Aktualitātes

Konkurss ”Uzdrīkstos! Domāju! Radu! 2022”

Prieks par mūsu ceturto un piekto klašu skolēniem, kuri piedalījās konkursā "Uzdrīkstos! Domāju! Radu! 2022" pirmajā kārtā. Savas zināšanas matemātikā, dabas zinībās un datorikā izmēģināja 24 skolēni, katrā komandā seši dalībnieki.

Konkursa 1. kārtā piedalījās 156 komandas no 81 skolas Latvijā. Šajā kārtā vairāk kā 900 skolēni parādīja savas individuālās zināšanas. Otrajā kārtā piedalīsies 50 komandas.

Apsveicam mūsu skolas komandas GUDRĪŠI un AŠIE, kuri piedalīsies otrajā kārtā. Turēsim īkšķus par mūsu skolas skolēniem: Zinti Dzvinko, Amandu Fridrihsoni, Noa Raido Vāverīti, Ralfu Skujiņu, Kristianu Krasovski, Eduardu Vēveri un Ugo Jercumu, Edvardu Šteindālu, Sabīni Grīnfeldi, Kati Klaužu, Gustavu Freimani, Lauru Riekstu.

Paldies visiem dalībniekiem un viņu skolotājām!

“Izskrien simtiņu!”

Latvijas Olimpiskā komiteja izaicina – piedalies kilometru izaicinājumā: “Izskrien simtiņu!”

Olimpiskā mēneša ietvaros! Līdz 22. aprīlim piedalies dažādās sportiskās un aizraujošās aktivitātes visa Latvijā, svinot Latvijas Olimpiskās komitejas simts pastāvēšanas gadus.

Izaicinājuma laikā tev jāizskrien vai jānoiet 100 km aprīļa mēneša ietvaros. Arī tu vari būt daļa no šiem svētkiem! Turklāt – tev ir iespēja iegūt kādu no 100 balvām!

Izaicinājumā iespējams startēt trīs grupās grupās:

 1. 13-18 g.v.

 2. Sievietes

 3. Vīrieši

Brašākajiem skrējējiem un gājējiem (lielākā noietā/noskrietā distance) katrā grupā, protams, būs balvas – katrā kategorijā tiks izlozētas 3 Olimpiskās delegācijas sporta somas (katrs laimētājs saņem vienu somu). Piedalās tikai tie, kas nogājuši vai noskrējuši vismaz 100 km mēneša ietvaros.

 • Reģistrējies platformā distantrace.com;

 • Pievieno sporta lietotni, kurā tiks fiksēti rezultāti: Adidas Runtastic, Garmin, Polar, Suunto, Under Armour Connected Fitness, Fitbit, Decathlon Coach and Withings (tajā ietilpst programmas MapMyWalk, MapMyRun, MapMyRide);

 • Piesakies izaicinājumam “Izskrien simtiņu”;

 • Dodoties distancē, ieslēdz sporta programmu savā viedierīcē;

 • Veiktā aktivitāte automātiski tiks reģistrēta šajā uzdevumā;

 • Izaicinājumam vari pievienoties jebkurā brīdī;

 • Izaicinājuma dalībniekam profilam platformā ir jābūt publiskam.

Pilnu noteikumu tekstu meklē te: NOLIKUMS

Esi aktīvs, piedalies!

Sporta skolotājas

Skolēni, skolas darbinieki, vecāki!

Turpinām tradīciju: Olimpiskā diena-2022 Valmieras sākumskolā!

Devīze: 100 gadi #sportiņā

Kad?: 2022.gada 22.aprīlī (piektdienā)

Kur?: Valmieras sākumskolā un ārvidē, kā arī VVĢ ārvides teritorijā.

Uzsākam gatavoties – Olimpiskais mēnesis no š.g. 23.marta

 1. sporta stundās mācamies kopā Olimpiskās dienas rīta rosmes vingrojumu kompleksu;

 2. 1.-4.klašu skolēniem ir iespēja piedalīties Olimpiskās dienas zīmējumu konkursā par tēmu: Apsveikums Latvijas Olimpiskai Komitejai dzimšanas dienā”

Zināšanai – LOK – rūpējas par labākajiem Latvijas sportistiem, kas kandidē, piedalās un uzvar Olimpiskajās spēlēs - gan vasaras, gan ziemas!

A4 formāts, Iesūtot darbus konkursam, jānorāda autora: - vārds, uzvārds; - vecums/klase; - izglītības iestāde; - pašvaldība; - uz katra darba kontaktinformācija, ar ko sazināties par konkursu apbalvošanu, u.c.

Darbus lūgums atnest sporta skolotājām līdz š.g. 6.aprīlim. Tos izvietosim sporta foajē izstādē. Labākos darbus nosūtīsim LOK- šī pasākuma organizatoriem;

 1. 5.-6.klašu skolēniem ir iespēja piedalīties Olimpiskās dienas eseju konkursā par tēmu -“Kāpēc man ir svarīgas Olimpiskās vērtības?” vai “Vēstule nākamās simtgades Olimpiešiem.” Darba garums - līdz 750 vārdiem. Atnesot sporta skolotājām darbus konkursam līdz š.g. 6.aprīlim, jānorāda autora: - vārds, uzvārds; - vecums/klase; - izglītības iestāde; - pašvaldība; - uz katra darba kontaktinformācija, ar ko sazināties par konkursu apbalvošanu, u.c. Labāko autoru darbus nosūtīsim LOK -šī pasākuma organizatoriem, kā arī dosim iespēju uzstāties Valmieras sākumskolas Olimpiskās dienas pasākumā!

Lai izdodas! Sporta skolotājas

Mākslas dienas Valmieras sākumskolā

Pirms pavasara brīvlaika, no 1.marta līdz 11.martam, skolā kultūras un mākslas jomu priekšmetos notika Mākslas dienu pasākumi! Bērni varēja radoši izpausties dažādās aktivitātēs gan mūzikā, gan vizuālajā mākslā, gan arī teātra un kino mākslā.

Tika piedāvāta iespēja pārbaudīt zināšanas 9 pieturās:

1.pietura - ,,Muzikālās gleznas” – pēc noklausītā skaņdarba veidoja gleznu, izmantojot sava ķermeņa valodu.

2.pietura - ,,Zini, mini, uzmini !”- tika pārbaudītas zināšanas dažādos jautājumos par mūsdienu mūzikas notikumiem.

3.pietura – ,,Kino un teātra pasaule” – tēlu minēšana no dažādām animācijas filmām, kas papildināta ar sava tēla veidošanu, pārģērbjoties, izmantojot brilles, parūkas, cepures, dažādus aksesuārus.

4.pietura - ,,Pazudušie vārdi”- 12 dziesmām bija jāatrod pazudušās dziesmu rindiņas.

5.pietura - ,,Esi mākslinieks!”- bija jāpapildina zīmējuma fragments ar savas iztēles lidojumu.

6.pietura - ,,Laimes, labo vārdu vēlējums”- bija iespēja interesanti, radošā veidā, izmantojot sadzīves priekšmetu un pārtikas preču nosaukumus izdomāt vēlējumu saviem vienaudžiem un skolotājiem.

7.pietura - ,,Panorāma”- katra klase turpināja iepriekšējās klases iesākto darbu, lai veidotos vienots zīmējums-gleznojums.

8.pietura - ,,Puzle mūzikas instrumenti”- puzles gabaliņi tika izvietoti jauktā secībā uz sienas. Uzdevums – sameklēt pēc iespējas vairāk mūzikas instrumentus.

9.pietura -,,Mini latviešu tautas dziesmas !”- doti attēli, pēc kuriem jāatmin tautas dziesmas nosaukums.

Paldies visiem radošajiem bērniem un skolotājiem par piedalīšanos Mākslas dienās!

Uz tikšanos nākošajā mācību gadā!

Skolotājas: Silva Buliņa (vizuālā māksla),

Inese Kuple (mūzika)

Larisa Stivriņa (mūzika)

1 . klases "Pūcītes"

Ceturtdienas, 24.marta rītu daudzi gaidīja ar nepacietību, satraukumu, lielu gatavošanos. Tas viss tāpēc, ka Valmieras sākumskolas 1.klases skolēni un viņu audzinātājas Baiba Siliņa, Aiga Vimba, Ruta Dambe un Mārīte Saulīte uzņēma viesus, mūsu pašu skolā esošo bērnu dārza grupiņu “Pūcītes”.

Notika liela un aizrautīga darbošanās sagatavošanas grupas bērniem kopā ar 1.klašu skolēniem. Nācās rakstīt, lasīt, iepazīt figūras, tangramus, līnijas, draudzēties ar gudrības pūci, pazīt putnu dziesmas un saņemt telegrammas no stārķa.

Ciemiņi ieradās ar dāvanām. Pēc labi pavadīta laika kopīgi mācoties, arī skolēni pasniedza saviem ciemiņiem dāvaniņu: skolas pildspalvu un skaisto pūci.

Kādas sajūtas? Apsveicamas. Kopā darbojoties vienmēr sanāk labāk, jautrāk, gudrāk.

Nāc tu arī uz skolu, paskaties, kā mēs mācāmies, un pievienojies mums!

🦘ķengurs🦘

Viss sākās agri, jau 6os no rīta, kad interneta vietnē dienas gaismu ieraudzīja Starptautiskais matemātikas konkurss ″Ķengurs" uzdevumi. Lejuplādes, e-pasti, saraksti, loģistika, aktīva printera darbība, muzikāls sveiciens skolas mikrofonā un viss var sākties! 🏆🦘

Konkursā “Ķengurs” 2.-6.klašu skolēni piedalās jau vairākus gadus. Iepriekšējā mācību gadā tas notika attālināti, katram savā ģimenes datorā, bet šajā mācību gadā tradicionālā veidā – ar pildspalvu uz papīra. 📝

Katra vecuma grupa saņēma sev atbilstošus uzdevumus. Tie satura un pieejas ziņā mazliet atšķiras no uzdevumiem mācību grāmatā, prasa lielāku uzmanības noturību, koncentrēšanās spējas un netradicionālu pieeju uzdevumu risināšanā. Laika limits – 1 stunda un 15 minūtes. ⌛⏳

Mūsu skolas Ukrainas skolēniem tika piedāvāti konkursa uzdevumi krievu valodā. 💙💛

Tagad atliek apkopot atbildes, tās ievadot konkursa interneta vietnē, un gaidīt rezultātus.

Paldies skolotājiem par matemātikas mācīšanu un konkursa vadīšanu un atbalstu! Paldies skolēniem par ieguldīto darbu! 🥳☀️

eiropas-eksamens_2022.pdf

eiropas eksāmens

Jau vairākus gadus skolēni piedalās Eiropas eksāmenā. Ar Sociālās un pilsoniskās jomas un administrācijas atbalstu un ieteikumu skola ir pieteikta dalībai.

Arī šogad katram skolas skolēnam tiek dota iespēja piedalīties Eiropas eksāmenā 7., 8., 9.maijā, pārbaudīt un parādīt savas zināšanas un iegūt uzvaras.

Pievienotajā materiālā ir informācija par iepriekšējo gadu eksāmeniem un gatavošanās iespējām.

Direktora vietniece izglītības jomā Ilona Tropa

PAVASARIS_2022.pdf

Apsveicam!

Ir noslēdzies Runas konkurss skolas mērogā. Patiess prieks par visiem konkursantiem, radot sev un pārējiem pozitīvus, sirsnīgus mirkļus. Bērni spēja ar autora vārdiem paust izpratni, prieku par šī laika aktuālām tēmām. Mūsu žūriju šogad pārstāvēja: Sarmīte Rozenbaha (Valmieras sākumskolas bibliotekāre), Gunita Eksto (Valmieras sākumskolas logopēde) , Diāna Rudzīte (Valmieras sākumskolas direktora vietniece) un Dainis Trēziņš (Kauguru pagasta amatierteātris "Vīzija" aktieris un Valmieras Viestura vidusskolas skolotājs ). Paldies žūrijai par atbildīgo darbiņu!

Vēlam veiksmi bērniem, kuri skolas konkursā tiek izvirzīti uz nākamo kārtu, kurš norisināsies Valmieras jaunatnes centrā "Vinda". Turam īkšķus!

Jaunie autori

Prieks būt kopā!

Pirmie dzejoļi, stāsti, pārdomas par piedzīvoto dienasgrāmatās bieži vien rodas tieši skolas laikā, - tā atzinuši daudzi pazīstami rakstnieki un dzejnieki.

Pirms astoņiem gadiem radās ideja - atzīmējot Dzimtās valodas dienu, veidot radošu vakaru, kurā skolēni rāda savas prasmes, lasot savus sacerētos dzejoļus, stāstus, pasakas un teikas un muzicējot. Uzstāties savu vecāku, vecvecāku un vienaudžu priekšā nemaz nav tik vienkārši.

Vai labu radošo darbiņu sacerēt ir vienkārši? Nē! Vajadzīga saņemšanās, pacietība un fantāzijas lidojums, kā arī prasme rakstīt bez kļūdām un izmantot bagātīgu vārdu krājumu. Jādomā arī par to, lai citi būtu ieinteresēti klausīties.

Pagājušais gads šajā pasākumā ieviesa korekcijas, un Jauno autoru vakars kļuva par tiešsaistes pēcpusdienu. Šogad 24. februārī jau varējām vismaz pašu dalībnieku lokā skolas zālē sajust gan viens otra uzstāšanās prieku, gan arī satraukumu. Par saviem pirmajiem dzejoļiem un nepieciešamību savas domas un emocijas izteikt dzejā pastāstīja bibliotekāre Inguna. Mums bija iespēja ieklausīties Allas, Noras, Amandas un Matildes sacerētajos dzejoļos, Martas teikās, pabūt Enijas “Maģiskajā pilsētā”, Elzas “Lapu krišanas ballē” un Kiras elfmeiteņu biznesa plānos.

Emocionālāku šo pasākumu padarīja mūzika, kas skanēja Demijas, Noras un Ugo izpildījumā, bet pēc Roberta saksofona liegajām skaņām varējām ieklausīties Nikolas dzejolī franču valodā. Un kāpēc gan šādā pasākumā nevarētu repot? Ar savu repu uzstājās Edvards.

Paldies visiem dalībniekiem! Būt kopā bija liels prieks.

Pasākuma videoieraksts pieejams skolas mājaslapā.

Bibliotekāre Sarmīte

Dzimtās valodas diena

Viena saule, viena zeme,

Nav vienāda valodiņa;

Pār upīti pāri gāju,

Jau savāda valodiņa.

(Latviešu tautasdziesma)


Dzimtās valodas dienas ietvaros 4. – 6. klašu skolēni latviešu valodas stundās meklēja un pēc tam apkopoja skaidrojumus dažādiem vecvārdiem un apvidvārdiem. Pētot Janīnas Kursītes “Novadu vārdeni” un “Virtuves vārdeni”, kā arī citas vārdnīcas, varēja uzzināt daudz jauna un interesanta par Latvijas novadu iedzīvotāju valodu un tajā lietotajiem vārdiem.

Bagātināsim savu valodu!

Kāpēc izvēlēties Valmieras sākumskolu par savu skoliņu?