PAR SKOLAS FORMĀM!

Valmieras sākumskolā ieviestas skolas formas no Latvijas ražotāja HEBE, kas skolas formu ražošanā izmanto Latvijā dizainētus kokvilnas/elastāna audumus (95% kokvilna un 5% elastāns).

*Pieejams plašs skolas formas piedāvājums, ko var aplūkot un pasūtīt HEBE mājaslapā, šeit: https://hebe.lv/lv/school-uniform/valmieras-sakumskola.html

*Vēršam uzmanību uz pasūtīšanas noteikumiem, šeit: https://hebe.lv/lv/school-uniform-conditions/

SVARĪGĀKAIS:

1. Lai uzsāktu jauno mācību gadu jaunā skolas formā, tā jāpasūta LĪDZ 30.JŪNIJAM.

2. Ikdienā bērnam jābūt vismaz skolas formas krekliņam (pelēki raibajam vai laima zaļajam).

3. Ražotāja piedāvātais svētku vai sporta tērps NAV obligāts.

*Par otrreizējās lietošanas skolas formu aplūkošanu un iegādi interesēties šeit: https://www.vss.edu.lv/vecākiem#h.fl565mu8026l

Par citiem ar skolas formām saistītajiem būtiskiem jautājumiem vecāki aicināti sazināties ar savas klases pārstāvi vai Vecāku padomes vadītāju Zani (t.26405191).

Pārējā vecākiem svarīga un interesanta informācija meklējama Valmieras sākumskolas lapā šeit: https://www.vss.edu.lv/vecākiem

Informāciju sagatavoja: Zane Irbe

Foto: Uģis Brālēns

Tauriņu balsis

Mācību gada noslēgumā Valmieras sākumskolas 1.-3.klašu, meiteņu un zēnu koriem bija skaisti, emocionāli krāšņi svētki.

20.maijā svētku prieku piedzīvoja 1.-3.klašu kora dziedātāji, piedaloties Valmieras novada sadziedāšanās koncertā “Tauriņu balsis”. Šajā dienā bērni izbaudīja ne tikai dziedāšanas prieku, bet viņiem tika dota arī iespēja sevi pārbaudīt dažādās radošajās darbnīcās, kuras piedāvāja Jaunatnes centrs “Vinda”. Meitenes ar lielu interesi sekoja līdzi Rotu darbnīcas aktivitātēm, kurās bija iespēja pagatavot sev dažādas rotaslietiņas-pagatavot auskariņus, krellītes, šūt praktiskus auduma maisiņus. Zēniem bija iespēja sevi pārbaudīt dažādās veiklības atrakcijās.

Pasākuma noslēgumā bērnu acīs dzirkstīja prieks par pavadīto dienu, vecāku sejās vīdēja lepnums par bērnu sasniegto un paveikto.

kad klusums skan

3.jūnijā Dikļu Neikena Dabas koncertzālē izskanēja Valmieras novada skolu koru, deju kolektīvu un orķestru Dziesmu un deju svētki. Pēc divu gadu klusuma perioda šie svētki tika pacietīgi gaidīti, lai sajustu šo kopkora sajūtu un gandarījumu par paveikto. Svētkos tika izdziedātas dažāda rakstura dziesmas, kuras cītīgi tika apgūtas divu gadu garumā. Svētku kulmināciju dziedātāji sasniedza, noslēgumā dziedot “Mana dziesma” kopā ar grupu “Sudden Lights”, kura arī izkustināja visus dalībniekus ballītē-disenītē.

Paldies visiem dziedošajiem bērniem par ieguldīto darbu svētku repertuāra apguvē, vecākiem-par atbalstu, skolas vadībai-par līdzjušanu! Visiem vēlam saulainu, notikumiem bagātu vasaru! Tiekamies nākošajā mācību gadā un aicinām pievienoties jaunus dalībniekus mūsu Valmieras sākumskolas skolas koriem! Uz tikšanos septembrī!

Koru skolotājas : Larisa Stivriņa un Inese Kuple

Sveiciens no "Mazo pētnieku skolas"

VALMIERAS NOVADA SKOLĒNU DZIESMU UN DEJU SVĒTKI

“Kad klusums SKAN” NEIKENA DABAS KONCERTZĀLE DIKĻOS 3.06.2022.

Atkal varam būt visi kopā! Valmieras sākumskolas zēnu koris, meiteņu koris (vadītājas, mūzikas skolotājas Larisa Stivriņa un Inese Kuple) un tautu deju kopa “Pērkonītis” (vadītāja Sanita Bērziņa) kuplināja lielo dalībnieku skaitu ar savu skanīgumu un raito dejas soli Valmieras novada skolēnu dziesmu un deju svētkos “Kad klusums skan” Neikena dabas koncertzālē Dikļos. Mēs sen jau bijām to pelnījuši! Pati dabas māte bija labvēlīga, pavadot mūs ar patīkamu vasaras elpu.

Deja un dziesma visus vieno, tā ir VĒRTĪBA, kuru visi kopā spēsim saglabāt un nodot no paaudzes paaudzē.

Prieks par Valmieras sākumskolas bērniem, vecākiem un pedagogiem, turot godā latvju tautas dziesmu un deju. Paldies jums visiem par izturību un svētku radīšanu!

Paliec sveika, Valmieras sākumskola!

Pēcpusdiena, skola piepildās ar jaukām čalām, ziedu smaržu, mīlošiem vecāku skatieniem. Patīkams satraukums. 6.klašu skolēni, pabeiguši skolu, pulcējas uz noslēguma pasākumu. Iztiekam bez steigas un burzmas, jo svinību zālē ir tikai viena klase, skolotāji un vecāki, pavisam ģimeniski un individuāli.

“Gaismiņ, teci man pa priekšu…” skan patīkama melodija un zālē ienāk skolēni ar savu audzinātāju, saposušies, satraukti, bet, liekas, ka laimīgi un apmierināti.

Direktors Mārtiņš Vētra velta pateicības vārdus skolēniem par paveikto 6 gadu laikā, atbalstu un sapratni, uzņemot savos klašu kolektīvos Ukrainas skolēnus, un aicina izmantot iespējas, meklējot un atrodot katram savu, īpašo ceļu, intereses un nākotnes sapņus.

Mācību gada noslēguma liecību un skaistu foto draugu albumu katrs skolēns saņem no savas klases audzinātājas rokām: 6.d klasē – Stellas Bergas, 6.b klasē – Zintas Liepiņas, 6.a klasē – Inese Kuples, 6.c klasē – Diānas Rudzītes. Apliecinājumu par sākumskolas pabeigšanu pasniedz direktors, bet klases biedri veltījuši trāpīgus raksturojumu tekstus.

1.klašu skolēnu un pašu beidzēju priekšnesumi kuplina pasākumu un rada brīvu un nepiespiestu gaisotni, lai katrs sestklasnieks izbaudītu mirkli.

Veiksmi, mīļie! Veiksmi, kas pierādīta centībā un atbildībā pret savu zemi un valsti, mīlot ģimeni un darbu.

Ceļā uz vasaru 2022.pdf
Datorikas pulci'n's Padlet siena.pdf

ĢIMENES SVĒTKI 26.MAIJS

26.maijā Valmieras sākumskolā norisinājās ĢIMENES SVĒTKI. Tie bija svētki vistiešākajā nozīmē - smaids, prieks, jautrība, tas viss vienoja mūs atkalredzēšanās brīdī pēc ilgāka laika.

Kopā sanākšanas mērķis bija, lai mazliet palielītos ar bērnu padarītiem darbiņiem, sasniegumiem interešu izglītības pulciņos.

Pasākums tika sadalīts divās daļās, 1.daļā ģimenes varēja baudīt interešu izglītības koncertu ar muzikāliem priekšnesumiem, kuru papildināja mūsu talantīgie Skatuves runas konkursa uzvarētāiji.

Satraukums, sirds dauzīšanās pirms koncerta, cik ļoti to visu gaidījām!

Interešu izglītības pulciņa veiksmes moto:

-Dejo ar prieku-smelies prieku no dejas - deju kopa “Pērkonītis”;

-Labāk, ļaudis, padziedat, nekā niekus runājat - 1.-3.klašu koris;

-Mēs no nekā mākam izveidot kaut ko aizraujošu un smieklīgu - teātra sports;

-Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī - “Mazo pētnieku skola”;

-Drošāk, zaļāk. mūsdienīgāk! - Jaunie ceļu satiksmes dalībnieki;

-Tu vari būt uzņēmējs - nepamēģināsi, neuzzināsi! -Pirmie soļi uzņēmējdarbībā;

-Radām paši - elektroniskā skolas avīze “Starpbrīdis”;

- Klikšķinu gudri - datorikas pulciņš;

-Mūzika un dziesma ir cilvēku dvēseles valoda - zēnu un meiteņu kori;

-Tikai ar pacietību var iegūt prasmes - “Suvenīru darbnīca”


2.daļā bērniem bija iespēja tirgoties GADATIRGŪ ar saviem gatavotiem kārumiem un roku darinātām lietām. Vecāki, papildus gadatirgum, varēja izmēģināt savas zināšanas Kahoot! viktorīnā, kuras sagatavošanā piedalījās interešu izglītības pulciņi. Jautājumi bija par skolas un tās apkārtnes vēsturi, par kulināriju, dabu, karjeru un citi. Veicās ļoti labi! Vecāki malači!

Paldies pasākuma vadītājiem - Demijai Šakurovai un Robertam Krūmiņam! Paldies visiem par kopā būšanu un enerģijas apmaiņu! Tas dod spēku un pārliecību nākamiem darbiem!

Diāna Rudzīte

(direktora vietniece izglītības jomā)

Sporta stunda J. Daliņa stadionā

Mācību gads jau tuvojas noslēgumam, vērtējumi par mācību darbu jau izlikti e-klases žurnāla ailēs, bet skolēniem jau vēl ir vēlme pēc kāda izaicinājuma. Un mēs to Valmieras sākumskolā arī piedāvājām. Vai sportot var ne tikai skolas sporta zālē, ārvidē? Protams!

25.maijā sporta stunda 6 klasēm (4.bcd un 5.bcd) J.Daliņa vieglatlētikas manēžā un stadionā. Aprunājoties ar skolēniem - lielāka daļa skolēnu - vēl šeit nebija aktīvi sportojuši.

Iesildoties iemēģinājām manēžas skrejceliņus - katras klases vieglatlēti nodemonstrēja kādu no skriešanas,lekšanas vingrinājumiem, gan zemo startu no starta blokiem. Ikviens skolēns pārbaudīja savas prasmes 60 m skrējienā un atbalstīja savus ātrākos klases biedrus finālskrējienā.

Un tad jau arī augstlēkšana. Kā tu pārvarētu šķērsli augstumā? Redzējam ļoti daudz iespējamo variantu! Aplaudējām augstlēkšanas pratējiem un izmēģinājām paši!

Iepazinām arī savas tāllēkšanas prasmes labiekārtotā tāllēkšanas sektorā. Izmēģinājām kā pēc lēciena tikt vaļā no smilšu graudiem. Izbrīnija , cik ātri pagāja šī sporta stunda - noslēguma daļā - viens goda aplis - lēns skrējiens stadionā - visi kā viens - “cik karsti !”, jo manēžā bija patīkami vēss. Daži pastiepšanās vingrinājumi un ceļš uz skolu vai mājup - ar labi padarīta darba sajūtu un veselīgiem sārtiem vaidziņiem. Praktizējām drošu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu mājupceļā - arī lietpratiba.

Paldies skolas vadībai, kas palīdzēja ar stundu, pusdienu pielāgošanu. Paldies skolotājām, kas pieskatīja mūsu skolēnus ceļā uz stadionu, no skolas, jo skolēnu enerģija ir neizsīkstoša - pietiek spēka gan darbiem, gan maziem nedarbiem. Prieks par skolēniem - viņi darbojās ar prieku un interesi, lai arī brīžiem bija grūti. Darbojās arī nevingrotāji - veica fotoreprtāžu no sporta stundas vietas. Lūk daži foto no tiem!

Sporta skolotājas

Paldies GUDRĪŠIEM par uzdrīkstēšanos!!!

Paldies mūsu skolas 4.-5. klašu komandai GUDRĪŠI (Amanda Fridrihsone 4.b, Zintis Dzvinko 4.b, Noa Raido Vāverītis 4.b, Kristians Krasovskis 4.c, Eduards Vēveris 4.c, Ralfs Skujiņš 5.c) par uzdrīkstēšanos piedalīties konkursa “Uzdrīkstos, domāju, radu!” finālā.

Fināla kārtā 20.maijā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā piedalījās 24 komandas no visas Latvijas. Konkursa pirmajā daļā komandas pārstāvji veica uzdevumus priekšmetu stacijās – dabaszinātnes, programmēšana un matemātika, bet otrā daļā katra komanda veidoja inženiertehnisku objektu par trīšu sistēmu.

Pirms konkursa rezultātu paziņošanas, LU studentu pašpārvalde visas komandas izvadāja arī nelielā ekskursijā pa LU Zinātņu māju un LU Dabas māju, kas noteikti daudzus ieinteresēja tur vēl kādreiz atgriezties un veikt pētījumus laboratorijās.

Paldies skolotājām un vislielākais paldies skolēnu vecākiem par iedrošinājumu un atbalstu!

*Foto no Prātnieku laboratorijas facebook konta

Vizuālās mākslas olimpiāde

Valmieras sākumskola pirmo reizi rīkoja vizuālās mākslas olimpiādi kopā ar Kocēnu pamatskolu. Abu skolu skolēni bija tik ļoti pacentušies, ka bija jāizvirza vairākas 1., 2. un 3. vietas. Paldies kolēģiem par atbalstu. Ar laureātu darbiem tiek dekorētas skolas gaiteņu sienas. Visi ir laipni aicināti iepazīties ar darbiem.

Olimpiādi rīkoja - vizuālās mākslas skolotāja, Silva Buliņa

Mācību priekšmetu nedēļa 1.klasēs

Skolas ikdienā tik zināmas un pierastas lietas, ir dažādie mācību priekšmeti. Mācāmies apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas, kuras var padarīt interesantākas, ja nolemjam katru mācību priekšmetu izcelt kā īpašu.

Tāpēc no 9.- 13.maijam pirmajās klasēs norisinājās mācību priekšmetu nedēļa. Skolēni katrs veica ikdienā neierastus uzdevumus un tos apvienoja grāmatiņā, kurai tika izveidota titullapa.

Lai radītu papildus noskaņu un ieinteresētību par šo nedēļu, klašu durvis tika noformētas par kādu no mācību priekšmetiem.

Interesantāka, krāsaināka matemātika! Tā vien gribas teksta uzdevumus pārvērst īstenībā, iztēloties dzīves situācijas, kurās matemātiskās prasmes ļoti noder.

Dabaszinībās sajusties kā pētniekam. Ar lupu izpētīt augus, ar kompasu noteikt debespuses. Izpētīt kosmosu un iztēlē atklāt jaunas planētas.

Sociālajās zinībās nostiprināja savas iegūtās zināšanas par Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem un to tautastērpiem. Skolēni prata atzīmēt un nosaukt Latvijas lielākās pilsētas un upes.

Latviešu valodā, cik cītīgs un uzmanīgs bija lasītājs, tik precīzs uzdevumu izpildījums.

Paldies par aktīvo darbošanos!

Lai arī turpmāk prieks un gandarījums par padarīto!

Lai radoša un piedzīvojumiem bagāta vasara!

1.klašu skolotājas – Baiba, Aiga, Ruta, Mārīte

Neparastā matemātika

Kad vasaras brīvlaiks jau pavisam tuvu, tad stundām jākļūst neierastām un aktīvām.

Tieši tāpēc visas 5. klases šonedēļ matemātikas stundās aktīvi atkārtoja zināšanas par leņķiem un to mērīšanu.

Skolēniem tika piedāvāta neierasta mācību metode, kuras laikā ir ļauts zīmēt uz galdiem, kas ikdienā ir liegts.

Sk. Elīna Bērziņa


Teātra māksla

Teātra māksla - jauns mācību priekšmets šajā mācību gadā. 5.c klases skolēni ar savu teātra mākslas skolotāju Kristīni Švalbi #Valmierassākumskola iestudējuši pamācošu lugu. Dažiem skolas darbiniekiem tika šī lieliskā iespēja - galarezultātu baudīt klātienē. Izcili! Ar minimāliem līdzekļiem, ieguldītu atbildīgu darbu panākts efektīgs rezultāts, spodrinot sevis pasniegšanas un publiskās runas prasmes. Lieliski! 💥🎉

Kā būvē karjeru Valmieras novadā?

2022. gada 5.maijā Cēsu 2.pamatskolā Valmieras sākumskolas pedagogs karjeras konsultants Jana Štrāle piedalījās S.A.M.8.3.5 projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” seminārā “Vadlīnijas karjeras attīstības atbalsta (KAA) īstenošanai”.

Semināra mērķis: iepazīstināt pašvaldību pārstāvjus, pedagogus karjeras konsultantus un citus karjeras atbalsta speciālistus ar vadlīnijām KAA īstenošanai un sniegt informāciju par projekta aktualitātēm un tālāko virzību.

Skolotāja Jana iesaistījās prezentācijā ar savu KAA īstenošanas pieredzi “Kā būvē karjeru Valmieras novadā?”

Pēcpusdiena piepildīta, ierosmju un ideju daudz, kā turpināt labi iesāktu procesu. Skolas ikdienā aizvien vairāk ienāk tēmas un pasākumi, kas saistīti ar katra mazā cilvēka nākotni un plāniem. Lai veicas!

Mīļi sveicieni Māmiņdienā!


eiropas-eksamens_2022.pdf

eiropas eksāmens

Jau vairākus gadus skolēni piedalās Eiropas eksāmenā. Ar Sociālās un pilsoniskās jomas un administrācijas atbalstu un ieteikumu skola ir pieteikta dalībai.

Arī šogad katram skolas skolēnam tiek dota iespēja piedalīties Eiropas eksāmenā 7., 8., 9.maijā, pārbaudīt un parādīt savas zināšanas un iegūt uzvaras.

Pievienotajā materiālā ir informācija par iepriekšējo gadu eksāmeniem un gatavošanās iespējām.

Direktora vietniece izglītības jomā Ilona Tropa

"Uzdrīkstos! Domāju! Radu!"

Priecājamies par mūsu skolas komandām ”GUDRĪŠI” un „AŠIE”, kuras piedalījās Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru Prātnieku laboratorijas projekta ietvaros organizētā atklātā olimpiāde - konkurss "Uzdrīkstos! Domāju! Radu!" 2.kārtā. Piecdesmit komandu konkurencē mūsu komanda „AŠIE” saņēma pateicību. Paldies visiem komandas dalībniekiem!

Komandas „GUDRĪŠI” dalībnieki Amanda Fridrihsone, Zintis Dzvinko, Kristians Krasovskis, Noa Raido Vāverītis, Ralfs Skujiņš, Eduards Vēveris saņēma uzaicinājumu piedalīties konkursa 3. kārtā, kas notiks š.g. 20. maijā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā.

Paldies skolotājām Ivetai Lapiņai un Baibai Balodei, kas palīdzēja video veidošanā un veicināja skolēnu izziņas vēlmi, radošumu un savstarpējo sadarbību.

Turēsim īkšķus par mūsu “GUDRĪŠIEM”!

Latvijas skolu orientēšanās kauss

Latvijas Orientēšanās federācija jau septīto gadu pēc kārtas organizē Latvijas skolu orientēšanās kausu, kurā aicinātas piedalīties skolas un skolēni no visas Latvijas. Pasākums notika 27. aprīlī Mežaparka Lielajā pļavā.

Sacensības tika rīkotas ar mērķi veicināt orientēšanās sporta attīstību Latvijas vispārizglītojošās mācību iestādēs, iesaistīt jaunatni orientēšanās sporta apguvē, kā arī lai noskaidrotu labāko skolas komandu, kas iegūs Latvijas skolu kausu.

Sacensību sākumā visiem reģistrētajiem dalībniekiem bija jāpiedalās kvalifikācijas skrējienos. Pēc tam divpadsmit labākie dalībnieki no katras grupas piedalās pusfināla skrējienos, bet seši labākie no pusfināla dalībniekiem tikās arī fināla skrējienos.

Katras skolas komandā bija vismaz trīs skolēniem, no kuriem viena ir meitene, bet dalībnieku skaits no vienas skolas nebija ierobežots. Dalībnieki sacentās piecās dažādās vecuma grupās un, protams, skolu kopvērtējumā. Kvalifikācijas skrējiena katras grupas uzvarētājs saņēma 1000 punktus. Katrai nākamajai vietai punktus aprēķina uzvarētāja laiku dalot ar konkrētās vietas uzrādīto laiku. Skolu kopvērtējumā tiek vērtētas attiecīgās skolas trīs labāko kvalifikācijas skrējienu punktu summas Skolu kopvērtējumā 1. – 3. vietas ieguvēji ieguva kausus, kā arī sponsoru sarūpētās balvas. Skolai ar vislielāko dalībnieku skaitu - pārsteiguma balva!

Valmieras sākumskolas komanda 76 skolu konkurencē ieguva 31.vietu! Labākais Rezultāts 4.b klases skolniekam Zintim Dzvinko, izcīnot 3.vietu fināla skrējienā!

Vēl finālā labāko sešiniekā iekļuva 3.c klases skolnieks Dāvids Saliņš, pusfinālā 7.vietu ieguva 4.b klases skolnieks Adrians Moruzs, bet kvalifikācijā 4.b klases skolniecei Amandai Frīdrihsonei 24 vieta no 82 konkurentēm. Lepojamies ar Jums! Paldies arī šo skolnieku trenerei Līgai Valdmanei!

Sporta skolotājas!

Lasīšanai nav šķēršļu

Lasīt – klusi, skaļi pie sevis vai citiem. Pastāv teiciens, ka bez laba lasītāja neesot labu grāmatu. Tuvojoties pusaudžu vecumam, aizraujošas šķiet dažādas aktīvas nodarbes, un grāmata paliek citā plānā. Tas, ka lasīšana prātam ir tas pats, kas treniņš ķermenim, ir jau sen zināms. Izrādās, lasīt skaļi citiem priekšā savu iemīļoto grāmatu arī var būt aizraujoši. To pierāda Skaļās lasīšanas sacensība, kura nu jau Latvijā un arī mūsu skolā notiek piekto gadu. Pēdējos gadus konkurss paredzēts piekto klašu skolēniem.

Pirmais posms pagājušajā nedēļā risinājās klasē. Grāmatu fragmentu lasījumus varēja vērtēt arī klases biedri. Bieži gan uzvarēja draudzība.

27. aprīlī mūsu bibliotēkā notika šī konkursa otrā kārta un 2 labākie lasītāji dosies tālāk uz novadu, kur centīsies pierādīt savas skaļās lasīšanas spējas. No četrām piektajām klasēm 16 labākie skolēni klausītājiem ļāva ielūkoties 16 grāmatu lappusēs. Tas tik bija ceļojums! Vērtēt šoreiz nebija viegls uzdevums, tādēļ žūrijā kopā ar mūsu latviešu valodas un literatūras skolotājām Sanitu Tauriņu un Aigu Kukaini piedalījās arī dzejniece un iemīļotā skolotāja Daina Sirmā un bibliotekāre, daudzu radošu ideju īstenotāja, Anda Pinzule. Pasākumu emocionālāku padarīja Ugo ģitāras melodijas.

Šī gada Skaļās lasīšanas konkursa rezultāti mūsu skolā ir šādi:

1. vieta Enijai Avotiņai (5.B kl.) un Kārlim Rasmusam Eniņam (5.D kl.)

2. vieta Rūtai Saleniecei (5.D kl.) un Ralfam Skujiņam (5.C kl.)

3. vieta Laurai Riekstai (5.D kl.) un Raineram Veikšānam (5.A kl.)


Konkursa mērķis , protams, ir ieinteresēt bērnus vairāk lasīt grāmatas. Pēc konkursa, kad bērni atgrieza savas grāmatas bibliotēkā, viens puisis, kurš diezgan stipri bija jāpierunā, lai piedalītos, noteica: “Nē, es tagad nenodošu! Es gribu izlasīt šo grāmatu.” Vai nav lieliski?

Paldies visiem, kuri piedalījās!

Vēlam veiksmi Enijai un Kārlim Rasmusam pusfinālā novadā!

Bibliotekāre Sarmīte

Skatuves runas konkurss 2022

Veiksmīgi noslēdzies Skatuves runas konkurss 2022!

21. aprīlī tika noskaidroti labākie daiļrunātāji Skatuves runas konkursā Valmieras novadā. Kopumā konkursā piedalījās 61 dalībnieks no visa novada. Žūriju pārstāvēja Ilze Lieckalniņa, Mārtiņš Liepa un Dace Jurka.

Paldies visiem skolotājiem un dalībniekiem par cītīgi ieguldīto darbu un drosmi! Valmieras sākumskola lepojas ar jums visiem!

rīkojam novada olimpiādi latviešu valodā un matemātikā

Valmieras sākumskolas skolotāja Helga Mezīte, kura vada sākumskolas metodisko jomu Valmieras novadā, uzņēmās realizēt lielisku ideju – sarīkot 3.klašu skolēniem novada olimpiādi latviešu valodā un matemātikā. Strādājot kopā ar Valmieras sākumskolas atbalsta komandu, tika veidoti olimpiāžu uzdevumi, piemeklētas tiešsaistes platformas uzdevumu izpildei, organizēta tehniskā norise. Ieguldīts apjomīgs darbs, lai sagatavotos olimpiādei.

27., 28.aprīlī skolēni ar saviem skolotājiem pulcējās katrs savā skolā un, ieslēdzot ekrānus, radīja kopābūšanas sajūtu, lai sacenstos, izpildot dažnedažādus matemātikas un latviešu valodas uzdevumus: par mērvienībām, figūrām, pirkumiem un atjautīgu skaitļošanu, minēja mīklas, sarindoja pilsētu nosaukumus alfabēta kārtībā, atšifrēja dzīvnieku nosaukumus un atpazina ceļa zīmes.

Datorprogramma cītīgi un nekļūdīgi fiksēja katru atsūtīto ziņu, lai kopējā tabulā izkristalizētos veiksminieki – olimpiāžu uzvarētāji. Rezultāti apkopoti. Skolotāji vēl diskutēs, kā veicies, kas jāpilnveido, kas izdevās ļoti labi.

Nākamgad tiksimies atkal!

dizaina olimpiāde

Februāra un marta mēnešos Valmieras sākumskolā pirmo reizi norisinājās 4.-6.klašu olimpiāde dizainā. Šis bija ilgi, vairākus gadus lolots notikums.

Olimpiādē veicamie uzdevumi tika veikti atbilstoši jaunajai mācību programmai. Skolēniem bija iespēja parādīt savas prasmes, kuras līdz šim tika apgūtas mācību procesā. Tika pavadītas trīs dažādas dienas – trīs dažādi laiki, jo bija trīs pilnīgi atšķirīgi uzdevumi.

4.klase – auto modeļa gatavošana:

Dārta Liene Lāce (4.c) – 1.vieta

Madara Miroviča (4.c) – 2.vieta

Leo Tora (4.a) – 3.vieta

Dagmāra Dīcmane (4.a) - atzinība

Samanta Felzenberga (4.a) - atzinība

Miks Fridrihsons (4.d) – atzinība

5.klase – kombinētais darbs ar šūšanas un kokapstrādes prasmēm, galda spēles gatavošana:

Daniela Keita Poruka (5.c) – 1.vieta

Rūta Saleniece (5.d) – 2.vieta

Kate Klauža (5.d) – 3.vieta

Agris Bērziņš (5.b) – 1.vieta

Lūkass Gulbis (5.b) – 2.vieta

6.klase – kustīgā modeļa gatavošana no atkārtoti izlietotajiem materiāliem:

Mairita Einberga (6.b) – 1.vieta

Roberts Kvēps (6.d) – 2.vieta

Nils Pētersons (6.d) – 3.vieta

Erlends Stepāns (6.a) – atzinība

Mārtiņš Ruska (6.b) – atzinība

Matīss Jānis Rasa (6.c) – atzinība

Paldies skolēniem par atsaucību un dalību! Paldies skolas administrācijai par atvēlētajiem materiāliem olimpiādes rīkošanā!

4.-6.klašu dizaina skolotāji:

Mārīte Saulīte, Zinta Liepiņa, Juris Bedeicis.

izskrien Olimpiskos apļus Olimpiskā mēneša ietvaros!

Līdz 22.aprīlim piedalies dažādās sportiskās un aizraujošās aktivitātes visā Latvijā, svinot Latvijas Olimpiskās komitejas simts pastāvēšanas gadus.

Izaicinājuma laikā tev jāizskrien Olimpiskie apļi sev vēlamajā pilsētā, aprīļa mēneša ietvaros. Arī tu vari būt daļa no šiem svētkiem! Turklāt – tev ir iespēja iegūt kādu no balvām!

Izaicinājumā var piedalīties jebkurš sportotgribētājs!

Olimpisko apļu veikšanai nav jāizmanto konkrēti maršruti. Veic apļus jebkurā sev ērtā vietā un laikā, bet - ņem vērā - vietai jābūt tādai, kur tos iespējams veidot!

Starp visiem dalībniekiem tiks izlozētas 3 balvas: SWEDBANK dāvanu komplekti (Sporta elastīgā gumija, Sporta dvielis, Ūdens pudele, Kakla šalle, Planēta B + Tehnoloģiju grāmata (viens komplekts=viena persona).

  • Izaicinājuma laika posms: 23.03.2022.-22.04.2022.

  • Reģistrējies kādā no sporta lietotnēm Garmin, Polar, Suunto, Under Armour Connected Fitness (tajā ietilpst programmas MapMyWalk, MapMyRun, MapMyRide), Fitbit, Decathlon Coach vai Addidas Runtastic, kas fiksē laiku un distanci kartē;

  • Saslēdz savu sporta lietotni ar distantrace.com;

  • Dodoties distancē, ieslēdz sporta lietotni savā viedierīcē, kas reģistrē GPS;

  • Izaicinājumam vari pievienoties jebkurā brīdī!

  • Izaicinājuma dalībnieka profilam platformā distantrace.com un izmantotāja GPS aplikācijai ir jābūt publiskam.

Attēls, pret kuru tiek salīdzinātas veiktās aktivitātes (ir pieļaujama neliela nobīde):

Pilnu nolikuma tekstu meklē šeit: nolikums

Pieteikties

Lieldienu brīnumam ticot!

Pirmssvētku laikā Valmieras sākumskolas 2. klašu skolēni un viņu audzinātājas veidoja izstādi ‘’Lieldienu zaķu saiets’’, kuru var apskatīt 2. klašu korpusā. Izstādē skolēni piedalījās izveidojot paši savu Lieldienu kompozīciju - zaķus, vistas, olas, olu grozus utt.

Lieldienās šūpoties,

Lieldienās priecāties-

Par pirmiem ziediņiem,

Par raibām oliņām!

Lai Lieldienu laiks ikvienam ir gaišs un prieka

pilns, labu darbu un domu piepildīts!

2.klašu audzinātājas un skolēni

skoleniem.lv tavas radošās mājas

Pieslēdzies jau šodien:

Skoleniem.lv ir ieradies!

Sāc piedzīvot ekskluzīvu saturu, seko līdzi jaunākajiem notikumiem kultūras pasaulē un nenokavē iespēju būt pirmajā rindā savā mīļākajā koncertā vai teātra izrādē!


“Jautrais karuselis” 2.klasēs

8.aprīlī 2.klases skolēniem bija iespēja piedalīties četrās dažādās radošās aktivitātēs “Jautrajā karuselī”. Katra aktivitāte bija veltīta kādam mācību priekšmetam: dabaszinībām, latviešu valodai, matemātikai un angļu valodai.

Radošās pieturas “ Sajūtu laboratorija” laikā bija vērojama ļoti liela rosība un vēlme darboties. Skolēniem noteiktā laikā bija jāatpazīst pēc iespējas vairāk vielu. Tas skolēniem izdevās lieliski!

Latviešu valodas pieturā detektīvs Valodiņš lūdza skolēniem palīdzību atjaunot izdzisušo alfabētu un pēc tam atšifrēt Lieldienu ticējumus.

Angļu valodas pieturā ”How many bananas do you have?” virtuālais pērtiķis mūs aizveda ceļojumā lietvārdu pasaulē. Kopā ar viņu skolēni mācījās atšķirt sugas vārdus, īpašvārdus un bagātināja savu vārdu krājumu. Par katru pareizi izlasīto, atpazīto un saklausīto lietvārdu pērtiķis piešķīra banānus. Visiem bija prieks un gandarījums par iegūto banānu skaitu!

Pieturā "Precīzais matemātiķis" šoreiz bija nepieciešamas ne tikai rēķināšanas prasmes, bet arī izveicība, precizitāte un veiksme.

Punktus skolēni krāja, metot bumbiņas un mēģinot nogāzt mērķus ar iespējami lielākiem skaitļiem. Skaitļi summējās komandas kopējā kontā.

Bija jautri un zaudētāju nebija! Dažs pat teica, ka mājās trenēšoties, lai sanāktu vēl labāk!

Paldies visiem dalībniekiem!

2.klašu audzinātajas

Pinam tīklus

No 1. līdz 8. aprīlim Valmieras sākumskolas skolēni un darbinieki piedalījās akcijā ,,Pinam tīklus Ukrainas armijai!” Tika sasiets tīkls, kuru Ukrainas armijas karavīri izmantos kara tehnikas maskēšanai.

Paldies visiem bērniem, vecākiem, skolotājiem un skolas darbiniekiem par audumu sagādāšanu, ,,lupatiņu” griešanu un siešanu.

Jo īpaši gribam teikt paldies:

4.a klase – Gatim Rasam, Dārtai Skujai, Ritvaram Zolmanim.

5.b klase – Matildei Brālēnai, Agrim Bērziņam, Markusam Šīravam.

5.d klase – Kirai Mihailovskai, Katei Klaužai, Annai Baibai Geidānei

Visai 3.d klasei un audzinātājai.

Visai 4.d klasei un audzinātājai.

Visai 6.a klasei un audzinātājai.

Lai miers Ukrainā un visā pasaulē!

lepojamies

Valmieras novada 5.-8. klašu matemātikas 72. olimpiādes laureāti

Megija Alise Bērziņa 2. vieta (skolotāja Elīna Bērziņa)

Liene Malceniece 2. vieta (skolotāja Stella Berga)

Nils Pētersons Atzinība (skolotāja Stella Berga)

Valmieras novada 3. DABASZINĪBU olimpiāde 5.klasei

Ralfs Skujiņš 2. vieta (skolotāja Iveta Lapiņa)

Edvards Šteindāls 3. vieta (skolotāja Iveta Lapiņa)

Agate Bērziņa Atzinība (skolotāja Iveta Lapiņa)

Valmieras novada 3. DABASZINĪBU olimpiāde 6.klasei

Demija Šakurova 3. vieta (skolotāja Iveta Lapiņa)

Agneta Lāce 3. vieta (skolotāja Iveta Lapiņa)


Kombinētā olimpiāde 2.klasēm

Martā notika klases olimpiāde matemātikā un latviešu valodā 2. klasēm. Skolēni sacentās savās zināšanās un prasmē tās pielietot neierastās situācijās. Visiem skolēniem šī bija pirmā olimpiāde un pirmā pieredze, tādēļ paldies visiem par uzdrīkstēšanos!

2.a klasē:

1.vieta - Kristers Balodis

2.vieta - Daina Dzvinko

3.vieta - Ronalds Bebrītis, Līga Keita Neilande

2.b klasē:

1.vieta – Dārta Ludriksone

2.vieta – Miķelis Melecis

3.vieta – Rota Ķibere


2.c klase:

1.vieta - Marts Avotiņš

2. vieta - Renārs Lēģers

3.vieta - Stefans Astahovs un Karlīna Skuja


2.d klase:

1.vieta – Rimonta Blaumane

2.vieta – Paula Paulīte

3.vieta – Toms Ērglis

🙂🙃

Hei, hei!

Kafija ar sāli,

Uz muguras - līmlapiņa,

Poga uz krēsla,

Viltus zvans no direktora ...

April, april!:)

1.aprīlī visi uz skolu nācām pidžamās!🙂🙃