Septembris
autore Matilde Brālēna
Miķeļdiena
Saskaņā ar senām latviešu tradīcijām 29. septembrī tiek svinēta Miķeļdiena. Miķeļi iekrīt visbagātākajā gadskārtu laikā, kad tiek svinēti ražas svētki. Valmieras sākumskolā šo laiku svinējām visu pēdējo septembra nedēļu. Jau pirmdienas rītā skolā visus sagaidīja Miķelis ar savu novākto ražu. Šajā nedēļā klases izmantoja iespēju nofotografēties ar Miķeli un kopīgi veidoja Juma zīmi no atnestajām dabas veltēm, vēroja pārmaiņas dabā, kas raksturīgas tikai rudenim, un priecājās par skaisto laiku. Miķeļdienas noslēgumu iezīmēja skolēnu gadatirgus ar aizrautīgu tirgošanos un iepirkšanos.
Vieni aicināja nobaudīt un iegādāties pašu izceptos gardumus, citi, demonstrējot savu mākslu, piedāvāja rotas, spēles, kartiņas un piekariņus. Viss bija tik īsts, kā pati Miķeļdiena!
’Math…matematika…mata….wiskunde…’’
Tā dažādās Eiropā runājošas valodās skan vārds – MATEMĀTIKA. 26.septembrī, kad Latvijā tiek atzīmēta ‘’Eiropas valodu diena’’, Valmieras sākumskolas 4.b, 4.d 5.a un 6.d klases skolēni matemātikas stundās veidoja plakātu ‘’Matemātika’’, kādā no Eiropas valodām.
Abas 4.klases veidoja plakātus, kuros var iepazīties ar skaitļu nosaukumiem- vācu, franču, somu, lietuviešu, itāļu, ungāru norvēģu un luksemburgiešu valodā. Klasē valdīja jautra gaisotne, jo izrādās, ka skaitļu nosaukumi varbūt diezgan smieklīgi.
Savukārt, 5.un 6.klases veidoja plakātus ‘’Matemātika- ģeometriskās figūras’’, kuros gan zīmēja, gan rakstīja ģeometrisko figūru nosaukumus- angļu, spāņu, somu, igauņu, nīderlandiešu, franču, ungāru, vācu, īru, itāļu un īslandiešu valodās. Skolēni atzina, ka grūtākais bija izdomāt 10 ģeometrisko figūru nosaukumus. Klasē valdīja radoša gaisotne, visi iesaistījās ar lielu interesi.
Skolēni, lai veiktu šo darbu, izmantoja ‘’Google tulkotāju’’, kurš šoreiz bija lielākais palīgs!
Matemātikas skolotāja Elīna Aļeškēviča
3.a klases ekskursija Līgatnē
16.septembra rītā ar autobusu devāmies uz LīgatnI. Pēc stundas jau atradāmies labiekārtotu dabas taku kopumā, meža ainavā, Gaujas Nacionālā parka-Līgatnes dabas parkā.
Tajā ir iespējams apskatīt dažādas Latvijas savvaļas dzīvnieku sugas, vērot neskartas dabas ainavas, klausīties meža un pļavu balsīs, izstaigāt Gaujas senlejas, gravas un paugurus, kā arī baudīt mieru un aktīvu atpūtu.
. Pirmie šīs teritorijas iemītnieki bija seši staltbrieži, gadu vēlāk arī divas meža cūkas. Laika gaitā sekojuši vēl daudzi citi dažādu apstākļu dēļ pamesti, ievainoti vai pieradināti dzīvnieku mazuļi. Vērojām pūces, ūpjus, vāveres caunas, lāčus, lapsas, jenotus un citus parka iemītniekus. Interesants bija gides stāstījums par parka dzīvniekiem un to dzīvi tajā.
Pēc izzinošas un aktīvas atpūtas parkā ieturējām sātīgas pusdienas dabā. Pēc tam devāmies izbaudīt Tīklu parka pārsteigumus. Tā tik bija jautrība! Patīkami bija izbaudīt laiku kopā ar klasesbiedriem!
Mājupceļā dziedājām dziesmas, stāstījām anekdotes, minējām mīklas.
3.a klases skolēni un skolotāja Sandra
3.b un 3.d klases skolēni dodas uz Mazsalacu
Ir sācies jaunais mācību gads, klāt arī rudens ekskursiju laiks. Šogad 3.b un 3.d klases skolēni devās uz Mazsalacu. Mazsalacas novada muzejā mūs jau sagaidīja laipnās gides.
Sākās iepazīšanās ar dažādām muzeja ekspozīcijām. Apskatījām zvanu kolekciju, kas sastāv no 506 dažādiem zvaniņiem. Te var redzēt gan dažādus metāla, gan stikla un kristāla, gan porcelāna zvanus.
Medību trofeju ekspozīcija parādīja, kāda lieliska daba mums Latvijā vēl ir saglabājusies!
Lielu interesi izraisīja rotaļu-suvenīru peļu kolekcija. Kur gan vēl kopā var redzēt 1300 dažādas pelītes un to, kā viņas danco pa galdu, raksta ar rakstāmmašīnu, šuj?...
Visu neizstāstīt, brauciet un skatieties paši!
Tad gar Salacas krastu devāmies pa taku līdz Skaņākalna klintij. Pa ceļam varējām vērot skaistos upes krastus, šūpoties šūpolēs, rotaļāties brīvdabas atrakcijās, atveldzēties pie avota un vērot Salacu uz izveidotas atpūtas platformas. Parkā novērojām dažādus augus un kokus, piemēram, Vilkaču priedi, kas ir neparasta ar saviem atsegto sakņu vijumiem. Uzzinājām, ka ar to ir saistīti nostāsti par cilvēku pārvēršanos par vilkačiem.
Svaigais gaiss un kustību prieks darīja savu, līdzpaņemtās maizītes garšoja lieliski, un nogurums lika par sevi manīt. Diena izdevusies!
Uz ekskursiju atskatījās skolotājas Marta un Lāsma
2.a un 2.b klases skolēnu rudens ekskursija
Rudenim piemīt rīta dzestrums, vēsums un lapu krāšņums. Tas atsauc atmiņā karsto vasaru, kurā noteikti neiztikām bez saldējuma baudīšanas.
Izrādās, ka pirms vairāk kā simts gadiem Rūjienā aizsākās piena produktu ražošana, kas ar gadiem ir pārtapusi par vienu no iecienītākajām saldējumu ražotnēm. Interesanti, ka vēl joprojām saldējuma ražošanā izmanto roku darbu, lai izgatavotu tortes, lai saliktu vafeļu glāzītes un safasētu noteiktu skaitu saldējumus. Bijām pārsteigti, ka ir iespējams skatīt tik daudz krāsu un baudīt tik daudz dažādu garšu.
Pēc vasarīgās noskaņas un saldējumu degustācijas devāmies uz Ķoņu dzirnavām. Vai tiešām šīs dzirnavas ar tik senām iekārtām darbojas vēl šodien? Izrādās, ka jā. Senie dzirnakmeņi gan atpūšas, taču vilnas pārstrāde notiek. Redzējām, kā tiek iedarbinātas lielās vilnas pārstrādes mašīnas, ar kādu rūpību un neatlaidību tiek pārbaudīts katrs dzijas pavediens, lai gala rezultātā nonāktu pie siltām un jaukām vilnas segām.
Laikapstākļu lutināti, priecājāmies par izdevušos ekskursiju Rūjienas pusē!
Informāciju sagatavoja: skolotājas Baiba Siliņa un Aiga Vimba
Garā rudens pastaiga
15.septembra rītā Valmieras sākumskolas 2.c un 2.d klašu skolēni jau plkst.8.00 no rīta naski kāpa autobusā, lai dotos uz Līgatnes dabas taku. Iespēju apskatīt Latvijas meža iemītniekus skolēni ieguva jau pirmajā klasē, piedaloties mīklu sacerēšanas konkursā.
Ar smaidu, degsmi bērni glīti sarindojās lielajā autobusā. Pirms došanās ceļā, mūsu autobusa šoferītis atgādināja par drošības pasākumiem brauciena laikā.
Līgatnes takas apskate 5 km garumā aizņēma labu laiciņu, taču skolēnu interese nezuda līdz pat gājiena beigām. Ar lielu interesi bērni vēroja lielos aļņus, mežacūkas - Grietu un Ansi, lūsi, jestrās vāverītes, lāču puikas, staltbriežus, sesku, caunu. Uzmanība tika pievērsta pat mazajām vabolītēm uz meža takām. Pārgājiena vidusdaļā bērniem bija iespēja izklaidēties parka rotaļu laukumā. Tas tiešām bija ļoti jautri!
Iespaidiem bagāta un vērtīgiem atzinumiem piesātināta diena! Novēlam - aizbrauciet arī jūs uz Līgatni!
Informāciju sagatavoja: 2.c klases audzinātāja Ruta Dambe
2.d klases audzinātāja Mārīte Saulīte
Nāc un piedalies!
Paldies visiem par kopā būšanu!
Lasi ar prieku!
Rudens sākas ar lasīšanu. Var lasīt ābolu, plūmes, bet var lasīt arī burtiņus. Salasot kopā burtus, var atklāt interesantas un jaunas lietas. Galvenais, lai lasīšana sagādā prieku.
Otro klašu skolēni jau pirmajās septembra dienās tikās ar lasīšanas entuziasti, Valmieras sākumskolas grāmatu klubiņa vadītāju Eviju Dzvinko. Tikšanās laikā bērni varēja vērot teatralizētu lasījumu, kurā atdzīvojās pasakas tēli.
Kāpēc ir jālasa grāmatas? Katrs skolēns uz šo jautājumu mēģināja atbildēt pats sev, atbildi uzrakstot uz lapiņas. Stundu laikā pētījām pēc kādiem kritērijiem skolēni izvēlas lasāmās grāmatas, cik bieži lasa, vai prot pastāstīt par savu izlasīto grāmatu. Turpinājumā katrs skolēns pastāstīja par kādu vasarā izlasīto grāmatu.
Otro klašu skolotājas – Baiba, Aiga, Ruta, Mārīte
Skolēnu darba līnija
Šodien, 7.septembrī Valmieras sākumskolā notika pirmā skolēnu darba līnija.
Skolas direktors Mārtiņš Vētra uzrunāja ikkatru skolēnu, atgādinot par iekšējās kārtības noteikumiem, uzvedību, cieņu vienam pret otru. Tika pārrunāti arī noteikumi par skolēnu kā ceļa satiksmes dalībnieku, uzsverot to, ka ar velosipēdu uz skolu dodas tikai tie, kuri ir ieguvuši velosipēdistu apliecības.
Ja būsim visi atbildīgi, tad mūs nekas nevar satricināt😊!
Lai visiem veiksmīgs jaunais mācību gads!
Diāna Rudzīte
direktora vietniece izglītības jomā
6.b un 6.c klase iepazīst zinātni
Pēc lustīgi pavadītas Zinību dienas 6.b un 6.c klase 2.septembrī sēdās autobusā un devas uz Igauniju, lai apmeklētu AHHAA Zinātnes centru.
AHHAA Zinātnes centrā bērni aizraujošā un neierastā veidā praktiski darbojās un caur sajūtām uztvēra kustību, gravitāciju, spēku, ātrumu, augstumu, aukstumu un pat slapjumu.
Bērniem bija iespēja sportot, iepazīties ar skudru un cāļu ikdienas aktivitātēm, aplūkot eksotiskas zivtiņas un jūras zirdziņus. Interesanta bija iespēja ieskatīties arī cilvēka anatomijā. Drosmīgākie brauca ar riteni pa trosi, kas atrodas diezgan lielā augstumā.
Kā atzina paši bērni, tad ekskursija bija izdevusies. Pēc vasaras brīvlaika bija prieks satikt draugus un interesanti pavadīt dienu!
Informāciju sagatavoja:
6.b un 6.c klases audzinātāja Kristīne Švalbe
1.septembris valmieras sākumskolā
1.septembris ir īpaša diena: pilna ar pozitīvām emocijām, gaidām, smaidiem, kādu asaru, tikšanos, smiekliem, mieru un nemieru, bet pāri visam – jaunu sākumu. Valmieras sākumskolā 2022./2023.mācību gadu iesāka 559 skolēni. Īpaši daudzskaitlīgas ir 1.klases.
Svētku pasākums amfiteātrī iesākās ar direktora Mārtiņa Vētras sveicienu visiem pasākuma dalībniekiem un īpašu aicinājumu 6.klašu skolēniem būt pozitīvam paraugam. Direktors vēlreiz atgādināja, ka sasniegumu pamatā ir mācīties un ievērot labu uzvedību.
Un tad ieradās Pepija, braucot ar skrejriteni, līdzi vedot savu draugu Nilsona kungu. Ballīte varēja sākties! Jauno 1.klašu audzinātājas: Inese Bergsone, Ingrīda Zelča, Gunita Martinsone, Helga Mezīte atbildēja uz āķīgiem jautājumiem un, gluži kā pārējās audzinātājas saņēma svētku saldumus savai audzināmajai klasei. Arī 4.klasēs notikusi audzinātāju maiņa. Viņu audzinātājas būs Elīna Bērziņa, Zinta Liepiņa, Iveta Lapiņa un Inese Kuple.
Svētku viesi: Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš un Valmieras novada domes pārstāvis Ričards Gailums vēlēja labu gadu visiem.
Svinīgumu pasākumam piešķīra mākslinieku muzikālais sveiciens, kuram, Pepijas mudināti, visi varēja dziedāt un kustēties līdzi.
Kad skolēni devās uz savu pirmo audzināšanas stundu, 1.klašu vecāki Svinību zālē piedalījās Pepijas Garzeķes atjautības konkursā un dalījās iespaidos par savām sajūtām.
Svētki nosvinēti gan skolā, gan skolēnu, skolotāju, darbinieku mājās. 1.klašu skolēni jau ķērušies klāt savam pirmajam skolas mājas darbam. Mēs visi zinām, ka skola ir vieta, kur visiem var būt labi: mācoties, sarunājoties, atrodot atbildes uz jautājumiem, mierīgi un cieņpilni sadarbojoties, nečīkstot un nemeklējot vainīgos.
Mājasdarbs 1.klašu skolēniem
🥳🥳🥳
🎈 1.-6. klašu skolēniem pēc svinīgās daļas klases stunda pie audzinātājas.
🎈 1. klašu vecāki pēc svinīgās daļas tiek aicināti uz skolas svinību zāli.
PAR SKOLAS FORMĀM!
Valmieras sākumskolā ieviestas skolas formas no Latvijas ražotāja HEBE, kas skolas formu ražošanā izmanto Latvijā dizainētus kokvilnas/elastāna audumus (95% kokvilna un 5% elastāns).
*Pieejams plašs skolas formas piedāvājums, ko var aplūkot un pasūtīt HEBE mājaslapā, šeit: https://hebe.lv/lv/school-uniform/valmieras-sakumskola.html
*Vēršam uzmanību uz pasūtīšanas noteikumiem, šeit: https://hebe.lv/lv/school-uniform-conditions/
SVARĪGĀKAIS:
1. Lai uzsāktu jauno mācību gadu jaunā skolas formā, tā jāpasūta LĪDZ 30.JŪNIJAM.
2. Ikdienā bērnam jābūt vismaz skolas formas krekliņam (pelēki raibajam vai laima zaļajam).
3. Ražotāja piedāvātais svētku vai sporta tērps NAV obligāts.
*Par otrreizējās lietošanas skolas formu aplūkošanu un iegādi interesēties šeit: https://www.vss.edu.lv/vecākiem#h.fl565mu8026l
Par citiem ar skolas formām saistītajiem būtiskiem jautājumiem vecāki aicināti sazināties ar savas klases pārstāvi vai Vecāku padomes vadītāju Zani (t.26405191).
Pārējā vecākiem svarīga un interesanta informācija meklējama Valmieras sākumskolas lapā šeit: https://www.vss.edu.lv/vecākiem
Informāciju sagatavoja: Zane Irbe
Foto: Uģis Brālēns