Aktualitātes

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Februāris - Sveču mēnesis

Vai Tu zini, kā sauc senāko telpu apgaismošanas ierīci? Tas ir skalturis!

Šo un vēl daudz ko citu 2. klašu skolēni noskaidroja, sagaidot Sveču mēnesi. Skolēni lasīja stāstus un dzejoļus par svecēm, apkopoja informāciju un veidoja diagrammas. Dabas zinības stundās uzzināja, kas ir degšana un kādas ir degšanas pazīmes. Vēl runāja par ugunsdrošību. Izveidoja arī sveču izstādi, kurā katrs 2. klases skolēns izdomāja dzejoli un uzzīmēja savu sveci.

Sveču izstāžu veidošanā piedalījās arī citu klašu grupas. Liels paldies visiem!

Informāciju sagatavoja skolotāja Baiba Siliņa


NBA junioru līgas sacensības

6.februārī Salaspilī norisinājās noslēdzošās NBA junioru līgas sacensības. Šajā dienā sacentās visas komandas, kas savā apakšgrupā bija izcīnījušas ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm. Arī Valmieras sākumskolas komanda devās izmēģināt savus spēkus. Komandu pārstāvēja Evelīna Freimane, Madara Kate Treimane, Patrīcija Krista Cine, Kārlis Aumeisters, Rojs Einbergs, Kristians Kalandarovs, Emīls Ainārs Počs, Hugo Vaido-Zālītis, Regnārs Vazoliņš, Daumants Mētriņš, Mārcis Andris Kaģis. Lielu paldies sakām trenerei Madarai Krauzei par ieguldīto darbu komandas sagatavošanā.

Mūsu spēlētāji aizvadīja vienu spēli un aktīvi piedalījās arī HP Skills Challange, kur noskaidroja trāpīgākos bumbas metējus grozā. Meiteņu konkurencē čempiones titulu ieguva mūsu skolniece Patrīcija Krista Cine (fotogrāfijā pa vidu), kopvērtējumā sakrājot 26 punktus.

Spoža saule, neliels sals un pozitīvas emocijas noslēdza šīs sezonas basketbola treniņus.

Pašlaik Valmieras sākumskolas zēni (2008.gadā dzimušie un jaunāki), kuri ieguva 2.vietu Valmieras pilsētas un starpnovadu sacensībās Tautas bumbā, gatavojas Vidzemes reģiona skolu sacensībām, kas notiks 25.februārī Siguldā.

Informāciju sagatavoja Ilze Bruņiniece

BaUBaU - būvē pats

Lielizmēra koka konstruktori

Ļaut vaļu izdomai! Kļūt par jauno būvnieku un inženieri. Uzbūvēt pašiem savu pili vai māju, vai veikalu, kurā draugiem tirgot limonādi, pārbūvēt to par leļļu teātri, kurā sniegt izrādi vecākiem un visām mīļākajām rotaļlietām. Izkrāsot visu ar savām mīļākajām krāsām un padarīt to unikālu. Nebeidzamas spēles vienatnē, ar draugiem vai ģimenes lokā, tas ir tas, ko piedāvā Bau Bau lielizmēra koka konstruktori.

Valmieras sākumskolas 1.-3. klašu skolēni saka paldies par doto iespēju, divu nedēļu garumā izmēģināt un praktiski darboties ar šiem konstruktoriem. Gan bērni, gan skolotājas labprāt arī turpmāk izmantotu iespēju strādāt ar šāda veida konstruktoriem, gan atpūtas brīžos, gan mācību procesā, jo tie attīsta bērnu radošumu, pacietību un savstarpējo sadarbību.

Informāciju sagatavoja skolotāja Ruta Dambe

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Daudz laimes dzimšanas dienā,

Vinnij Pūk!

Šogad 18.janvārī mūsu visu iemīļotais un pasaules slavenākais lācēns Vinnijs Pūks svinēja savu 94. dzimšanas diena. Tā ir arī slavenā pasaku varoņa radītāja - grāmatas ,,Vinnijs Pūks un viņa draugi‘’ - autora Alana Aleksandra Milna dzimšanas diena.

Pasaulē Vinnija Pūka dzimšanas dienu atzīmē ik gadu. Arī mūsu skolā šogad aicinājām ikvienu iesaistīties aktivitātē- tematiskās izstādes veidošanā skolas bibliotēkā “Daudz laimes dzimšanas dienā, Vinnij Pūk!”

No 13.-17. janvārim skolēni nesa rotaļlietas, grāmatas vai citus aksesuārus ar Vinnija Pūka tematiku! Paldies ikvienam, kurš piedalījās izstādes tapšanā un veidošanā.

Šobrīd bibliotēkā izvedota grāmatu izstāde " Februāris- radošuma mēnesis". Šķiet, nav gatavas receptes, kā kļūt un būt radošam. Varbūt tā nemaz nav vajadzīga, galvenais, saskatīt darbošanās iespējas un sadarbības partnerus savā vidē!

Valmieras sākumskolas bibliotekāres


Sadarbība ar izdevniecību Oxford University press

Sadarbībā ar izdevniecību Oxford University press (OUP) pārstāvniecību Latvijā Valmieras sākumskola šodien (05.02.2020) tiek organizēti pedagogu profesionālās kompetences pilnveides (A) programmas kursi angļu valodas skolotājiem "Kompetenču pieejas aspekti angļu valodas apguves kontekstā". Valmieras sākumskola uzņem angļu valodas pedagogus no Valmieras pilsētas un apkārtējiem novadiem.

🔹🔸🔹

Īpašs paldies lektorei Dacei Miškai (OUP Latvija) un Valmieras sākumskola angļu valodas skolotājai Ivetai Glužģei.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Skatuves Runas konkurss 1.-6. klasēm

Skatuves runas konkursa mērķis ir bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalības, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratības veicināšana. Dalība konkursā attīstīta un pilnveido bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un aktiermeistarību. Tiek profesionāli novērtētas dalībnieku skatuves runas iemaņas, kas sekmē bērnu un jauniešu interesi par latviešu un pasaules literatūras mantojumu un devumu latviešu nacionālās kultūras veidošanā.

1.klases

 • 1.vieta - Jēkabs Galzons 1.d
 • 1.vieta - Elīna Ābele 1.d
 • 2.vieta - Nils Korzuņins 1.b
 • 2.vieta - Ričards Švalbe 1.c
 • 3.vieta - Elza Irkle 1.b

2.klases

 • 1.vieta - Kurts Razgals (2.a klase)
 • 1. vieta - Elza Marija Mača (2.b klase)
 • 2.vieta - Noa Raido Vāverītis (2.b klase)
 • 3.vieta - Renards Videmanis (2.c klase)
 • 3. vieta - Eduards Vēvers (2.c klase)

3.klases

 • 1.vieta - Jēkabs Bauskis (dodas uz 2.kārtu)
 • 2.vieta - Edvards Šteindāls
 • 3.vieta - Elīza Marta Virskūna

4.klases

 • 1.vieta - Matīss Jurka 4.a (dodas uz 2.kārtu)
 • 1.vieta - Demija Šakurova 4.a (dodas uz 2.kārtu)
 • 2.vieta Roberts Krūmiņš
 • 3.vieta - Gabriels Bogdāns 4.d

5.klase

 • 2.vieta - Elīza Megija Mezīte 5.a
 • 3.vieta - Toms Zinkēvičs 5.b

6.klase

 • 1.vieta - Beatrise Silanža 6.d (dodas uz 2.kārtu)
 • 2.vieta - Vineta Ķirse 6.c
 • 3.vieta - Ketija Paula Cinberga 6.c

Liels paldies skolotājām un vecākiem par ieguldīto darbu un atbalstu!

piesakies ĒNU dienai

No 2019. gada decembra tiks atvērta darba devēju pieteikšanās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētajai ikgadējai karjeras izglītības programmai ĒNU DIENA, kas 2020.gadā norisināsies 12.februārī.

ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Lai pievienotu vakanci, darba devējam jāreģistrējas vai jāatjauno savs iepriekšējo gadu profils ĒNU DIENAS portālā www.enudiena.lv un jāaizpilda vakances pieteikuma anketa. Skolēni savukārt no janvāra izvērtēs pieejamās vakances un pieteiksies uz izvēlēto vakanci, rakstot Ēnu devējiem savu motivāciju ēnot. Ēnu devēji izvērtē pieteikumus un apstiprina tos vai noraida. Tālāk ēnu devējs sazinās ar saviem ēnotājiem personīgi un norunā tikšanos ĒNU DIENĀ 12.februārī.