Decembris

Autors: Agrita Gruzdiņa, konkursa Teci, teci, valodiņa Valmieras pusfināla koordinatore

Datums: 29.12.2021

Izdevums: Liesma

Rubrika: Kultūra

Ziemassvētki Valmieras sākumskolā

Mīļš paldies visiem, visiem par ieguldīto darbiņu, atbalstu un mīlestības situmu - KOPĀ DAROT, varam visu!

Lai Ziemassvētku gars atnes Tev mieru. Lai Ziemassvētku prieks dod Tev cerību un Ziemassvētku siltums rada Tev mīlestību. Priecīgus svētkus!

Ziemas numurs_2021 (1).pdf

Konkurss “Rakstītprieks”

Decembra pirmajā pusē 4. – 6. klašu skolēni mērojās spēkiem konkursā “Rakstītprieks”. Uzdevums šai konkursā pavisam vienkāršs – glīti un pareizi norakstīt tekstu, prast to izkārtot uz lapas. Skolēni rakstīja tekstus par Mārtiņiem, Ziemassvētkiem un Teņa dienu, tādējādi gan vairāk uzzinot par latviešu gadskārtu svētkiem un svinamajām dienām, gan arī sastopoties ar dažādiem interesantiem vārdiem, kas raksturo šos svētkus.

Liels prieks par to, ka, neskatoties uz mūsdienu izteikto digitalizāciju, ir bērni, par kuru rokrakstu un pareizrakstību var lepoties.

Sveicam laureātus: Elizabeti Vucinu, Elzu Mariju Maču, Katrīnu Kalniņu, Elzu Balodi, Elzu Blumbergu, Esteri Vesmani, Annu Baibu Geidāni, Loretu Stieģeli, Krišjāni Vekteru, Matildi Brālēnu, Agnetu Lāci, Keriju Katrīnu Grāvelsiņu, Rotu Zandbergu, Loretu Patrīciju Lišmani, Elīnu Kārkliņu, Denīzi Salnīti.

Latviešu val. skolotāja Sanita Tauriņa

Lepojamies

VENTSPILS IT IZAICINĀJUMA fināla rezultāti

Desmitais decembris bija ilgi gaidīta diena, jo tika izziņoti fināla rezultāti Ventspils IT izaicinājuma konkursā. Ar lielu prieku paziņojam, ka Valmieras sākumskola Ventspils It izaicinājuma konkursā ir bijusi aktīvākā skola A komandu konkurencē un pieteikusi 13 komandu darbus!

Vistālāk no visām pieteiktām komandām tika komanda no 3.c klases -Datorpīrāgi (Rolands Romanovskis, Beatrise Šakale, Elīza Petruseviča), kuri izcīnīja iespēju piedalīties finālā un godam pārstāvēja mūsu skolu.

Konkursa fināls bija izaicinošs, spraigs un arī nogurdinošs – no plkst. 10:30 līdz pat 15:15 mazie censoņi cīnījās ar konkursa uzdevumiem. Finālā bija jāveic 3 uzdevumi– pirmais bija tests Kahoot platformā par datoriku, drošību un ar atjautību saistītiem jautājumiem, bet testa rezultāti neietekmēja fināla punktu skaitu. Praktiski bija jāpilda divi darbi un lai gan laika rezerve bija liela, darbu paveikt nebija nemaz tik vienkārši, kā liktos.

Tas nekas, ka neiekļuvām labāko trijniekā, lepojamies, ka tikām finālā, guvām lielisku pieredzi, ieguvām jaunas zināšanas, jo konkursam cītīgi gatavojāmies.

Milzīgs paldies vecākiem par atbalstu, audzinātājai Gunitai Martinsonei par sapratni un iedrošinājumu!

Fotogrāfijā mūsu komanda Datorpīrāgi un viņu izveidotais pusfināla darbs.

Datorikas skolotājas B.Balode, L.Vanaga


Konkurss Kāds izskatās valmieriņš?

Novembra noslēgumā Valmieras novada pašvaldība izsludināja zīmējumu konkursu “Kāds izskatās valmieriņš”. Mērķis bija iegūt skici, kura pārtaps par īstu rotaļlietu. Tas vēl nav viss, šī rotaļlieta tiks dāvināta katram jaundzimušajam Valmieras novadā. Vai nav mīļi?!

Izlēmām, ka piedalīties ir mūsu pienākums un sākām skicēt. Konkursā iesaistījām visus 3.klašu skolēnus. Zīmējums tapa programmā MS Paint. Nebija jau viegli, izdomāt kaut ko jaunu, kaut ko neredzētu. Teicām skolēniem, lai paši iedomājas kā tas būtu, ja tev būtu vai jau ir mazs brālītis vai māsiņa, ko tu viņam liktu blakus gultiņā, lai būtu saldāks miegs?! Konkursam tika nodoti tie darbi, kuri visprecīzāk ievēroja nosacījumus. Tad nu skatāmies, ko tad viņi liktu mazam brālītim vai māsiņai blakus gultiņā!

Datorikas skolotājas Linda un Baiba

Loģiskās un algoritmiskās domāšanas izaicinājums Bebr@s

Par spīti attālinātajām mācībām loģiskās un algoritmiskās domāšanas izaicinājums Bebr@s ir guvis neticami lielu atsaucību un šogad konkursā piedalījušies jau 17 275 skolēni no visas Latvijas.

Valmieras sākumskola turpina tradīcijas un piekto, sesto klašu skolēni datorikas stundu laikā piedalījās konkursā.

Nemainīgs bija konkursa formāts - katrs skolēns sāka ar jau piešķirtiem punktiem, kuri saglabājās un summējās, ja uzdevumi bija izpildīt pareizi un punkti tika noņemti, ja uzdevums izpildīts nepareizi. Šogad nākošajā Bebra kārtā varēja tikt, ja tika iegūts vismaz 61 punkts.

Priecājamies par mūsu skolas labāko desmitnieku, it īpaši par skolēniem, kas tajā iekļuvuši otro gadu pēc kārtas:

Edvards Šteindāls (5.a klase) – 54 punkti

Rodrigo Andrejevs (6.a klase) – 47 punkti

Keita Balode (6.a klase) – 43 punkti

Ginters Dambis (6.a klase) – 43 punkti

Valters Eglītis (6.c klase) – 43 punkti

Roberts Kvēps (6.d klase) – 43 punkti

Liene Malceniece (6.d klase) – 43 punkti

Mareks Dukurs (6.a klase) – 42 punkti

Beatrise Garā (6.c klase) – 42 punkti

Ričards Ozols (6.c klase) – 40 punkti

Informāciju sagatavoja datorikas/informātikas skolotājas B. Balode, L. Vanaga

Novembra aktivitātes karjeras izglītībā

No 15.-30. novembrim 1.-6.klašu skolēni varēja piedalīties izaicinājumā “Izstaigā Latviju Valmierā” un uztaisi “selfijus” pie 3 uzņēmumiem, kurus pa ceļam redzi.

Paldies par piedalīšanos un diplomus kā arī auduma maisiņu ar skolas logo saņēma:

Henrijs Buls 1.a

Elīza Reinika 1.b

Nika Gorobeca 2.c

Aivija Ciguze 3.d

Savukārt, 4.-6. klašu skolēniem bija iespēja sevi izaicināt viktorīnā “Valmieras novada prātlauzis”

Prātlauzim bija sagatavoti dažādi grūtības pakāpes jautājumi par jauno Valmieras novadu,piemēram, kuras pilsētas ir jaunajā Valmieras novadā? No kā tiek gatavoti trauki uzņēmumā Vaidavas keramika? Vai atpazīsti pēc balss novada personības? Vai zināji, ka Valmieras novads ir bagāts ar ēdieniem, kuru nosaukumā ir vietvārdi? Kuri ēdieni tie ir? u.c. vieglāki un grūtāki jautājumi par novada vietu un uzņēmumu atpazīšanu.

Valmieras sākumskolas Prātlauži ir:

Elza Blumberga 4.a

Elza Marija Mača 4.b

Madara Miroviča 4.c

Kristiāns Līcītis 5.b

Jēkabs Bauskis 5.c

Alise Naļivaika 5.d

Kate Klauža 5.d

Justīne Līva Zaula 5.d

Marta Čukure 6.a

Elza Elīza Pružinska 6.b

Ieva Adelīna Kuzņica 6.b

Elīna Kārkliņa 6.d

Paldies Valmieras sākumskolas direktoram par mazo pārsteiguma balviņu sarūpēšanu skolēniem.

Informāciju sagatavoja: Valmieras sākumskolas PKK Jana Štrāle

Ventspils IT izaicinājums

Ir noslēgusies pirmā kārta starptautiskajam konkursam Ventspils IT izaicinājums. Datorikas stundās trešās klases veidoja savas komandas trīs skolēnu sastāvā un pildīja konkursa uzdevumu - veidoja secīgu un loģisku algoritma vizuālu atveidojumu, kurā attēlota kāda no droša datora lietošanas tēmām. Konkursa darbi bija gan par drošu paroļu veidošanu, gan praktiskiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt internetā, saņemot aizskarošu ziņu, gan kā pareizi sēdēt pie datora. Konkursam tika izvirzīti labākie darbi un ar lielu prieku paziņojam, ka no mūsu skolas trešo klašu grupas komanda Datorpīrāgi (Rolands Romanovskis, Beatrise Šakale, Elīza Petruseviča) no 3.c klases ir iekļuvuši konkursa desmit labāko finālistu vidū. Īstā cīņa tagad tikai sāksies, jo finālā gaida vēl nezināmi uzdevumi un izaicinājumi. Mēs gatavosimies, bet jūs turiet īkšķus, lai mums veicas!

Datorikas skolotājas