Maijs 2020

Neticami, bet uzspējām vēl pasportot kopā šajā mācību gadā!

Divas dienas pirms ārkārtas situācijas ieviešanas valstī Valmieras sākumskolā notika

Valmieras pilsētas un novadu skolēnu sporta spēlēs 2010.gadā dzimušajiem un jaunākajiem skolēniem(3.klasēm).

Sacensības notika divās disciplīnās: stafetēs “Drošie un veiklie”, kā arī Tautas bumbā.

Lai veiksmīgi startētu sacensībās, notika atlases un sagatavošanās treniņi. Paldies skolēniem, kas piedalījās tajos un izturēja lielo konkurenci, īpaši tautas bumbas spēlē.

Valmieras sākumskolas komandu šajās sacensībās pārstāvēja lieliski mazie trešklasnieki:

Estere Vesmane, Enija Avotiņa, Evelīna Erdmane, Laura Lezdiņa, MegijaAlise Bērziņa, Agate Bērziņa, Annija Čečiņa, Alise Naļivaika.

Edvards Šteindāls, Gustavs Freimanis, Agris Bērziņs, Salvis Lagzdiņš, Deivs Podnieks, Danilo Baumanis.

Valmieras sākumskolas 6.un pat 5.klases skolēni veica tiesneša pienākumus gan stafetēs, gan tautas bumbā. Dažiem no skolēniem šī bija pirmā pieredze sacensību tiesāšanā. Darbs nebija viegls, jo tas bija jāveic sacensību gaisotnē un ļoti atbildīgs. Skolēni arī palīdzēja sakārtot sporta inventāru katrai stafetei.

Nosaukšu šos skolēnus: Mariss Mucenieks, Valters Ozoliņs, Adrians Bukšs, Roberts Sūna, Kristians Kuzins, Anna Luīze Eglīte, Elīna Estere Dzedone, Patrīcija Krista Cine, Inga Kalniņa, Elza Eglīte, Elza Veinberga, Evelīna Freimane.

Paldies sporta skolotājām Ilzei Bruņiniecei ( galvenā tiesnese), Inesei Bergsonei(sekretariāta tiesnese) par tiesneša darbu, Signei Lūsiņai par VS komandas sagatavošanu.

Lepojamies:

Stafetēs “Drošie un veiklie”:

1. vieta Valmieras sākumskolai. 2.vieta Rubenes pamatskolai, 3. vieta Valmieras Viestura vidusskolai.

Tautas bumbā:

1. vieta Rūjienas vidusskolai ,2. vieta Rubenes pamatskolai, 3. vieta Valmieras sākumskolai.

Foto no VBSS arhīva: visi godalgoto vietu ieguvēji!

Aprakstu un foto sagatavoja sporta skolotāja Signe Lūsiņa

Datorikas pulciņā paveiktais

Līdz ar mācību gada beigām, ir noslēdzies arī Datorikas pulciņš. Šī pulciņa pamata mērķis bija sekmēt izglītojamā padziļinātu zināšanu pilnveidošanu un praktisko prasmju (kompetenču) attīstīšanu datorikā. Tika ņemts vērā arī fakts, ka šis mācību gads tika pasludināts par “Tehnoloģiju gadu”, ko izsludināja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska 26.augusta pasākumā VEF Kultūras pilī. Līdz ar to, iesaistījāmies dažādās aktivitātēs, kā piemēram, Hour of Code, Code Week, Ventspils IT Izaicinājums u.c.

Skolēni pamatā apguva vizuālo programmēšanu, zīmēšanu, bilžu veidošanu ar un bez slāņiem, video montēšanu, plakātu un kolāžu veidošanu kā arī dažādus Online rīkus. Ik pa laikam tika piedāvātas dažādas datorspēles uz loģisko domāšanu. Pulciņš noslēdzās attālinātajā versijā, kurā skolēni apguva programmēšanas tiešsaistes spēli CoodingTown.

Esam sagatavojuši apskatei skolēnu darba rezultātus, kas gan ir tikai radošā daļa no visiem pulciņa darbiem. Paldies skolēniem par apmeklējumu, par ieguldīto darbu un novēlu jums saulainu vasaru!

Ja arī tu vēlies šo visu apgūt, tad piesakies Datorikas pulciņam nākamajā mācību gadā tiklīdz tas būs iespējams.

Skolotāja Linda Vanaga

Avīze_2020_Pēdējais numurs.pdf

Paldies Elektroniskās avīzes komandai:

Medne Lauma 6.c , Jēkabsone Sanita 6.c, Pinkule Justīne 5.d, Videmane Līva Evelīna 5.c, Rudzīte Samanta 5.c, Antone Katrīna 5.c, Rorbaka Elizabete Monta 4.c, Jēkabsone Marija 4.c un Skolotāja Linda Vanaga

Pavasara ķērāju medības turpinās...

Mūsu apkārtējā pasaule ir pilna ar pārsteigumiem, ja ir vēlme izzināt, saprast un atrast. Vides pulciņa dalībnieki parādīja, ka centīgi turpina piedalīties pavasara ķērāju medībās, spēj uzmanīgi paskatīties sev apkārt un ieraudzīt dažādus mazus radījumiņus- kukaiņus un citus bezmugurkaulniekus, kuru, kā izrādās, ir daudz, daudz vairāk par cilvēkiem mūsu pasaulē. Vai tu esi kādreiz padomājis, ka mēs esam atkarīgi no kukaiņiem? Patiesībā nevis kukaiņi dzīvo ar mums, bet mēs dzīvojam kukaiņu pasaulē. Ieklausies, kā visapkārt sīc, dīc, zum, dūc, sisina, čirkst. Tur ik mirkli par sevi atgādina mūsu visuresošie kaimiņi. Un tagad, ieņem starta pozīciju, lai dotos vasaras ķērāju medībās Esi uzmanīgs, pacietīgi vēro, uzmanīgi klausies, rūpīgi skaties, un es esmu pārliecināta, ka tev izdosies noķert vasaru ar visiem viņas noslēpumiem un pārsteigumiem!

Vides pulciņa “Pīlādzītis” dalībnieku vārdā

skolotāja Iveta Lapiņa

sveiciens no jaunajiem autoriem

Vai viegli uzrakstīt dzejoli?

Šādu jautājumu mēs esam uzdevuši ne vienu reizi vien.

Attālināto mācību laikā 6. klašu skolēniem literatūras stundā bija iespēja radoši izpausties – sacerēt dzejoli par savu izvēlēto tēmu.

Kas tad ir dzeja?

Dzejas darbs ir daiļliteratūras veids, parasti rakstīts saistītā valodā, ievērojot valodas ritmiskumu, paužot savas emocijas.

Skolēnu izvēlētās tēmas bija gan par pavasari, gan laiku, kurš jāpavada mājās, gan par dzīvniekiem un citām aktuālām tēmām.

Liels paldies par padarīto un gaidām vasaru!

Jauno autoru darbus apkopoja skolotājas Sanita Tauriņa un Aiga Kukaine

2020 Datorika_Linda Vanaga_Attālinātais posms.mp4

Datorikas pulciņa darbi

Ir noslēdzies Datorikas pulciņa attālinātais posms. Pa šo laiku skolēni apguva tiešsaistes programmēšanas spēli CodingTown, daži to apguva ļoti augstā līmenī. Spēles pamatā bija biznesa veidošana, kur palīgā nāca programmēšanas iemaņas. Būtībā, lai būtu iespēja būvēt savas idejas, nācās kopt savu biznesu, gluži kā īstajā dzīvē. Šeit mēs paspējām nosvinēt arī Lieldienas un Mātes dienu. Paldies skolēniem par iesaistīšanos, par veltīto laiku. Bija vairāki skolēni, kuri iesaistījās uzdevumos katru nedēļu, par to īpašs paldies. Ļoti bieži bija tā, ka skolotāja bija pārsteigta, ko tik vien skolēns nebija paveicis, reizēm vairāk nekā bija nepieciešams. Šīs video ir veltīts jūsu darbam. Skolēnu visus darbus joprojām var aplūkot mūsu tiešsaistes vietnē https://padlet.com/lindavanaga/ai7pvx350qfb

Skolotāja Linda Vanaga

Sveicam konkursa "vēsture ap mums" laureātus

Vēsture ap mums ir starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss. Konkursu Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – History Network of Young Europeans). Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas vēsturi, kā arī kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana. Konkursa patrons Latvijā ir Valsts prezidents Egils Levits.

Sveicam laureātus:

  • 1. vieta

Beatrise Silanža “Manas dzimtas pulksteņi”, 6.d klase, skolotāja Ineta Amoliņa

  • Atzinība

Markuss Vīlands “Mana vecvecvectēva Jāna Vīlanda spilgtākie darbi” , 6.c klase, skolotāja Ineta Amoliņa

Izsakām lielu paldies visiem konkursa dalībniekiem un skolotājai Inetai Amoliņai.

VID_20200528_114340.mp4

noķert uz reklāmas ”āķa”

Reklāma (no latīņu: reclamare — ‘skaļi saukt, izkliegt’) ir materiāls, kura pamatmērķis ir rosināt vai pārliecināt cilvēkus iegādāties noteiktu produktu, pakalpojumu un popularizēt kādu ideju vai indivīdu.

6. klases skolēni veica vizuālās mākslas uzdevumu - izdomāja un nofilmēja oriģinālu reklāmas video. Filmējot, skolēni ievēroja galvenos reklāmas pamatprincipus – oriģinalitāte, aktualitāte, viegli uztverams teksts un pozitīvisms.

Skolotāja Baiba Siliņa

Mana sapņu profesija

No 27.-30. aprīlim Valmieras sākumskolas skolēniem tika izsūtīta aptaujas anketa “Mana sapņu profesija” Anketas mērķis bija noskaidrot par ko sapņo nākotnē kļūt mūsu skolas skolēni un izveidot skolēnu sapņu profesiju TOP 10!

Kopumā anketu aizpildīja 185 skolēni no 1.-6. kl. Aktīvākie aptaujas aizpildīšanā bija 5.a, 2.c un 3.a klases skolēni. Paldies visiem, kas atrada laiku un piedalījās!

Anketu izveidoja un rezultātus apkopoja: Valmieras sākumskolas pedagogs karjeras konsultants,

Jana Štrāle

Hei! Hei! Sarosās visi “VS faktors” uzvarētāji

Ineterneta mākonī ceļu līdz jums ir atradis “VS faktors” rezultātu apkopojums. Neatslābstam!!!!

Visi 1.vietas laureāti aicināti uztāties Valmieras sākumskolas svinīgajā pasākumā “Zinību diena” (1.septembris), savukārt pārējie laureāti savus talantus varēs parādīt īpašajā koncertā, kurš norisināsies Jaunajā mācību gadā.

1.-2.klašu grupā

1.vieta

Patriks Bendiks 1.d

Kurts Razgals 2.a

2.vieta

“Cetri gadalaiki” Alise Nikolājeva, Elza Prātiņa, Grieta Klepere, Emīlija Meinarte 2.d

3.vieta

Meiteņu trio Līga Buliņa, Katrīna Kalniņa, Agnese Kīna 2.b

SKATĪTĀJU SIMPĀTIJA

“Cetri gadalaiki” Alise Nikolājeva, Elza Prātiņa, Grieta Klepere, Emīlija Meinarte 2.d
3.-4.klašu grupā

1.vieta

Roberts Krūmiņš 4.d

2.vieta

Jēkabs Bauskis 3.c

Duets

Demija Šakurova,

Agneta Lāce 4.a

3.vieta

Kristofs Edvards Klētnieks 4.d

Annija Kalče un Madara Aniņa 3.a

SKATĪTĀJU SIMPĀTIJA

Kristofs Edvards Klētnieks 4.d

5.-6.klašu grupā

1.vieta

Simona Kuplā 5.c

2.vieta

5./6.klašu jauktā deju grupa Sintija Šenberga, Justīne Pinkule, Krista Tillere, Aleksa Šadurska, Inga Kalniņa, Dinija Eglīte, Estere Rebeka Bērziņa, Laura Keita Arājuma, Elza Kuple

3.vieta

“Leģendārais piecnieks” Andris Saukants, Matīss Salmanis, Rihards Vimba, Haralds Teteris, Rainers Cinis 5.d

6.klašu grupa Anna Luīze Eglīte, Elīna Estere Dzedone, Marta Daniela Misika. Linda Krapāne, Mišela Denīze Esenberga 6.a

SKATĪTĀJU SIMPĀTIJA

5./6.klašu jauktā deju grupa Sintija Šenberga, Justīne Pinkule, Krista Tillere, Aleksa Šadurska, Inga Kalniņa, Dinija Eglīte, Estere Rebeka Bērziņa, Laura Keita Arājuma, Elza Kuple

Untitled.mov

valmieras sākumskolas koris iesilda balsis pavasarim