Aktualitātes

Rudens brīvlaiks jau klāt! Vai pamanīji, cik ātri paskrēja laiks? Lai rudens brīvlaika pavadīšana būtu saturīgāka, esam sagatavojuši dažus ieteikumus tā lietderīgai pavadīšanai.

Rudens_2022.pdf

Ziedi

Ziedu dažādība ieskauj arī Valmieras sākumskolas telpas. Skolēni darbā izmantoja akvareļu krāsas, sausos pasteļa krītiņus, gan eļļas krītiņus. Pielietoja dažādas metodes, lai būtu interesantāk izpausties. Paldies bērniem par interesi un centiību!

Vizuālās mākslas skolotāja Silva Buliņa

6.a un 6.d klases viesojas igaunijā

Došanās uz Ahha centru Igaunijā 11.oktobrī bija superīga ekskursija. Tas bija interesants piedzīvojums gan bērniem, gan klases audzinātājām. Bērni pierādīja sevi gan veiklības, spēku un gudrības aktivitātēs. Priecēja jaukais autobusa šoferītis, kas prata pajokot ar mums. Paldies bērniem no 6.a un 6.d klases, kā arī superīgai kolēģei Sanitai par kopīgu ekskursiju.

Mezglots sienas dekors

6. klašu skolēni dizaina un tehnoloģiju stundās iepazina mezglošanu. Šis temats ļāva apzināties, ka mums apkārt ir pieejami daudz un dažādi mezgloti dekori, dārza atpūtas krēsli un pat sporta inventārs.

Iesākumā tika apgūti 5 mezglu veidi, pēc tam skolēni patstāvīgi plānoja dizainu sienas dekoram, savos darbos iesaistot visus apgūtos mezglu veidus.

Vai nav jauka ideja dāvanai?

Skolotāja Zinta

Codeweek 2022

Iemācoties programmēt, mēs spējam labāk izprast strauji mainīgo pasauli ap mums, uzlabot savu izpratni par to, kā darbojas tehnoloģijas, un attīstīt prasmes un spējas, lai izpētītu jaunas idejas un radītu inovācijas.

Vai spējat noticēt, bet 2021. gadā ES programmēšanas nedēļā piedalījās 4 miljoni cilvēku vairāk nekā 80 pasaules valstīs un arī mūsu skola piedalījās šajā kustībā?!

Šogad Codeweek pasākumā mūsu mazākie skolēni programmēšanu iepazina ar mīlīgo Photon robotu, kuru ieguvām par nopelnīto naudas balvu Ventspils IT izaicinājuma konkursā 2021. gadā. Photon robotam mācījām staigāt, izmantot sensorus un pat mācījām tam runāt latviešu valodā!

Papildus skolēni varēja iepazīt arī Lego Builder programmas iespējas, bet lielo klašu skolēni apguva nosacījumformatēšanu, lai veidotu pikseļattēlus par robotu tēmu.

Datorikas skolotājas

Skolas medicīnas māsa – Sandra Ivanova

Darīt savu sirdsdarbu ne katram cilvēkam izdodas. Iespējams, ka daudzi pat īsti vēl nezina, kas ir viņu sirdsdarbs, tomēr šis stāsts nav par mūsu skolas medicīnas māsu Sandru Ivanovu. Sandru ik dienas rosīgu, iejūtīgu un izpalīdzīgu var sastapt skolas gaiteņos, medicīnas kabinetā vai arī kādā mācību klasē, kurā tiek izglītoti mūsu skolēni.

Šī gada „Karjeras nedēļas” ietvaros Sandra viesojās ne vienā vien klasē, lai šoreiz runātu par sevi, par savu dzīves ceļu, izvēloties profesiju.

Par ko tik Sandra bērnībā vēlējās kļūt!? Viņa sapņoja kļūt par balerīnu, skolotāju un pat par slaucēju.

Sandras skolas gaitas un jaunība pagāja Ogrē. Viņa mācījās Ogres vidusskolā. Pabeidzot vidusskolu, Sandra skaidri zināja, ka vēlas kļūt par medicīnas māsu. Viņa iestājās Paula Stradiņa 2.medicīnas skolā un paralēli sāka strādāt Paula Stradiņa KUS nodaļā, kurā nostrādāja 13 gadus. Lai iegūtu profesiju “Māsa”, bija jāmācās vairāki gadi. Mācību procesā bija jāiepazīst cilvēka anatomija. To studenti darīja, izmantojot cilvēku mirstīgās atliekas. Lai iemācītos veikt injekcijas, studenti parasti tās veica viens otram.

Šobrīd Sandra strādā par bērnu medicīnas māsu. Savā bakalaura darbā īpašu uzmanību veltīja tam, lai ar zīmējumu palīdzību analizētu to, kādu bērni redz medmāsu. Svarīgi, lai bērni atcerētos medicīnas darbiniekus ar patīkamām atmiņām un emocijām, jo medicīnas māsas ir tās, kuras palīdz un dara labu.

Mācības Sandra turpināja Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, jo vēlējās kļūt par ārsti, tomēr iznāca tā, ka kļuva par mammu. Būt par mammu savām meitām Sandra uzskata par vissvarīgāko dzīves darbu, tāpēc, kad meitas bija mazas, studijas nācās pārtraukt.

2007.gadā Sandra kopā ar ģimeni pārcēlās uz Valmieru. Valmierā pirmā darba vieta ir PII “Vālodzīte”, kur Sandra atpazina visus bērnus ne tikai pēc izskata, bet arī pēc vārda.

Iepazīstot bērnus, Sandra saprata, ka vēlas viņus izprast vēl vairāk, tāpēc iestājās Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē, kur ieguva maģistra grādu pedagoģijā.

Vēlāk dzīves ceļš Sandru atveda līdz Valmieras sākumskolai, kas ir viņas pašreizējā darba vieta. Paralēli darbam Sandra atkal turpina izglītoties. Šoreiz jau Sarkanā Krusta medicīnas koledžā Rīgas Stradiņa universitātē, lai kļūtu par diplomētu neatliekamās palīdzības ārsta palīgu.

Tikšanās reizēs Sandra visus aicina: “Dariet to, kas patīk! Darbs nevar būt tikai naudas pelnīšanas veids. Pašos pamatos profesijai ir jābūt tādai, lai tā būtu saskaņā ar cilvēka iekšējo būtību!”

Informāciju sagatavoja skolotāja Kristīne Švalbe

Kā ģērbās 80. gados?

Lai gan 80. gados mūsu 6. klašu skolēni nav dzimuši, tas neliedz viņiem iztēloties to, kā ģērbušies viņu vecāki.

Kuram gan nepatīk košas krāsas un džinsi? Jā, tas viss patīk arī 6.c klasei!

Ikviens bija iejuties 80. gadu noskaņā, klausoties tā laika mūziku, dejojot, spēlējot dažādas spēles un iepazīstot tā laika modes tendences.

Paldies vecākiem par atbalstu un padomu apģērba izvēlē!

Informāciju sagatavoja:

6.c klases skolotāja Kristīne Švalbe

Beige abstract minimalist beauty vlog travel and art channel YouTube Intro .mp4

“Karjeras nedēļa” 4.a, 4.b un 4.d klasēm Valmieras sākumskolā

“Karjeras nedēļas” ietvaros 4.a, 4.b un 4.d klasēm 19. oktobra rīts sākās ar aktivitātēm svaigā gaisā. Pie mums ciemojās kinoloģe Kristīna Vilka, kura pārstāv biedrību “Valmieras Kennelklubs”. Kristīna ieradās ar saviem uzticamajiem draugiem - labradoriem Faniju un Kūperu, kuri ir apmācīti kā medību suņi.

Skolēni tika iepazīstināti ar kinologa profesiju, protams, neiztika arī bez iejušanās šajā profesijā, katram bija iespēja vest suni pie pavadas pa līkumotu ceļu. Tika pārbaudītas arī suņu spēcīgās ožas spējas - skolēni slēpa kārumus, bet suņi tos meklēja. Noslēgumā notika skolēnu skriešanās ar Faniju, kuru var noskriet tikai tad, ja pa ceļam viņas deguns sajūt kārumus Kristīnas kabatā.

Mēs sakām lielu paldies gan Kristīnai, gan viņas četrkājainajiem draugiem!


Audzinātājas Elīna, Zinta un Inese

Kultūrvēsturiskais piemineklis – Valmieras Valsts ģimnāzija

Sociālo zinību un vēstures mācību priekšmeta ietvaros 5. klašu skolēniem bija iespēja tikties ar Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāju Inetu Amoliņu.

Skolotāja Ineta iepazīstināja skolēnus ar Valmieras Valsts ģimnāzijas ēku, kas tika uzcelta pirms 120 gadiem priežu mežā - pašā Gaujas krastā.

Skolēniem tika demonstrētas fotogrāfijas, kas attēloja vēsturisko ēku pat pirms 90 gadiem.

Mums bija liels gandarījums, ka valmieriešiem bija svarīgi, ka mūsu reģionā tiek celta skola un ir izglītoti skolotāji, kas varētu nodot savas zināšanas bērniem. Skolotāju semināra dibināšanas laikā ar mācītāja palīdzību ēkai un izglītības nozīmīguma idejai tika dota svētība. Katrs rīts skolā sākās ar dievkalpojumu un lūgšanām.

Protams, skolas ēka piedzīvoja arī karu. Pirmā pasaules kara laikā tajā atradās hospitālis. Tomēr, kad Latvija ieguva neatkarību, skolas ēka atkal varēja atdzimt no jauna. Valmierieši darīja visu, lai 1920. gada 15. septembrī jaunieši varētu uzsākt mācības Valmieras Valsts vidusskolā.

Valmieras sākumskolas skolotājiem un skolēniem ir liels lepnums strādāt un mācīties līdzās tik vēsturiski nozīmīgai ēkai. Ikviens Valmieras sākumskolas skolēns sapņo, ka arī viņš reiz vērs šīs lielās un skaistās ēkas durvis, lai mācītos nu jau Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Informāciju sagatavoja:

Sociālo zinību un vēstures skolotāja Kristīne Švalbe

Siltas sirdis - labi darbi🐾

Labi darbi nekad nevar būt par daudz un vislabākais darbiņš noteikti ir palīdzēt kādam citam. Tāpēc 5.B klase šonedēļ apmeklēja Valmieras dzīvnieku patversmi. Bailīgi un rotaļīgi, mīļuma izslāpuši un arī nebēdnīgi, tādi mūs sagaidīja patversmē esošie kaķi un suņi. Visi tika samīļoti un iepriecināti. Priecājāmies tos sabužināt un atstāt sagādāto pārtiku un mazas dāvaniņas.

Paldies Valmieras dzīvnieku patversmes darbiniekiem par uzņemšanu un vecākiem par sagādātajām dāvaniņām dzīvniekiem!

5.B klases kolektīvs

“Gudrs, vēl gudrāks”

7. oktobrī 6. d klases skolēni devās uz Latvijas Televīziju, lai atbalstītu savu klasesbiedreni Lauru Riekstu erudīcijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” 6. klašu finālā. Cīņa bija sīva un spraiga. Pēc spēles ceturtās kārtas rezultāts starp abiem finālistiem joprojām bija neizšķirts, tādēļ vadītājiem nācās rīkot papildkārtu.

Laura šai spēlē ieguva 2. vietu, kas ir izcils rezultāts. Ļoti lepojamies ar viņas sniegumu.

Spēles fināla tiešraidi varēs vērot LTV1 28.oktobrī.

Pasaules redzes diena

Lai veicinātu acu veselību, redzes saglabāšanu, redzes pasliktināšanās novēršanu, kā arī vairotu iecietību un sapratni pret cilvēkiem, kuri saskārušies ar redzes traucējumiem, katru gadu oktobra otrajā ceturtdienā tiek atzīmēta Pasaules redzes diena.

Dzejas stundas

Septembris jau tradicionāli ir dzejas mēnesis, jo tieši šajā laikā tiek svinēta dzejnieka Raiņa dzimšanas diena un visā Latvijā notiek dažādas aktivitātes.

Dzejas dienas ietvaros Valmieras sākumskolas 5.,6.klašu skolēni veica dažādus radošus uzdevumus. Viens no interesantākajiem uzdevumiem bija iejusties dzejnieka lomā un sacerēt dzejoli pašiem, un pēc tam uzstāties ar to klases priekšā.

Grūtākais bija izdomāt dzejolim atskaņas un saglabāt tā ritmu, ne visiem tas izdevās, taču rezultātā tapa daudzveidīgi dzejoļi. Lai gan tematu, par ko rakstīt, varēja izvēlēties, lielākā daļa izvēlējās rudens tematiku.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja

Aiga Kukaine

Ūdens mūsu veselībai!

Ikdienas dzīvē mēs bieži aizmirstam pietiekošā daudzumā lietot ūdeni, proti, padzerties. Otro klašu skolēni veselu nedēļu izzināja ūdens pielietojumu dabā un cilvēka organismā.

Nedēļu iesākām ar kopīgu nodarbību, kurā skolas medmāsiņa Sandra Ivanova iepazīstināja mūs ar ūdens daudzveidību, ar tā pielietojumu ikdienas dzīvē. Skolēni uzdeva jautājumus, kāpēc ūdens ir svarīgs cilvēka ķermenim. Sapratām to, ka dažādu aktivitāšu laikā ir nepieciešams atšķirīgs uzņemtais ūdens daudzums. Centāmies ikdienā kontrolēt savu patērēto enerģiju un uzņemtā ūdens daudzumu.

Kā atgādne tika izveidots plakāts Atceries, dzer ūdeni! Ūdens tēma tika izmantota visās mācību priekšmetu stundās. Interesants bija pētījums par katra skolēna izdzertā ūdens un citu šķidrumu lietojumu vienas dienas laikā.

Katras klases skolēni, izmantojot tukšās ūdens pudeles jeb otrreizējos materiālus, aizrautīgi veidoja savus ŪDENS PĀRVALDNIEKUS.

Arī turpmāk rosināsim viens otru lietot ūdeni ikdienā!

2.abcd klašu skolēni un skolotājas

Pasaules pārtikas diena

Valmieras sākumskolā visu nedēļu "Apēd tik, cik izvēlies!" Mācāmies būt atbildīgi pret ēdienu, samazinot pārtikas atkritumus.

#Ekoskolas #PasaulesPartikasDiena #WorldFoodDay2022 #WorldFoodDay

Lepojamies

Ghetto games skolu tūre piestāj valmieras sākumskolā

Septembra sākumā tika izsludināta pieteikšanās, Ghetto Games skolu tūrei, kurā, skolām šajā gadā uzdevums bija pievienot video! Mūsu izveidoto video vari skatīt zem raksta. Video pieteikumos skolēniem bija iespēja parādīt savu radošo pusi! Kas šajā gadā bija arī svarīgākais kritērijs! Starp vairāk kā 60 pieteikumiem no visas Latvijas, Ghetto Games Valmieras sākumskolu ir izvēlējušies kā vienu no 14 skolām, uz kurām dosies 2022/2023.mācību gadā.

Jau 7. oktobrī Ghetto Games kopā ar skolēniem pavadīs aktīvu sporta stundu, kurā piedāvās izmēģināt visas Ghetto Games platformas, sākot no sporta veidiem, līdz pat brīvrunu batlam. Sagādātas ir arī citas aktivitātes un balvas aktīvākajiem skolēniem!

Neierastā matemātika

Valmieras sākumskolas 6.a,b,c klašu skolēni tēmu mērogs apguva neierastā veidā un vidē.

Sākām ar ko mazu, savu ķermeņa daļu mērīšanu un pēc tam precīzu reprodukciju veidošanu, izmantojot noteiktu mērogu. Tā rezultātā matemātikas kabineta tāfele ir ieguvusi jaunas dekorācijas, bet skolēniem ir izveidojies priekštats, kā pielietot mērogu.

Pēc tam jau skolēni bija gatavi kam nopietnākam - uzdevums bija patstāvīgi plānot un pētīt skolas telpas un skolas ārvidi, ar mērķi pašu izvēlētai vietai un teritorijai veidot karti.

Skolēni mērija, plānoja, skicēja un vēlāk arī, precīzi ievērojot pašu izvēlēto mērogu, veidojot kartes, kurām vēlāk sekoja klases biedri. Sliktie laikapstākļi nebija šķērslis karšu slēpņošanai un pavedienu sekošanai.

Skolēni ne tikai apguva prasmes patstāvīgi lietot un ievērot mērogu karšu veidošanā, bet arī radoši plānoja slēptuves. Kartes tika slēptas gan viegli pamanāmās un pieejamās vietās, gan neparasti un grūti atrodamās.

Matemātikas skolotāja

Elīna Bērziņa

autore Matilde Brālēna

Miķeļdiena

Saskaņā ar senām latviešu tradīcijām 29. septembrī tiek svinēta Miķeļdiena. Miķeļi iekrīt visbagātākajā gadskārtu laikā, kad tiek svinēti ražas svētki. Valmieras sākumskolā šo laiku svinējām visu pēdējo septembra nedēļu. Jau pirmdienas rītā skolā visus sagaidīja Miķelis ar savu novākto ražu. Šajā nedēļā klases izmantoja iespēju nofotografēties ar Miķeli un kopīgi veidoja Juma zīmi no atnestajām dabas veltēm, vēroja pārmaiņas dabā, kas raksturīgas tikai rudenim, un priecājās par skaisto laiku. Miķeļdienas noslēgumu iezīmēja skolēnu gadatirgus ar aizrautīgu tirgošanos un iepirkšanos.

Vieni aicināja nobaudīt un iegādāties pašu izceptos gardumus, citi, demonstrējot savu mākslu, piedāvāja rotas, spēles, kartiņas un piekariņus. Viss bija tik īsts, kā pati Miķeļdiena!