aktualitātes
Zinību diena Valmieras sākumskolā
Vasara kārtējo reizi paskrējusi vēja spārniem, nesakatoties uz to, ka šoreiz brīvlaiks bijis garāks, un skolā atgriežamies tikai 2.septembrī. Atgriežamies ar enerģiju darboties, draudzīgu plecu, palīdzot cits citam, un vērtīgu ideju, ko realizēt. Būs nepieciešama veiksme, daudz pacietības un centības.
Šajā mācību gadā skolā mācās gandrīz 600 skolēnu, strādā ap 50 skolotāju un 30 tehnisko darbinieku. Katrs no mums zina, ko vēlas sasniegt, paveikt un izdarīt. Direktors Mārtiņš Vētra savā uzrunā skolēnus aicināja sapņot un sapņus īstenot, labi mācoties. Visticamāk, ka tā tas arī notiks. Dzīvesprieks, ziedu kalni un foto zibšņi bija manāmi ik uz soļa. Dažiem skolēniem bija iepazīšanās stunda ar savu klases audzinātāju. Viņi ir mūsu pirmklasnieki un arī 4.klašu skolēni. Smaids un noteiktība, tas ir teikts par 1.a klases audzinātāju Baibu Siliņu, azarts un izturība ir dažas no 1.b klases audzinātājas Aigas Vimbas stiprajām pusēm, ar loģiskumu un matemātiko ātrumu apveltītā 1.c klases audzinātāja Ruta Dambe un 1.d klases audzinātāja Mārīte Saulīte, kurai vienmēr ir sirsnīga un izpalīdzīga. 4.klašu skolēnu audzinātājas ir Aiga Kukaine, Baiba Balode, Gunita Eksto un Jaroslava Hreškova-Sirmais, arī viņām ar skolēniem bija sirsnīga satikšanās.
Svinīgajā pasākumā iedvesmas vārdus sacīja Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš, Valmieras novada pārstāve Evija Nagle, Valmieras sākumskolas Vecāku padomes vadītāja Zane Irbe. Skanēja muzikāls priekšnesums, uz skatuves un visā amfiteātrī darbojās Pepija ar savu tēti.
Gluži kā stārķis, pacietīgi, pedantiski un ar lielu centību aprūpē katru savu perējuma olu, tikpat apzinīgi mums katram jādara savs darbs, dalot atbildību, sadarbojoties un svinot mazākus un lielākus panākumus.
Direktora vietniece izglītības jomā
Ilona Tropa
Labā prakse informācijas tehnoloģiju lietošanā Valmieras sākumskolā
Mācību gada noslēgums kārtējo reizi nācis ar apkopojumu par paveikto un vērtīgu dalīšanos pieredzē. Šoreiz pedagogi stāsta un ļoti daudz rāda, kā tiek lietotas tehnoloģijas stundās, audzināšanas pasākumos, mācību materiālu gatavošanā, sistematizēšanā, saziņā un sadarbībā. Piemēru daudz, katrs interesants un vērā ņemams. Atziņa: izmantojot vienu un to pašu lietotni vai programmu, katrs atrod citādu risinājumu, dažādību, kas atbilst mācību priekšmeta, skolotāja personības, skolēnu un klases specifikai.
Pirms tiek dots starts IT pieredzei, mūzikas skolotāja un koru vadītāja Larisa Stivriņa pamatoja un ļāva praktiski darboties, apgūstot dažus vērtīgus elpošanas vingrinājumus. Nevienam nav noslēpums, ka elpošana ir ne tikai primāra dzīvības funkcija, bet elpas vingrinājumi stiprina organismu, attīsta elpošanas sistēmu un ļauj normalizēties nervu sistēmas funkcijām.
Datorikas skolotājas Baiba Balode un Linda Vanaga demonstrēja visiem tik labi zināmās programmas GOOGLE produktus, tai skaitā CLASSROOM, kā tos ērti lietot, strādājot ikdienā. Programma piedāvā iespēju veidot darba lapas ar uzdevumiem, pildīt tos tiešsaistē, iesniegt vērtēšanai, uzskaitei un vēl daudzējādam lietojumam mācībās. Skolēni aizrautīgi darbojas ar 4 draudzīgiem PXOTON robotiem. Šajā mācību gadā pie skolotājām pieredzi smelties braukuši arī Ogres novada datorikas skolotāji.
2.klašu skolotājas Inga Cīrule un Jana Štrāle rādīja, kādas programmas tiek izmantotas, informējot vecākus par dienas darbiem, aktivitātēm. Video apstrādes programmā InShot veidotā informācija ļauj vecākiem pārskatāmi un detalizēti gūt iespaidu par notikumu, neapgrūtinot sevi ar katra foto atvēršanu un aplūkošanu. Programma RELIVE piedāvā ielūkoties maršrutā, kas veikts pārgājienā vai ekskursijā, pievienojot noteiktā laikā un vietā uzņemtus fotoattēlus.
Vizuālās mākslas skolotāja un speciālais pedagogs, 5.klases audzinātāja Silva Buliņa demonstrēja izmantojamos materiālus stundās un nodarbībās, kas apkopoti datorprogrammā, papildinot tos ar vizuālu noformējumu un mūziku.
Sporta un veselības skolotājas Ilze Bruņiniece un Signe Lūsiņa, kuras skolēniem māca arī peldēt un slidot prasmi, piedāvāja iespēju vingrinājumus un aktivitātes izpildīt ekrāna trenera vadībā. Tā skolēni var darboties, iepazīstot dažādu sporta veidu profesionāļus, bet skolotājām ir iespēja koriģēt kustības un vingrinājumu izpildi līdz veselīgai un filigrānai precizitātei. Tāpat sporta un veselības stundās tiek lietots taimeris, soļu skaitītājs, aplikācijas skolēnu sadalīšanai grupās vai komandās. Arī klātesošie baudīja aktivitātes minūti ar kustēšanos pēc piedāvātā ekrānā. Dinamiski, aizraujoši, motivējoši!
Tik tikko augstāko mācību iestādi absolvējusī jaunā skolotāja Paula Patrīcija Kreile, kuru jau labu laiku saucam par savējo, parādīja, ka ērti, vienkārši un kvalitatīvi var veidot prezentācijas mācību tēmām vai citus vizuālus materiālus SLIDESGO programmā.
3.klases skolotāja Helga Mezīte, kā viņa pati saka, ka ir “matemātikā līdz ausīm”, bēra matemātisko iemaņu veicināšanas programmas kā no pārpilnības raga. Katram ir iespēja testēt, vērtēt, izvēlēties sev tīkamāko un vērtīgāko: CoolMath4Kids ar dažādiem uzdevumu veidiem, interaktīva ģeometrijas, algebras, statistikas un aprēķinu lietojumprogramma GeoGebra, kas krāj arī latviešu valodā tulkotus uzdevumus. Iespēju daudz!
1.klases skolotājas Baiba Siliņa un Aiga Vimba, kura māca arī “lielajiem” matemātiku, galvas rēķiniem piedāvā izmantot metamos kauliņus digitālās DICE versijās. Programma Photomath spēj piedāvāt skolēniem necerētus panākumus matemātikā, pat neko nedarot, bet skolotājam liek būt vērīgam, saņemot mājas darbus. Tāpat aizvien biežāk mācību stundu sagatavošanā ienāk mākslīgais intelekts, kas daudzos gadījumos atvieglo darbu un taupa laika resursus. Pieredzes apmaiņas braucienā iepazītā spēļu veidošanas programma JEOPARDY ir skolotājas Baibas sabiedrotā. Spēļu izveidošana prasa ilgu laiku, bet ieguldīto atsver skolēnu motivēta darbošanās.
Sociālo zinību un vēstures skolotāja, 5.klases audzinātāja Kristīne Švalbe katrai mācību stundai veido savu, unikālu prezentāciju, ko ērti papildināt ar audio un video materiāliem, mainīt tos, dažādot un ērti kopīgot ar skolotājiem un skolēniem.
Valmieras sākumskolas direktors un angļu valodas skolotājs Mārtiņš Vētra vienkārši un detalizēti ļāva vērtēt, kas ir mākslīgais intelekts. ChatGPT ir OpenAI izstrādāts sarunbots, kas ir apmācīts saprast cilvēku valodu, izprast lietotāja ievadītu jautājumu un piedāvāt izsmeļošas atbildes. Šoreiz rīku iepazinām ar paša ChatGPT veidotu iepazīšanās prezentāciju. Pēc klausītāju reakcijas varēja noprast, ka šis rīks aizvien biežāk aizņems laiku mūsu ikdienā.
Direktora vietniece informācijas un tehnoloģiju jautājumos Signe Jānelsiņa pavēra skatu savai ikdienai, kad notikumi tiek plānoti kalendārā, kas kopīgots ar citiem kolēģiem vai ģimenes locekļiem. Sīkie knifi tiešsaistes dokumentu organizēšanā palīdzēs un atvieglos dokumentu apriti katram, arī lietojot tos bezsaistē. Bet piedāvātie īsie video pārskati par dažādiem notikumiem likās tik aizraujoši, ka nevar nepamēģināt.
4.klases audzinātājas Aiga Kukaine, kura māca latviešu valodu, un Gunita Eksto, kura ir arī logopēde, piedāvāja veidu, kā izlozes kārtībā noteikt skolēnu secību uzdevuma veikšanai. Programmā Wheel of names, ievadot vārdus, savu darbību uzsāk laimes rats, un skolotāja iejaukšanās vairs nav nepieciešama. Spēle vienmēr ienes pozitīvu motivāciju darbībā. Tāpat tika aktualizēts lietotņu uzdevumi.lv, soma.lv, tezaurs.lv lietojums.
Krievu valodas skolotāja Svetlana Lāce savā darbā ar skolēniem bieži izmanto tiešsaistes dokumentus, tulkošanas un mākslīgā intelekta programmas, veidojot mācību materiālus un krustvārdu mīklas, un noteikti neviens neiztiks bez ekrānuzņēmuma, lai parādītu materiālu interaktīvajā tāfelē vai ar datu kameras palīdzību.
Angļu valodas skolotāja un 5.klases audzinātāja Inese Zēģele aicināja katru pārbaudīt spēkus, izpildot angļu valodas testu programmā GIMKIT. Programma piedāvā veidot viktorīnas, izpildīt uzdevumus katram savā tempā, negaidot pārējos, pat pelnīt virtuālu naudu, to krājot, papildinot komandas uzkrājumu, vai tērējot.
Direktora vietniece audzināšanas darbā Diāna Rudzīte dalījās pieredzē, kā tiek veidotas prezentācijas pasākumiem tiešsaistes grafiskās noformēšanas rīkā Canva. Klātienē pārbaudījām, kā darbojas programmas Tilde rīks, kad ierunātais teksts diktofonā tiek pārvērsts rakstu zīmēs, izveidojot tekstu. Šajā brīdī nācās secināt: jo skaidrāka būs dikcija un precīzāk lietota literārā valoda, jo kvalitatīvāks būs gala rezultāts.
Arī angļu valodas skolotāja Jaroslava Hreškova - Sirmais piedāvāja iespēju paskatīties, kāds izdodas dažādu aktivitāšu video apkopojums. Šāda iespēja ļauj uzzīmēto un izveidoto plakātu, masku, spēļu foto savietot gaumīgā video prezentācijā, papildinot ar tam atbilstošu muzikālo noformējumu.
Matemātikas skolotāja Gunita Martinsone skolēniem mācību stundās dod iespēju spēlēties ar matemātiku. Dažādas aplikācijas ar matemātikas uzdevumiem ļauj nostiprināt zināšanas, piedāvā risināšanas veidus un par paveikto iegūt arī vērtējumus.
6.klases audzinātāja un matemātikas skolotāja, arī antibulinga programmas KiVa komandas dalībniece ir dziļš eksperts QR kodu ģenerēšanā un izmantošanā. Tos var lietot ik uz soļa: ietverot nepieciešamo uzziņas literatūru, skaidrojot uzdevumu risināšanas gaitu vai apgūstot jaunu rēķināšanas paņēmienu. Pedagogi savās viedierīcēs skenēja piedāvātos QR kodus un secināja, ka viss izdodas lieliski. Bet, piemēram, apgūstot reizināšanu rakstos ar Lattice Method Multiplication, der lietot YOU TUBE sagatavoto video pamācību.
Direktora vietniece izglītības jomā un logopēde Ilona Tropa pastāstīja, kā brīvajā laikā tapusī maizes cepšanas video recepte palīdzēja 1.c klasē realizēt pašu maizītes izcepšanu un degustēšanu sociālo zinību stundā par etiķetēm. Produkta radīšanai tika izmantota platforma CANVA, video koplietošanas tiešsaistes sociālā tīkla tīmekļa vietne YouTube, video apstrādes programma DaVinci Resolve un failu konvertēšanas programma.
Pedagogs karjeras konsultants Jolanta Johansone parādīja, kādus informācijas un reklāmas materiālus piedāvā skolēniem konsultāciju laikā, izmantojot platformu CANVA. Tāpat darbā tiek izmantots novatorisks personīgais AI tērzēšanas palīgs COPILOT un mākslīgā intelekta modelis precīzākai komatu lietošanai latviešu valodā salieckomatus.lv.
Vērtīgi? Noteikti, ar lielu pievienoto vērtību. Tagad katrs zina vairāk, kas vēl iespējams, ko gribētos un būtu vērtīgi apgūt un lietot, un pie kā doties, lai prasītu padomu. Tehnoloģiju līkne Valmieras sākumskolā iet tikai uz augšu!
Gada balva 2024
Par izcilu skolas tradīciju kļuvis mācību gada galvenais un svinīgākais pasākums "Gada balva", kas pulcē labākos no labākajiem skolēniem un viņu ģimenes. Tā tas notika arī šoreiz, 29.maijā. Skanēja pateicības vārdi par paveikto, tika pasniegti apbalvojumi par augstvērtīgiem rezultātiem: vērtējumiem 8, 9, 10 balles, ievērojamu izaugsmi, Valmieras novada un Latvijas mērogā iegūtām vietām mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, sporta sasniegumiem un izcilību interešu izglītībā.
Klātesošos iedvesmoja veiksmīgs uzņēmējs ar savu dzīves un pieredzes stāstu Rolands Melbārdis. Muzikālos priekšnesumus baudījām Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēnu izpildījumā.
Valmieras sākumskolas kolektīva pateicība katram Gada balvas laureātam par sava vārda ierakstīšanu skolas Goda grāmatā!
P.S.
Nospiežot uz foto, vēlreiz varēsi noklausīties, ko par laureātiem saka viņu audzinātājas.
Zēnu koris
vadītājas Inese Kuple
Larisa Stivriņa
Tautu deju kopa "Pērkonītis"
vadītāja Sanita Bērziņa
29.05.2024
4.b, c un d klašu skolēni aktīvi piedalījās ātruma tēmas apguvē.
Vispirms skolēni iepazina savu ātrumu, skrienot ap skolas amfiteātri, izrādās tā apkārtmērs ir tieši 100m un šo posmu skolēni spēja veikt ātrāk kā 20 sekundēs. Tālāk jau uzdevums bija visu cītīgi aprēķināt un izdarīt secinājumus.
Bet ar to viss nebeidzās, savas prasmes par ātrumu skolēni vēl papildināja ar auto modelīšu izveidi un spraigām sacensībām ar klases biedriem.
Tagad zinām, ka prasmīgākais pudeļu auto veidotājs ir Magnuss Brugemanis, kura auto nobrauca vairāk kā 15m. Godpilnajā otrajā vietā ierindojās Miķelis Melecis ar 12m un trešo vietu ieguva Mārcis Saukants ar 11m.
Matemātikas skolotāja Elīna Bērziņa
Ātrums
6.c klases emociju gamma Sajūtu parkā
23.maijā 6.c klase devās uz Sajūtu parku, kurā varēja izbaudīt plašu emociju klāstu. Laikapstākļi bija ļoti pateicīgi šādam piedzīvojumam. No rīta tiekoties, piedzīvojums varēja sākties. Protams, vispirms tikām iepazīstināti ar drošības noteikumiem. Katrs varēja izvērtēt savas spējas un varēšanu. Taka kokos ir drošākā taka, kas aprīkota ar drošinātāju sistēmu.
Vislielākais izaicinājums bija trošu nobrauciens pār Gauju. Ne katram tas bija pa spēkam. Dažam nācās pārvarēt bailes no augstuma. Ātrākie un drošākie trasi paspēja iziet vairākas reizes.
Manuprāt, lieliski pavadīta diena, kurā varēja manīt, ka klase ir kā kolektīvs, kas iedrošina un uzmundrina cits citu.
Lai izdodas saglabāt šo kolektīva garu arī turpmākajās dzīves situācijās!
6.c klases audzinātāja Aiga Kukaine
Lepojamies
Šī gada 25. maijā LU Zinātņu mājā, Rīgā, notika A. Liepas NMS rīkoto konkursu un olimpiāžu apbalvošanas pasākums.
Pasākuma ietvaros tika apbalvoti labāko rezultātu (1.-3. vietas un atzinības) ieguvēji konkursos “Profesora Cipariņa klubs”, “Neklātienes nodarbības vidusskolēniem” un “Latvijas kauss”, kā arī Atklātās matemātikas olimpiādes laureāti.
No Valmieras sākumskola pasākumā tika godināti - Kate Tupreine, Miķelis Melecis un Zintis Dzvinko! Pasākums bija lieliska iespēja svinēt matemātikas sasniegumus un motivēt visus interesentus turpināt attīstīties šajā jomā.
Ļoti lepojamies un vēlam arī turpmākus sasniegumus!
Āra izglītības diena
“Āra izglītības diena ir globāla kustība, kuras mērķis ir veicināt uzturēšanos un mācīšanos dabā, svaigā gaisā un panākt, ka šī aktivitāte kļūtu par katra bērna ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Katru gadu divās akcijas dienās skolotāji ved bērnus ārā spēlēties un mācīties,” tā lasām EKO skolu interneta vietnē.
Kā katru gadu arī mēs Valmieras sākumskola ar dažādām aktivitātēm 23.maijā atzīmējām Āra izglītības dienu.☀️🌏 Laiks bija burvīgs, lai skolas teritorijā realizētu visas ieceres, idejas, spēles un uzdevumus. Šajā mācību gadā pasākumā bija apbrīnojama aktivitāte - ārā mācījās visas klases, visi skolēni, visi skolotāji. Vairākiem mācību priekšmetu skolotājiem jau ierasts maija otro pusi pavadīt, mācoties svaigā gaisā. 🌿🌼Svarīgi, ka darbošanās ārā iedvesmo tos, kuri ir klasē, tādējādi pagalmā ņirb aizvien vairāk skolēnu.
Šajā reizē bija izvēlētas kustību spēles, dažādu materiālu meklēšana, maņu trenēšana, vēstuļu rakstīšana, zīmēšana, diagrammu veidošana, “parastie” uzdevumi, kuri neierastā vidē izdodas labāk, savādāk, svaigāk…visu pat nevar uzskaitīt.💯
Ārā cenšamies būt dažādos laikapstākļos, bet saulainā un siltā laikā tā ir dabiska vēlme svaigā gaisā pabūt ilgāku laiku un biežāk. Nevienam nav noslēpums, cik daudz laba organismam dod svaigs gaiss un kustības. 🤸♀️🤸Diena noslēdzās ar jau atkārtotu pasākumu vecākiem “Dvieļu bols”, kurā sacentās un sadarbojās māmiņu komandas. Aicinām ikvienā ģimenē papildināt spēkus un uzlabot veselību, darbojoties svaigā gaisā!🥰
Paldies Vizuāli plastiskās mākslas pulciņa dalībniekiem
Vēlos izteikt lielu pateicību visiem skolēniem, kas nāca uz Vizuāli plastiskās mākslas pulciņu šajā mācību gadā. Esmu priecīga, ka bijāt tik aktīvi un radoši savās darbībās un centāties attīstīt savas mākslinieciskās prasmes un iemaņas.
Sadarbība ar jums bija patiesi aizraujoša un iedvesmojoša, un esmu pārliecināta, ka kopā radījām daudz skaistu un interesantu darbu. Ņemot vērā šo pozitīvo pieredzi, ceru, ka turpināsiet attīstīt savu māksliniecisko potenciālu arī nākamajos gados. Vēlu jums patīkamu un iedvesmojošu vasaru un ar nepacietību gaidu tikšanos atkal rudenī. Paldies par jūsu darbu un pozitīvo attieksmi!
Vizuāli plastiskās mākslas pulciņa pasniedzēja Silva Buliņa
Vizuālās mākslas stundu darbi
Lielisks darbiņš ir padarīts, jaunie mākslinieki! Jūsu radošums un talants ir patiešām apbrīnojams. Prieks redzēt, ka jūs izmantojat savas spējas un iztēli, lai radītu tik daudz skaistus darbus. Turpiniet strādāt un attīstīties vizuālajā mākslā!
Vizuālās mākslas skolotāja Silva Buliņa
Pavasara koncerts - tu esi...
Valmieras sākumskola 16. maijā pulcēja skolēnus, vecākus un draugus uz tradicionālo interešu izglītības pulciņu pavasara koncertu “Tu esi…”, kurā piedalījās gan lielie, gan mazie dejotāji no Valmieras sākumskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas, skolas kori. Šis pasākums ir kļuvis par gaidītu notikumu skolas dzīvē, kas iedvesmo un priecē ikvienu dalībnieku un skatītāju.
Priekšnesumus sasaistīja 2.-3.klašu improvizācijas teātris, kas izmantoja citātus no Antuāna de Sent-Ekziperī darba "Mazais princis". Šie citāti piešķīra pasākumam dziļumu un filozofisku noskaņu, mudinot skatītājus pārdomāt svarīgas dzīves vērtības un attiecības. Improvizācijas teātra dalībnieki veiksmīgi integrēja šos citātus starp dejām un dziesmām, radot vienotu un harmonisku stāstu.
Koncerta organizēšanā liela loma bija skolas skolotājiem un vecākiem, kuri palīdzēja ar tērpu un dekorāciju sagatavošanu, kā arī atbalstīja bērnus viņu priekšnesumu sagatavošanas procesā. Milzīgs PALDIES interešu izglītības pulciņu skolotājiem: Larisai Stivriņia (meiteņu un zēnu koris), Inesei Kuplei (1.-3.klašu koris), Evitai Vāpai (mūsdienu dejas “UNDEFINED), Uģim Točam (2.-3.klāsu teātra un improvizācijas pulciņš)”, Sanitai Bērziņai (tautu deju kopa “Pērkonītis”), Lindai Vanagai (“Radošuma akadēmija”), Ingrīdai Upei un Jānim Psjukam (tautu deju kopa “Pērkonītis”VVĢ).
Valmieras sākumskola lepojas ar saviem talantīgajiem skolēniem un plāno turpināt šo tradīciju arī turpmāk, lai veicinātu radošumu un mīlestību pret mākslu bērnu vidū. Pavasara koncerts ne tikai parāda skolēnu prasmes un talantus, bet arī stiprina skolas un kopienas saikni, radot pozitīvu un iedvesmojošu atmosfēru.
Mākslas dienas 2024
Aprīļa beigās un maija sākumā Valmieras sākumskolā norisinājās tradicionālās Mākslas dienas 2023./24.Tajās tika aicināti piedalīties visi 1.-6.klašu skolēni.Skolēniem tika piedāvāti dažādi uzdevumi ,kas tika izvietoti 6 pieturās:
Pieturā"Atmini dziesmu!"bija jāatmin dziesmu nosaukumi pēc attēliem.
Izmantojot mūzikas pieraksta zīmes un simbolus , tika zīmēta "Pavasara ainava".
Pieturā "Pagātnes skaņas"skolēni attēloja uz skaņuplatēm savu mīļāko dziesmu vai mūzikas grupu.
Savas izdomātās filmas atsevišķi kadri tika iemūžināti pieturā ar nosaukumu"Esmu kino režisors!"
Latviešu tautas dziesmas "Kur tu teci,gailīti mans?"vārdi tika sakārtoti pareizā secībā un veidots atbilstošs zīmējums.
Dažādu instrumentu iepazīšana notika pieturā "Mūzikas instrumentu pasaule".
Mākslas dienu ietvaros visu mūsu ikdiena kļuva krāsaināka,kā arī interesantāka,bērniem radoši izpaužoties. Paldies par atbalstu Mākslas dienu tapšanā skolotājām Lindai Vanagai,Helgai Mezītei,Samantai Saulītei un Mārītei Saulītei!
Mākslas jomas skolotājas Larisa Stivriņa,Inese Kuple,Silva Buliņa.
Teātra māksla
5.klašu skolēniem teātra māksla ir jauns mācību priekšmets. Tajā ir ietverti dažādi temati. Šajā semestrī izglītojamajiem bija iespēja izspēlēt etīdi un lugas fragmentu. Teātra māksla palīdz labāk saprast, kas ir teātris un kā tas darbojas, kā rīkoties uz skatuves, radot vienkāršus priekšnesumus.
Vislielākā uzmanība tika pievērsta tam, kā skolēniem kustēties , runāt, izmantot žestus, iejusties dažādu tēlu lomās, kas bērniem arī lieliski padodas. Visgrūtākais bija iemācīties no galvas tekstu - tas prasa labu atmiņas treniņu.
Mācību priekšmets palīdz gūt teātra pieredzi un iepazīt šīs mākslas brīnumaino pasauli. Rādot savus priekšnesumus, skolēni iejutās gan karaļa, princeses, Maugļa, pērtiķa, Sprīdīša, Sīkstuļa un vēl citās lomās, daudzi bija padomājuši arī par apģērbu un atribūtiem. Kā atzina paši bērni - skatīties šos priekšnesumus ir interesantāk.
Valmieras sākumskolā teātra mākslu apgūst 5.klasē, pēc tam - 7.klasē. Varbūt kāds no viņiem nākotnē kļūs par aktieri un atcerēsies, ka reiz skolā bija tāds mācību priekšmets. Lai izdodas!
skolotāja Aiga Kukaine
Lepojamies
8. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika pasniegtas balvas latviešu valodas un literatūras valsts 50. olimpiādes laureātiem. Esam lepni par to, ka mūsu skolas 5.a klases skolniece Ketija Izaja ieguva atzinību. Lepojamies un sakām Ketijai paldies par ieguldīto darbu.
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena ir īpaša svētku diena. Valmieras sākumskolas kolektīvs pulcējās Svinību zālē uz svētku koncertu, kurā uzstājās gan skolas, gan Valmieras Valsts ģimnāzijas mākslinieki. Izcilā sadarbība padarīja svētku brīdi un noskaņu pilnvērtīgu, svētku laikam atbilstošu.
Visā skolā tika klāti baltie galdauti un cienastā baudīts svētku kliņģeris.
Lai skaisti svētki arī katrā ģimenē tiek svināti mūsu valstij, mūsu Latvijai.
Mini Zoo apciemojums
Svinot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienu, Valmieras sākumskolas 4.b klase devās apciemot Valmieras 2. vidusskolas mini Zoo. Tur mūs sagaidīja kolosāla skolotāja, kura ar lielu sirsnību mūs uzņēma un izrādīja skolas dabas istabu. Paldies Valmieras 2. Vidusskolai par sadarbību.
Skolotāja Silva Buliņa
Grāmatu, filmu, sporta, mākslas varoņu pasaulē
30.aprīlī, 1.klašu skolēni iejutās dažādos tēlos. Bērniem bija iespēja pastāstīt par savu varoni, nodemonstrēt tā prasmes un nedaudz tam līdzināties. Katrs tēls varēja parādīt sevi, sadraudzēties ar citiem un izdejoties kopīgos deju ritmos.
Paldies vecākiem par atbalstu un ieguldīto darbu!
1.klašu audzinātājas
Skaļās Lasīšanas konkursa fināls skolā
18.aprīlī skolas bibliotēkā norisinājās piekto klašu Skaļās Lasīšanas fināls, kurā piedalījās labākie Skaļās Lasīšanas pārstāvji no katras piektās klases, un tie bija -Jēkabs Ambergs, Ketija Izaja, Dārta Kerše, Kristians Gudermanis, Laurēna Hemmele, Patriks Gaigals, Rūta Jēkabsone, Patriks Leoke un Gustavs Grāvītis. Finālisti lasīšanai bija izvēlējušies savu mīļāko grāmatu fragmentus, katrs savu izvēli pamatoja arī žūrijai. Kādam tā bija grāmata no iemīļotas grāmatu sērijas, kādam interesi raisoša par noteiktu tēmu, kādu īpaši emocionāli ietekmējusi vai šķitusi asprātīga un smieklīgu notikumu caurvīta, kas arī piesaistījis.
Pēc fragmentu lasīšanas žūrijas vērtējumā:
1.vietu ieguva Kristians Gudermanis (5.b kl.),
2.vietu -Dārta Kerše (5.b kl.),
3. vietu – Laurēna Hemmele (5.c kl.).
Kristians un Dārta pārstāvēs skolu reģionālajā Skaļās Lasīšanas konkursa finālā, kas notiks 8.maijā Valmieras Integrētajā bibliotēkā. Vēl ir laiks abiem finālistiem sagatavoties sīvai konkurencei ar visa reģiona piekto klašu pārstāvjiem par iespēju doties uz Latvijas Nacionālo bibliotēku Rīgā un cīnīties par Skaļās Lasīšanas čempiona titulu valstī. Lai veicas Kristianam un Dārtai, bet pateicība visiem skolas fināla pārstāvjiem par dalību šajā konkursā!
Pieredzes apmaiņas brauciens uz Ogri
10.aprīlī Valmieras novada skolu bibliotekāri devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ogres Valsts ģimnāzijas bibliotēku, Ogres Centrālo bibliotēku, kā arī apmeklēja Anšlava Eglīša ekspozīciju Inciema tornī.
Ogre mūs sagaidīja saulaini, silti un viesmīlīgi. Vispirms apmeklējām 2023.gadā atklāto Ogres Valsts ģimnāziju. Mūsu gide un skolas vadības pārstāve izrādījās Valmieras Viestura vidusskolas absolvente. Viņas aizraujošais stāstījums un ekskursija pa skolas telpām lika mums noticēt, ka šeit patiešām tapusi skola ne tikai ar izcilu vidi un dizainu, bet arī ar unikālām iespējām gan izglītībai, gan ārpusstundu aktivitātēm. Tā neapšaubāmi ir viena no modernākajām skolām Baltijā, kur liela uzmanība pievērsta videi draudzīgiem risinājumiem un energoefektivitātei. Skola darbojas vien pirmo gadu, bet gribētāju šajā skolā mācīties izrādījies tik daudz, ka atvērtas 9 desmitās klases. Skolā iekļaujas arī plaša un mūsdienīga sporta arēna, kurā norisinās gan sporta stundas, gan starptautiska mēroga sacensības. Taču ar savām daudzajām zālēm tā ir iecienīta atpūtas un treniņu vieta arī pašiem ogrēniešiem. Tikām laipni uzņemtas arī skolas mājīgajā bibliotēkā, kur varējām iepazīties ar bibliotēkas krājumu, noskatīties prezentāciju par bibliotēkas darbību, kā arī dalīties pieredzē, uzdodot aktuālus un interesējošus jautājumus.
Tālāk devāmies uz Ogres Centrālo bibliotēku, kas ir lielākā publiskā koka konstrukcijas ēka Latvijā (saņēmusi Būvniecības gada balvu 2021.gadā). Nav jābrīnās, ka šī ēka arvien vairāk tiek iekļauta arī ārzemju tūristu maršrutos, jo ir viena no modernākajām un skaistākajām ēkām Baltijā, kas izceļas gan ar inovatīvu pieeju dabas resursu, arī notekūdeņu, izmantošanā siltumenerģijas ražošanai un augu zaļās sienas uzturēšanai, gan ar viedā apgaismojuma vadības sistēmu, gan ar mūsdienīgu bibliotekāro pakalpojumu sniegšanu. Ne tikai gaišās koka konstrukcijas, bet arī latvju rakstu zīmes, kas caurvij visu bibliotēkas telpu apdari un Anša Cīruļa ornamentālais burtu fonts padara šo ēku īsti latvisku, siltu, ģimeniski mājīgu. Bibliotēkā ir telpas gan pašiem mazākajiem ar rotaļu istabām, gan jaunākā un vidējā skolas vecuma bērniem, gan jauniešiem, gan pieaugušajiem, katra ar savu specifiku un auru. Zem viena jumta šajā ēkā organiski iekļaujas arī Dzimtsarakstu nodaļa – askētiski balta, ar milzīgu logu kā dabas gleznu visu gadalaiku baudīšanai. Kopš 1995.gada bibliotēkai ir arī sava mobilā bibliotēka – bibliobuss, kas 4 maršrutos apkalpo Ogres novada iedzīvotājus. Secinājums pēc Ogres apmeklējuma – Ogre tiešām māk iedvesmot cilvēkus. Tā no necilas pilsētiņas ir izveidojusies par fantastisku, zaļi domājošu, radošu, sportisku, inovatīvu centru, par vietu, kur cilvēki grib dzīvot, mācīties, strādāt.
Atpakaļceļā uz Valmieru iepazināmies ar Anšlava Eglīša ekspozīciju Inciemā. Anšlavu Eglīti kā neordināru, savdabīgu un interesantu personību pēdējā laikā varam iepazīt gan viņa daiļdarbos, gan nesen skatītāju vērtējumam nodotajā seriālā “Pansija pilī”. Ekspozīcija deva plašāku ieskatu vēl nezināmajās A.Eglīša biogrāfijas lappusēs, kā arī apliecinājumu tam, ka iesāktais darbs pie Eglīšu ģimenes literārā mantojuma apguves turpināsies. Šī noteikti ir vieta, ko ieteiktu apmeklēt katram, kurš vēlas vairāk uzzināt par vienu no mūsu tautas talantīgākajiem valodas meistariem, bet kura daiļrade daudzus gadu desmitus tika noklusēta un slēpta.
Skolas bibliotekāre – Inguna Zagorska
Uzdrīkstamies darboties radoši!
Pavasara puse 2023./2024.mācību gadā skolā ir bagāta ar olimpiādēm. Jau trešo gadu Valmieras sākumskolas 4.-6.klašu dizaina un tehnoloģiju skolotāji rīko arī šajā mācību priekšmetā atskaites notikumu. Tā notika vairākās dienās, jo piedalījās vairākas klašu grupas. To darbu veidi, paveicamie uzdevumi bija atšķirīgi. Skolēniem bija jāparāda sava darba veikuma precizitāte, rūpīgums, radošums un iztēle. 4.klašu skolēni pēc dotā parauga gatavoja laivas modeli, veidoja savu atbilstošo dizainu. Veiksmīgākie šogad:
1.v - Agnese Liepiņa
2.v - Laura Vesmane, Magnuss Brugemanis
3.v - Dārta Ludriksone
5.klašu drosmīgie dizaineri demonstrēja savu iztēli, radošumu, jo no atkārtoti lietojamiem materiāliem bija jāpagatavo galda organizators. Šogad veiksme bija:
1.v - Elīna Ābele, Patriks Gaigals
2.v - Džeina Suhanova
3.v - Aivija Ciguze, Gusts Zīle
6.klases radošie dizaineri veidoja plaknē glezniņu 20x20cm par noteikto tēmu. Vai apskatot darbus vari uzminēt kāda tā bija? Veiksmi sadalīja:
1.v - Dārta Liene Lāce
2.v - Elza Prātiņa, Leo Tora
3.v - Keita Soboļeva
Paldies radošajiem skolēniem par uzdrīkstēšanos!
Dizaina un tehnoloģiju skolotāji: Mārīte Saulīte, Paula Patrīcija Kreile, Juris Bedeicis.
Superziķeris 2024
Kā ierasts pavasarī JC Vinda rīko konkursu Valmieras novada 4.klašu skolēniem ,,Superziķeris”. Šajā mācību gadā Valmieras sākumskolu pārstāvēja 7 ceturto klašu skolēni -
Bebrītis Ronalds 4.a
Meņģele Rūta 4.a
Ludriksone Dārta 4.b
Liepiņa Agnese 4.b
Astahovs Stefans 4.c
Trauliņa Egita 4.c
Brugemanis Magnuss 4.d
Vindā bija jāveic dažāda veida uzdevumi gan praktiski veicamie, gan arī tādi, kur jāparāda savas iepriekš iegūtās zināšanas un prasmes. Pirmo kārtu un ceļazīmi uz finālu ieguva 4 skolēni - Agnese Liepiņa, Dārta Ludriksone, Egita Trauliņa, Ronalds Bebrītis.
Finālā uzdevumu un darbu precizitātē veiksmīgāka bija - Dārta Ludriksone. Esam gandarīti un lepni, ka Dārta ieguva godpilno 3.vietu!
Malacis! Lepojamies!
Dizaina un tehnoloģiju skolotāja Mārīte Saulīte
Ezītis miglā
Rīgas Mākslas un mediju tehnikums jau 25. reizi rīko atklāto tehnoloģiju un dizaina olimpiādi, kurā Valmieras sākumskolas radošie 6.klašu skolēni piedalījās otro gadu. Šī gada tēma - ,,Ezītis miglā”. Uz starta līnijas šajā mācību gadā devās:
Leo Tora - 6.a
Dārta Liene Lāce - 6.c
Elza Prātiņa - 6.d
Keita Soboļeva - 6.d
Skolēniem tika dota iespēja īstenot ideju, attīstīt radošumu un tehnisko domāšanu, rosināt iztēli un celt pašapziņu. Uzdevums itkā vienkāršs - dizu dimensiju kompozīciju laukumā 300x300mm rāmī veidot savu iztēles darbu. Arī šogad olimpiādes sākumā dalībniekiem tika nosaukts slepenais objekts, kurš jāiekļauj savā darbā.
Olimpiāde notika attālināti nepārtrauktā tiešsaistē ZOOM formātā, iepriekš pieteiktajās materiālu -- tehnoloģiju kategoriju jomās. Skolēnu darbu nepārtraukti vēroja eksperti, vajadzības gadījumā arī tika uzdots pa kādam jautājumam. Sāda pat veidā notika arī paveikto darbu izvērtēšana, prezentācija. Svarīga darba sastāvdaļa bija - sākumā sava plānotā darba skice, tās demonstrēšana žūrijai.
Darbi paveikti, prieks un gandarījums par padarīto! Šogad vērtēšanas latiņa ir pacelta jau augstāk. Uz nākamo izvērtēšanas kārtu var nokļūt, ja nopelni vismaz 70% vērtēšanas kritērijos, līdz ar to rodot sev iespēju nokļūt ekselences līmenī.
SUPERRRRR Elza Prātiņa to paveica! Viņas darbs ir aizsūtīts klātienes izvērtēšanai uz RMMT pie ekspertiem.
IR iegūta ekselences balva!
Lepojos!
Sk. Mārīte Saulīte
DRošība uz ceļa!🚦
Šodien Valmieras sākumskolā pie 2.klases bērniem bija ieradusies Valmieras novada pašvaldības policija, lai informētu viņus par velo drošību uz ceļa, kā arī no kāda vecuma bērns viens var piedalīties ceļu satiksmē ar velosipēdu. Lai droša braukšana!🚴
vai tev ir savs LOGO?
5.klašu skolēniem datorikas stundā bija jāveido savs logo, izmantojot vektorgrafikas formas. Piedāvājam nelielu ieskatu tajos. Paldies skolēniem par centību!
Skolotājas Linda un Baiba
Gada aktīvākais mēnesis ir klāt! Esi gatavs pierādīt savus spēkus un zināšanas Olimpiskā mēneša izaicinājumos?
Esi aktīvs iešanas un skriešanas izaicinājumā “Izaugt #sportiņā”;
Pārbaudi savas zināšanas testos par treneriem, Olimpiešiem un Olimpiskajām spēlēm;
Piedalies zīmējumu un citos konkursos;
Kļūsti par Olimpiskā draugu kluba biedru;
Izkusties ar Olimpiskās dienas vingrojumiem, kā arī izmēģini citas aktivitātes!
Erudīcijas spēle -Zini! MIni! Uzzini!
Šodien Valmieras sākumskola tika iepriecināta ar uzvaru erudīcijas spēlē 1.-3.klašu grupā "Zini! Mini! Uzzini!", kurā skolēni sacentās, demonstrējot savas zināšanas un loģisko domāšanu. Uzvaru guva 3.klašu jauktā komanda “Saldie gurķīši”. LEPOJAMIES!🥳
Fināls akcijai "Atklāj kopā ar URDU"
Valmieras sākumskolas 3.b klases skolēni jau trešo gadu piedalās SIA "ZAAO" vides izglītības rīkotajā akcijā "Atklāj kopā ar URDU". Arī šogad skolēni veica dažādus praktiskus uzdevumus, eksperimentus un pētījumus par vides saudzēšanu un dabas procesiem.
Akcijas kārtās "Neradi!", "Šķiro!", "Pārveido!", pildot uzdevumus grupās, notika diskusijas, domu apmaiņas, veiksmīga sadarbība un izzināšana. Liels prieks par 3.kārtas uzdevumu Klases vakars - karnevāls ar Dresscode - "ĒDIENS", kurā pārveidoja apģērbu par kādu ēdienu vai našķi, izmantojot tikai tādas lietas, kas ir jau pieejamas mājās: neizmantojams apģērbs, ārdīta dzija, izlietots iepakojums, ko nevar nodot pārstrādei u.c..
Pēc labi padarīta darba, visa mācību gada garumā, saņēmām ielūgumu piedalīties akcijas finālā.
Paldies SIA "ZAAO" vides izglītības rīkotajiem par interesantiem un izzinošiem uzdevumiem dažādās darbnīcās.
Esam lepni par akcijas "Atklāj kopā ar URDU" iegūto 3.vietu!
Valmieras sākumskolas 3.b klases skolēni un klases audzinātāja
Es-mazais uzņēmējs!
Infografika “Fizisko aktivitāšu piramīda pieaugušajiem”;
Infografika “Idejas dinamiskajām kustību pauzēm aktīvākai mācību stundai. 1. aktivitāte”;
Infografika “Idejas dinamiskajām kustību pauzēm aktīvākai mācību stundai. 2. aktivitāte”;
Infografika “Aktīva darba diena. Ceļā uz darbu”;
Infografika “Aktīva darba diena. Darba vietā”;
Infografika “Aktīva darba diena. Sapulcēs un pārtraukumos”;
Infografika “Veselīgo pasākumu plānošana”;
Buklets “Vingrojumu komplekss vingrošanas pamatu apgūšanai”;
Buklets “Vingrojumu komplekss muguras muskuļu stiprināšanai”;
Buklets “Vingrojumu komplekss rīta rosmei”;
Buklets “Vingrojumu komplekss senioriem”;
Materiāls “Fizisko aktivitāšu ieteikumi Latvijas iedzīvotājiem”;
Dinamisko paužu video sērija “Laiks kustībai (5.–7. klašu skolēniem)”;
Dinamisko paužu video sērija “Laiks kustībai (pirmsskolas un sākumskolas bērniem)”.
6.aprīlis Pasaules fizisko aktivitāšu diena
6. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules fizisko aktivitāšu diena, kuras mērķis ir pievērst uzmanību fizisko aktivitāšu nozīmei.
Fiziskās aktivitātes ir jebkura veida ķermeņa kustības, kuras rada skeleta muskuļi un kuru laikā tiek patērēta enerģija.
Ir tik daudz iemeslu būt fiziski aktīvam! Fiziskās aktivitātes sniedz iespēju gūt jaunu pieredzi un pilnveidot prasmes, uzlabo fizisko un psihisko veselību. Tas ir labs veids kā atpūsties, baudīt draugu vai ģimenes kompāniju un uzlabot pašsajūtu!
Regulāras fiziskās aktivitātes samazina:
hronisku slimību, piemēram, sirds un asinsvadu slimību, II tipa cukura diabēta attīstības risku, kā arī šo slimību progresēšanu;
liekā svara un aptaukošanās risku;
onkoloģisku slimību, piemēram, krūts un resnās zarnas vēža attīstības risku;
osteoporozes risku, kā arī palēnina tās attīstību;
no kritieniem gūto ievainojumu risku;
stresa līmeni un depresijas simptomus;
neirodeģeneratīvo slimību, piemēram, Alcheimera slimības un demences attīstības risku;
trauksmes un depresijas attīstības risku.
Fiziskās aktivitātes uzlabo:
sirds un asinsvadu, kā arī elpošanas sistēmas funkcionālo stāvokli;
balsta un kustību sistēmas stāvokli, nostiprinot visas muskuļu grupas, locītavas, saites, palielinot muskuļu spēku;
pareizas stājas veidošanos un saglabāšanos;
lokanību;
ritma izjūtu, koordinācijas un kustību precizitāti;
vispārējo fizisko sagatavotību;
vielmaiņu un normālas ķermeņa masas uzturēšanu;
miega kvalitāti;
domāšanas, spriestspējas un koncentrēšanās spējas, garastāvokli;
vispārējo pašsajūtu un psihisko veselību.
Katra fiziskā aktivitāte ir labāka par absolūtu fizisko bezdarbību, galvenais ir kustēties!
🔴
1.aprīlis 🌞
Daktera Klauna Sarkanā Deguna Diena!
🔴 🤡 ❤️
Valmieras sākumskola komanda atbalsta Daktera Klauna labos darbus un idejas!
Raibās Lieldienas!
Šogad Lieldienās skolā bija īpašas un aizraujošas aktivitātes.
4.-6.klasēm organizējot Lieldienu orientēšanās pasākumu "Pa zaķa pēdām", mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar evakuācijas plāna izpēti, vienlaikus nodrošinot izklaidi un spēcīgu komandas darbu. Katrs kontrolpunkts bija marķēts ar Lieldienu simboliem un uzdevumiem, kas saistīti ar šo svētku tradīcijām. Skolēniem bija jāievēro evakuācijas ceļa norādījumi, lai sasniegtu nākamo kontrolpunktu.
Vienā no kontrolpunktiem bija īpašs uzdevums - nofilmēt video sveicienu Lieldienās, ko var apskatīt Padlet sienā. Šis uzdevums ne tikai veicināja radošumu, bet arī iesaistīja skolēnus aktīvāk un personiskākā veidā.
1.-3.klašu skolēni tika aicināti piedalīties Lieldienu viktorīnā kopā ar Saules zaķi. Šajā viktorīnā tika uzdoti jautājumi par Lieldienām, to tradīcijām, simboliem.
Kopumā Lieldienu aktivitātes bija veiksmīgas, kas palīdzēja skolēniem ne tikai izjust svētku prieku, bet arī paplašināt savas zināšanas par šo tradicionālo svētku nozīmi.
Novēlu Jums visiem Lieldienās saņemt ne tikai krāsainas olas un saldumus, bet arī daudz smieklu un prieka. Lai Lieldienas ir piepildītas ar sirsnību un mīlestību!
lepojamies!
Valmieras sākumskola LEPOJAS! 🎶 Liels PALDIES mūsu Zēnu un Meiteņu koriem par brīnišķīgo sniegumu koru konkursa I kārtā, iegūstot 1.pakāpes diplomus. PALDIES koru diriģentēm Larisai Stivriņai un Inesei Kuplei par ieguldīto darbu! Turpiniet skanīgo ceļu uz XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem! Lai skan!
Pavasara brīvlaiks ir klāt!
Atceries, ka atpūta ir tikpat svarīga kā mācības. Izmanto brīvlaiku, lai atjaunotu spēkus un būtu gatavs jauniem izaicinājumiem! Neaizmirsti par drošību:)
Lai Tev aizraujošs pavasara brīvlaiks!
virpulis 2.klašu skolēniem
Virpulī spēj griezties sniegputenis, rudens lapas var virpuļot, un domas reizēm virpuļo, bet Virpulis ir arī ikgadēja 2.klašu talantīgo skolēnu tikšanās, lai papildinātu savu zināšanu un prasmju klāstu, gūtu jaunu pieredzi un piedzīvotu izaicinājuma sajūtu. 2.klašu skolēniem ir iespēja ikdienas mācību procesā iegūtās zināšanas un prasmes pielietot jaunās, aizraujošās, vēl nepieredzētās situācijās. Pasākumu veido un visus kopā pulcina Valmieras novada sākumskolas metodiskās jomas koordinatore Helga Mezīte.
2024.gada 6.martā pirms pusdienlaika Valmieras sākumskolas 2.klašu korpusa telpas piebira ar ikdienai nestandarta iekārtām, priekšmetiem un ļoti labām idejām, kuras domāja un realizēja sākumskolas skolotājas dažādās stacijās. Ja jau stacijas, tad noteikti tas saistās ar transportu, un patiešām, katrs Virpuļa dalībnieks saņēma ieejas biļeti.
Dodoties no vienas stacijas uz nākamo, domas un sajūtas paceļas citā dimensijā, un rodas pārliecība: skolotāju radošumam nav robežu, un skolēni spēj paveikt visu. Šajā reizē izaicinājums gaida Dabas, Mūzikas, Dizaina un tehnoloģiju, Atjautības uzdevumu un Robotikas stacijās. Valmieras sākumskolas skolotāju Baibas Balodes un Lindas Vanagas gādībā skolēni liek būt paklausīgiem mazajiem robotiem, kas rātni, pēc sastādīta algoritma pārvietojas pa paklāju. Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolotāja Iluta Dundere ir mūzikas pavēlniece, un arī skolēni jau dažās minūtēs jūtas kā mūziķi. Valmieras 2.vidusskolas skolotāja Evita Ziplāne - Bērziņa dod iespēju rakstīt ar pildspalvu, bet ne jau parastu. Šī 3D pildspalva spēj veidot telpiskas figūras, bet skolēni tās veidojot, stiprina pacietību, uzmanību, precizitāti. Dabas stacijā Valmieras 5.vidusskolas skolotāja Ilze Dulberga ievilina skolēnus eksperimentu varā. Bet atjautību un prāta asumu pārbauda un trenē Valmieras Viestura vidusskolas skolotāja Gita Baltā.
Laiks pagāja nemanot. Skolēniem tas prasīja lielu enerģijas patēriņu, pretī saņemot prieku par paveikto un jaunām iespējām. Skolotājas patērēja ne mazums spēku, bet ieguva pārliecību, ka diena devusi pozitīvu pienesumu bērniem. Lielajā zālē sarindoti krēsli, tā piepildās ar skolu komandu dalībniekiem un skolotājiem. Tiek pasniegtas pateicības par mācīšanos, pavasara ziedu groziņi par mācīšanu, un gardie kliņģera gabaliņi ikvienam bija lielisks enerģijas atjaunotājs un svētku sajūtas liecinieks.
Pēc pasākuma Helga atzīst, ka spēka vairs nav, bet sirdi silda sajūta, ka viss atkal izdevies. Šādas iespējas ir labs pārbaudījums un izaicinājums skolotājiem, parādot savas radošās idejas, bet skolēni sevi var testēt nestandarta uzdevumu veikšanā.
Tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi
Saulainā 7.marta dienā, īsti pavasarīgā noskaņā Valmieras sākumskolas pirmo klašu skolēniem bija lieliska iespēja tikties ar rakstnieci un dzejnieci, iemīļotu bērnu grāmatu un dziesmu tekstu autori Eviju Gulbi, pēc kuras stāstiem par žurkulēniem Koko un Riko ir tapušas arī leļļu teātra izrādes un izdoti kompaktdiski.
Kādā intervijā Evija Gulbe ir teikusi, ka viņa kopš bērnības sevišķi tic brīnumiem. Un tieši tāpēc viņai tik mīļa un saprotama ir bērnu pasaule. To pierādīja arī šī tikšanās jeb rotaļnodarbība. Rakstniece ne tikai izstāstīja grāmatu sērijas par žurkulēniem Koko un Riko tapšanas vēsturi, sadarbību ar mākslinieci Lidu Lošinu, kuras ilustrācijas tik veiksmīgi papildina grāmatās aprakstītos notikumus, bet iesaistīja bērnus arī mīklu minēšanā, uzdodot āķīgus jautājumus par skolas somas saturu un žurkulēnu izskatu, lasīja stāstu no grāmatas “Koko un Riko skolas zvaigznes”. 1.b un 1.d klase arī praktiski padarbojās, patstāvīgi darinot žurkulēnu ūsas, ko katrs arī saņēma kā dāvanu. 1.a un 1.c klase, savukārt, tika pie krāsojamām grāmatzīmēm.
Tikšanās laikā tik daudziem pirmklasniekiem bija kas jautājams, piebilstams, stāstāms, noskaidrojams, ka pietrūka pat laika visu izrunāt. Toties pēc tikšanās bibliotēkā sastājās gara rinda, lai paņemtu lasīšanai uz māju kādu no Evijas Gulbes grāmatām. Jāpiebilst, ka daži bērni tika pie rakstnieces autogrāfa savās personīgajās grāmatās. Bet skolai rakstniece uzdāvināja 2 galda spēles par savu grāmatu varoņiem - nebēdnīgajiem žurkulēniem Koko un Riko. Lasīsim, spēlēsimies un gaidīsim turpinājumu gan grāmatas varoņu gaitām, gan sadarbībai ar autori Eviju Gulbi!
Skolas bibliotekāre Inguna Zagorska
3.klašu skaļās lasīšanas konkurss
Katru gadu Latvijas Nacionālā bibliotēka rīko skaļās lasīšanas sacensības, kurās noskaidro skaļās lasīšanas čempionu. Arī mēs, Valmieras sākumskolas 3.klašu skolotājas, nolēmām savā skolā sarīkot Skaļās lasīšanas konkursu. Finālā piedalījās divi katras klases uzvarētāji.
Aizrautīgi, interesanti, dažādā intonācijā lasītie fagmenti radīja līdzjutējos ieinteresētību par tik daudzveidīgiem literatūras žanriem.
"Vienā ritmā"
Šodien Valmieras Kultūras centrā bija īpašs vakars - Valmieras novada skolēnu tautas deju kolektīvu koncerts "Vienā ritmā".
Neizsakāms lepnums par mūsu tautu deju kopas "Pērkonītis" izcilību deju koncertā! Viņu prieks un enerģija aizkustināja mūsu sirdis. Paldies kolektīva vadītājai Sanitai Bērziņai, mazajiem dejotājiem un vecākiem, kas padarīja šo pasākumu tik īpašu!
Karjeras izglītības pasākums “Mana nākotnes profesija” 3. klašu skolēniem
27.februārī skolas svinību zālē notika aizraujošs karjeras izglītības pasākums, kurā piedalījās 3. klašu skolēni. Pasākuma mērķis: rosināt skolēnu interesi un izpratni par profesiju daudzveidību un to saturu. Skolēni tika iesaistīti četrās stacijās, kurās viņi varēja iepazīties ar dažādām profesijām un veikt interesantus uzdevumus:
Iepazīsti profesijas. Atpazīt profesiju! Šajā stacijā skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažādām profesijām un atpazīt tās pēc attēliem.
Iepazīsti profesijas. Sagrupēt profesijas pēc dotajiem kritērijiem! Skolēniem bija jāsagrupē profesijas pēc noteiktiem kritērijiem, lai attīstītu analītiskās spējas un izpratni par dažādu darba sfēru dažādību.
Profesiju ābece. Šajā stacijā skolēniem bija jāizveido profesiju ābece, ierakstot dažādu profesiju nosaukumus.
Iepazīt medmāsas profesiju. Vingrināties pirmās palīdzības sniegšanā. Viena no stacijām bija veltīta medicīnas jomai. Skolēni iepazinās ar medmāsas profesiju un vingrinājās pirmās palīdzības sniegšanā.
Pasākuma noslēgumā skolēniem tika izsniegtas darba lapas “Mana nākotnes profesija”, kurās viņi turpinās pētīt un izvēlēties savu nākotnes ceļu. Uzdevumi tika veikti sadarbojoties un izmantojot savas zināšanas.
Paldies visiem 3. klašu skolēniem un skolotājām Baibai Siliņai, Aigai Vimbai, Rutai Dambei, Mārītei Saulītei un skolas medmāsai Sandrai Ivanovai par aktīvu dalību un ieinteresētību!
Pedagogs karjeras konsultants Jolanta Johansone
Noslēdzoties “Draudzīgā aicinājuma" akcijai Valmieras sākumskolā…
Janvāra beigās Valmieras sākumskolā izsludinātais “Draudzīgā aicinājuma” mēnesis, kurā skolēni tika aicināti dāvināt un ziedot skolai grāmatas un spēles, tuvojas noslēgumam. Uz bibliotēku tika nestas gan īpaši gaidītās, skolēnu iecienītās, gan daudzas citas, bibliotēkā esošas un arī neesošas grāmatas, tāpat arī 9 spēles, 2 puzles un ievērojams daudzums Lego komplektu. Bibliotēkas grāmatu plaukti tiks papildināti ar 89 dāvinātajām grāmatām, starp kurām ir skolēnu iemīļotās “Grega dienasgrāmatas”, “Mazais pūķis Kokosrieksts”, “Izidora Mūna dara blēņas”, “Nikijas dienasgrāmata”, “Burvju meža iemītnieki”, Disney sērijas grāmatas, vairāki pasaku krājumi, izzinošas grāmatas par vēsturi, dzīvniekiem, klimatu, naudu, uzvedības kultūru, svētkiem, prāta mīklas un daudzas citas, kuras tuvākajā laikā apstrādātas un reģistrētas nonāks jau pie nepacietīgākajiem lasītājiem.
Liels paldies jāsaka atsaucīgajiem dāvinātājiem:
Madlēnai Karlīnai Lesiņai (2.d) -14 grāmatas, 6 spēles; Ronaldam Bebrītim (4.a) – 14 grāmatas; Annai Irbei (4.d) -13 grāmatas; Ralfam Brīnumam (3.b) -11 grāmatas; Dārtai Ludriksonei (4.b) -9 grāmatas; Madarai Mirovičai (6.c) – 8 grāmatas; Emīlam Puķītim (4.c) – 6 grāmatas un spēle; Tomam Leoke (1.c) – 5 grāmatas un puzle; Hannai Sevelei (3.c) -5 grāmatas; Rodrigo Maksimum Karolam (3.c) – 2 grāmatas un spēle; Valteram Peaeglem (4.d) – 1 grāmata; Esterei Vimbai (3.a)-1 grāmata; Artūram Kuplim (1.c) - 1 grāmata; Henrijam Skujam (1.c) – Lego komplekts.
Ļoti liels paldies par iespaidīgajiem Lego dāvinājumiem diviem 6.klases puišiem - Robertam Stepiņam (6.c) – pašam pirmajam, kurš atsaucās akcijai un Ralfam Danovskim (6.d). Un, protams, pateicamies šo bērnu vecākiem par sapratni, atbalstu un atsaucību! Priecājamies, ka skolas bibliotēkas plauktos nonāks jaunas, vērtīgas, skolēnu iecienītas un pieprasītas grāmatas, kā arī spēles atpūtas brīžiem. Gaidām lasītājus un ceram uz atsaucību arī turpmāk!
Skolas bibliotekāres
Bērna pieteikšana 1.klasei
Iesniegums pieejams ŠEIT
Pieteikumu iesniegšana notiks laika posmā no 1. marta plkst. 8.00 līdz 31. martam plkst. 17.00
Pieteikumu iespējams iesniegt vienā no diviem veidiem:
● klātienē – izglītības iestādē jāiesniedz tās direktoram adresēts iesniegums un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte)!
● attālināti – uz vs@valmiera.edu.lv vai elektronisko adresi jānosūta pieteikums, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.
Pirms 2 gadiem bija gandrīz pavasara brīvlaiks, mūsu skolas skolēni un skolotāji slīpēja plānus darbiem un atpūtai. Kādu pēcpusdienu saņēmām ziņu, ka skolā ieradīsies gandrīz 30 skolēni no Ukrainas. Šodien ir gadadiena, kas liek būt līdzatbildīgiem un gudriem ...turpinājums šeit!
Skatuves runas konkurss Valmieras sākumskolā: Radošais gars un talanti!
Skatuves runas konkurss Valmieras sākumskolā: Radošais gars un talanti!
Skatuves runas konkurss ir kļuvis par mūsu skolas ikgadējo tradīciju, kas veicina radošumu un talantu attīstību.
Mēs esam lepni par katru dalībnieku, kurš drosmīgi stājās uz skatuves, lai dalītos ar savām domām, emocijām. Šis konkurss nav tikai par uzvarētājiem un zaudētājiem, bet gan par spēju attīstīt un pilnveidot bērnu skatuves runas kultūru un aktiermeistarību.
Paldies visiem skolotājiem un vecākiem, kuri palīdzēja sagatavot mūsu dalībniekus un konkursa žūrijai - dzejniecei Dainai Sirmai, skolas bibliotekārei Ingūnai Zagorskai un skolas logopēdei Gunitai Eksto.
Nākamgad mēs gaidām vēl vairāk dalībnieku, vēl spilgtākas runas un jaunas radošas idejas. Šis ir tikai sākums - sākums, kas iedvesmo mūs turpināt attīstīt radošo garu un talantus Valmieras sākumskolā. Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja šo pasākumu!
Vēlam veiksmi 1.vietu ieguvējiem, kuri tiek virzīti uz nākamo kārtu, kas norisināsies Valmieras novadā Kocēnu Kultūras namā, 2024. gada 20. martā.
Turam īkšķus!
Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs jau 23. reizi izsludināja lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" jauno grāmatu kolekciju. Lieli un mazi lasītāji jauno grāmatu kolekciju vērtēja visu gadu un par viņuprāt labāko grāmatu deva savu atsauksmi, lai marta mēnesī Lielajos lasīšanas svētkos varētu paziņot balsojuma rezultātus.
2023. gada programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" katrā vecumgrupā bija jāvērtē piecas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – četras, papildus atļaujot izvēlēties jebkuru grāmatu no pārējās kolekcijas, lai arī pieaugušie iedziļinātos bērnu un jauniešu literatūrā.
No Valmieras sākumskolas šogad žūrijā piedalījās 43 dalībnieki. Īpaša uzslava tiek 2.D klasei un viņu audzinātājai Helgai Mezītei, kuri žūrijā piedalījās visi kopā. Pateicība arī katram individuālajam žūrijas loceklim - Florencei Žentiņai- 2.b, Aivai Gaidukai - 2.b, Patrīcijai Asarītei - 2.c, KarlīnaiNīgalei - 2.c, Esterei Priedītei - 4.a, Līgai Neilandei - 4.a, Annai Irbei - 4.d, Dainai Dzvinkoi - 4.a, Robertam Birkam - 4.c, Elīnai Ābelei - 5.d, Keitai Soboļevai - 6.d, Samantai Lūsiņai - 6.d, Rodrigo Maksimusam Karolam - 3.b, Allai Ķīķerei - 6.d, Rebekai Brokai - 4.a, Rodrigo Zirnītim - 3.b.
Prieks par aktīvajiem lasītājiem!
Īpašs paldies bibliotekārei Ingunai Zagorskai par procesa nodrošināšanu!
Nākošajā mācību gadā atkal aicināsim lasīt jaunās „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2024” kolekcijas grāmatas!
Dzimtās valodas diena Valmieras sākumskolas bibliotēkā
“Nācija bez valodas ir tauta bez sirds” – tā vēsta sens velsiešu teiciens. Valoda mums ikdienā šķiet tik pašsaprotama, ka mēs pat neaizdomājamies, ka apmēram puse no visām ap 7 tūkstošiem dzīvo valodu ir apdraudētas to salīdzinoši nelielā lietotāju skaita dēļ. Starptautiskā dzimtās valodas diena kopš 1999.gada 21.februāra tiek atzīmēta ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas vērtībai, skaistumam un valodu daudzveidībai. Mēs katrs esam valodas nesējs, neviens mums valodu nevar atņemt, ja vien mēs paši to neatdodam – necienot, nelietojot, piesārņojot ar svešvārdiem, žargonvārdiem, pazemojot, pakļaujoties lielo valodu spiedienam. Ja mēs paši to neturam godā dzīvu, skanīgu, tīru gan domās, gan rīcībā.
Valmieras sākumskolas bibliotēkā Dzimtās valodas dienas ietvaros visām trešajām, kā arī 4.a klasei, praktiski darbojoties, bija iespēja izmantot savas zināšanas, fantāziju un apķērību dažādu, ar latviešu valodu saistītu, uzdevumu veikšanā. 8 stacijās skolēnu komandām bija gan jāatceras alfabēts, gan jāizlabo kļūdaini uzrakstītie vārdi, gan pareizi jāsakārto latviešu tautas sakāmvārdi un parunas, gan jāatpazīst lasītās grāmatas pēc ilustrācijām, gan jāievieto trūkstošie vārdi tautas dziesmās, gan, liekot lietā fantāziju, jāizdomā grāmatām savi nosaukumi, gan jāatrod vecvārdu skaidrojums, kā arī jāraksturo mūsu-latviešu valoda.
Jāsaka, ka klases darbojās aizrautīgi. Arī komandu nosaukumi bija interesanti un labskanīgi, piemēram, Grāmatnieki, Latvieši, Tautumeitas, Grāmatu roze, Gudrīši, Zilbe, Teikums, Vārds, Zinīši.
Prieks, ka savu dzimto valodu skolēni raksturoja kā gudru, aizraujošu, labsirdīgu, interesantu, prātīgu, nopietnu, iespaidīgu, īpašu, patīkamu, skaistu, āķīgu, zinošu, jauku, skanīgu, vienīgo.
Novēlējums mums katram un visiem – runāsim savā senajā, skaistajā valodā un leposimies ar to!
Dzimtās valodas diena
Mēs dzīvojam Latvijā, un tā ir vienīgā vieta uz pasaules, kur latviešu valoda un tās runātāji var justies kā mājās.
Kur gan citur, ja ne Latvijā starp tevi un mani jāskan latviešu valodai. Tikai tā mēs varam būt, pastāvēt un ar pašcieņu saglabāt latviešu valodu nākamajām paaudzēm.
Šajā nedēļā Dzimtās valodas dienas ietvaros 4. – 6. klašu skolēni iesaistījās dažādās radošās aktivitātēs: meklēja aforismus par valodu, ietērpa burtus dažādos veidolos un sacerēja četrrindi, kurā visi vārdi sākas ar šo burtu, kā arī sacerēja savus dzejoļus, pasakas, un teikas par valodu.
Cienīsim savu dzimto valodu!
Latviešu valodas skolotāja Sanita Tauriņa
Valmieras sākumskola durvis atver nākamajiem pirmklasniekiem
Ir vakars, mājās smaržo pankūkas, ābolu ievārījums un dārzeņu sacepums. Ārā satumsis. Ielas un ceļi, taciņas un ietves ir gandrīz nebraucamas un necaurejamas, jo ļoti slīd, atkala, apledojums. Vakars mierīgs, bez sala un vēja, un Valmieras sākumskolā viena pēc otras klašu telpās, gaiteņos, zālē, ģērbtuvēs iedegas gaismas, jo tiek gaidīti ciemiņi.
Jā, skolu zina daudzi valmierieši un novada iedzīvotāji, taču katru gadu februārī skola aicina satikties skolotājus ar nākamajiem pirmklasniekiem. Tā ir īpaša reize, īpašs vakars, īpašas sajūtas. Kāda ģimene atnākusi ar pārliecību, jo skolā jau iepriekš mācījušies vai mācās divi vai trīs bērni, bet daži nāk nedroši, ar cerību, ka iepatiksies, būs labi, gūs pārliecību, ka pirmās skolas izvēle ir izdarīta pareizi.
Tā kā 6 un 7gadnieku galvenās darbības ir rotaļāšanās un praktiska darbošanās, tad tiek piedāvātas dažādas darbnīcas. Komanda “Saulītes” un virsvadītāja skolotāja Mārīte Saulīte ar bērniem cep kanēļa cepumus, tos garnējot ar mērcītēm un košām cukura puķēm. Īsta pasaku valsts ir datorikas kabinetos pie skolotājām Baibas Balodes un Lindas Vanagas, kur nākamie pirmklasnieki iepazīstas ar programmēšanu un mazā robotiņa paklausību uz Photon Educational Mat paklāja. Nano pasaulē bērni spēj ielūkoties skolotājas Rutas Dambes vadībā, ņemot talkā mikroskopus. Sacensība? Protams, nekas tik pozitīvi neaizrauj bērnus pārbaudīt savu varēšanu kā sacensība. Tiek gatavotas Valmieras sākumskolas kendamas. Šo prasmi ierāda skolotājas Baiba Siliņa un Aiga Vimba. Nākamos skolēnus vilina plašie gaiteņi, skatuve, kāpnes un stāvi. Lieki sacīt, ka skola tiek iepazīta no sirds, ar azartu, sārtiem vaigiem un jautājumu: “Vai drīkst uzkavēties ilgāk?”
Lieliskais četrinieks - četras skolēnu komandas mijas no vienas darbnīcas uz citu. Lai straume varētu plūst mierīgi, to regulē un bērnus uzmana un atbalsta grupu vadītājas, skolotājas Iveta Lapiņa, Līva Hasani, Gunita Martinsone, Signe Lūsiņa.
Vecāki bauda savu pirmo stundu skolā, atpazīstot savas sajūtas, ar ko labprāt padalās - SATRAUKTI, PĀRSTEIGTI, LABI, SVINĪGI, MIERĪGI… Direktors Mārtiņš Vētra izstāsta skolas darba kārtību, iepazīstina ar sistēmu, noteikumiem, dokumentiem, pieteikšanos. Protams, kā katrā mācību stundā, arī šajā ir dinamiskā pauze, kad četras vecāku grupas dodas iepazīt skolas telpas: bibliotēka gaida ar ekrāniem, grāmatām, Draudzīgā aicinājuma aktivitātēm; ēdnīca ir mierīga, gaiša un kārtīga; rindu rindām sarindojušies ģērbtuves skapīši; vairāki kabineti atbalsta personālam gaida apmeklētājus; sporta zālē ir aktīvs basketbola treniņš; dabaszinību kabinetā vietas ieņēmuši “svaigi” datori; klašu telpas…un vēl, un vēl, un vēl.
Laiks paskrējis nemanot. Šķiramies labā garastāvoklī un ar cerību tikties septembrī pie savas pirmās skolotājas (viņas jau tagad kaldina plānu svinīgai un neaizmirstamai pirmajai skolas dienai) Valmieras sākumskolā. Vēl tikai dokumentu darbs vecākiem: no 1.marta plkst.8.00 iesniegt elektroniski parakstītu vai skolā klātienē lietvedei Sandrai Pavlovičai iesniegtu iesniegumu par uzņemšanu skolā.
“Grāmatu klubiņa” un skolas bibliotēkas grāmatu vāka konkurss
Noslēdzies interešu izglītības pulciņa “Grāmatu klubiņš” un skolas bibliotēkas kopīgi rīkotais konkurss, kurā aicinajām būt radošiem un paplašināt grāmatu vākus.
Katrs iesniegtais darbs bija unikāls, atspoguļojot autora individuālo skatījumu un interpretāciju. Kopā saņēmām 24 attēlus no 11 dalībniekiem. Darbus vērtēja Evija Dzvinko, Inguna Zagorska un Signe Jānelsiņa. Arī “Grāmatu klubiņa” dalībnieki izvēlējās darbu, kuram piešķīra Simpātijas balvu.
Sakām lielu paldies visiem dalībniekiem un aicinām ielūkoties attēlu galerijā!
Sadalījums pa vietām:
PATEICĪBA par piedalīšanos konkursā: Rinalds Elksnis 3.b klase, Rebeka Broka 4.a klase, Linda Majore 1.b klase
Interešu izglītības pulciņa “Grāmatu klubiņš” dalībnieku simpātijas balva: Henrijs Skuja 1.c klase (“Kaķis uz klavierēm”)
DIPLOMS par precīzāko grāmatas vāka attēlošana: Karols Rodrigo Maksimus 3.c klase
ATZINĪBA: Asnāte Krūmiņa 4.b klase, Elza Meldere 1.b klase, Justīne Barviķe 3.b klase
3.vieta: Daina Dzvinko 4.a klase, Laura Vesmane un Odrija Buile 4.b klase (kopdarbs),
2.vieta: Kalče Luīze 4.b klase, Elza Blumberga 6.a klase
1.vieta: Henrijs Skuja 1.c klase
Informāciju sagatavoja: Evija Dzvinko
Pirmklasnieku pirmās 100 dienas skolā
100 dienas- tas ir daudz vai maz? Tieši tik ilgs laiks ir pagājis, kopš Valmieras sākumskolas pimklasnieki ir pavadījuši skolā.
Šķiet, ka tikko pirmās klases skolēni vēra skolas durvis un devās pretī jaunām zināšanām. Droši varam teikt, ka esam pieraduši pie jaunās vides un skolas kārtības. Esam ieguvuši jaunus draugus, iemācījušies mācīties, draudzēties, sadarboties. Protam rakstīt burtus, vārdus un teikumus, izlasīt īsākus un garākus tekstus. Zinām skaitļus un ciparus, protam rēķināt, varam jautāt un atbildēt arī angļu valodā.
Šajā svētku nedēļā pieņēmām lasīšanas izaicinājumu “Lasītprieks” no Valmieras 2. vidusskolas 1.a klases skolēniem. Visu nedēļu lasījām gan mājās, gan skolā un izaicinājumu nodevām tālāk Rencēnu pamatskolas pirmklasniekiem.
Piedalījāmies 1.klašu “Glītrakstīšanas un rakstītprasmes konkursā”, kurā katram skolēnam bija iespēja parādīt savu rakstītprasmi. Katras klases trīs laureātu darbi rotā korpusa sienu.
Ilgi gaidītā diena bija klāt! Piektdiena, 9.februāris, 100. diena skolā! Šajā dienā piedzīvojām īstu svētku karuseli! Pie mums ciemojās Pepija Garzeķe, kura bija sagatavojusi uzdevumus, lai pārbaudītu mūsu zināšanas par skolu. Pēc tam direktors mums svinīgi pasniedza nozīmītes kā apliecinājumu tam, ka esam par 100 dienām gudrāki, draudzīgāki un zinošāki.
Paldies arī 2. un 3. klašu skolēniem un skolotājām par sagatavotajiem interesantajiem un aizraujošajiem uzdevumiem, kurus veicām visas dienas garumā.
1.klašu skolēni un skolotājas
Koru nometne Valmieras sākumskolā
au desmito gadu Valmieras sākumskolā tiek koptas un saglabātas kordziedāšanas tradīcijas. Katru sezonu tiek rīkotas koru nometnes, uz kurām tiek aicināti draugi, meitenes un zēni, no Valmieras novada skolām-Viestura vidusskolas, Pārgaujas sākumskolas, Rūjienas vidusskolas un Strenču pamatskolas.
2025.gada vasarā notiks XIII Skolēnu dziesmu un deju svētki, kuros krāšņi tiks izdziedāts jaunais dziesmu repertuārs. Labākai dziesmu apguvei un veiksmīgākam startam koru skatēs, 2.un 3.februārī, mūsu skolā notika kārtējā koru nometne, kuras laikā tika intensīvi apgūts jaunais repertuārs gan strādājot pa balsīm, gan sadziedot visiem koru dalībniekiem kopā.
Pēc kārtīgi padarīta darba sporta skolotājas I.Bruņiniece un S.Lūsiņa novadīja sporta spēles. Lai mērotos spēkiem, bērniem tika piedāvāta Tautas bumbas spēle, florbola un futbola mači. Neizpalika arī aizraujošas, izdomas bagātas "nakts atrakcijas", izbaudot kopā būšanu gan darbos, gan arī nedarbos, tādējādi gūstot pirmo pieredzi nakts gulēšanā uz matračiem Dziesmu svētkos Rīgā.
Sagatavošanās darbs skatēm prasa milzu pacietību, izturību un enerģiju visiem. Lai mums visiem labi skan!
Koru skolotājas L.Stivriņa un I.Kuple
Pieprasītākās un iecienītākās grāmatas skolas bibliotēkā, kuras būtu noderīgas vairākos eksemplāros:
Dž.Kinnijs "Grega dienasgrāmata"
R.R. Rasela "Nikijas dienasgrāmata"
Deivida Valjamsa grāmatas
K. Olsones grāmatas
D.Pilkijs "Dogmens"
H.Mankāstere "Izidora Mūna"
I. Skrastiņas grāmatas
M.U. Klinga grāmatas
A.Vanaga "Plastmasas huligāni"
F.Saimona "Negantais Niks"
D.Medousa "Burvju meža iemītnieki"
Mavils "Kinderlande"