aprīlis 2020

VSS.mov

Topošais 1. klases skolēn, valmieras sākumskola tevi gaida!

📝 1.klasnieku reģistrācija līdz 30. aprīlim

💻 Aizpildi pieteikumu un saglabā to:

Iesnieguma veidlapa

👉 iesniedz vietnē www.latvija.lv

❔ pamācība pieejama šeit:

www.vss.edu.lv

Skolas avīze Starpbrīdis joprojām strādā un tu to zini, jo ik pa laikam saņem aicinājumu iesaistīties mūsu darbā. Vai atceries “Labo domu sienu”? Protams! Tikko to visi kopā būvējām. Mēs tajā dalījāmies pārdomās. Par to, ka šobrīd esam katrs savās mājās, bet domas vienalga aizklīst tur, kur ir mūsu skola. Tad nu mēs varējām izteikt sāpīgo, uzmundrināt bēdīgos vai vienkārši pasveicināt kādu no skolas.


Mums kopā izdevās viens lielisks darbiņš. Paldies liels, ka tu piedalījies un vēl jo lielāks paldies, ka biji pieklājīgs!

skolotāja Linda Vanaga un avīze Starpbrīdis

Burts. Grafika.

Laika posmā no 23.03. līdz 06.04. 6. klases skolēni veica vizuālās mākslas uzdevumu – Burts. Grafika. Skolēni ar dažādām līnijām un līniju rakstiem izrotāja sava vārda pirmo burtu. Apvienojot skolēnu uzzīmētos burtus, tika izveidots teikums! Paldies par radošiem un smalki izstrādātiem darbiem!

Skolotāja Baiba Siliņa

Pavasara ķērāju medības

Vai Jūs kādreiz esat mēģinājuši noķert pavasari? Šajā pavasarī vides pulciņa “Pīlādzītis” dalībnieki un viņu vecāki čakli iesaistījās šādās medībās. Noteikumi bija pavisam vienkārši – uzmanīgi paskatīties apkārt un ieraudzīt – lipīgus lapu pumpurus, pirmo kameni, plankumaino mārīti, kas pēta zāli, aromātisku pavasara ziedu, gļotainu gliemezi, tauriņu, kurš sauļojas saulē, un vēl neskaitāmus atklājumus, kas parāda lielo dabas atmodas brīnumu. Šajā laikā skolēni ne tikai rūpīgi vēroja un piefiksēja to, kas notiek apkārtnē, bet arī paši sēja un stādija. Protams, neizpalika bez iesētā rūpīgas apkopšanas. Jaunie dabas pētnieki ar prieku dalās ar savu paveikto! Labā ziņa ir tāda, ka pavasara ķērāju medības turpinās!

Vides pulciņa “Pīlādzītis” dalībnieku vārda

skolotāja Iveta Lapiņa

Vizuālā māksla

Arī attālinātās mācīšanās laikā vizuālās mākslas skolotājs skolēniem veido izpratni par mākslu un kultūru, praktiski darbojoties, iepazīstot mākslas veidus un to izteiksmes līdzekļus. Skolēni iepazīst sevi un piedzīvo jaunrades procesu.

Attēlos redzama Valmieras sākumskolas 3.-5. klases dažādu darbiņu izpilde:

  • Lieldienu kartiņu zīmēšana un paldies teikšana vecākiem par ieguldīto darbu. (3.kl)

  • Animācijas pasaku ilustrācija (4.-5.kl.)

  • Sava uzstādījumu zīmēšana. (5.kl)

Paldies skolotājai Silvai Buliņai, skolēniem un viņu vecākiem!

Izaicinajumu spele NVVST (2).pdf

spēle ar izaicinājumiem - "Maini savus paradumus- Tu to vari! 7 izaicinājumi 7 dienām!"

Šonedēļ – 7.aprīlī tika atzīmēta Pasaules veselības diena, kurai par godu Slimību profilakses un kontroles centrs ir sagatavojis materiālu – spēli ar izaicinājumiem - "Maini savus paradumus - Tu to vari! 7 izaicinājumi 7 dienām!".

Spēle sastāv no 7 veselību veicinošiem izaicinājumiem. Gatavojot šo spēli, vēlējāmies padarīt skolēniem interesantāku mājās pavadāmo laiku, mudinot būt aktīviem, radošiem un veselīgiem arī mācoties un pavadot laiku mājās.

Noteikumi un norises gaita:

  • Skolēnam jāizpilda pa vienam uzdevumam dienā un paveiktais tajā pašā dienā jānosūta uz e pastu: veseligaskola@spkc.gov.lv

Uzdevumu rezultāts fiksējams dažādos veidos, atkarībā no konkrētā izaicinājuma - paveikto nofotogrāfējot, uzņemot video, uzrakstot un nosūtot atbildes uz jautājumiem.

Vienīgais uzdevums, kur tajā pašā dienā nebūs iespējams atsūtīt rezultātu, ir 1. uzdevums, kur skolēnam jāiesēj garšaugi un jāiesūta izdīgušo asniņu fotogrāfiju. Tomēr, domājams, ka tie būs izdīguši 2 nedēļu laikā - līdz 22. aprīlim, t.i., konkursa noslēguma datumam. Ja tomēr zaļumi līdz šim datumam kādu iemeslu dēļ nebūs izdīguši, var atsūtīt arī zīmējumu, kurā skolēns attēlojis, kā jāizskatās izaugušam garšaugam, ko viņš ir iesējis.

  • Aktīvākie skolēni, kuri būs iesūtījuši vismaz 5 no 7 uzdevumiem, piedalīsies izlozē par veselību veicinošām balviņām. Ar skolēniem sazināsimies personīgi.

Vēlam priecīgas Lieldienas un labu veselību!

Slimību profilakses un kontroles centrs

Paldies par dalību "draudzīgajā aicinājumā" !

Atsaucoties K. Ulmaņa 1935. gada 28. janvārī izteiktajam "Draudzīgajam aicinājumam", šogad savu dāvinājumu skolas bibliotēkai, gan ziedotas naudas, gan grāmatu, gan spēļu veidā atnesa daudzi skolas bērni, viņu vecāki un skolotāji.

Skolas bibliotēka papildināta ar 163 jaunām grāmatām 732eur vērtībā. Jebkurš skolotājs un skolēns var iepazīties ar jaunajām grāmatām, uzzināt kurš ir dāvinātājs, jo katrā grāmatā ir ielīmēta speciālā "Draudzīgā aicinājuma" uzlīmīte.

Paldies visiem, kas atbalstīja, uzdāvinot skolas bibliotēkas lasītājiem labas, interesantas un izzinošas grāmatas!

Skolas elektroniskās avīzes "Starpbrīdis" pavasara nummurs

Pavasara Marts.pdf