maijs

Valsts prezidenta Egila Levita sveiciens skolēniem, studentiem, mācībspēkiem un vecākiem

1.a klases vasaras brīvlaiks var sākties!

Aizvadīts pirmais 1.a klases mācību gads skoliņā. Tas bijis raibs kā dzeņa vēders. Skaņas, burti, teikumi, grāmatas, vide, cipari, dažādas matemātiskas kombinācijas un algoritmi, angļu valoda, kompetences, sadarbība, piedalīšanās dažādos skolas un ārpusskolas rīkotajos konkursos un viktorīnās, attālinātās mācības, sasniedzamais rezultāts….Bija nepieciešama pacietība un neatlaidība, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu mērķi! Ikviens ir ieguldījis lielu darbiņu savai izaugsmei! Saņemtas pirmās liecības, kurās ir skolas direktora rīkojums: pārcelt 2.klasē!

Pēdējā mācību nedēļā skolēni pētīja vidi ap sevi, piedalījās URDA vadītajā tiešsaistes video nodarbībā” Atkritumi, to šķirošana”, dejoja attālināti kopā ar Cūkmenu, noskatījās izglītojošu animācijas filmu” Meža sargi” . Skolēni izvērtēja redzēto, dzirdēto un sajusto, apkopojot to katrs savā izveidotajā darba lapā. Tajās varēja lasīt daudz pozitīvu vērojumu: prieks par tīro Latvijas gaisu, par to, ka apkārt viss zaļo un zied, dzirdamas aizraujošas putnu balsis, atkritumus pilsētā cilvēki izmet atkritumu tvertnēs un cenšas šķirot tos, prieks par paša sakārtoto istabu un draudzīgām, savstarpējām attiecībām starp sev tuviem cilvēkiem. Protams, netrūka arī ierosinājumi pašiem un līdzcilvēkiem: šķirot un, ja iespējams, radoši izmantot otrreizējai lietošanai sadzīves atkritumus, mest tos tam piemērotās vietās, nepiesārņot dabu, nodot makulatūru, atteikties no vienreizējo plastmasas trauku izmantošanas un sakārtot katram savu māju un pagalmu.

Mācību gada noslēgumā uzzinājām par klasesbiedrenes Rūtas iegūto 2.vietu starptautiskajā jauno pianistu konkursā Lietuvā. Lepojamies!

Saulainu, zinātkāru, drošu un izzinošiem pārsteigumiem bagātu vasaru! Uz tikšanos 2.klasē 1.septembrī!

Skolotāja Sandra Karnīte

Mūs šķir 1300 km vai viens klikšķis datorā

Šonedēļ satikās 3.d skolēni ar skolēniem no trim dažādām pilsētām Slovākijā. Kā varējām sarunāties? Angļu valodā! Liels bija bērnu prieks un gandarījums, kad saprata, ka tas tiešām strādā, ka valoda nav tikai grāmatās, bet tā ir dzīva un ļauj mums iepazīties ar bērniem citā valstī. Mēs runājāmies, dziedājām dziesmas, dejojām, apspriedām hokeju. Jo slovāku bērni arī fano par hokeju. Cerams, ka vēl tiksimies. :)

Angļu valodas skolotāja

Jaroslava Hreškova-Sirmais

Pavasara STARPBRĪDIS 2020__ 2021.pdf
Paliec sveika Valmieras sākumskola.pdf

Īpašs sveiciens skolai no Artūra Irbena

Pirmo reizi šogad Datorikas pulciņā tika strādāts ar Tinker Cad. Tā ir bezmaksas 3D modelēšanas programma, kas apvieno gan matemātikas, gan mākslas un datorprasmju apguvi, kā arī palīdz skolēniem attīstīt intereses konkrētās jomās, kā, piemēram, datorgrafikā, arhitektūrā un 3D dizaina veidošanā. Skolēni, izmantojot šo rīku, spēj trenēt vizuālo atmiņu un spēj apgūt mērījumu veikšanu, precizitāti, veidot savus 3D projektus.

Un šoreiz ir tapis ļoti īpašs 3D projekts, ko izveidojis Datorikas pulciņa skolēns Artūrs Irbens no 6.b klases. Sākotnēji skolotāja uzdeva veikt pēdējo uzdevumu pēc izvēles. Un liels bija pārsteigums, kad apskatīju šī skolēna darbu. Tā bija mūsu skola. Tajā ir ieguldīts ļoti liels un sarežģīts darbs, tas nav vienkārši zīmējums, tas ir reāls 3D darbs.

Spied uz attēla un noskaties Artūra projektu!

Skolotāja Linda VanagaSkola ir vieta, ko skolēns var saukt par otrajām mājām. Mācību gads ir noslēdzies, tas ir bijis pavisam citādāks kā citi. Bet visiem kopā mums tas ir izdevies!

Arī logopēdijas nodarbības bija neierastākas kā parasti. Viens no pēdējiem uzdevumiem, skolēniem no 4. – 6. klasei bija izdomāt par savu skolu dzejoli vai pasaku. Kā mums veicās? Lūk, ir daži skolēnu dzejoļi par skolu! Tos lasot, var izprast, kā skolēni jūtas, ko domā. Bet galvenais – viņi visi mīl savu VALMIERAS SĀKUMSKOLU!

Logopēde Gunita Eksto

Olimpiskā diena 2021

· Šogad, līdzīgi kā iepriekšējā gadā – Latvijas Olimpiskā Komiteja piedāvāja dažādas aktivitātes viena mēneša garumā! ( no 23.aprīļa līdz 21.maijam) .

· Šogad , Latvijas Olimpiskai Komitejai (LOK) – 99.dzimšanas diena!

· Šogad Olimpiskā mēneša sauklis – “Mēs esam #sportiņā!

· Šogad un turpmāk Olimpiskā mēneša aktivitātes notiks pavasarī!

· Šogad turpinājām skolas tradīciju un bijām to 148 000 dalībnieku skaitā, kas vingroja Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu!

· Šogad Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksu aicināja vingrot un demonstrēja Liepājas trenere Monta Lībeka un Rīgas treneris, kā arī tavaklase.lv Sporta stundu vadītājs Dinārs Zāģers.

· Šogad – mazie – mūsu skolā 1.-3.klašu skolēni vingrojumus veica ar mīļmantiņu, lielie – 4.-6.klases – vingroja kā ierasts, bez priekšmeta.

· Šogad vingrošanai tika izvēlēta patriotiska Bermudu Divstūra dziesma “Sarkablatsarkanais”.

· Šogad organizatori iesaka veikt aktivitātes svaigā gaisā un darboties 11 Olimpisko Pārgājienu takās pa visu Latviju. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko maršrutu! Ielādē telefonā LVM GEO aplikāciju un sāc darboties! Pamācību atradīsi LOK mājaslapā, kā arī https://www.lvm.lv/sabiedribai/atputa/olimpiskie-pargajieni

· Šogad ejot kādu no Olimpisko Pārgājienu takām ir jāveic dažādi uzdevumi gan – vingrojumu, gan ar mežu audzēšanu, aizsargāšanu saistīti uzdevumi, piem. kā noteikt koka vecumu, augstumu utt. Dažus no šiem vingrojumiem mēs izvingrojām arī Valmieras sākumskolas Olimpiskajā dienā 2021 – 21 .maijā.

· Šogad skolā nolēmām, ka pasākums pirmo reizi notiks tiešsaistē. Tas mums visiem – gan skolēniem, gan vecākiem, gan skolas darbiniekiem ir, bija un būs izaicinājums. Paldies par sapratni!

· Šogad pirmo reizi aicinājām skolas darbiniekus filmēties klipiņā gan skolas tuvumā, gan savos māju pagalmos. Kā tas notika? Skaties šeit! Te katram skolas darbiniekam būtu, ko pastāstīt, jo gāja jautri! Paldies par atsaucību! Mūsu skolas darbinieki ir ļoti sportiski, radoši un droši var teikt “Mēs esam sportiņā!”

· Šogad skolas administrācija pirmo reizi nodeva stafeti Olimpiskās lāpas skrējienā un uzmundrināja mūs , kopā ar Olimpiešiem – Baibu Bendiku un Arni Rumbenieku ar motivējošiem vārdiem! Mēs turēsim īkšķus par viņu turpmākajiem panākumiem un čakli skolosim mūsu nākamos talantus! Jā, jā tieši Tevi !

· Šogad pirmo reizi veselu nedēļu skolas teritorijas apkārtnē mēs ierīkojām Valmieras sākumskolas Olimpisko taku ar vingrojumiem , ar uzdevumiem, ar dziesmu. Nāc ciemos, apskati skaisto skolas apkārtni, aktīvi darbojies un piefiksē to savā telefona foto galerijā. Iesūti to mūsu skolas Padlet sienā. Lūk saite uz to! (spied virsu + zīmītei un darbojies) https://padlet.com/signejanelsina/i71ujdyuccll7kbf

· Šogad aktīvākos dalībniekus, kas padalīsies (līdz ceturtdienas plkst. 12.00) ar savām fotogrāfijām, video skolas Padlet sienā apbalvosim ar piemiņas balviņām – suvenīriem. Lai izdodas!

Sk. Ilze un sk. Signe


“Pirms un pēc”

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību izsludināja komiksu konkursu bērniem “Pirms un Pēc…”.

Konkursa mērķis bija veidot priekšstatu par grafisko zīmējumu, ilustrāciju, komisku daudzveidību Latvijā un pasaulē. Tāpat attīstīt bērnu un jauniešu fantāziju un radošumu, iesaistot viņus ikdienas dzīves notikumu vērošanā un attēlošanā.

Šajā konkursā piedalījās arī mūsu skolas 14 bērni no 4.klasēm. Bērnu komiksi atspoguļoja gan aktuālo pandēmijas problēmu, gan dažādas dzīves situācijas, norises dabā, kā arī fantāziju raisošus sižetus no multfilmām.

Paldies bērniem par radošajiem darbiem. Īpaši lepojamies ar 4.c klases skolēnu Ralfu Skujiņu, kurš saņēma sponsoru speciālbalvu.

Novēlu visiem bērniem skaistu, krāsainu un piedzīvojumiem bagātu vasaru!

Skolotāja Kristīne Švalbe

Tik daudz no visa…

3.c klase 2.mācību semestrī ir piedalījusies dažādās aktivitātēs.

Janvārī, kamēr vēl skolas darbi nebija sākušies, bērni piedalījās JAL Latvija rīkotajā konkursā “Mana biznesa vārdnīciņa”. Katrs individuāli ar vecāku un vecvecāku iesaistīšanos, veidoja savu vārdnīciņu, skaidrojot sarežģītos biznesa terminus. Jāatzīst, ka šis darbs prasa lielu pacietību un precizitāti. Vislabākie darbi tika nosūtīti uz Latvijas Banku konkursam. Tie bija Eduarda Vēvera, Riharda Kezika, Elizabetes, Vucinas, Renarda, Videmaņa, Kates Tupreines, Kristiana Krasovska darbi. Liels paldies vecākiem par atbalstu un iesaistīšanos!

No februāra līdz aprīlim trīs mēnešu garumā skolēni aktīvi darbojās projektā “Darbojies kopā ar Skudru Urdu!”. Te skolēni veica savus eksperimentus ar ūdeni, gaisu un zemi. Atkal jau milzīgs paldies skolēnu vecākiem, jo bez viņu atbalsta un padomiem te nevarēja iztikt! Eksperimenti aizrauj un māca!

Tiešsaistes klases stundai, kas notika 1.aprīlī, bērni bija sagatavojuši smieklīgas anekdotes. Jautrība un smiekli! Un tad meklējām attēlos atšķirīgo. Bija interesanti!

Atgriežoties klātienes mācībās bērni gatavoja apsveikumu un pārsteiguma dāvanu māmiņai. Tā bija vāzīte dekupāžas tehnikā. Skolēni strādāja ar lielu aizrautību. Cerams, ka māmiņām patika dāvana… Mācību gads aizvadīts aktīvi darbojoties. Prieks par skolēniem un viņu ģimenēm, kuras ir atbalstošas visiem skolas pasākumiem.

3.c klase audzinātāja Ruta Dambe

3.b klases skolēnu dalība konkursā URDA „Atklāj kopā ar Skudru Urdu”

Prieks par SIA „ZAAO”DTP URDA piedāvāto konkursu „Atklāj kopā ar Skudru Urdu”(1.-6.kl.), kurš norisinājās no š.g. februāra līdz aprīļa beigām. Skolēniem bija iespēja veikt dažādus interesantus un aizraujošus eksperimentus, kas saistīti ar dabas procesiem un parādībām. Tā kā mācību darbs notika attālināti, tad eksperimentus ŪDENS un GAISS skolēni veica individuāli, video iesūtot skolotājai. Trešo eksperimentu ZEME, kopīgi darbojāmies un veicām skolas ārvidē.

Esam ļoti, ļoti priecīgi gan par interesantajiem eksperimentiem, gan par balvu, ko ieguvām izlozē.

PALDIES 3.b klases skolēniem un vecākiem par atbalstu un ieinteresētību eksperimentu veikšanā!

Prieks darboties!

3.b klases skolēni un klases audzinātāja Aiga Vimba


Paldies Datorika.pdf

Datorikas pulciņš noslēdzies!

Skolotāja Linda Vanaga saka lielu paldies par piedalīšanos jo īpaši tādēļ, ka nevarējām strādāt pa īstam klātienē. Taču tāpat izdevās lieliski darbi. Noteikti apskati pievienoto saiti uz Padlet sienu. Tajā ir visi iesniegtie skolēnu darbi. To ir daudz un par to liels prieks. Droši balso. Tiksimies nākamgad Datorikas pulciņā!

Skolotāja Linda Vanaga

Skolas datorikas olimpiādes

Šogad aprīļa beigās tika plānota datorikas klātienes olimpiāde otro un trešo klašu grupās, bet sakarā ar nopietno situāciju valstī, atsākās attālinātās mācības un olimpiādi drosmīgi tika nolemts rīkot attālināti.

Datorikas olimpiādē savas zināšanas un prasmes varēja parādīt un pierādīt visi skolēni, jo olimpiāde norisinājās datoriku tiešsaistes stundu laikos un, protams, ar ieslēgtām kamerām, lai nodrošinātu godīgu un atklātu norisi. Olimpiādē kopumā piedalījās 68 otro un 70 trešo klašu skolēni.

Skolēni tiešsaistes stundas laikā saņēma saiti uz testu. Testā pārsvarā bija jāizvēlas pareizais atbilžu variants vai atbilde jāieraksta pašam. Olimpiādē bija uzdevumi, kas ietvēra jautājumus no 1. - 3.klasēs apgūstamiem tematiem, bet lielākais uzsvars bija uz loģikas un algoritmiskās domāšanas attīstīšanas uzdevumiem.

Rezultāti ir apkopoti un kā labākie 2. klašu grupā ir atzīti:

Maksims Ščukins 2.a, Ketija Izaja 2a, Edvards Priede 2.b, Valters Ozols 2.b, Rūdolfs Dzenis 2.b, Elēna Jēkabsone 2.c, Ričards Švalbe 2.c, Eduards Bauskis 2.d, Patriks Leoke 2.d klase, Gustavs Grāvītis 2.d.

3.klašu grupas labākie:

Zintis Dzvinko 3.b, Noa Raido Vāverītis 3.b, Kārlis Mārtiņš Auziņš 3.b, Amanda Fridrihsone 3.b, Toms Tinkuss 3.c, Eduards Vēveris 3.c, Gustavs Šteinbergs 3.c, Madara Miroviča 3.c, Kristians Krasovskis 3.c, Elīna Trinkova 3.c, Krišjānis Songailo 3.d.

Datorikas olimpiāde deva skolēniem lielisku pieredzi ceļā uz tādiem valsts mēroga loģikas konkursiem kā Bebr@s un Ķengurs.

Paldies visiem par piedalīšanos! Tas nebija viegli, bet mēs to visi kopā paveicām! Uz tikšanos nākamā gada olimpiādē!

Datorikas skolotājas

Lepojamies!

Kas tad īsti ir sapnis? Tas, ko redzam naktī, kad guļam dziļā miegā? Vai kāda iecerēta doma par to, ko gribam saņemt dāvanā, sasniegt nākotnē un īstenot savā dzīvē?

Skolēnus padomāt par saviem sapņiem aicināja Latviešu valodas aģentūra konkursā „Izstāsti man savu sapni!”. Sveicam Lieni Malcenieci ar veiksmīgu dalību šajā konkursā! Viņas stāsts par savu izvēlēto nākotnes profesiju ir iekļauts Latviešu valodas aģentūras izdotajā grāmatā „Izstāsti man savu sapni!”

Informāciju sagatavoja Sanita Tauriņa

Neparastais pavasaris ar Valmieras sākumskolas skolēnu skatienu

“…uzziedēja dzeltenās pienenes, un viss bija tik dzeltens kā Āfrikā. Bet, ja jau Āfrika, tad jābūt arī lauvai!” ezītis pasakā redzēja arī īstu lauvu un piedzīvoja daudz citu emociju, kad dabā iestājās ziedonis. Arī skolēni izdzīvoja ko līdzīgu, kad 8.maijā devās dabā, lai parastajā saskatītu ko neparastu, un atrada! Tas bija pirmais solis Neparastajā pavasarī. Nākamais solis – par neparasto uzrakstīt, lai padalītos iespaidos ar citiem. Un tad jau vēstules ceļoja, lai visas nonāktu mājās – Valmieras sākumskolā. Vēstule pēc vēstules, viens foto pēc nākamā, teikumi, vārdi, veseli teksti! Skolā bija vajadzīgs daudz laika, lai apskatītu un izzinātu katru vēstuli: glīti rakstītu ar pildspalvu, korekti noformētu datorā, mazliet draiskāk atsūtītu, ar lielu vecāku gādību tapušu…ļoti dažādas, bet ļoti sirsnīgas. Kāda arī tomēr nebija paspējusi laikā. Bet gan jau nākamreiz sūtītājs un pasts būs čaklāki, un vēstules ieradīsies laikā.

Ieskaties kaut nedaudz atradumos! Pameklē vēl! Vai parastā ikdienā spēj atrast ko neparastu? Liec lietā iztēli, meklē, atrodi un iepriecini tos, kuri tev blakus! Izdzīvo pavasari sirsnīgi!

Valmiera lepojas ar Eiropas eksāmena uzvarētājiem

Jau septīto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, ikvienam ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties tiešsaistes testā Eiropas eksāmens. Katru gadu dalībnieku skaits strauji aug – šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja jau 37 611 dalībnieki, kas ir par 20% vairāk nekā pagājušajā gadā.


Eiropas eksāmenā šogad piedalījušies dalībnieki no visas Latvijas. Aktīvākie dalībnieki nāk no Rīgas, Jelgavas, Daugavpils, Liepājas un Valmieras: Eiropas eksāmenu nokārtojuši 11 094 rīdzinieki, 2491 jelgavnieks, 2024 daugavpilieši, 814 liepājnieki un 706 valmierieši. Valmierā aktīvākie ir bijuši skolēni – 528, pieaugušo grupās - 178 dalībnieki.


Analizējot Eiropas eksāmena dalībnieku skaitu no katras Latvijas skolas, Valmieras Valsts ģimnāzija ierindojas augstajā sestajā vietā. Sveicam!


Katrā skolēnu vecuma grupā un pieaugušo jautājumu grūtības pakāpē (pamata un izaicinājuma) tiek noteikti 30 labākie (vērtē pareizo atbilžu skaitu un Eiropas eksāmena izpildes laiku), kuri piedalījās balvu izlozē. Izlozes uzvarētāji skolēnu grupās balvā saņem galda hokeju ar Latvijas hokeja izlases kapteiņa Kaspara Daugaviņa parakstu, pieaugušie – dāvanu kartes 50 eur vērtībā galda spēļu iegādei.


Valmierieši ierindojas 30 labāko skaitā šādās vecuma grupās:

1.-3. klašu grupā piedalījās 7831 skolēns. 30 labāko vidū ir Herta Zilberte no Valmieras Viestura vidusskolas.

4. - 6. klašu grupā piedalījās 7511 dalībnieki. Labāko skaitā ierindojas Līva Videmane un Agris Peļņa no Valmieras sākumskolas.


Vidusskolas grupā piedalījās 3942 dalībnieki, no tiem 50 punktus ieguvis 201 dalībnieks. Augstākos rezultātus ir sasniegusi Vendija Kalniņa no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas, Liene Mālniece un Aurēlija Aizupiete no Valmieras Valsts ģimnāzijas.


Pieaugušo grupā labāko vidū ir valmieriete Baiba Rozīte.


Ar katras grupas TOP30, kā arī Eiropas eksāmena jautājumiem, varat iepazīties šeit: https://esmaja.lv/lv/projekti/eiropas-eksamens/aktuali


Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā.

🌺🌸🌷🌺🌸🌷 Mīļi sveicam visas māmiņas!🌺🌸🌷🌺🌸🌷

II Mūzikas olimpiāde

Pagājušā 2019./2020.m.g. Valmieras sākumskolā tika organizēta I Mūzikas olimpiāde, kas notika divās kārtās. Pirmajā kārtā tika pārbaudītas teorētiskās zināšanas. Savukārt, otrajā kārtā izglītojamie rādīja savus priekšnesumus, dziedot vai spēlējot kādu mūzikas instrumentu.

Lai iedibinātā tradīcija nezustu, šogad pirmā kārta tika organizēta attālināti. Tajā brīvprātīgi piedalījās izglītojamie no visām klašu grupām. Uzdevumi bija sastādīti tā, lai izglītojamie visas atbildes varētu atrast interneta vietnēs. Jautājumos tika iekļautas tēmas par Eirovīziju, ,,Zelta mikrofons”, Lielā balva mūzikā, kā arī jautājumi par dažādiem mūzikas stiliem un žanriem. Tāpat bija jautājumi arī par Valmieras kultūras dzīvi. Liels prieks bija par izglītojamo pareizi iesniegtajām atbildēm, kas bija arī ļoti radoši noformētas.

Otrajā kārtā bija iespēja piedalīties klātienē. Tika pārbaudītas zināšanas par notīm, ritmu, mūzikas izpildītājiem, kā arī par mūzikas instrumentiem. Izglītojamiem ļoti patika uzdevums par dziesmu atpazīšanu pēc dzirdētajām melodijām un zīmējumiem.

Izglītojamiem bija patiess prieks par iespēju piedalīties šajā mācību olimpiādē, skolotājām par izglītojamiem, kuri drosmīgi, radoši to veica, un nebaidījās izmēģināt savus spēku mūzikas jomā.

Cerot uz pilnvērtīgām nodarbībām nākošajā mācību gadā, turpināsim iedibināto tradīciju un gaidīsim III Mūzikas olimpiādi skolā.

Skolotāja Inese Kuple

Skolotāja Larisa Stivriņa

valmieras sākumskolas Direktora Mārtiņa vētras uzruna latvijas neatkarības atjaunošanas dienā

Lugas „Maija un Paija” tēlojums

6.a klases skolēni literatūras stundās lasīja A. Brigaderes lugu „Maija un Paija”. Tā kā izglītojamie uz brīdi atgriezās skolā klātienē, tad viņiem radās iespēja iejusties dažādu tēlu lomās un izspēlēt savu izvēlēto lugas fragmentu. Rezultātā tapa ļoti interesanti teātra uzvedumu video, ko skolēni bija nofilmējuši. Populārākās tēlu lomas, ko skolēni izvēlējās, bija Varis, Maija, Paija, Ņurga. Dažam izvēlētā loma tik labi piestāvēja, ka šķita viņš to vien darījis, kā regulāri spēlējis teātri.

Šādā veidā skolēni apguva gan lugas saturu, gan iejutās aktieru lomā, kā arī izmantoja savas digitālās prasmes, filmējot un veidojot video. Varbūt kāds no viņiem dzīvē kļūs par aktieri? Dažkārt arī mūsu dzīve ir pielīdzināma lielai teātra izrādei, kurā nākas iejusties dažādās lomās.

Gribu teikt paldies skolēniem par idejām bagātu un radošu procesu. Arī šādā veidā var apgūt mācību vielu.

6.a klases literatūras skolotāja Aiga Kukaine

0864_001.pdf

Skaļā lasīšana

Skaļā lasīšana ir sacensība, kurā katrs tās dalībnieks lasa skaļi izvēlēto grāmatas fragmentu, pirms tam iepazīstinot ar sevi, pastāstot par grāmatas izvēli, sniedzot nelielu ieskatu grāmatas tēlos un notikumos. Šī ideja atceļojusi no Holandes, kur tā jau vairāk kā 20 gadus veiksmīgi piesaista un iedvesmo bērnus, pierādot, ka grāmatu lasīšana ir aizraujoša nodarbošanās. Lai grāmatu lasītu skaļi citiem vienaudžiem, klasesbiedriem un draugiem, ir nepieciešama prasme to darīt tā, lai visiem ir interesanti un tiešām gribas šo grāmatu izlasīt.

Šī Skaļās lasīšanas sacensība jau ceturto gadu notiek arī pie mums. Varam lepoties, ka divas reizes reģionālajā finālā lasīšanas līderi bija mūsu skolas skolēni. Sākoties pandēmijas laikam, šī konkursa norise izmainījās, un tagad tajā piedalās tikai piekto klašu skolēni.

Ņemot vērā, ka šajā mācību gadā skolēni vairāk mācījušies attālināti, un arī konkurss norisinās attālināti, tad liels paldies Agnetai, Demijai, Mārcim, Matīsam un Norai par ieguldīto darbu! Paldies viņu vecākiem, kas palīdzēja! Paldies literatūras skolotājai Sanitai Tauriņai!

Uz reģionālo finālu, kas notiks maija mēnesī Valmieras bibliotēkā, šogad dosies Agneta Lāce no 5.A klases un Mārcis Bitmanis no 5.D klases. Lai veicas!

🦘LEPOJAMIES!🦘

lepojamies

1.b klases skolas dzīves raibumiņi

7.aprīlis. Priecīga atkalredzēšanās reize skolā pēc neplānoti gara pārtraukuma. Apsveikuma vārdi un smaidiņi klases čatā. Sajūtas esot kā 1.septembrī, mijas prieks un satraukums. Taču drīz vien bērni aprod ar situāciju, un klasē sākas ierastā čaloņa.

Nu jau pagājušas 2 nedēļas. Čakli mācāmies, un ne tikai klases vidē. Tā 12.aprīlī devāmies nelielā "Pavasara ekspedīcijā" pa tuvāko skolas apkārtni. Katrs skolēns saņēma karti ar uzdevumiem par vēroto, redzēto un izjusto! Visu apkopojot, skolēni paši secināja, ka daba savus brīnumus atklāj tikai tiem, kuri prot ar interesi tajā ieklausīties, vērot, to sajust ar sirdi. Tas arī bija galvenais ieguvums!

16.aprīlī kopā ar skolēniem uz skolu devās arī viņu mīļmantiņas! Tās ieņēma goda vietu klases priekšā. Katram bija iespēja pastāstīt par savu mīļāko mantiņu, un tas, patiesi, bija interesanti. Izrādās, ka mīļmantiņas ir tās, kas palīdz sagaidīt mājās tēti atgriežamies no darba jūrā, iedrošina tikt galā ar bailēm lidmašīnā, pat palīdz pilnveidot lasītprasmi! Kāds ar aizrautību stāstīja par guaša krāsām, kādam mīļa futbolbumba... Laiks pagāja nemanot, un, caur šīm emocijām, atkal par klasesbiedriem uzzinājām kaut ko jaunu.

Mācību process turpinās, gan jau būs atkal jauni piedzīvojumi, ja vien paši tiem ļausimies!

Skolotāja Marta