Februāris 2020

Februāris - Sveču mēnesis

Vai Tu zini, kā sauc senāko telpu apgaismošanas ierīci? Tas ir skalturis!

Šo un vēl daudz ko citu 2. klašu skolēni noskaidroja, sagaidot Sveču mēnesi. Skolēni lasīja stāstus un dzejoļus par svecēm, apkopoja informāciju un veidoja diagrammas. Dabas zinības stundās uzzināja, kas ir degšana un kādas ir degšanas pazīmes. Vēl runāja par ugunsdrošību. Izveidoja arī sveču izstādi, kurā katrs 2. klases skolēns izdomāja dzejoli un uzzīmēja savu sveci.

Sveču izstāžu veidošanā piedalījās arī citu klašu grupas. Liels paldies visiem!

Informāciju sagatavoja skolotāja Baiba Siliņa


NBA junioru līgas sacensības

6.februārī Salaspilī norisinājās noslēdzošās NBA junioru līgas sacensības. Šajā dienā sacentās visas komandas, kas savā apakšgrupā bija izcīnījušas ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm. Arī Valmieras sākumskolas komanda devās izmēģināt savus spēkus. Komandu pārstāvēja Evelīna Freimane, Madara Kate Treimane, Patrīcija Krista Cine, Kārlis Aumeisters, Rojs Einbergs, Kristians Kalandarovs, Emīls Ainārs Počs, Hugo Vaido-Zālītis, Regnārs Vazoliņš, Daumants Mētriņš, Mārcis Andris Kaģis. Lielu paldies sakām trenerei Madarai Krauzei par ieguldīto darbu komandas sagatavošanā.

Mūsu spēlētāji aizvadīja vienu spēli un aktīvi piedalījās arī HP Skills Challange, kur noskaidroja trāpīgākos bumbas metējus grozā. Meiteņu konkurencē čempiones titulu ieguva mūsu skolniece Patrīcija Krista Cine (fotogrāfijā pa vidu), kopvērtējumā sakrājot 26 punktus.

Spoža saule, neliels sals un pozitīvas emocijas noslēdza šīs sezonas basketbola treniņus.

Pašlaik Valmieras sākumskolas zēni (2008.gadā dzimušie un jaunāki), kuri ieguva 2.vietu Valmieras pilsētas un starpnovadu sacensībās Tautas bumbā, gatavojas Vidzemes reģiona skolu sacensībām, kas notiks 25.februārī Siguldā.

Informāciju sagatavoja Ilze Bruņiniece

BaUBaU - būvē pats

Lielizmēra koka konstruktori

Ļaut vaļu izdomai! Kļūt par jauno būvnieku un inženieri. Uzbūvēt pašiem savu pili vai māju, vai veikalu, kurā draugiem tirgot limonādi, pārbūvēt to par leļļu teātri, kurā sniegt izrādi vecākiem un visām mīļākajām rotaļlietām. Izkrāsot visu ar savām mīļākajām krāsām un padarīt to unikālu. Nebeidzamas spēles vienatnē, ar draugiem vai ģimenes lokā, tas ir tas, ko piedāvā Bau Bau lielizmēra koka konstruktori.

Valmieras sākumskolas 1.-3. klašu skolēni saka paldies par doto iespēju, divu nedēļu garumā izmēģināt un praktiski darboties ar šiem konstruktoriem. Gan bērni, gan skolotājas labprāt arī turpmāk izmantotu iespēju strādāt ar šāda veida konstruktoriem, gan atpūtas brīžos, gan mācību procesā, jo tie attīsta bērnu radošumu, pacietību un savstarpējo sadarbību.

Informāciju sagatavoja skolotāja Aiga Vimba

Daudz laimes dzimšanas dienā,

Vinnij Pūk!

Šogad 18.janvārī mūsu visu iemīļotais un pasaules slavenākais lācēns Vinnijs Pūks svinēja savu 94. dzimšanas diena. Tā ir arī slavenā pasaku varoņa radītāja - grāmatas ,,Vinnijs Pūks un viņa draugi‘’ - autora Alana Aleksandra Milna dzimšanas diena.

Pasaulē Vinnija Pūka dzimšanas dienu atzīmē ik gadu. Arī mūsu skolā šogad aicinājām ikvienu iesaistīties aktivitātē- tematiskās izstādes veidošanā skolas bibliotēkā “Daudz laimes dzimšanas dienā, Vinnij Pūk!”

No 13.-17. janvārim skolēni nesa rotaļlietas, grāmatas vai citus aksesuārus ar Vinnija Pūka tematiku! Paldies ikvienam, kurš piedalījās izstādes tapšanā un veidošanā.

Šobrīd bibliotēkā izvedota grāmatu izstāde " Februāris- radošuma mēnesis". Šķiet, nav gatavas receptes, kā kļūt un būt radošam. Varbūt tā nemaz nav vajadzīga, galvenais, saskatīt darbošanās iespējas un sadarbības partnerus savā vidē!

Valmieras sākumskolas bibliotekāres


Sadarbība ar izdevniecību Oxford University press

Sadarbībā ar izdevniecību Oxford University press (OUP) pārstāvniecību Latvijā Valmieras sākumskola šodien (05.02.2020) tiek organizēti pedagogu profesionālās kompetences pilnveides (A) programmas kursi angļu valodas skolotājiem "Kompetenču pieejas aspekti angļu valodas apguves kontekstā". Valmieras sākumskola uzņem angļu valodas pedagogus no Valmieras pilsētas un apkārtējiem novadiem.

🔹🔸🔹

Īpašs paldies lektorei Dacei Miškai (OUP Latvija) un Valmieras sākumskola angļu valodas skolotājai Ivetai Glužģei.

Skatuves Runas konkurss 1.-6. klasēm

Skatuves runas konkursa mērķis ir bērnu un jauniešu pilsoniskās līdzdalības, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratības veicināšana. Dalība konkursā attīstīta un pilnveido bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un aktiermeistarību. Tiek profesionāli novērtētas dalībnieku skatuves runas iemaņas, kas sekmē bērnu un jauniešu interesi par latviešu un pasaules literatūras mantojumu un devumu latviešu nacionālās kultūras veidošanā.

1.klases

 • 1.vieta - Jēkabs Galzons 1.d

 • 1.vieta - Elīna Ābele 1.d

 • 2.vieta - Nils Korzuņins 1.b

 • 2.vieta - Ričards Švalbe 1.c

 • 3.vieta - Elza Irkle 1.b

2.klases

 • 1.vieta - Kurts Razgals (2.a klase)

 • 1. vieta - Elza Marija Mača (2.b klase)

 • 2.vieta - Noa Raido Vāverītis (2.b klase)

 • 3.vieta - Renards Videmanis (2.c klase)

 • 3. vieta - Eduards Vēvers (2.c klase)

3.klases

 • 1.vieta - Jēkabs Bauskis (dodas uz 2.kārtu)

 • 2.vieta - Edvards Šteindāls

 • 3.vieta - Elīza Marta Virskūna

4.klases

 • 1.vieta - Matīss Jurka 4.a (dodas uz 2.kārtu)

 • 1.vieta - Demija Šakurova 4.a (dodas uz 2.kārtu)

 • 2.vieta Roberts Krūmiņš

 • 3.vieta - Gabriels Bogdāns 4.d

5.klase

 • 2.vieta - Elīza Megija Mezīte 5.a

 • 3.vieta - Toms Zinkēvičs 5.b

6.klase

 • 1.vieta - Beatrise Silanža 6.d (dodas uz 2.kārtu)

 • 2.vieta - Vineta Ķirse 6.c

 • 3.vieta - Ketija Paula Cinberga 6.c

Liels paldies skolotājām un vecākiem par ieguldīto darbu un atbalstu!

piesakies ĒNU dienai

No 2019. gada decembra tiks atvērta darba devēju pieteikšanās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētajai ikgadējai karjeras izglītības programmai ĒNU DIENA, kas 2020.gadā norisināsies 12.februārī.

ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Lai pievienotu vakanci, darba devējam jāreģistrējas vai jāatjauno savs iepriekšējo gadu profils ĒNU DIENAS portālā www.enudiena.lv un jāaizpilda vakances pieteikuma anketa. Skolēni savukārt no janvāra izvērtēs pieejamās vakances un pieteiksies uz izvēlēto vakanci, rakstot Ēnu devējiem savu motivāciju ēnot. Ēnu devēji izvērtē pieteikumus un apstiprina tos vai noraida. Tālāk ēnu devējs sazinās ar saviem ēnotājiem personīgi un norunā tikšanos ĒNU DIENĀ 12.februārī.

Valmieras sākumskolas skolotāji dalās pieredzē

Valmieras sākumskolas skolotāji dalās pieredzē ar kolēģiem no citām izglītības iestādēm, kā pilotskola jaunā mācību satura ieviešanā. Janvāra beigās Valmieras sākumskolā viesojās 24 skolotāji no Rīgas 6.vidusskolas, lai piedalītos dažādās mācību stundās un izprastu, kā nodrošināt veiksmīgu mācību satura apguvi, skolotājiem sadarbojoties mācību stundu plānošanā.

“Jaunā mācību satura ieviešana skolās nozīmē mācīšanās pieejas maiņu, skola padarīta atvērtāka dažādiem jauninājumiem un inovatīvām metodēm, mācību process kļūst pētniecisks. Svarīga ir arī praktiska darbošanās, lai skolēni varētu saskatīt dažādas likumsakarības starp vairākiem mācību priekšmetiem. Tāpat tehnoloģijām (datoriem, interaktīvajām tāfelēm, balsošanas pultīm, dokumentu kamerām, “Unimat” darba galdiem, viedtālruņiem) piešķirta arvien lielāka loma mācību procesā,” stāsta Valmieras sākumskolas direktora vietniece izglītības jomā Sanita Eglīte.

Rīgas 6.vidusskolas kolektīvs vēlējās gūt pieredzi no Valmieras sākumskolas skolotājiem, jo nākamajā mācību gadā sāksies jaunā mācību standarta ieviešana, tādēļ izglītības iestādēs notiek gatavošanās process. Skolotāji aizguva idejas, kā pilnveidot mācību procesu un pielietot jaunas mācīšanas metodes.

Pieredzes apmaiņas noslēgumā Rīgas 6.vidusskolas un Valmieras sākumskolas pedagogi nonāca pie vairākām vērtīgām atziņām: ieviešot jauno mācību saturu būtiski ir neaizmirst par līdzsvaru starp pamatzināšanām un jaunām prasmēm. Jāmaina skatpunkts, kā raugāmies uz it kā ierastām lietām, dažādojot mācīšanas un mācīšanās metodes, pilnveidojot kritiskās domāšanas un problēmu risināšanas, pašvadītas mācīšanās, jaunrades un uzņēmējspējas, sadarbības, pilsoniskās līdzdalības un digitālās prasmes. Mācību temati jāsaista ar ikdienas dzīvi, pēc iespējas un nepieciešamības organizējot mācību stundas ārpus ierastās klases vides. Svarīgi ir tas, ka skolēni prot mācīties iedziļinoties, attīstot spēju izmantot zināšanas jaunās situācijās.

Arī turpmāk Valmiera sākumskola plāno uzņemt interesentus no citām skolām. Jau 12.februārī skolā viesosies 25 Vidzemes reģiona pedagogi, lai piedalītos “Skola 2030” mācību satura aprobācijas pieredzes apmaiņas seminārā, sporta skolotāju atklātajās stundas un diskusijās jomā “Veselība un fiziskā aktivitāte”. Savukārt 13.februārī Valmieras sākumskola uzņems Rīgas 84.vidusskolas skolotājus.

Pilnveidoto mācību saturu un pieeju vispārējā izglītībā paredzēts ieviest pakāpeniski, no 2020./2021. mācību gada pārmaiņas skars pamatskolu un vidusskolu posmu – 1., 4., 7. un 10.klasi. Valsts izglītības satura centrs īsteno projektu “Kompetenču pieeja mācību saturā” (“Skola 2030”), kurā no 2017.gada sākuma, kā pilotskola piedalās Valmieras sākumskola un arī Valmieras Valsts ģimnāzija. Plašāka informācija par projektu www.skola2030.lv .

DID- drošākas interneta dienas (2020) pasākums

Atbalstot Vispasaules drošāka interneta dienu, kas notika 11.februārī, Valmieras sākumskolas 2. līdz 6. klašu grupas skolēni informātikas un datorikas stundu ietvaros pildīja Latvijas Drošāka interneta centra izveidoto testu par drošību internetā un pārrunāja, kā sevi pasargāt sociālos tīklos, kur vērsties pēc palīdzības, ja kāds pazemo vai dara pāri virtuālajā vidē.

5.b un 5. c klasi informātikas stundā apciemoja Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas kiberdrošības pulciņa vadītājs Mārtiņš Ābele, kurš stāstīja par to, kā pasargāt viedtālruņus un datorus no uzbrukumiem, kā aizsargāt sevi sociālajos tīklos, vai un kā lietot droši publiskos Wi-fi tīklus.

Daudz noderīgas informācijas par drošību internetā var lasīt Latvijas Drošāka interneta centra mājas lapā https://drossinternets.lv/

Informāciju sagatavoja informātikas skolotāja B.Balode

Mācīt skolēnus kritiski izvērtēt savas spējas

Valmieras sākumskolā trešdien noritēja Mācību satura aprobācijas pieredzes apmaiņas seminārs jomā «Veselība un fiziskās aktivitātes». Skolotāji vēroja sporta mācību stundas, ko vadīja Valmieras sākumskolas skolotājas Signe Lūsiņa un Ilze Bruņiniece. Projekta Skola2030 veselības un fiziskās aktivitātes mācību satura izstrādes vecākā eksperte Inese Bautre uzsvēra atvērto stundu nozīmību: «Es domāju, ka labās prakses piemēri, ko rāda skolotāji, ka tas vienmēr ir ļoti labi. Būtu jauki, ja mēs vairāk šādi darbotos un nebaidītos citiem kolēģiem parādīt, ko es varu, jo būtībā katrs cilvēks ir unikāls."

Valmieras sākumskolas skolotāja Ilze Bruņiniece vadīja stundu 4.klasei, ko vēroja sabraukušie viesi: «Mans uzdevums ir parādīt mešanas un tveršanas vingrinājumus, savienojot to ar pamatkustībām, kā arī atspoguļot to, ko mēs ar skolēniem darām ikdienā saistībā ar priekšmetu pārvietošanu. Basketbola spēles elementi, kas attīsta līdzsvaru un koordināciju. «Iepriekš skolotājs bija tas , kurš piedāvāja vingrinājumus, demonstrēja tos, šobrīd izziņas procesā liels akcents ir skolēnu radošai darbībai –izdomāt, izmēģināt, demonstrēt, secināt, argumentēt. “

Projekta Skola2030 mācību materiālu autore Maija Priedīte skaidroja, ka jaunajā mācību saturā vērtējumu skolēns saņem par zināšanām, prasmēm, ieradumiem un kompleksu sniegumu nevis kā agrāk par noteiktu darbību izpildi pēc normatīviem. «Katram uzdevumam ir sasniedzamais rezultāts, un bērns konkurēto prasmi var iemācīties dažādi,» min Maija Priedīte, norādot, ka pats bērns var izlemt ar kādu inventāru un kā parādīs savas zināšanas skolotājam. «Tas process kurā bērns pats piedalās, veido, dara, darbojās, viņam daudz vairāk paliek atmiņā nevis kur es kā skolotājs lieku tikai aizej un izdari,» uzsver Maija Priedīte.

Elīna Kristiņa Laikraksta «Liesma» žurnāliste

Krāsu nedēļa Valmieras sākumskolā 10.02.-14.02.

Senos laikos cilvēki sāka atklāt krāsas, kopējot tās no dabas. Saprata, ka saules gaismai ir liela nozīme uz to, kā lietas attīstās uz zemes un kādas krāsas tās iegūst. Saulē uzdiedzē zaļu zāli, bet par daudz saules gaismas zāli izkaltē un padara to par dzelteniem salmiem. Dzeltenā krāsa asociējās ar siltumu un gaismu, jo tādu mēs redzam sauli. Zilajai krāsai ir bijusi liela nozīme, jo tā asociējās ar debesīm, svaigu gaisu un brīvību. Baltā krāsa asociējas ar gaišumu, tīrumu un svētkiem. Sarkanā krāsa asociējas ar karstumu, briesmām, satraukumu un kaisli, jo tā ir uguns krāsa.

Katrai no tām piemīt savs skaistums un raksturs, jo ar katru krāsu mēs varam parādīt savas emocijas, tās izsaka ļoti daudz. Lai padarītu sevi krāšņāku un bagātāku, tika rīkota Valmieras sākumskolā krāsu nedēļu.

Nedēļas noslēgumā tika apbalvotas aktīvākās klases KRĀSU NEDĒĻAS ietvaros:

 • 2.klašu grupā – 2.a klase

 • 3.klašu grupā – 3.c klase

 • 4.klašu grupā – 4.d klase

 • 5.klašu grupā – 5.a klase

 • 6.klašu grupā - 6.b klase

ēnu diena 2020

12.februārī visā Latvijā norisinājās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena. Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstina 1695 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 10450 vakances. Skolēnu pieprasītākā nozare šogad – medicīna.

No mūsu skolas Ēnu dienā piedalījās 40 skolēni un ēnoja dažādus profesiju pārstāvjus, kā piemēram, ugunsdzēsējs glābējs, zobārsts, veterinārārsts, aktieris, programmētājs, projektu vadītāja, tiesnese, sociālais darbinieks, jāšanas trenere, ģimenes ārsts u.c. Pieprasītākā profesija mūsu skolēnu vidū bija skolotājs.

Pēc Ēnu dienas skolēni atzina, ka tā bijusi lieliska pieredze, kuras laikā bijis iespējams saprast kāpēc skolā nepieciešams mācīties vienu vai otru mācību priekšmetu, kā arī dienas laikā redzētais un piedzīvotais lika padomāt par savām nākotnes iespējām.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Informāciju sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Jana Štrāle

Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais pasākums “CITS BAZĀRS” Valmierā

Sestdien, 15.februārī, T/C “Valleta skolēnu mācību uzņēmumu reģionālajā pasākumā Valmierā “CITS BAZĀRS” piedalījās 86 jauniešu veidoti skolēnu mācību uzņēmumi (61 vidusskolas un 25 pamatskolas) no Valmieras, Rīgas, Madonas, Gulbenes, Naukšēniem un citām Vidzemes reģiona skolām.

Mūsu skolu pārstāvēja komanda SMU “Raibu raibās” piedāvājot apgleznotas stikla burciņas, kuras var izmantot gan kā svečturus, gan kā garšvielu trauciņus. SMU “Lollipop Jewelry” piedāvā pircējiem pašu gatavotas auskarus, matu sprādzes un rokas sprādzes.

Meitenēm šis bija pirmais tirdziņš kā arī pieredze šāda veida pasākumā. Lai arī nominācijas neieguvām, tomēr meitenes guva jaunu un neaizmirstamu pieredzi.

Liels paldies vecākiem, kuri atbalstīja savas jaunās uzņēmējas.

Informāciju sagatavoja: Jana Štrāle, skolēnu mācību uzņēmumu konsultante

HIPPO angļu valdodas olimpiāde

Šodien 21. februārī 40 Valmieras sākumskolas skolēni piedalās 8. starptautiskajā angļu valodas olimpiādē Hippo “English Without Borders” . Šo unikālo olimpiādi organizē GLOBAL HIPPO ASSOCIATION. GLOBAL HIPPO ASSOCIATION ir bezpeļņas organizācija, kas dibināta 2012. gadā ar mērķi popularizēt angļu valodas zināšanu nozīmi un pulcēt bērnus no dažādām valstīm.

Hippo “English Without Borders” olimpiāde ir starptautiska olimpiāde, kas veicina angļu valodu, izaicina studentus visā pasaulē konkurēt angļu valodas zināšanās un uzlabo skolotāju sadarbību. Olimpiāde veicina kopīgas identitātes un integrācijas izjūtas attīstību, kalpo par paraugu jauniešiem, kuri dzīvo kopā kā viena kopiena. Galvenais mērķis ir radīt un uzturēt draudzīgas attiecības, starptautisko sapratni un sportiskās konkurences garu starp jauniešiem, kurus interesē angļu valoda no visas pasaules.

Olimpiādi vada GLOBAL HIPPO darbinieki, kuriem ir pieredze valodu olimpiāžu organizēšanā un vadīšanā.

Lai veicas!

Superziķeris 2019 2.kārta

Konkursa "Superziķeris 2020" mērķis ir popularizēt bērnu un jauniešu tehnisko jaunradi. Piedāvāt izglītojamiem netradicionālu un kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju savas personības izzināšanai, palīdzot atklāt savas spējas un talantus, kā arī veicinot veselīgu konkurenci. Konkursa norises vieta un organizatori ir Valmieras Jaunatnes centrs "Vinda".

Konkursa pirmā kārta –notika 11.februārī plkst. No Valmieras sākumskolas piedalījās 7 skolēni, no kuriem uz 2.kārtu 16.martā tikuši:

 • Mārtiņš Ruska 4.b klase,

 • Ričards Paltiņš 4.c klase,

 • Nils Pētersons 4.d klase.

Skolotāja ZINTA LIEPIŅA

Veiksmi nākošajā kārtā!


Par COVID-19 infekcijas izplatīšanās novēršanu izglītības iestādēs

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) jau informēja (SPKC 2020. gada 3. februāra vēstule nr. Nr. 1-8.2/269), ka 2020. gada 30. janvārī PVO ģenerāldirektors paziņoja, ka jaunā koronavīrusa izraisītās infekcijas (COVID-19) uzliesmojums ir starptautiskas nozīmes sabiedrības veselības apdraudējums, kā arī informēja par pasākumiem infekcijas izplatīšanās novēršanai izglītības iestādēs.

Attīstoties epidemioloģiskajai situācijai pasaulē, ir noteiktas jaunas COVID-19 skartās teritorijas, tāpēc SPKC aicina pievērst uzmanība bērniem, kuri atgriežas ne tikai no Ķīnas, bet arī no citiem reģioniem. SPKC tīmekļa vietnē regulāri tiek atjaunota informācija par COVID-19 infekcijas skartajām teritorijām (www.spkc.gov.lv).

Ievērojot, ka izglītības iestādes varētu apmeklēt bērni, kuri ieradušies vai ieradīsies no par COVID-19 infekcijas skartajām teritorijām, un ņemot vērā paaugstinātu infekcijas izplatīšanās risku bērnu kolektīvos, veselības nozares profesionāļi REKOMENDĒ, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā ir bijis ceļojumā Itālijā, Japānā, Singapūrā, Dienvidkorejā, Irānā, Ķīnā:

 • bērnam neapmeklēt izglītības iestādi,

 • vecākiem:

  • sazināties ar ģimenes ārstu,

  • sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma,

 • ja minētajā laika periodā akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana):

  • bērnam nav parādījušies, viņam var atļaut apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu,

  • bērnam ir parādījušies, nekavējoties zvanīt 113 un informēt ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu uz skarto teritoriju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) aicina izglītības iestāžu vadītājus informēt vecākus par minētajām rekomendācijām. Ja rodas jautājumi, lūdzam sazināties ar SPKC speciālistiem (tālr.: 67387661).

Lūdzam sekot aktuālai informācijai un ieteikumiem iedzīvotājiem un profesionāļiem saistībā ar jaunā koronavīrusa COVID-19 infekcijas uzliesmojumu SPKC tīmekļvietnes sadaļā “Aktualitātes” (www.spkc.gov.lv).

Koru nometne valmieras sākumskolā

2020.gada vasarā Rīgā notiks 12.skolēnu Dziesmu un Deju svētki. Arī Valmieras sākumskolas meiteņu un zēnu koru dalībnieki nopietni gatavojas šiem svētkiem. Jau pagājušajā mācību gadā abi kori ar labiem rezultātiem piedalījās atlases skatēs, iegūstot 1.pakāpes diplomus. Skolā jau 8 gadus izveidojusies tradīcija organizēt koru nometnes, lai labāk apgūtu svētku repertuāru. Arī šogad,21.un 22.februārī ,skolā pulcējās ap 300 bērniem no 9 koriem.Mūsu dziedātājiem piepulcējās koristi no Valmieras Viestura vidusskolas, Pārgaujas sākumskolas, Pārgaujas Valsts ģimnāzijas, Kocēnu pamatskolas un Rūjienas vidusskolas.Nometnes laikā nopietnā darbā bērni apguva Dziesmu svētku repertuāru. Vakarā notika radošas aktivitātes-sacensības dziedātāju starpā.

Nometnes noslēgumā izskanēja koncerts "Ceļā uz Dziesmu svētkiem", kurā plašākai publikai tika izdziedātas Dziesmu svētku dziesmas. Šī nometne bija kā neliels ģenerālmēģinājums gaidāmajiem Dziesmu svētkiem, kuros visiem dziedātājiem ir liela vēlme piedalīties!

Informāciju sagatavoja Larisa Stivriņa un Inese Kuple

Skatuves runas konkurss

Lepojamies ar saviem skolēniem, kuri pārstāvēja Valmieras sākumskolas godu Valmieras pilsētas un novadu izglītības iestāžu skolēnu skatuves runas konkursā 21.februārī Kocēnu kultūras namā:

 • Jēkabs Galzons – II pakāpe (37punkti) sk. Helga Mezīte

 • Elīna Ābele - II pakāpe (36,9 punkti) sk. Helga Mezīte

 • Elza Marija Mača - II pakāpe (34,9 punkti) sk. Aiga Vimba

 • Kurts Razgals – Augstākā pakāpe (46,57 punkti) sk.Baiba Siliņa

 • Jēkabs Bauskis - Augstākā pakāpe (46,7 punkti) sk.Kristīne Švalbe

 • Demija Šakurova – I pakāpe (42 punkti) sk. Zinta Liepiņa

 • Matīss Jurka – I pakāpe (42,2 punkti) sk. Zinta Liepiņa

 • Beatrise Silanža – II pakāpe (38 punkti) sk. Sanita Tauriņa

Sveicam mūsu skolas laureātus Kurtu Razgali un Jēkabu Bauski, kuri tika izvirzīti uz skatuves runas konkursu Vidzemē , iegūstot AUGSTĀKĀS pakāpes:

 • Kurts Razgals – Augstākā pakāpe (45 punkti) sk.Baiba Siliņa

 • Jēkabs Bauskis - Augstākā pakāpe (45 punkti) sk.Kristīne Švalbe

Informāciju sagatavoja Diāna Rudzīte


Vidzemes inovāciju nedēļa

Jau otro reizi Vidzemē tika organizēta Vidzemes Inovācijas nedēļa. Tās ietvaros 26.02. 6.b klase un 27.02. 5.d klase viesojās Valmieras Tehnikumā.

Lielu paldies sakām Sabīnei Muceniecei, kura iepazīstināja ar šobrīd pieprasītākajām profesijām darba tirgū. Bija iespēja pavērot no malas jauniešu ikdienu.

Paviesojāmies Mehatronikas, IT, kā arī jaunuzceltajā multifunkcionālajā metālapstrādes laboratorijā. Slēdzām elektriskās ķēdes, darbojāmies ar pultīm, vadot Make Block un VEX robotus.

Varbūt kāds nākotnē izvēlēsies kļūt par programmēšanas tehniķi, loģistikas darbinieku, pārtikas produktu ražošanas tehniķi vai mehatronikas sistēmas tehniķi, bet varbūt viesmīli vai pavāru, vai grāmatvedi.

Kāds ir tavs ceļš uz profesiju? Ir vērts padomāt.

Informāciju sagatavoja Zeltīte Lūse un LolitaTrauliņa