Aktualitātes

#Mēs esam sportiņā

Valmieras sākumskolā, popularizējot veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus, 18.septembrī notika “Olimpiskā diena”, kas veltīta Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai. Tās vadmotīvs un devīze “Mēs esam sportiņā!” Šo saukli perfektā unisonā un atbilstošā dinamikā centās demonstrēt katra klašu grupa pēc direktora Mārtiņa Vētras aicinājuma. Skanēja lieliski! Īpašs prieks par 1.klašu varējumu.

Rīts sākās katram savā klases telpā, sacenšoties sporta viktorīnā “Atpazīsti sportistus!” Skolas lielajā mikrofonā ik pa laikam tika ziņoti rezultāti, bet kopvērtējumu katra klase uzzinās otrdien, 22.septembrī.

Pulcējoties svaigā gaisā, lai izpildītu vingrojuma kompleksu 6.klašu treneru vadībā, klases ieradās ar īpaši šim pasākumam veidotu plakātu, kurus varēs aplūkot 2.stāva gaitenī arī nākamnedēļ. Idejas ļoti daudzveidīgas un izpildījums oriģināls, krietni pastrādāts gan individuāli, gan ar skolotāju atbalstu.

Īpašs brīdis bija arī tāpēc, ka skolā viesojās dzelzs vīrs ar tērauda raksturu, izcils atlēts, olimpisko spēļu dalībnieks, Eiropas un vairākkārtējs Latvijas čempions Edžus Treimanis. Zīmīgi bija viņa vārdi, ka sports ne tikai vairo enerģiju un uzlabo veselību, bet ļauj iegūt draugus uz mūžu. Edžu, lai tev veicas!

Pēc atskaņotās Sporta himnas sākumskolas kolektīvs vienojās kopīgā aktivitātē, izpildot vingrinājuma kompleksu.

Dienas turpinājumā aktivitāšu 2.daļa – pārgājiens, kura laikā klases kolektīvs savā izvēlētajā maršrutā veidoja burtu. To visu apvienojot, būs “Sākumskolas olimpiāde 2020”.

Kustību, prieka, vēja, atbildības pilna diena, kurā skolēni mācījās lielās dzīves prasmes un likumus, sadarbojās, domāja par veselību, mācījās uzticēties un atbildēt. Arī skolotāji mācījās, vadīja, sadarbojās. Tādā veidā rodas labs noskaņojums, idejas un draudzība.Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Iesaisties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

Bērnu žūrija 2020

Bērnu žūrija
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Apsveicam!

Teiciens, ka ieguldītais darbs nes augļus, kārtējo reizi apstiprinājās. 9. septembrī Valmieras bibliotēkā notika Nacionālās Skaļās lasīšanas Valmieras novadu reģionālais fināls, kurā piedalījās 15 skolēni. Andris Saukants no 6. D klases ieguva godpilno 2. vietu. Pieļauju, ka bija reizes, kad pēc mācību stundām vairs negribējās nākt uz bibliotēku, lasīt un domāt par tekstu, ko izcelt un kā labāk nolasīt, kā uzrunāt klausītājus, bet Andris ir malacis, un droši vien runas vingrinājumus un ceļu uz grāmatu lasīšanu neaizmirsīs. Ne velti pēc konkursa viņš man jautāja, kur šo grāmatu var nopirkt, jo gribētos ielikt savā grāmatu plauktā kā atmiņu par šo konkursu. Varbūt arī jūs uzrunās rakstnieka Māra Runguļa “Vardes kurkst kabatās” un 5., 6. klašu skolēniem gribēsies startēt jau nākamajā Skaļās lasīšanas konkursā?

Skolas bibliotekāre Sarmīte RozenbahaInterešu izglītības programmu laiki

Olimpiskā diena 2020

Popularizējot veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus, Latvijas Olimpiskā komiteja 2020.gada 18.septembrī organizē “Olimpisko dienu”, kas veltīta Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai.

Šobrīd noteik aktīva gatavošanās kopīgajai vingrošanai, kas vienlaicīgi notiks visās norises vietās Latvijā. Apskati video un atkārto!

Pateicība valmieras sākumskolai

Valmieras sākumskola bija viena no 100 īpašajām skolām Latvijā, kas piedalījās jaunā skolas darba organizācijas modeļa pilnveidē, plašāk projekts pazīstams ar nosaukumu "Skola 2030". Skolas komanda 3 gadus aktīvi darbojās, piedāvājot savu skatījumu, idejas un vērtējumus, lai 2020./2021.mācību gadā, uzsākot mācības 1.un 4.klasē, skolēni un skolotāji būtu gatavi citādai pieejai mācot un mācoties. Ieguldīts liels darbs un enerģija. Paldies skolas komandai, mūsu īpašajiem kolēģiem, kuri dalījās pieredzē ne tikai projekta laikā, bet to dara arī ikdienā, lai kopīgais darbs nestu labumu visiem.

Ilona Tropa

direktora vietniece izglītības jomā, logopēde


Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Jaunās skolas formas

Šogad ar jauno mācību gadu tiek ieviestas jaunas skolas formas no Latvijas ražotāja HEBE, kur apģērbā ir 95% kokvilna un 5% elastāns. Šobrīd pieejami dažāda veida un izmēra krekliņi un tunikas.

Pasūtīšanu var veikt: https://hebe.lv/lv/school-uniform/valmieras-sakumskola.html

Pasūtīšanas noteikumi: https://hebe.lv/lv/school-uniform-conditions/

vai HEBE mājaslapā zem sadaļas Skolas formas meklēt Valmieras sākumskolu un veikt pasūtīšanu.

Foto: Uģis Brālēns

Informāciju sagatavoja: Karīna Bērziņa

klāt 2.septembris

Klāt 2.septembris, un skolā visi strādā atbildīgi. Kāda pirmklasnieka gājiens līdz skolas durvīm tiek iemūžināts videoformātā, kāds mazliet šņukst, jo viss nav noticis pēc iecerētā plāna. Arī vecākiem, bērnam aizejot līdzi audzinātājai uz savu pirmo mācību stundu, acīs sariešas asaras. Viss notiek mierīgi, bez steigas un lieka stresa. Tā kā kustība skolā notiek atšķirīgi no ierastā maršruta, lai ievērotu veselībai drošus pasākumus, tad nākas kādam palīdzēt atrast pareizās ieejas durvis vai pareizi noorientēties starp stāviem, bet tas viss pieder pie lietas un pieredzes apgūšanas.

Šodiena skolā ir audzinātāju ziņā. Audzinātāji mūsu skolā ir paši galvenie. Viņi ir skolas sirds. Audzinātājs vislabāk zina katra bērna un viņa ģimenes vajadzības un iespējas. Notikumi klasēs ļoti dažādi: pārrunas par veselību un higiēnu, kopīga pusdienošana, starpbrīži svaigā gaisā, atmiņas par pavadīto vasaru, kopīgas spēles. 3.klases realizēja ikgadējo tradīciju: stāstot un uzklausot vasarā izlasītās grāmatas, tiek uzaicināts viesmākslinieks. Šogad skolā ciemojās aktrise Regīna Devīte. Diena bez saulītes, bet ļoti laba.

Ilona Tropa

direktora vietniece izglītības jomā

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

sveicam Zinību dienā!

1.septembris “Zinību diena” Valmieras sākumskolā sākās jau 9os no rīta ar 1.klašu skolēnu un viņu vecāku ierašanos un pulcēšanos skolas svinību zālē. Šogad mācības skolā uzsākuši 97 pirmklasnieki, ļoti zinātkāri un ieinteresēti bērni, kuri svētku koncertu vēroja ar neviltotu interesi.

Viņu audzinātājas: stingrā un mīļā audzinātāja Sandra Karnīte, prasīgā un iejūtīgā audzinātāja Marta Kakse, darbīgā un zinošā audzinātāja Iveta lapiņa, smaidīgā un aktīvā audzinātāja Inese Zēģele. Skolas direktors Mārtiņš Vētra savā uzrunā, visiem vēlot panākumus un izturību, vienojās par sveicināšanās spēli visa gada garumā. Apsveikuma vārdus mūsu skolas ēkas 10 gadu jubilejā teica arī kaimiņu skolas – Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš, vēlot veiksmīgu sadarbību starp skolām, kā līdz šim. Visus priecēja mūsu talanti un skolas pūce ar savu klātbūtni un kopīgu foto. Lai pūcei būtu vēl ērtāka dzīvošana, pievakarē skolas teritorijā tiks iestādīts konfekšu koks (Hovenia Dulcis), bet pirmklasnieki savās ģimenēs pildīs pirmo mājas darbu: “Kā varētu izmantot konfekšu koku?” kuru rīt no rīta izpildītu gaidīs direktora vietniece izglītības jomā Ilona Tropa.

Skolas kolektīvs jūtas radoši un enerģiski noskaņots un gatavs darbam ar vislielāko atbildību un prasmi. Lai visiem izdevies un ļoti labs mācību gads!