septembris 2020

"Balva izglītībā 2020"

"Balvu izglītībā 2020" saņēma mūsu skolas skolotājas Sandra Karnīte un Baiba Siliņa.

Skolotāja Baiba - maiga, laipna, drosmīga, ar labu domu un tikai sev raksturīgu sistēmu darbā. Konstruktīva kolēģe. Izvirza augstus mērķus un atrod efektīvus līdzekļus, kā tos sasniegt. Garas runas nav Baibas sabiedrotās - īsi, kodolīgi un ar konkrētu rezultātu.

Skolotāja Sandra - personība ar stingru stāju un lepnumu par savu darbu. Ar saknēm un sirdi skolā. Vienmēr zina, ko dara. Prot aprunāties, uzklausīt, izmantojot savas diplomātijas spējas. Viņas vadītā mācību stunda ir kā piedzīvojums: tehnoloģiska, emocionāla, dzīva.

2020./2021. mācību gada pirmās sacensības starp skolām - futbols!

Ir patīkami klātienē 16.septembrī tikties pirmajos skolu mačos! Sporta veids - futbols.

Spēles notika Vidzemes Olimpiskā centra Elektrum futbola laukumā. Mazliet neierasti - modri mūsu darbībai seko pašvaldības policijas darbinieki.

Darbojāmies divos laukumos. Vienlaicīgi skolu mači notika arī lielajiem skolniekiem t.s. B grupai. Mēs sacentāmies savā vecuma grupā - D grupā - 5., 4. klases skolnieki. Ļoti stipri pretinieki mums bija vienaudži no Valmieras Pārgaujas sākumskolas. Treniņos pazīstami, tāpēc šajās sacensībās , jo grūtāk. Mūsu komandas vārtus sargāja Danilo Baumanis - neielaida nevienus vārtus visās spēlēs. Spēlē ar Pārgaujas vienaudžiem pirmos vārtus guva uzbrucējs Otto Krēmers.

Interesanta spēle mums notika ar Strenču vidusskolas skolēniem - pretinieks nezināms, tādēļ spēles sākums - vēl nedrošš, bet spēles gaitā jau pretinieku “atkodām” un ar vairāku vārtu guvumu - uzvara ir mūsu! Jāuzteic komandas kapteiņa Matīsa Jurkas kapteiņa darbs - komanda tika iesildīta, visi uz spēli laikā,visās spēles katrs aktīvi darbojās savā vietā, apbalvošanā - visiem smaids sejā.

Spēles dienā laiks ārā bija vasarīgs un tādēļ viens otrs izdomāja tomēr doties klases eksursijā.Liels palīgs bija Marats Belašovs, kas atsaucās uz pirmo aicinājumu nākt palīgā lielajiem.

Bet uzvaru - pirmo vietu - jau izcīnija visa komanda:

Matīss Jurka, Otto Krēmers, Danilo Baumanis, Roberts Blūzma, Salvis Lagzdiņš, Rūdis Irklis, Krišjānis Menģelis, Marats Belašovs.

Turam par Jums īkšķus arī citās spēlēs! Kārtīgi trenējamies, puiši, lai pavasarī godam varam sevi parādīt skolu sacensībās futbolā jau Vidzemes novada mērogā!

Sporta skolotāja Signe Lūsiņa

ekskursiju laiks

17. septembrī, dienu pirms Olimpiskās sporta dienas, 3.c un 3.d klases skolēni devās kopīgā ekskursijā uz Cēsu pili. Zinošu gidu pavadībā, tika izstaigāti tumšie pils labirinti. Ar lukturīti rokās šaurās pils kāpnes, skaitot pakāpienus, tika izstaigātas augšā un lejā.

Neskatoties uz drēgno, lietaino un vējaino laiku, skolēni ieinteresēti klausījās gidu stāstījumos. Daži skolēni varēja iejusties bruņinieku tēlos, uzzinot, ka bruņiniekos varēja iestāties no 14 gadu vecuma.

Pils tornī aizraujoša bija filmiņa par vēstures līkločiem, kā pils tika celta, kā pāri gājuši vairāki kari. Dienvidu torņa pagrabtelpā bija iespēja vērot hologrammu attēlojumus par cietumnieku dzīvi.

Lietainais laiks liedza iespēju pilnvērtīgi baudīt Cēsu pils parka burvību. Bērni gan nosolījās atgriezties šajā muzejā, lai atkārtoti izjustu viduslaiku gaisotni un apskatītu parku.


3.c klases skolotāja Ruta Dambe

3.d klases skolotāja Mārīte Saulīte

miķeļdienas pasākums

Rudens ir bagātākais gadalaiks, kad tiek novākta raža gan dārzos, gan tīrumos. 29.septembrī 1.klases satikās Miķeļdienas pasākumā savā korpusā. Iepriekš katra klase izveidoja nelielu mākslas darbu no rudens veltēm. Pasākuma laikā katra klase norunāja vienu tautasdziesmu saistībā ar rudeni.

1.a klase kopā ar vecākiem Miķeļdienas izstādei gatavojās jau laicīgi. Tapa brūngani un zaļgani kastaņu un zīļu vīriņi, sieviņas, bērniņi, soļotāji, burātāji, skrējēji un pat čūska. Izstādes apmeklētājus priecēja arī grezna rudens ziedu un augļu kompozīcija. Lai papildinātu C vitamīna dienas devu visi tika cienāti ar rūgteni skābo dzērvenīti.

1.b klase deva iespēju klātesošajiem iepazīties ar dažādiem labības veidiem. Bērni varēja pārbaudīt savas zināšanas ne tikai graudiņu atpazīšanā, bet arī iepazīties ar informāciju par to, kas no šiem graudiem visbiežāk tiek gatavots, kā arī risināt dažādus matemātiskos uzdevumus. Paldies vecākiem par līdzdarbošanos!

Kad skaistā klases kopkorī tika norunāta tautasdziesma par rudeni, 1.c klase iepazīstināja visus ar Latvijā audzētu pašu lielāko ogu – ķirbi. Klase bija sagādājusi vasaras saulītē izlolota ķirbja šķēlītes, un katram bija iespēja pagaršot svaigu ķirbi.

Savukārt 1.d klase norunāja tautasdziesmu par Jumi un parādīja, kāda izskatās Jumja zīme. 1.d klases “dārzā” bija saauguši brangi burkāni, tādēļ viņi visus cienāja ar burkānu šķēlītēm.

Kopā nosvinējām Miķeļdienu, apsveicām korpusā vienīgo Miķeli un uzņēmām vitamīnus no Latvijas dārzos un mežos audzētā.

Lai visiem stipra veselība!

1.klašu audzinātājas

Sandra, Marta, Iveta, Inese

Skolēni par ekskursiju saka:

“Šī bija pati labākā ekskursija.”

“Man bija bail kāpt Turaidas pils tornī. Kad uzkāpām augšā, tur bija tik skaisti.”

“Siguldas saldējums bija debešķīgs”.

“Man ļoti patika stāst par „Turaidas rozi”.”

"Turaidas pilī bija daudz aizraujoši artefakti."

"Mēs ēdām gardu saldējumu."

"Bija ļoti interesanta un jautra ekskursija. Vai būs vēl šādas ekskursijas?"

"Šī ekskursija bija kolosāla!"

Rudens ekskursija

Izrādās, ka Valmieras sākumskolas 3.a un 3.b klases skolēni ir aktīvi ne tikai mācību darbā, bet ir ieinteresēti doties iepazīt arī ko jaunu un interesantu ārpus skolas.

Saulainā rudens dienā devāmies uz Turaidas pili un Siguldas radošo ielu kvartālu. Turaidas pils Dainu parkā aplūkojām dažādas akmens skulptūras, kur katrai ir kāds stāsts par latvju tautas folkloru. Klausījāmies seno leģendu par „Turaidas rozi”, kā arī aplūkojām Gaujas lībiešu senlietas. Dažiem izaicinājums bija uzkāpt Turaidas pils tornī, kur paveras brīnumaina dabas ainava.

Esot Siguldā noteikti ir jāiegriežas radošo ielu kvartālā, kur ir iespēja darboties gan Baltu rotu izgatavošanā, gan arī Siguldas tradicionālo spieķīšu veidošanā. Visus ļoti priecēja pašu gatavotās rotas un spieķīši.

Esam ieguvuši ne tikai jaunas zināšanas, bet baudījuši arī gardo Siguldas saldējumu.Informāciju sagatavoja skolotājas

Aiga Vimba un Baiba Siliņa

Valmieras pilsētas un starpnovadu sacensības futbolā

23.septembrī norisinājās Valmieras pilsētas un starpnovadu sacensības futbolā. Valmieras sākumskolas komandu pārstāvēja 5.-6.klašu skolēni - Ralfs Streiba, Ritvars Sniķers, Markuss Blaubergs, Rodrigo Rauls Brugemanis, Kārlis Aumeisters, Ralfs Šakalis, Edijs Putniņš, Matīss Jurka, Roberts Blūzma un Rūdis Irklis.

Uz sacensībām bija ieradušās astoņas komandas un mūsējiem bija jāiztur liela konkurence, spēlējot ar vienu gadu vecākiem spēlētājiem. Sacensību gaitā bija redzama pilna emociju gamma, gan prieks, gan sarūgtinājums par kļūdām un neveiksmēm. Finālā, sakopojot visu savu komandas enerģiju, puišiem izdevās izcīnīt 3.vietu un tiesības stāties uz pjedestāla. Paldies puišiem, kas nenokāra degunu, bet cīnījās līdz galam.

Sporta skolotāja Ilze Bruņiniece

Dzejas dienas 4. c klasē

“Dzeja pēc mūsu domām ir radošs domas lidojums, kas nosēžas uz pleciem un liek mūsu sajūtas “uzlikt uz papīra”, lai ar tām dalītos ar citiem”!

Valmieras sākumskolas 4.c klases bērni par godu Latvijas Dzejas dienām iejutās dzejnieka lomā, lai kopīgi radītu klases dzejoļu grāmatu.

Paldies bērniem par skaistajiem dzejoļiem un burvīgajām ilustrācijām!

Informāciju sagatavoja 4.c klases audzinātāja Kristīne Švalbe

#Mēs esam sportiņā

Valmieras sākumskolā, popularizējot veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus, 18.septembrī notika “Olimpiskā diena”, kas veltīta Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai. Tās vadmotīvs un devīze “Mēs esam sportiņā!” Šo saukli perfektā unisonā un atbilstošā dinamikā centās demonstrēt katra klašu grupa pēc direktora Mārtiņa Vētras aicinājuma. Skanēja lieliski! Īpašs prieks par 1.klašu varējumu.

Rīts sākās katram savā klases telpā, sacenšoties sporta viktorīnā “Atpazīsti sportistus!” Skolas lielajā mikrofonā ik pa laikam tika ziņoti rezultāti, bet kopvērtējumu katra klase uzzinās otrdien, 22.septembrī.

Pulcējoties svaigā gaisā, lai izpildītu vingrojuma kompleksu 6.klašu treneru vadībā, klases ieradās ar īpaši šim pasākumam veidotu plakātu, kurus varēs aplūkot 2.stāva gaitenī arī nākamnedēļ. Idejas ļoti daudzveidīgas un izpildījums oriģināls, krietni pastrādāts gan individuāli, gan ar skolotāju atbalstu.

Īpašs brīdis bija arī tāpēc, ka skolā viesojās dzelzs vīrs ar tērauda raksturu, izcils atlēts, olimpisko spēļu dalībnieks, Eiropas un vairākkārtējs Latvijas čempions Edžus Treimanis. Zīmīgi bija viņa vārdi, ka sports ne tikai vairo enerģiju un uzlabo veselību, bet ļauj iegūt draugus uz mūžu. Edžu, lai tev veicas!

Pēc atskaņotās Sporta himnas sākumskolas kolektīvs vienojās kopīgā aktivitātē, izpildot vingrinājuma kompleksu.

Dienas turpinājumā aktivitāšu 2.daļa – pārgājiens, kura laikā klases kolektīvs savā izvēlētajā maršrutā veidoja burtu. To visu apvienojot, būs “Sākumskolas olimpiāde 2020”.

Kustību, prieka, vēja, atbildības pilna diena, kurā skolēni mācījās lielās dzīves prasmes un likumus, sadarbojās, domāja par veselību, mācījās uzticēties un atbildēt. Arī skolotāji mācījās, vadīja, sadarbojās. Tādā veidā rodas labs noskaņojums, idejas un draudzība.Iesaisties aizraujošā lasīšanas piedzīvojumā!

Bērnu žūrija 2020

Bērnu žūrija

Apsveicam!

Teiciens, ka ieguldītais darbs nes augļus, kārtējo reizi apstiprinājās. 9. septembrī Valmieras bibliotēkā notika Nacionālās Skaļās lasīšanas Valmieras novadu reģionālais fināls, kurā piedalījās 15 skolēni. Andris Saukants no 6. D klases ieguva godpilno 2. vietu. Pieļauju, ka bija reizes, kad pēc mācību stundām vairs negribējās nākt uz bibliotēku, lasīt un domāt par tekstu, ko izcelt un kā labāk nolasīt, kā uzrunāt klausītājus, bet Andris ir malacis, un droši vien runas vingrinājumus un ceļu uz grāmatu lasīšanu neaizmirsīs. Ne velti pēc konkursa viņš man jautāja, kur šo grāmatu var nopirkt, jo gribētos ielikt savā grāmatu plauktā kā atmiņu par šo konkursu. Varbūt arī jūs uzrunās rakstnieka Māra Runguļa “Vardes kurkst kabatās” un 5., 6. klašu skolēniem gribēsies startēt jau nākamajā Skaļās lasīšanas konkursā?

Skolas bibliotekāre Sarmīte RozenbahaInterešu izglītības programmu laiki

Olimpiskā diena 2020

Popularizējot veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus, Latvijas Olimpiskā komiteja 2020.gada 18.septembrī organizē “Olimpisko dienu”, kas veltīta Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanai.

Šobrīd noteik aktīva gatavošanās kopīgajai vingrošanai, kas vienlaicīgi notiks visās norises vietās Latvijā. Apskati video un atkārto!

Pateicība valmieras sākumskolai

Valmieras sākumskola bija viena no 100 īpašajām skolām Latvijā, kas piedalījās jaunā skolas darba organizācijas modeļa pilnveidē, plašāk projekts pazīstams ar nosaukumu "Skola 2030". Skolas komanda 3 gadus aktīvi darbojās, piedāvājot savu skatījumu, idejas un vērtējumus, lai 2020./2021.mācību gadā, uzsākot mācības 1.un 4.klasē, skolēni un skolotāji būtu gatavi citādai pieejai mācot un mācoties. Ieguldīts liels darbs un enerģija. Paldies skolas komandai, mūsu īpašajiem kolēģiem, kuri dalījās pieredzē ne tikai projekta laikā, bet to dara arī ikdienā, lai kopīgais darbs nestu labumu visiem.

Ilona Tropa

direktora vietniece izglītības jomā, logopēde


Jaunās skolas formas

Šogad ar jauno mācību gadu tiek ieviestas jaunas skolas formas no Latvijas ražotāja HEBE, kur apģērbā ir 95% kokvilna un 5% elastāns. Šobrīd pieejami dažāda veida un izmēra krekliņi un tunikas.

Pasūtīšanu var veikt: https://hebe.lv/lv/school-uniform/valmieras-sakumskola.html

Pasūtīšanas noteikumi: https://hebe.lv/lv/school-uniform-conditions/

vai HEBE mājaslapā zem sadaļas Skolas formas meklēt Valmieras sākumskolu un veikt pasūtīšanu.

Foto: Uģis Brālēns

Informāciju sagatavoja: Karīna Bērziņa

klāt 2.septembris

Klāt 2.septembris, un skolā visi strādā atbildīgi. Kāda pirmklasnieka gājiens līdz skolas durvīm tiek iemūžināts videoformātā, kāds mazliet šņukst, jo viss nav noticis pēc iecerētā plāna. Arī vecākiem, bērnam aizejot līdzi audzinātājai uz savu pirmo mācību stundu, acīs sariešas asaras. Viss notiek mierīgi, bez steigas un lieka stresa. Tā kā kustība skolā notiek atšķirīgi no ierastā maršruta, lai ievērotu veselībai drošus pasākumus, tad nākas kādam palīdzēt atrast pareizās ieejas durvis vai pareizi noorientēties starp stāviem, bet tas viss pieder pie lietas un pieredzes apgūšanas.

Šodiena skolā ir audzinātāju ziņā. Audzinātāji mūsu skolā ir paši galvenie. Viņi ir skolas sirds. Audzinātājs vislabāk zina katra bērna un viņa ģimenes vajadzības un iespējas. Notikumi klasēs ļoti dažādi: pārrunas par veselību un higiēnu, kopīga pusdienošana, starpbrīži svaigā gaisā, atmiņas par pavadīto vasaru, kopīgas spēles. 3.klases realizēja ikgadējo tradīciju: stāstot un uzklausot vasarā izlasītās grāmatas, tiek uzaicināts viesmākslinieks. Šogad skolā ciemojās aktrise Regīna Devīte. Diena bez saulītes, bet ļoti laba.

Ilona Tropa

direktora vietniece izglītības jomā

sveicam Zinību dienā!

1.septembris “Zinību diena” Valmieras sākumskolā sākās jau 9os no rīta ar 1.klašu skolēnu un viņu vecāku ierašanos un pulcēšanos skolas svinību zālē. Šogad mācības skolā uzsākuši 97 pirmklasnieki, ļoti zinātkāri un ieinteresēti bērni, kuri svētku koncertu vēroja ar neviltotu interesi.

Viņu audzinātājas: stingrā un mīļā audzinātāja Sandra Karnīte, prasīgā un iejūtīgā audzinātāja Marta Kakse, darbīgā un zinošā audzinātāja Iveta lapiņa, smaidīgā un aktīvā audzinātāja Inese Zēģele. Skolas direktors Mārtiņš Vētra savā uzrunā, visiem vēlot panākumus un izturību, vienojās par sveicināšanās spēli visa gada garumā. Apsveikuma vārdus mūsu skolas ēkas 10 gadu jubilejā teica arī kaimiņu skolas – Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš, vēlot veiksmīgu sadarbību starp skolām, kā līdz šim. Visus priecēja mūsu talanti un skolas pūce ar savu klātbūtni un kopīgu foto. Lai pūcei būtu vēl ērtāka dzīvošana, pievakarē skolas teritorijā tiks iestādīts konfekšu koks (Hovenia Dulcis), bet pirmklasnieki savās ģimenēs pildīs pirmo mājas darbu: “Kā varētu izmantot konfekšu koku?” kuru rīt no rīta izpildītu gaidīs direktora vietniece izglītības jomā Ilona Tropa.

Skolas kolektīvs jūtas radoši un enerģiski noskaņots un gatavs darbam ar vislielāko atbildību un prasmi. Lai visiem izdevies un ļoti labs mācību gads!