aktualitātes

Latvijai.mp4
latvija_2023.mp4

Valsts svētku noskaņās

17.novembris 6.klašu skolēniem un audzinātājām iesākās ar svētku koncertu skolā un cienastu klasē. Koncertā skolēnus priecēja pašu skolas izglītojamie.

Kad bijām baudījuši koncertu un svētku cienastu, tad laiks kaut kam aktīvākam. Šoreiz ieplānots doties pārgājienā, iepazīstot Valmieras vēstures apskates vietas.

Pārgājiens sākās ar svecīšu iedegšanu pie skolas un došanās kopā ar mūsu gidi un dzejnieci Dainu Sirmo uz Valmieras dzelzceļa tiltu. Tur skolēni vēlēja Latvijai gaišas domas un ieceres, Gaujas straumē iemetot kociņus ar vēlējumu.

Nākamais pieturas punkts bija Vecpuišu parks, kur mūsu gide un dzejniece Daina Sirmā pastāstīja par parka vēsturi un ēku tajā. Zēniem tika dots uzdevums nodziedāt Valmieras himnu, ko viņi godam arī izdarīja.

Tālāk mūsu ceļš veda uz piemiņas vietu, kur atrodas Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas zīme. Tās idejas pamatā ir zieda pumpura motīvs, kas simbolizē skolēnus, kuriem bija jāpieņem svarīgs, atbildīgs un skarbs lēmums savā dzīvē. Uzzinot kaut ko jaunu par šo vietu, tika dots uzdevums izdomāt katrai klasei vienu saukli, ar kuru doties cīņā par savu zemi Latviju.

Turpinājumā mūsu ceļš veda uz Valmieras ūdenstorni. Šī ķieģeļu ēka atrodas iepretim Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcai, tā nozīmīga ar to, ka katrs valmierietis tika  nodrošināts ar ūdeni. Noslēgumā katra klase nobildējās ar valsts karogu un ūdenstorni fonā.

Pēc katra pieturas punkta bērni pārbaudīja savu erudīciju, veicot uzdevumus KAHOOT. Liels paldies dzejniecei Dainai Sirmajai, kura mūsu pārgājienu ar savu stāstījumu padarīja interesantāku.


6.klašu audzinātājas

latvija-izaicinajum_2023.mp4

kustību izaicinājums

Pirmssvētku laiks, 16.novembris Valmieras sākumskolas saimei aizritēja kustību, sporta, veselības un arī basketbola zīmē. Sadarbībā ar Bertānu Valmieras basketbola skolu 1. un 2.klašu skolēni tikās ar VALMIERA GLASS VIA basketbola komandas spēlētājiem, treneriem. Šo tikšanos kopā ar basketbolistu un treneri Sandi Amoliņu plānojām jau krietni pirms šodienas, lai viss notiktu organizēti un pārdomāti. Skolēniem bija iespēja nostāties blakus mūsu pilsētas basketbola milžiem, uzdot jautājumus, saņemt atbildes un izmēģināt spēkus bumbas vadīšanā, koordinācijas un veiklības uzdevumos. Neviltots prieks, pietāte pret sportistiem un zinātkāre, kā rit profesionāla sportista ikdiena un treniņu process. Protams, uz laukuma notika īsta raksturu pārbaude: prieks par uzvaru, asaras par neveiksmi un vēlme būt īstam komandas dalībniekam. Nav daudz jārunā, lai pārliecinātu katru, ka sports un sacensība ir lieliska iespēja rūdīt raksturu, pilnveidot fiziskās īpašības un trenēt sadarbības prasmes. Mūsu skolas 1., 2.klašu skolēniem šī lieliskā iespēja tika piedāvāta.

Pēcpusdiena nāca ar vēl kādu pārsteigumu. Kolēģes Diānas Rudzītes ierosināta pakustēšanās vienatnē pārtapa par iespēju katram skolas darbiniekam kustēties vairāk kā ikdienā. Jau 1.novembrī starts tika dots izaicinājumam “Mana dažādā - vienīgā Latvija” pasākumu cikla ietvaros, aicinot katru ikdienā iekļaut vairāk kustību kā parasti. Tas nozīmē, ka pateicīgs būs ķermenis par iegūto svaiga gaisa, veselības un labsajūtas devu. Aktivitātes svarīgas katram cilvēkam: lielam, mazam, vecam, jaunam, agronomam, grāmatvedim, konditoram, skolotājam… Katrs kolēģis kopējā tabulā atzīmēja savus ikdienas izaicinājumus un nonāca līdz uzvarētāja statusam. Balvu pasniegšanas ceremonijā mūs pagodināja profesionāls sportists, basketbolists, komandas līderis, kuru noslēpumā turējām līdz pat pulcēšanās brīdim skolas Svinību zālē, Edmunds Elksnis. Saspringtajā treniņu procesa laikā Edmunda viesošanos skolā palīdzēja realizēt mārketinga vadītāja Madara Zelča.

Sirsnīga tikšanās, kas noteikti motivēs kustību aktivitātes turpināt. Edmunda pārliecībai, ka kustēšanās ir nepieciešama, lai nenāktos resursus tērēt ārstējot dažādas kaites, patiešām jāpiekrīt. 

Autogrāfi, smaidi, ovācijas un kustēšanās, kustēšanās, kustēšanās…tieši tik veselīgi piepildīta bija 16.novembra diena Valmieras sākumskolā.

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Valmieras sākumskolā

Šogad valsts svētku nedēļu bagātināja vēl kāds ikgadējs novembra pasākums. Jau 25.reizi Latvijā novembra mēnesī norisinās Ziemeļvalstu literatūras nedēļa, kuras galvenais uzdevums ir šo valstu literatūras un  kultūras iepazīšana, kā arī lasīšanas veicināšana. Šī gada tēma ir Ziemassvētki Ziemeļvalstīs.

 Arī Valmieras sākumskolā šīs nedēļas laikā skolēni gan paši lasīja, gan klausījās Ziemeļvalstu rakstnieku stāstus vai to fragmentus. Tā 1.a, 1.c un 1.d klases skolēni iepazinās ar somu rakstnieka Timo Parvelas grāmatas “Muris un Vufs” stāstu “Ziemassvētki”, bet 1.b klase aizrautīgi sekoja līdzi zviedru rakstnieka Svena Nūrdkvista grāmatas “Petsona Ziemassvētku ciemiņi” varoņiem – večukam Petsonam un kaķim Findusam. Izlasīto stāstu varoņu piedzīvojumus pirmo klašu skolēni krāšņi attēloja arī zīmējumos.

2.c un 2.d klase lasīja šī gada ieteikto fragmentu par Emīlu, komandanti un Kathultas lielajām dzīrēm no A.Lindgrēnes stāsta par Lennebergas Emīlu. Jāuzteic Annija un Kārlis no 2.c klases, kuri lieliski noturēja klasesbiedru uzmanību, izteiksmīgi lasot priekšā stāsta fragmentus. Ar Emīla nedarbiem iepazinās arī 4.c klase.

5.klašu skolēni literatūras stundas paspēja veltīt arī norvēģu tautas pasakām, papildinot lasīto ar vairāku skolēnu klātienē iepazītās Troļļu zemes iespaidiem.

2.b un 2.d. klases skolēni uzmanīgi klausījās  Grāmatu klubiņa vadītājas Evijas Dzvinko lasījumu, pēc tam vairākās stacijās veicot uzdevumus par Ziemassvētku tēmu.

Norvēģu rakstnieces M. Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” brīnišķīgajā bērnības pasaulē iejutās 6.b klases skolēni.

3.b klase, savukārt, Valmieras centrālajā bibliotēkā apmeklēja pasākumu “Emīlam – 60”, kas veltīts zviedru rakstnieces A.Lindgrēnes grāmatas jubilejai. Šo pasākumu drīzumā iecerējušas apmeklēt arī pārējās trešās klases.

Jāatzīmē īpaši radītā atmosfēra, kas vairākās klasēs bija omulīgas lasīšanas papildinājums – lukturu un mākslīgo svecīšu gaisma pustumsā, pledi un spilveni, noskaņas mūzika. Tas viss ļāva iegrimt grāmatu lasīšanas un klausīšanās burvībā.

Visu nedēļu skolas bibliotēkā varēja iepazīties ar Ziemeļvalstu literatūras stendu un šo valstu autoru grāmatām, ar kurām mūsu skolas bibliotēka patiešām ir bagāta.

Paldies klašu audzinātājām un literatūras skolotājām par priekšlasījumiem, kā arī neordināras lasīšanas atmosfēras radīšanu savās klasēs! Jānovēl, lai grāmatas lasošo skaits kuplinās un ,cerams, nākošgad gada tumšākajā mēnesī lukturu gaismā kādā rītausmas stundā varbūt jau viss skolas kolektīvs iegrimsim mums katram vēl neiepazītu grāmatu lappusēs!

 

Skolas bibliotekāres

            Novembra mēnesis ir Dzimtenes mīlestības , patriotisma mēnesis. Arī kultūras un pašizpausmes jomas priekšmetos – vizuālā mākslā, teātra mākslā un mūzikā, tika parādīta mūsu dažādā Latvija gan ilustrējot dzejoļus, gan komponējot mūziku, gan atveidojot saturu ar ķermeņa kustībām.

             Apkopojot visus darbus, tika izveidota izstāde, kurā atspoguļotas dzejoļu ilustrācijas, izglītojamo komponētās melodijas un teātra mākslas atveidotie personāži.

                             Novēlam Latvijai:

                             Spožu sauli,

                             Zaļu zāli,

                             Baltu sniegu,

                             Zilas debesis!

Daudz laimes, Latvija, 105. jubilejā!

Paldies visiem kolēģiem par piedalīšanos un atbalstu!!!

Vizuālās mākslas skolotāja- Silva Buliņa

Mūzikas skolotājas- Larisa Stivriņa, Inese Kuple


Lācplēša diena

Šodien raugoties lāpu uguntiņās un sveču liesmās, pieminam un godinam Latvijas varoņus, kas cīnijās par mūsu brīvību un nosargāja to.🇱🇻 Tieši viņu dēļ mēs visi varam dzīvot savā zemē, savā Latvijā! Dievs, svētī Latviju!❤️🇱🇻 

"Apēd tik, cik uzliec!" 

Aktivitāte planētas veselībai un labsajūtai - "Apēd tik, cik uzliec!" Aicinām atbalstīt akciju skolā un mājās, un pārvērst to par ikdienas ieradumu!

ricibas-dienas_2023-11-06.mp4

skolas elektroniskās avīzes rudens izdevums ir klāt!

STARPBRĪDIS_2023_RUDENS