Decembris 2019

sKOLAS AVĪZE "sTARPBRĪDIS"

“Ziemassvētku atklātnīte 2019”

Ziemassvētku nr.2.pdf
Bildites.mp4

Decembra pirmās nedēļas laikā, skolēni no 1. līdz 3. klasei tika iesaistīti konkursā “Ziemassvētku atklātnīte 2019”, kuru rīkoja Datorikas skolotājas Baiba Balode, Linda Vanaga un Helga Mezīte.

Uzdevums bija programmā Paint izveidot savu Ziemassvētku redzējumu. Bērni izpaudās ļoti radoši, tika zīmētas daudzas eglītes, salatēti, ģimenes ainas, zvēri, piparkūkas, pat ziemassvētku vēlēšanās. Darbiņi bija ļoti sirsnīgi un tāpēc no katras klases tika izraudzīti radošākie un centīgākie darbiņi. No sirds APSVEICAM!

Ziemassvētku noskaņas Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā

20.decembrī no Valmieras sākumskolas kopīgi pēc Ziemassvētku noskaņas uz Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu devās skolas bērni, skolotāji, vecāki, vecvecāki, draugi - visi, kuri uz mirkli vēlējās sajust siltumu sirdī īpašajā Dieva namā un skanīgajos bērnu un skolotāju priekšnesumos.

Mācītājs Edijs Kalekaurs ikvienu aicināja apzināties patieso Ziemassvētku nozīmi un vienmēr savā sirdī paturēt Jēzus Kristus piedzimšanas dienu.

Arī Valmieras sākumskolas skolotājas caur skanīgajām dziesmām „Svētvakars nāk” un „Skatos es” ieskandināja īpašo svētku nozīmi.

Prieks bija iejusties skolas logopēdes Ilonas Tropas un 4.a klases skolēnu Matīsa Jurkas, Martas Čukures un Agnetas Lāces teatrālajā piedzīvojumā, kas tika veidots pēc Noras Ikstenas stāsta „Rūķu ciems”. Ikviens klātesošais caur šo stāstu varēja pārliecināties, ka dzīvē labais vienmēr uzvar. Pat Ledus karaliene, sajūtot maigo gaismu no īpašās grāmatas, atmaiga, lai Rūķu ciemā atkal valdītu miers.

Sirsnīgs paldies mūsu skolas māksliniekiem, kuri ne tikai dziedāja, bet arī iepriecināja klātesošos, spēlējot mūzikas instrumentus. Koncerta apmeklētāji priecājās par skolas koriem, kurus vada skolotājas Inese Kuple un Larisa Stivriņa. Paldies solistēm Laurai Arājumai un Agnetai Lācei. Agneta koncerta apmeklētājus iepriecināja arī ar kokles spēli. Paldies Haraldam Teterim par burvīgo eifonija spēli un Norai Einbergai par skanīgajām flautas skaņām. Paldies arī īpašajam muzikālajam sveicienam no 4.a klases.

Sirsnīgs paldies arī koncertmeistaram Mārtiņam Roziņam, stāsta „Rūķu ciems” teatrālā uzveduma skolotājai Ilonai Tropai un svētku koncerta režisorēm – mūzikas skolotājām Inesei Kuplei un Larisai Stivriņai.

Informāciju sagatavoja skolotāja Kristīne Švalbe

Dambretes "Ziemassvētku turnīrs"

Valmieras sākumskolā norisinājās dambretes "Ziemassvētku turnīrs" 2.-3. klašu grupā un 4.-6. klašu grupā. Tiesneša un padomdevēja lomā iejutās interešu izglītības programmas “Dambrete un šahs” skolotājs Māris Priedītis.

2.-3. klašu grupā:

 • 1.vieta Kārlis Auziņš 2.b klase

 • 2.vieta Samanta Felzenberga 2.a klase

 • 3.vieta Zintis Dzvinko 2.b klase

4.-6. klašu grupā:

 • 1.vieta Sarmīte Jēkabsone 5.b klase

 • 2.vieta Matīss Rasa 4.c klase

 • 3.vieta Ričards Ozols 4.c klase

Ziemassvētku tirdziņš

Tuvojoties gada sirsnīgākajiem svētkiem, Valmieras sākumskolā jau 9. gadu tika organizēts Ziemassvētku tirdziņš “Ražots Latvijā”. Skolā tirdziņa organizēšana ir izveidojusies kā viena no svarīgākajām svētku gaidīšanas tradīcijām.

Šogad tirdziņā rosījās apmēram ap 130 mazāku un lielāku tirgotāju, kuri pārbaudīja savas spējas uzņēmējdarbībā, tajā skaitā arī izglītības programmas: “Pirmie soļi uzņēmējdarbībā”, izveidotās SMU komandas ar saviem ražotajiem produktiem. Jaunie uzņēmēji šogad bija sarūpējuši daudzveidīgu piedāvājumu — rotaslietas, sveces, apsveikumu kartītes, tamborējumus, adījumus, spēles, sapņu ķērājus, uzlīmes, dāvanu maisiņus, smaržīgas vannas bumbas un ziepes, foto turētājus, magnētiņus un daudz dažādus Ziemassvētku dekorus.

Liels prieks, ka mazie uzņēmēji bija padomājuši par preces noformējumu, savas vietas iekārtojumu, reklāmu kā arī cenu zīmēm.

Ziemassvētku tirdziņa apmeklētāji bija gan bērni, gan vecāki, vecvecāki, skolotāji, skolēni no Valmieras Valsts ģimnāzijas. Kā atzīst pieaugušie tirdziņa apmeklētāji, tā ir iespēja iegādāties jaukas, mīļas un bērnu rokām darinātas Ziemassvētku dāvanas. Arī bērniem ir iespēja realizēt savu ražoto preci un pielietot savas stundās gūtās zināšanas, praktiskajā darbā. Vēl lielāks gandarījums ir savu saražoto produkciju pārdot un iepriecināt ar to citus. Bērni lielākoties savus darinājumus radījuši kopā ar vecākiem vai vecvecākiem.

Ir svarīgi sagatavot bērnus dzīvei mūsdienu apstākļos, saistot teorētiskās zināšanas ar praktisko pieredzi, lai nākotnē veicinātu inovatīvas uzņēmējdarbības attīstību.

Paldies vecākiem un klašu audzinātājiem par atbalstu un skolēnu motivēšanu!

Informāciju sagatavoja:

Valmieras sākumskolas pedagogs, karjeras konsultants

Jana Štrāle

Dzīvē supervaroņu nav! Drošība sākas ar Tevi!

Valmieras sākumskolas 5.d klase piedalījās video konkursā ‘’Dzīvē supervaroņu nav! Drošība sākas ar Tevi!’’. Uzdevums bija izveidot līdz divām minūtēm ilgu video, kas mudinātu pusaudžus ievērot traumatisma profilakses pasākumus un izmantot atbilstošu aizsargekipējumu. Konkursā ieguvām atzinību par paveikto darbu.

VID-20191201-WA0011.mp4

Skolēnu sagatavotais video

Atzinības raksts Video konkursam.pdf

Atzinības raksts

Vispasaules programmēšanas nedēļas aktivitāte-

Hour of code

Vispasaules programmēšanas nedēļas ietvaros 2.-6. klašu skolēni informātikas un datorikas stundās no 9.-13. decembrim pildīja dažādus vizuālās programmēšanas uzdevumus- programmēja TurtleDiary programmā, kur spēlētājam jākombinē komandu bloki, lai dotu precīzu informāciju datoram, kā izpildīt uzdevumu. Lielāko klašu skolēni programmēja spēles ar tādiem pazīstamiem tēliem kā Grinčs un Elza, kā arī piedalījās LearnIt izaicinājumā veidot animāciju Scratch programmā.

Informāciju sagatavoja Baiba Balode

Ziemassvētku džemperu diena

2019. gada 12. decembris Valmieras sākumskolā bija Ziemassvētku džemperu diena. Aicinājām ikvienu lielo un mazo, kā arī skolotājus un skolas darbiniekus izvilkt no saviem skapjiem interesantus, radošus, atraktīvus, smieklīgus džemperus Ziemassvētku noskaņās, kuri gaida savu uznācienu.

Atsaucība bija liela. Šķiet, visiem kopā izdevās uzburt svētku sajūtu un iepriecināt vienam otru un pašiem sevi.

Bebr[a]s konkurss

Ik novembri teju 3 miljoni skolēnu no 56 valstīm piedalās īpašā izaicinājumā - Bebr[a]s konkursā. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus. Latvijas konkursā šogad sacentās 19 550 skolēni. Arī šogad Valmieras sākumskolas 5.-6. klašu skolēni piedalījās Bebr[a]s konkursā un pārbaudīja savas zināšanas un prasmes dažādajos uzdevumos. Šogad maksimālais iegūstamo punktu skaits bija 120 punkti. Vislabākos rezultātus mūsu skolā sasniedza:

 • Beatrise Silanža (6.d klase)- 86 punkti

 • Simona Kuplā (5.c klase) – 78 punkti

 • Antra Lūse (5.a klase) – 74 punkti

 • Rodrigo Rauls Brugemanis (5.b klase) – 64 punkti

 • Marta Luīze Kļaviņa (6.d klase) – 64 punkti

 • Eva Viļumsone (6.d klase) – 63 punkti

Paldies visiem, kas piedalījās konkursā!

Izstāde “Šaursliežu dzelzceļš Smiltene- Ainaži”

Valmieras sākumskolas bibliotēkas telpās bija iespēja iepazīties ar izstādi par šaursliežu dzelzceļu.

Vēstures stundās un klases stundās bija iespēja redzēt un dzirdēt stāstījumu par dzelzceļa stigu, kas atradās netālu no skolas. Par šo vilcienu saglabājusies vēsturiska liecība – dzelzs tilts, ko tautā dēvē par “dzelzīti”. Stāstījuma laikā skolēni uzzināja par dzelzceļnieku profesijām. Noslēguma visi kopā noskatījāmies filmiņu par šaursliežu dzelzceļu Gulbene- Alūksne.

Vēstures skolotāja Ineta Amoliņa