Novembris 2019

“Skatuves runas konkurss 2019” 2. klašu grupā

27. novembrī norisinājās “Skatuves runas konkursa 2019” Valmieras sākumskolas 1. kārta 2.klašu grupā, kurā piedalījās 16 labākie dzejas runātāji – Kurts Razgals, Dārta Skuja, Samanta Felzenberga, Gatis Rasa, Gerda Broka, Zintis Dzvinko, Elza Marija Mača, Noa Raido Vāverītis, Dārta Liene Lāce, Kate Tupreine, Renards Videmanis, Eduards Vēvers, Grieta Klepere, Elza Prātiņa, Keita Soboļeva, un Haralds Tīlens. Žūrija novērtēja skatuves runas kultūru un to kā runātājs spēj stāstu klausītājam likt redzēt, dzirdēt un saprast. Vislabāk tas izdevās:

1.vieta Kurts Razgals (2.a klase)

1. vieta Elza Marija Mača (2.b klase)

2.vieta Noa Raido Vāverītis (2.b klase)

3.vieta Renards Videmanis (2.c klase)

3. vieta Eduards Vēvers (2.c klase)

Visi dalībnieki saņēma pateicības par piedalīšanos. Liels paldies skolotājām un vecākiem par ieguldīto darbu un atbalstu!

Konkurss “Izstāsti man savu sapni!”

Konkursu “Izstāsti man savu sapni!” organizē Latviešu valodas aģentūra, aicinot tajā iesaistīties Latvijas vispārējās un profesionālās izglītības iestādes un latviešu diasporas nedēļas nogales skolas pasaulē. Skolēni tiek aicināti piedalīties ar savu radošo darbu (domrakstu, eseju, dzejoļu, zīmējumu).

Konkursa mērķi – apliecināt savu prasmi lietot latviešu valodu radoši, izmantojot daudzveidīgas izteiksmes iespējas, kā arī paust pieredzi un attieksmi, atklājot subjektīvi nozīmīgo savā radošajā darbā.

No Valmieras sākumskolas 5.-6. klašu grupā konkursam tika izvirzīti Evas Viļumsones (6.d klase), Martas, Lūīzes Kļaviņas (6.d klase) un Simonas Kuplās (5.c klase) darbi.

Iesūtīto darbu vērtēšanas kritēriji:

 • darba atbilsme tematam;

 • autora personiskās attieksmes un domas atklāsme;

 • oriģinalitāte un radošs temata risinājums;

 • kopta un bagāta valoda;

 • darba vizuālā kvalitāte.

Uzvarētāji tiks noteikti 3 klašu grupās. Konkursa uzvarētājus nosaka Latviešu valodas aģentūras izveidota īpaša konkursa žūrija, kuras sastāvs tiks izziņots 2019. gada decembrī Latviešu valodas aģentūras mājaslapā www.valoda.lv

informāciju sagatavoja Sanita Tauriņa

Vidzemes NBA junioru līga Valmieras sākumskolā

20.11.2019. Valmieras sākumskola uzņēma Vidzemes NBA junioru līgas basketbola spēlētājus. Pie mums norisinājās pirmais šī turnīra sabraukums, kurā piedalījās Mazsalacas vidusskola, Salacgrīvas vidusskola, Gulbenes novada valsts ģimnāzija un Ogres 1.vidusskola. Šoreiz mūsu skolas basketbolisti sacentās ar Gulbenes sportistiem(Idiana Pacers), kuriem diemžēl zaudēja ar rezultātu 48:21. Otrā spēle izdevās veiksmīgāka, kurā tika gūta uzvara pār Mazsalacas (Cleveland Cavaliers) komandu ar rezultātu 31:15. Paldies basketbola trenerei Madarai Krauzei par atbalstu komandas sagatavošanā.

Nākamais sabraukums norisināsies Gulbenē, uz turieni komanda dosies 28.11.2019. Trešais sabraukums notiks 4.12.19. Salacgrīvā un noslēdzošais ceturtais sabraukums notiks 13.12.19. Ogrē.

Turam īkšķus!

sporta skolotāja Ilze Bruņiniece

Hip! Hip! Urā! Skolas elektroniskās avīzes “Starpbrīdis” PIRMAIS IZLAIDUMS!

Rudens-numurs-2019.gada_-2.pdf

Valmieras pilsētas un starpnovadu sacensības Tautas bumbā

06.11.19 Valmieras Pārgaujas sākumskolā norisinājās Valmieras pilsētas un starpnovadu sacensības Tautas bumbā. Valmieras sākumskolu pārstāvēja 5.klašu zēnu un meiteņu izlase.

Sīvā cīņā, desmit komandu konkurencē, zēni ieguva 2.vietu. Par medaļām cīnījās:

 • Kārlis Aumeisters, Rodrigo Rauls Brugemanis, Edijs Putniņš, Markuss Eduards Blaubergs, Edgars Apinis, Ritvars Sniķers, Ralfs Streiba, Ralfs Keziks, Endijs Krūmiņš, Oskars Varga.

Meitenes, sešu komandu konkurencē, ieguva 3.vietu. Par medaļām cīnījās:

 • Evelīna Freimane, Asnate Caune, Loreta Nikola Nolberga, Madara Leina Buliņa, Anete Pētersone, Madara Kate Treimane, Sintija Šēnberga, Karlīna Briede, Gerda Broka, Justīne Pinkule.


Informāciju sagatavoja sporta skolotāja Ilze Bruņiniece

Konkurss " Iepazīsti Latvijas dabu"

Valmieras sākumskolas 3.-6.klašu skolēni piedalījās Bērnu un jauniešu vides izglītības centra ‘’Rīgas Dabaszinību skolas’’ organizētajā Latvijas mēroga konkursā ‘’Iepazīsti Latvijas dabu’’. Šajā konkursā bija jāizpilda 6 uzdevumi par mežu. Pieci uzdevumi bija teorētiskie un viens uzdevums bija praktiskais – jāveic meža bioloģiskās daudzveidības izpēte. Pētījums bija jāapraksta un kopā ar uzdevumiem jāsūta uz Rīgu. 8.oktobrī uzzinājām, ka trīs individuālie dalībnieki un viena skolēnu grupa ir izvirzīti uz otro kārtu un 30.oktobrī jādodas uz Rīgu, prezentēt savu paveikto. No mūsu skolas uz Rīgu devās un lepniem lika justies:

 • 3. c klases skolēns Ralfs Skujiņš, kurš ieguva 1.vietu (3.-4.klašu grupa)

 • 3.c klases skolniece Agate Bērziņa ieguva 3. vietu (3.-4.klašu grupa),

 • 5.a klases skolniece Megija Elīza Mezīte ieguva 3. vietu (5.-6.klašu grupa) un

 • puišu grupa no 5.d klases- Emīls Aleksejs, Artūrs Kareļkovs un Kārlis Zālamans ieguva Skatītāju simpātijas balvu.

Skolēniem žūrijas priekšā bija jāstāsta par savu veikumu mežā un jāpiedalās klātienes konkursā par bioloģisko daudzveidību mežā. Liels paldies vecākiem par atbalstu un ieguldīto darbu, lai skolēni varētu gūt šādus panākumus!


3.c klase viesojās Vidzemes reģiona pārvaldes policijas Valmieras iecirknī

28.septembrī 3.c klase viesojās Vidzemes reģiona pārvaldes policijas Valmieras iecirknī.

Nepilngadīgo lietu inspektore Rita Ozarska iepazīstināja skolēnus ar policijas darbu. Bērniem bija iespēja aplūkot ieročus, lodes, viltotu naudu, formas tērpus, kā arī dažādus kausus, kurus sacensībās guvuši Valmieras iecirkņa policisti.

Tika pārrunāti arī ceļu satiksmes drošības noteikumi, fiziskās un emocionālās vardarbības jautājumi skolēnu vidū, kā arī droša interneta lietošanas jautājumi. Bērniem bija iespēja aizdomāties par savu un vecāku atbildību dažādās situācijās un rīcības sekām, ja tiek pārkāpts likums.

3.c klases bērni saka paldies Ritai Ozarskai par to, ka iepazīstināja ar policijas darbu, parādīja, kāds izskatās policijas iecirknis, kā arī par sarūpētajām dāvaniņām. Katrs bērns ieguva grāmatu “Veiklā zaķēna dzimšanas diena”, kurā aplūkoti drošības jautājumi, grāmatzīmes “Nesteidzies – pa kreisi, pa labi paskaties!”, “Internets”, kā arī rozā brilles.