.c klase
 • Andris Saukants 5. d klase

Paldies visiem dalībniekiem par dalību un veiksmi tālākajās sacensību kārtās!

2019./2020. mācību gada sacensības nacionālais fināls notiks 9. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.