Aktualitātes

eiropas-eksamens_2022.pdf

eiropas eksāmens

Jau vairākus gadus skolēni piedalās Eiropas eksāmenā. Ar Sociālās un pilsoniskās jomas un administrācijas atbalstu un ieteikumu skola ir pieteikta dalībai.

Arī šogad katram skolas skolēnam tiek dota iespēja piedalīties Eiropas eksāmenā 7., 8., 9.maijā, pārbaudīt un parādīt savas zināšanas un iegūt uzvaras.

Pievienotajā materiālā ir informācija par iepriekšējo gadu eksāmeniem un gatavošanās iespējām.

Direktora vietniece izglītības jomā Ilona Tropa

"Uzdrīkstos! Domāju! Radu!"

Priecājamies par mūsu skolas komandām ”GUDRĪŠI” un „AŠIE”, kuras piedalījās Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru Prātnieku laboratorijas projekta ietvaros organizētā atklātā olimpiāde - konkurss "Uzdrīkstos! Domāju! Radu!" 2.kārtā. Piecdesmit komandu konkurencē mūsu komanda „AŠIE” saņēma pateicību. Paldies visiem komandas dalībniekiem!

Komandas „GUDRĪŠI” dalībnieki Amanda Fridrihsone, Zintis Dzvinko, Kristians Krasovskis, Noa Raido Vāverītis, Ralfs Skujiņš, Eduards Vēveris saņēma uzaicinājumu piedalīties konkursa 3. kārtā, kas notiks š.g. 20. maijā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā.

Paldies skolotājām Ivetai Lapiņai un Baibai Balodei, kas palīdzēja video veidošanā un veicināja skolēnu izziņas vēlmi, radošumu un savstarpējo sadarbību.

Turēsim īkšķus par mūsu “GUDRĪŠIEM”!

Latvijas skolu orientēšanās kauss

Latvijas Orientēšanās federācija jau septīto gadu pēc kārtas organizē Latvijas skolu orientēšanās kausu, kurā aicinātas piedalīties skolas un skolēni no visas Latvijas. Pasākums notika 27. aprīlī Mežaparka Lielajā pļavā.

Sacensības tika rīkotas ar mērķi veicināt orientēšanās sporta attīstību Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs, iesaistīt jaunatni orientēšanās sporta apguvē, kā arī lai noskaidrotu labāko skolas komandu, kas iegūs Latvijas skolu kausu.

Sacensību sākumā visiem reģistrētajiem dalībniekiem bija jāpiedalās kvalifikācijas skrējienos. Pēc tam divpadsmit labākie dalībnieki no katras grupas piedalās pusfināla skrējienos, bet seši labākie no pusfināla dalībniekiem tikās arī fināla skrējienos.

Katras skolas komandā bija vismaz trīs skolēniem, no kuriem viena ir meitene, bet dalībnieku skaits no vienas skolas nebija ierobežots. Dalībnieki sacentās piecās dažādās vecuma grupās un, protams, skolu kopvērtējumā. Kvalifikācijas skrējiena katras grupas uzvarētājs saņēma 1000 punktus. Katrai nākamajai vietai punktus aprēķina uzvarētāja laiku dalot ar konkrētās vietas uzrādīto laiku. Skolu kopvērtējumā tiek vērtētas attiecīgās skolas trīs labāko kvalifikācijas skrējienu punktu summas Skolu kopvērtējumā 1. – 3. vietas ieguvēji ieguva kausus, kā arī sponsoru sarūpētās balvas. Skolai ar vislielāko dalībnieku skaitu - pārsteiguma balva!

Valmieras sākumskolas komanda 76 skolu konkurencē ieguva 31.vietu! Labākais Rezultāts 4.b klases skolniekam Zintim Dzvinko, izcīnot 3.vietu fināla skrējienā!

Vēl finālā labāko sešiniekā iekļuva 3.c klases skolnieks Dāvids Saliņš, pusfinālā 7.vietu ieguva 4.b klases skolnieks Adrians Moruzs, bet kvalifikācijā 4.b klases skolniecei Amandai Frīdrihsonei 24 vieta no 82 konkurentēm. Lepojamies ar Jums! Paldies arī šo skolnieku trenerei Līgai Valdmanei!

Sporta skolotājas!

Lasīšanai nav šķēršļu

Lasīt – klusi, skaļi pie sevis vai citiem. Pastāv teiciens, ka bez laba lasītāja neesot labu grāmatu. Tuvojoties pusaudžu vecumam, aizraujošas šķiet dažādas aktīvas nodarbes, un grāmata paliek citā plānā. Tas, ka lasīšana prātam ir tas pats, kas treniņš ķermenim, ir jau sen zināms. Izrādās, lasīt skaļi citiem priekšā savu iemīļoto grāmatu arī var būt aizraujoši. To pierāda Skaļās lasīšanas sacensība, kura nu jau Latvijā un arī mūsu skolā notiek piekto gadu. Pēdējos gadus konkurss paredzēts piekto klašu skolēniem.

Pirmais posms pagājušajā nedēļā risinājās klasē. Grāmatu fragmentu lasījumus varēja vērtēt arī klases biedri. Bieži gan uzvarēja draudzība.

27. aprīlī mūsu bibliotēkā notika šī konkursa otrā kārta un 2 labākie lasītāji dosies tālāk uz novadu, kur centīsies pierādīt savas skaļās lasīšanas spējas. No četrām piektajām klasēm 16 labākie skolēni klausītājiem ļāva ielūkoties 16 grāmatu lappusēs. Tas tik bija ceļojums! Vērtēt šoreiz nebija viegls uzdevums, tādēļ žūrijā kopā ar mūsu latviešu valodas un literatūras skolotājām Sanitu Tauriņu un Aigu Kukaini piedalījās arī dzejniece un iemīļotā skolotāja Daina Sirmā un bibliotekāre, daudzu radošu ideju īstenotāja, Anda Pinzule. Pasākumu emocionālāku padarīja Ugo ģitāras melodijas.

Šī gada Skaļās lasīšanas konkursa rezultāti mūsu skolā ir šādi:

1. vieta Enijai Avotiņai (5.B kl.) un Kārlim Rasmusam Eniņam (5.D kl.)

2. vieta Rūtai Saleniecei (5.D kl.) un Ralfam Skujiņam (5.C kl.)

3. vieta Laurai Riekstai (5.D kl.) un Raineram Veikšānam (5.A kl.)


Konkursa mērķis , protams, ir ieinteresēt bērnus vairāk lasīt grāmatas. Pēc konkursa, kad bērni atgrieza savas grāmatas bibliotēkā, viens puisis, kurš diezgan stipri bija jāpierunā, lai piedalītos, noteica: “Nē, es tagad nenodošu! Es gribu izlasīt šo grāmatu.” Vai nav lieliski?

Paldies visiem, kuri piedalījās!

Vēlam veiksmi Enijai un Kārlim Rasmusam pusfinālā novadā!

Bibliotekāre Sarmīte

Skatuves runas konkurss 2022

Veiksmīgi noslēdzies Skatuves runas konkurss 2022!

21. aprīlī tika noskaidroti labākie daiļrunātāji Skatuves runas konkursā Valmieras novadā. Kopumā konkursā piedalījās 61 dalībnieks no visa novada. Žūriju pārstāvēja Ilze Lieckalniņa, Mārtiņš Liepa un Dace Jurka.

Paldies visiem skolotājiem un dalībniekiem par cītīgi ieguldīto darbu un drosmi! Valmieras sākumskola lepojas ar jums visiem!

rīkojam novada olimpiādi latviešu valodā un matemātikā

Valmieras sākumskolas skolotāja Helga Mezīte, kura vada sākumskolas metodisko jomu Valmieras novadā, uzņēmās realizēt lielisku ideju – sarīkot 3.klašu skolēniem novada olimpiādi latviešu valodā un matemātikā. Strādājot kopā ar Valmieras sākumskolas atbalsta komandu, tika veidoti olimpiāžu uzdevumi, piemeklētas tiešsaistes platformas uzdevumu izpildei, organizēta tehniskā norise. Ieguldīts apjomīgs darbs, lai sagatavotos olimpiādei.

27., 28.aprīlī skolēni ar saviem skolotājiem pulcējās katrs savā skolā un, ieslēdzot ekrānus, radīja kopābūšanas sajūtu, lai sacenstos, izpildot dažnedažādus matemātikas un latviešu valodas uzdevumus: par mērvienībām, figūrām, pirkumiem un atjautīgu skaitļošanu, minēja mīklas, sarindoja pilsētu nosaukumus alfabēta kārtībā, atšifrēja dzīvnieku nosaukumus un atpazina ceļa zīmes.

Datorprogramma cītīgi un nekļūdīgi fiksēja katru atsūtīto ziņu, lai kopējā tabulā izkristalizētos veiksminieki – olimpiāžu uzvarētāji. Rezultāti apkopoti. Skolotāji vēl diskutēs, kā veicies, kas jāpilnveido, kas izdevās ļoti labi.

Nākamgad tiksimies atkal!

dizaina olimpiāde

Februāra un marta mēnešos Valmieras sākumskolā pirmo reizi norisinājās 4.-6.klašu olimpiāde dizainā. Šis bija ilgi, vairākus gadus lolots notikums.

Olimpiādē veicamie uzdevumi tika veikti atbilstoši jaunajai mācību programmai. Skolēniem bija iespēja parādīt savas prasmes, kuras līdz šim tika apgūtas mācību procesā. Tika pavadītas trīs dažādas dienas – trīs dažādi laiki, jo bija trīs pilnīgi atšķirīgi uzdevumi.

4.klase – auto modeļa gatavošana:

Dārta Liene Lāce (4.c) – 1.vieta

Madara Miroviča (4.c) – 2.vieta

Leo Tora (4.a) – 3.vieta

Dagmāra Dīcmane (4.a) - atzinība

Samanta Felzenberga (4.a) - atzinība

Miks Fridrihsons (4.d) – atzinība

5.klase – kombinētais darbs ar šūšanas un kokapstrādes prasmēm, galda spēles gatavošana:

Daniela Keita Poruka (5.c) – 1.vieta

Rūta Saleniece (5.d) – 2.vieta

Kate Klauža (5.d) – 3.vieta

Agris Bērziņš (5.b) – 1.vieta

Lūkass Gulbis (5.b) – 2.vieta

6.klase – kustīgā modeļa gatavošana no atkārtoti izlietotajiem materiāliem:

Mairita Einberga (6.b) – 1.vieta

Roberts Kvēps (6.d) – 2.vieta

Nils Pētersons (6.d) – 3.vieta

Erlends Stepāns (6.a) – atzinība

Mārtiņš Ruska (6.b) – atzinība

Matīss Jānis Rasa (6.c) – atzinība

Paldies skolēniem par atsaucību un dalību! Paldies skolas administrācijai par atvēlētajiem materiāliem olimpiādes rīkošanā!

4.-6.klašu dizaina skolotāji:

Mārīte Saulīte, Zinta Liepiņa, Juris Bedeicis.

izskrien Olimpiskos apļus Olimpiskā mēneša ietvaros!

Līdz 22.aprīlim piedalies dažādās sportiskās un aizraujošās aktivitātes visā Latvijā, svinot Latvijas Olimpiskās komitejas simts pastāvēšanas gadus.

Izaicinājuma laikā tev jāizskrien Olimpiskie apļi sev vēlamajā pilsētā, aprīļa mēneša ietvaros. Arī tu vari būt daļa no šiem svētkiem! Turklāt – tev ir iespēja iegūt kādu no balvām!

Izaicinājumā var piedalīties jebkurš sportotgribētājs!

Olimpisko apļu veikšanai nav jāizmanto konkrēti maršruti. Veic apļus jebkurā sev ērtā vietā un laikā, bet - ņem vērā - vietai jābūt tādai, kur tos iespējams veidot!

Starp visiem dalībniekiem tiks izlozētas 3 balvas: SWEDBANK dāvanu komplekti (Sporta elastīgā gumija, Sporta dvielis, Ūdens pudele, Kakla šalle, Planēta B + Tehnoloģiju grāmata (viens komplekts=viena persona).

  • Izaicinājuma laika posms: 23.03.2022.-22.04.2022.

  • Reģistrējies kādā no sporta lietotnēm Garmin, Polar, Suunto, Under Armour Connected Fitness (tajā ietilpst programmas MapMyWalk, MapMyRun, MapMyRide), Fitbit, Decathlon Coach vai Addidas Runtastic, kas fiksē laiku un distanci kartē;

  • Saslēdz savu sporta lietotni ar distantrace.com;

  • Dodoties distancē, ieslēdz sporta lietotni savā viedierīcē, kas reģistrē GPS;

  • Izaicinājumam vari pievienoties jebkurā brīdī!

  • Izaicinājuma dalībnieka profilam platformā distantrace.com un izmantotāja GPS aplikācijai ir jābūt publiskam.

Attēls, pret kuru tiek salīdzinātas veiktās aktivitātes (ir pieļaujama neliela nobīde):

Pilnu nolikuma tekstu meklē šeit: nolikums

Pieteikties

Lieldienu brīnumam ticot!

Pirmssvētku laikā Valmieras sākumskolas 2. klašu skolēni un viņu audzinātājas veidoja izstādi ‘’Lieldienu zaķu saiets’’, kuru var apskatīt 2. klašu korpusā. Izstādē skolēni piedalījās izveidojot paši savu Lieldienu kompozīciju - zaķus, vistas, olas, olu grozus utt.

Lieldienās šūpoties,

Lieldienās priecāties-

Par pirmiem ziediņiem,

Par raibām oliņām!

Lai Lieldienu laiks ikvienam ir gaišs un prieka

pilns, labu darbu un domu piepildīts!

2.klašu audzinātājas un skolēni

skoleniem.lv tavas radošās mājas

Pieslēdzies jau šodien:

Skoleniem.lv ir ieradies!

Sāc piedzīvot ekskluzīvu saturu, seko līdzi jaunākajiem notikumiem kultūras pasaulē un nenokavē iespēju būt pirmajā rindā savā mīļākajā koncertā vai teātra izrādē!


“Jautrais karuselis” 2.klasēs

8.aprīlī 2.klases skolēniem bija iespēja piedalīties četrās dažādās radošās aktivitātēs “Jautrajā karuselī”. Katra aktivitāte bija veltīta kādam mācību priekšmetam: dabaszinībām, latviešu valodai, matemātikai un angļu valodai.

Radošās pieturas “ Sajūtu laboratorija” laikā bija vērojama ļoti liela rosība un vēlme darboties. Skolēniem noteiktā laikā bija jāatpazīst pēc iespējas vairāk vielu. Tas skolēniem izdevās lieliski!

Latviešu valodas pieturā detektīvs Valodiņš lūdza skolēniem palīdzību atjaunot izdzisušo alfabētu un pēc tam atšifrēt Lieldienu ticējumus.

Angļu valodas pieturā ”How many bananas do you have?” virtuālais pērtiķis mūs aizveda ceļojumā lietvārdu pasaulē. Kopā ar viņu skolēni mācījās atšķirt sugas vārdus, īpašvārdus un bagātināja savu vārdu krājumu. Par katru pareizi izlasīto, atpazīto un saklausīto lietvārdu pērtiķis piešķīra banānus. Visiem bija prieks un gandarījums par iegūto banānu skaitu!

Pieturā "Precīzais matemātiķis" šoreiz bija nepieciešamas ne tikai rēķināšanas prasmes, bet arī izveicība, precizitāte un veiksme.

Punktus skolēni krāja, metot bumbiņas un mēģinot nogāzt mērķus ar iespējami lielākiem skaitļiem. Skaitļi summējās komandas kopējā kontā.

Bija jautri un zaudētāju nebija! Dažs pat teica, ka mājās trenēšoties, lai sanāktu vēl labāk!

Paldies visiem dalībniekiem!

2.klašu audzinātajas

Pinam tīklus

No 1. līdz 8. aprīlim Valmieras sākumskolas skolēni un darbinieki piedalījās akcijā ,,Pinam tīklus Ukrainas armijai!” Tika sasiets tīkls, kuru Ukrainas armijas karavīri izmantos kara tehnikas maskēšanai.

Paldies visiem bērniem, vecākiem, skolotājiem un skolas darbiniekiem par audumu sagādāšanu, ,,lupatiņu” griešanu un siešanu.

Jo īpaši gribam teikt paldies:

4.a klase – Gatim Rasam, Dārtai Skujai, Ritvaram Zolmanim.

5.b klase – Matildei Brālēnai, Agrim Bērziņam, Markusam Šīravam.

5.d klase – Kirai Mihailovskai, Katei Klaužai, Annai Baibai Geidānei

Visai 3.d klasei un audzinātājai.

Visai 4.d klasei un audzinātājai.

Visai 6.a klasei un audzinātājai.

Lai miers Ukrainā un visā pasaulē!

lepojamies

Valmieras novada 5.-8. klašu matemātikas 72. olimpiādes laureāti

Megija Alise Bērziņa 2. vieta (skolotāja Elīna Bērziņa)

Liene Malceniece 2. vieta (skolotāja Stella Berga)

Nils Pētersons Atzinība (skolotāja Stella Berga)

Valmieras novada 3. DABASZINĪBU olimpiāde 5.klasei

Ralfs Skujiņš 2. vieta (skolotāja Iveta Lapiņa)

Edvards Šteindāls 3. vieta (skolotāja Iveta Lapiņa)

Agate Bērziņa Atzinība (skolotāja Iveta Lapiņa)

Valmieras novada 3. DABASZINĪBU olimpiāde 6.klasei

Demija Šakurova 3. vieta (skolotāja Iveta Lapiņa)

Agneta Lāce 3. vieta (skolotāja Iveta Lapiņa)


Kombinētā olimpiāde 2.klasēm

Martā notika klases olimpiāde matemātikā un latviešu valodā 2. klasēm. Skolēni sacentās savās zināšanās un prasmē tās pielietot neierastās situācijās. Visiem skolēniem šī bija pirmā olimpiāde un pirmā pieredze, tādēļ paldies visiem par uzdrīkstēšanos!

2.a klasē:

1.vieta - Kristers Balodis

2.vieta - Daina Dzvinko

3.vieta - Ronalds Bebrītis, Līga Keita Neilande

2.b klasē:

1.vieta – Dārta Ludriksone

2.vieta – Miķelis Melecis

3.vieta – Rota Ķibere


2.c klase:

1.vieta - Marts Avotiņš

2. vieta - Renārs Lēģers

3.vieta - Stefans Astahovs un Karlīna Skuja


2.d klase:

1.vieta – Rimonta Blaumane

2.vieta – Paula Paulīte

3.vieta – Toms Ērglis

🙂🙃

Hei, hei!

Kafija ar sāli,

Uz muguras - līmlapiņa,

Poga uz krēsla,

Viltus zvans no direktora ...

April, april!:)

1.aprīlī visi uz skolu nācām pidžamās!🙂🙃